• Nasz profil

Film promujący:

Prezentacja:

PREZENTACJA__o_szkole_2021.pdf

Nasza szkoła jest niepubliczną szkołą podstawową, małą i kameralną, położoną w zacisznym miejscu w centrum Warszawy u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Krzywickiego. Sam budynek nie należy do największych - może właśnie z tego powodu panuje w niej niepowtarzalna atmosfera? Wszyscy się znają i pomagają sobie wzajemnie. Nikt nigdy nie jest osamotniony, łączą nas więzy przyjacielskie.

Istniejemy od 1992 roku. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej. Od 2003 roku posiadamy tytuł Szkoły z klasą nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W roku 2011 uzyskaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów oraz tytuł Otwartej Szkoły. Tworzymy szkołę opiekuńczą, w której żadne dziecko nie jest anonimowe.

Mamy 10 sal lekcyjnych, bibliotekę, pracownię języka angielskiego, świetlicę i pracownię komputerową. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w szafki dla uczniów oraz sprzęt multimedialny (w komputery i rzutniki multimedialne). Wszystkie sale posiadają stały dostęp do internetu. Posiadamy małą salę gimnastyczną, gabinet psychologiczno-pedagogiczny (psycholog, pedagog), gabinet lekarski, gabinet terapii pedagogicznej (reedukatorzy, logopeda) oraz własną kuchnię serwującą trzy posiłki dziennie. W ogrodzie szkolnym wybudowaliśmy plac zabaw i wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią.

Szkoła korzysta z platformy edukacyjnej
          LIBRUS Synergia

Celem nadrzędnym naszej pracy jest stworzenie szkoły nastawionej na indywidualne potrzeby każdego ucznia, wczesne diagnozowanie problemów edukacyjnych i wychowawczych oraz poszukiwanie skutecznych metod ich rozwiązywania.

Współpracujemy z wieloma instytucjami, zapraszamy ciekawych ludzi, podejmujemy wyzwania. Jesteśmy szkołą otwartą na potrzeby i wymagania współczesnego świata, kultywującą tradycje, kształcącą młodych ludzi kompetentnych i wrażliwych, poszukujących własnych rozwiązań oraz pamiętających o ogólnie obowiązujących zasadach.