• Kronika wydarzeń

     • marzec 2021

     •  

      Dzień Liczby Pi i Dzień Matematyki w klasach 4-8

      Lekcje Matematyki mogą wywołać uśmiech na twarzach uczniów i dawać okazję do współpracy. Nie muszą być monotonne i nazbyt pouczające.

      Przekonać się o tym mieli okazję uczniowie klas 4-8 dnia 31 marca 2021 w trakcie lekcji, podczas których przechodzili przez kolejne „zagadkowe pokoje” w grze MATEMATYCZNY ESCAPE ROOM.

          

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p Aleksandra Kęsik i p. Magdalena Raczyńska

       

      Kinder Niespodzianka

      Wiosna – to zawsze nowy początek i tego nie zmieni nawet pandemia. Każdy czeka na zmiany – teraz tą zmianą dla nas wszystkich jest czekanie na powrót do normalności. Do uśmiechów, do bycia razem, do wspólnej zabawy.

      I dlatego wymyśliliśmy Kinder Niespodziankę. To taki prezent, wypełniony radością, zabawą, próbą pobycia razem nawet na on-linie.

      Z tych naszych klasowych Kinder-niespodzianek najpierw wykluły się: biedronki, rekiny, rajskie ptaszki, pingwiny, biedronki, smoki, żabki, żółwie, motyle, salamandry, pszczoły. W klasach zrobiło się kolorowo. Zoomowe okienka wypełniły się pomysłowo przebranymi Dzieciakami. I teraz z całą pewnością możemy stwierdzić, że wirus Sars – COV 2, choć groźny -  nie jest w stanie zniszczyć fantazji i kreatywności.

      I już wszyscy byli gotowi zmierzyć się z zadaniami. Jak to wyglądało, jak sobie Dzieci poradziły? Czy udało się pomalować jajka? Która klasa odkryła w sobie talent literacki? Jak wyglądały choreografie do „Tańca kurcząt w skorupkach”? 

      To wszystko można zobaczyć w relacji filmowej z wydarzenia:

      Kinder Niespodzianka - relacja filmowa

      oraz na zdjęciach: 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 5A

      Galeria klasy 5B

      Galeria klasy 6

      Galeria klasy 7A

      Galeria klasy 7B

      Galeria klasy 8

      p. Anna Głuśniewska

       

      Easter Card Exchange 

      Uczniowie klasy 2 i 3 na lekcjach języka angielskiego przygotowali kartki świąteczne dla kolegów z Anglii. Mieli okazję dowiedzieć się, że miejscowość Alliwhaite leży na północy Anglii, że dzieci tam już teraz wychodzą na dwór w krótkich rękawkach, a szkoły działają stacjonarnie. Happy Easter Everyone!

             

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Uczymy się uczyć - wykonujemy i prezentujemy wiosenne lapbooki 

      Kolejny już raz uczniowie klasy drugiej pracują projektowo, wykorzystując potencjał lapbooków. Na zajęciach online 25 i 26 marca drugoklasiści przygotowywali i prezentowali lapbooki o tematyce wiosennej.

          

      Organizator lekcji: p. Bożena Siemieńska 

       

      Turniej sportowy pierwszoklasistów z okazji Dnia Wiosny 

      19 marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w turnieju sportowym zorganizowanym z okazji Dnia Wiosny. Był wyścig rydwanów, skoki przez przeszkody, rzucanie do celu i przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo zacięta, a ostatecznie zwyciężyła klasa 1B! 

       

          

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizator wydarzenia: p. Marcin Siperek 

       

      Starsi młodszym 

      Po raz kolejny uczennice klasy 7A odwiedziły młodszych kolegów na lekcji angielskiego. Kaja i Weronika opowiedziały o dniu Świętego Patryka w klasie trzeciej. Alicja, ku zaskoczeniu własnego brata, poprowadziła lekcję kulturową w klasie drugiej. Nauka i integracja w jednym to jest to!

        

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Kolejna lekcja z cyklu "Lekcje dwujęzyczne"

      W klasie 5A miała miejsce lekcja dwujęzyczna prowadzona przez panią Sandrę Grzesiuk oraz pana Tomasza Szklarskiego. Temat dotyczył konkwisty i jej rzeczywistych skutków, zwłaszcza dla rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji a następnie sprawdzili, ile z nich przyswoili. Planujemy więcej takich lekcji :)

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5A

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Tomasz Szklarski 

       

      St. Patrick's Day - 17 marca 2021 

      Zielono zrobiło się na lekcjach angielskiego w tym tygodniu. Były piosenki, zagadki, gry i zabawy. A wszystko to przy dźwiękach irlandzkiej muzyki! Wear green or get pinched! 
       
           
       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

       
      Organizatorzy wydarzenia: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i  p. Anna Ignatowicz-Cecot
       
       

       

      Jak zrobić slime?

      Tworzenie slime, czyli mas plastycznych z różnych - dostępnych powszechnie preparatów - to ostatnio jedno z ulubionych zajęć kreatywnych dla dzieci. 17 marca na zajęciach Koła Odkrywców również nasi pierwszoklasiści samodzielnie wykonali ciągnące... glutki ߘ鼯span>

        

      Więcej zdjęć:

      Organizator warsztatów: p. Angelika Flisek

       

      Warsztaty przyrodnicze "Czy ryby głosu nie mają?"

      Czy potraficie wyobrazić sobie rybę poruszającą się po lądzie lub latającą w powietrzu? A może rybę wydającą dźwięki o częstotliwości porównywalnej z jadącym motocyklem? 

      15 i 16 marca uczniowie klasy 1A i 2 wzięli udział w niezwykłej podróży do świata przyrody pt. "Czy ryby głosy nie mają?" Ich przewodnikiem była dr inż. Kornelia Kucharska (Katedra Biologii Środowiska Zwierząt, Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt, SGGW).  

      W trakcie zajęć uczniowie poznali ryby, które uczestniczyły w misjach kosmicznych, dowiedzieli się, jak wyglądają najdziwniejsze osobniki z tej grupy zwierząt, jak żyją i w jaki sposób wykorzystuje je człowiek. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 2

      Organizator warsztatów: p. Marzena Wach 

       

       

      Reading Owls 

      Klasa 3 rozpoczęła program "Reading Owls" mający na celu rozwijanie czytelnictwa w języku angielskim. Po przeczytaniu lektury uczniowie przygotowali na jej temat prezentacje, które przedstawiali podczas lekcji.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Prenumerujemy magazyn anglojęzyczny "Chrip"

      Przy okazji omawiania tematu zwierząt domowych uczniowie klasy 1B mieli okazję korzystać z autentycznych materiałów anglojęzycznych. Z gazetki "Chrip" dowiedzieli się, że zwierzęta mogą być wspaniałymi opiekunami a nie tylko przyjaciółmi.

          

      p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Kosze kwiatów na Dzień Kobiet

      Kosze kwiatów, które nie zwiędną, na Dzień Kobiet dla mam i sióstr wykonali uczniowie klasy II podczas zajęć świetlicowych.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      p. Jolanta Wróblewska

       

      Drugoklasiści zakładają fabrykę tlenu!

      Drugoklasiści odpowiadając na pytanie, które pojawiło się podczas niedawnych warsztatów: Jak możemy polepszyć jakość powietrza? stworzyli własną klasową fabrykę tlenu. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      p. Bożena Siemieńska

       

      Projekt "Poczuj się jak nauczyciel" - kontynuacja

      Kolejni uczniowie klasy 1B wcielili się w rolę nauczyciela i przeprowadzili lekcje dla rówieśników. Tytus doskonale poradził sobie podczas lekcji o zwierzętach żyjących na drzewach. Przygotował ciekawą planszę, z której dzieci mogły dowiedzieć się o jakich zwierzętach będzie mowa na lekcji, filmiki, karty pracy oraz własnoręcznie wykonanane nagrody. 

        

      Nauczycielka Natalia ze swojej pięknej pasji uczyniła bardzo ciekawą lekcję. Tematem były konie - już podczas prezentacji dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji. Natalia wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania, a karty pracy które przygotowała dla dzieci były bardzo zróżnicowane. Swoją lekcję wzbogaciła pięknymi albumami i figurkami koników przyniesionych z domu. Nie obeszło się oczywiście bez quizu i nagród :)

        

      Nauczyciel Ludwik, a raczej przyszły astronauta zabrał całą klasę w kosmos!

        

      A Julek zrealizował lekcję o psach. Przygotował ciekawą prezentację, karty pracy oraz fantastyczny quiz z tematycznymi nagrodami. 

         

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 1B

      p. Agata Czerniszewska

       

      Klimatyczna klasa druga 

      5 marca, w ramach  projektu Edukacji Ekologicznej, uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach "Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?" Dzieci wykonując ciekawe eksperymenty dowiedziały się w jaki sposób rośliny odżywiają się i oddychają. Każdy uczeń mógł też na chwilę stać się architektem krajobrazu, projektując tereny zielone. 

          

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Jajodromy - czyli... czy współpraca się opłaca?

      Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu? Uczniowie klasy 1A już wiedzą, że współdziałanie to klucz do wygranej! 

      Na zajęciach 4 marca dzieci zapoznały się z zagadnieniami współpracy, biorąc udział w zabawie drużynowej, której główną aktywnością było skonstruowanie JAJKODROMU. 

      Wszyscy świetnie się bawili a startowanie jajodromów wzbudziło wiele emocji :)

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Dzień Dinozaura

      W naszej szkole Dzień Dinozaura obchodziliśmy na lekcjach angielskiego.Oprócz wirtualnej wizyty w National Museum of Natural History podjęliśmy próbę rozszyfrowania nazw dinozaurów, stworzyliśmy własną wersję Parku Jurajskiego i dzieliliśmy się wiedzą. Okazało się, że wśród nas jest ekspert od dinozaurów - Filip z klasy 1A. To był dzień pełen wrażeń! 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

       

      Organizator wydarzenia: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Szlifujemy dziennikarskie umiejętności

      Uczniowie klasy 4 i 7B na lekcjach angielskiego wcielili się w role dziennikarzy. Ich zadaniem było wyszukać ciekawe informacje, użyć swoich dziennikarskich umiejętności (znalazło się kilka "perełek" z dziennikarskim zacięciem), przygotować studio i ... zaprezentować nam newsy! Oczywiście w języku angielskim. Oto efekty ich pracy:

         

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Magdalena Czerniak 

       

      Kolejne warsztaty z cyklu "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia"

      2 marca drugoklasiści wzięli udział w kolejnych już warsztatach Fundacji Nauk Ścisłych i Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Tym razem pogłębiali swoją wiedzę na temat sposobów przekazywania sobie informacji. 

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Pasje i zainteresowania drugoklasistów

      1 marca kolejni uczniowie klasy II dzielili się z rówieśnikami swoimi pasjami i zainteresowaniami. A to wszystko podczas prezentacji w ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania".

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Kolejne lekcje w ramach projektu "Poczuj się jak nauczyciel" 

      Za nami kolejne lekcje w ramach projektu uczniów klasy 1B "Poczuj się jak nauczyciel". Magda wcieliła się w rolę nauczycielki matematyki. Zadania były bardzo ciekawe, a uczniowie zadowoleni. 

      Tematem lekcji prowadzonej przez Polę były króliki. Rozpoczęła wspaniałą prezentacją, podczas której sprawnie odpowiadała na wszystkie pytania uczniów. Przygotowała też próbki pożywienia króliczków i kolorowanki. A największą atrakcją był quiz z nagrodami. 

      Z kolei Jagna przygotowała temat o Unii Europejskiej. Zaprezentowała uczniom film, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Były też karty pracy o różnym sposobie trudności i sprawdzian wiedzy za pomocą quizu. 

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska 

       

      Pierwszoklasiści w oczekiwaniu na wiosnę 

      Czy wiecie co to takiego Martenica? Dzieci z klasy 1a już wiedzą:) A wszystko to za sprawą Antosia, który na lekcji 1 marca  opowiedział nam o tym bułgarskiem święcie. Jak się okazało święto to obchodzone jest 1 marca i jest bardzo radosne i pełne nadziei. Od tego dnia zaczyna się oczekiwanie na wiosnę. W tym dniu wykonuje się biało-czerwone plecionki, które mają zapewnić urodzaj i szczęście. My również zostaliśmy obdarowani przez Antosia, zatem szczęścia w tym roku na pewno nam nie zabraknie :)

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Marzena Wach 

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych