• czerwiec 2023 r.

• Wręczenie nagród uczniom klas I-III wyróżnionym w konkursach

Poznajemy tajniki pracy strażaka

Ostatnie dni szkoły nie muszą być nudne, dlatego uczniowie klasy 1a spędzili je na poznaniu tajników pracy strażaka.

Organizator: p. Patrycja Jarszak

Projekt anglojęzyczny "A book in a box"

Czy można zamknąć książkę w pudełku? Pierwszoklasistom się to udało. Pokazali, że umiejętność czytania po angielsku opanowali wspaniale, a oprócz tego przygotowali własne book boxy. To tam znalazły się przedmioty związane z wybraną przez nich książką... były tam mapy skarbów, piraci, własnoręcznie robiony salon fryzjerski, pluszaki, ryby i rybki a nawet cukierki! Było wesoło i kreatywnie.

Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

Podsumowanie kampanii "Rowerowy maj"

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy aktywnego udziału w kampanii Rowerowy Maj!
            Klasa 1B, która osiągnęła najwyższą rowerową frekwencję otrzymuje nagrodę w formie: Wizyty w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin"

Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Poznajemy nowe dyscypliny sportu - Padel

Padel to sport rakietkowy łączący elementy tenisa ziemnego i squasha. 2 czerwca uczniowie klas 4-8 mieli okazję spróbować gry w tej bardzo efektownej dyscyplinie. W tym roku podczas Igrzysk Europejskich Padel zadebiutuje na tak dużej imprezie sportowej. Nasi uczniowie odbyli krótki trening z renomowaną kadrą trenerską i zagrali pierwsze mecze. Dziękujemy Interpadel Warszawa za gościnę, ciekawy pokaz i wprowadzenie oraz trening.

Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski

Zielona Szkoła 2023 Camp Drawa - dzień czwarty i piąty

Ostatni dzień Zielonej Szkoły przeżyliśmy na pełnych obrotach. Stały plan dnia przeplatały zabawy nad drawskiej plaży - konstruowaliśmy największe zamki z piasku, najdłuższe fosy i najgłębsze laguny. Ale najwięcej radości sprawiła dzieciom bitwa na balony wypełnione wodą. Walka toczyła się łeb w łeb, aż do momentu, kiedy pan dyrektor nie sięgnął po większy kaliber - armatki wodne. Takim to sposobem po wieczornym ognisku i dyskotece w szampańskich nastrojach udaliśmy się pakować walizki.

Zielona Szkoła 2023 Camp Drawa - dzień trzeci

Kończymy trzeci dzień naszego campowego szaleństwa. Zresztą co tu będziemy dużo gadać... dzień jak codzień - frajdy co niemiara! Aż strach pomyśleć, że niebawem będziemy musieli wrócić do szkolnej (równie wspaniałej!) rzeczywistości. Ale zanim to nastąpi korzystamy ile się da ze słońca, plaży, atrakcji i dobrych humorów naszych wychowawców i opiekunów i oczywiście pana dyrektora :) Pozdrawiamy gorrrrąco i radośnie!

Zielona Szkoła 2023 Camp Drawa - dzień drugi

Jak dobrze wstać skoro świt... Oto co podśpiewywali nauczyciele o piątej rano w drugi dzień Zielonej Szkoły. A wszystko za sprawą nieujarzmionych emocji uczestników związanych z niemożnością doczekania się atrakcji zaplanowanych na dzisiejszy dzień. Wielu z nas oglądało świat z wysokości10 metrów, inni przemierzyli rowerem kręte i piaszczyste drogi Starego Drawska, kolejni zaś z poświęceniem okupionym zdartymi kolanami zdobywali punkty prowadzące do zwycięstwa w grach zespołowych. Znaleźli się też tacy, którzy oglądali odbicia swoich uśmiechów w tafli wody. Aż się boimy pomyśleć, jaki repertuar wychowawcy zaśpiewają jutro...

Zielona Szkoła 2023 Camp Drawa - dzień pierwszy

Co da się zrobić w ciągu jednego dnia? - przemierzyć pół Polski, zadać kilkadziesiąt razy pytanie: daleko jeszcze? wnieść wypakowane po brzegi słodyczami walizki, zjeść obiad i kolację, ubrać 150 kołder i poduszek... A do tego zdobyć mistrzostwo w siatkówkę plażową, wygrać lody w grze 50-tka i wytypować podejrzanych Gangsterów. Zieloną Szkołę na Camp Drawa uważamy za otwartą!

Dzień Dziecka 2023