• Kronika wydarzeń

     • październik 2018

     • Rhymes and Tongue Twisters

      30 października chętni uczniowie klas 1, 2 i 3 wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego Rhymes and Tongue Twisters. Uczestnicy, dopingowani przez swoich kolegów, recytowali wybrane przez siebie wierszyki. Po burzliwych obradach jury wyłoniło i nagrodziło zwycięzców, ale wszystkim uczestnikom należą się brawa za odwagę i znajomość języka angielskiego. Serdeczne gratulacje!

       

      Więcej zdjęć:

      Organizator konkursu: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego

      Uczniowie klas 6-7 gościli na swojej lekcji drużynę Warsaw Eagles. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, która od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości taty Jessiki z klasy szóstej.

       

       

      Wycieczka do Stacji Filtrów

      24 października uczniowie klasy 2 zwiedzali Filtry Warszawskie. Dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania wody i jakie etapy musi ona przejść, aby trafiła do naszych domów.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

       

      Piątoklasiści w teatrze

      18 października klasa 5A miała okazję zobaczyć spektakl "Chłopcy z Placu Broni" wystawiany w Teatrze Powszechnym w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018. Ta współczesna wersja książki Francisa Molnara była wspaniałym wprowadzeniem do omawianej przez uczniów lektury i przybliżyła im trudne tematy walki, odwagi i ofiary.

      Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Przemysław Jeruszka

       

       

      Ślubowanie pierwszoklasistów

      Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 16 października w obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Rafała Banaszka.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

      Organizator wydarzenia: p. Monika Ziemiańska

       

       

      Dzień Edukacji Narodowej

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły i przygotowali krótki występ artystyczny. Klasy 3A i 3B zaśpiewały piosenkę "Dzień Nauczyciela", klasa 6 wystąpiła w utworze "Samba dla Pani, dla Pana" a reprezentancja klasy 5A wykonała "Sto lat" na fletach!

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

       

      Spiżarnia pełna przysmaków - klasy 1-3 w gospodarstwie agroturystycznym

      12 października uczniowie klas 1, 2, 3A i 3B wzięli udział w warsztatach "Spiżarnia pełna przysmaków" na farmie "Cztery pory roku" w Powsinie, podczas których własnoręcznie przygotowali przetwory na zimę. Dowiedzieli się, co to jest wekowanie, konserwowanie i kiszenie a także jak zmieścić dynię w słoiku. Pobyt na farmie stał się również okazją do zapoznania się ze zwierzętami gospodarskimi.

       

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

      Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

       

       

      Open by Horses czyli o komunikacji zrozumiale

      W pierwszy czwartek października uczniowie klay 5a wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę do stadniny koni na warszaty Open by Horses czyli "O komunikacji zrozumiale." Były to niezwykłe warszaty, których uczestnicy mogli nauczyć sie wiele o koniach, ale i o sobie i swoich sposobach budowania relacji z ludźmi. Był czas na rozmowy, integrację w grupie i oswajanie koni. Polecamy każdemu!

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5A

      Organizatorzy wycieczki: p.Anna Ignatowicz - Cecot i p. Przemysław Jeruszka

       

      Integracja w sercu Mazur

      W dniach 3 - 4 października uczniowie klas: 4, 5B i 6 integrowali w malowniczej miejscowości nieopodal Giżycka. Wzięli udział w terenowej grze fabularnej - razem z zespołem tworzyli bazę i bronili do niej dostępu. Próbowali również wyjść z sytuacji, z której nie ma wyjścia, a w laboratorium szalonego naukowca eksperymentowali z cieczą nienewtonowską i suchym lodem. Był też czas na zadania wymagające ruszenia szarych komórek i współpracy a także ognisko z kiełbaskami.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 5B

       

      Trzecioklasiści w teatrze

      2 października uczniowie klasy 3A i 3B wybrali się do Teatru Syrena na spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Przedstawienie było doskonałym uzupełnieniem czytanej przez uczniów lektury.

      Organizator wyjścia: p. Katarzyna Król, p. Bożena Siemieńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych