• luty 2022

• Słodki poniedziałek w klasie pierwszej

Na zakończenie karnawału pierwszoklasiści postanowili sami zrobić gofry. Były pyszne!

Organizator: p. Angelika Flisek

Projekt "Najciekawsze miejsce na Ziemi"

24 lutego dzieci z klasy 2a zakończyły projekt  pt "Najciekawsze miejsce na Ziemi". W ramach realizacji projektu dzieci podróżując po mapie zwiedziły wiele ciekawych miejsc w Polsce i na całym świecie.  A na zakończenie przygotowały wspaniałe prezentacje:)

Organizator: p. Marzena Wach

Dzień dinozaura w klasie pierwszej

Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie klasy 1 przynieśli swoje zbiory i założyli tematyczne ubrania. W glinie odcisnęli ulubionego dinozaura, poznali ich nazwy oraz przeczytali opowiadanie i wysłuchali książeczki o dinozaurze. A na pamiątkę otrzymali gumki, oczywiście w kształcie dinozaura.

Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

Chemia w kuchni

Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2A i 3, którzy 22 lutego wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.

Matematyka po hiszpańsku

22 lutego lekcja hiszpańskiego w klasie 5 miała wymiar dwujęzyczny, bowiem p. Sandra wspólnie z p. Olą połączyły swoje siły i dziedziny. Uczniowie uczyli się ułamków po hiszpańsku przy słodkim udziale mandarynek. Lekcja miała też charakter powtórzeniowy - wkrótce sprawdzian z ułamków po polsku. Po hiszpańsku poćwiczyliśmy za to liczenie.

Nauka przez zabawę

22 lutego pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach "Wszystkie kolory tęczy". Podczas zajęć uczniowie zamienili się w fizyków i badali właściwości światła. Poznali podstawy teorii barw a także przeanalizowali wszystkie kolory tęczy. A na koniec zamknęli tęczę w próbówce!

Natomiast uczniowie klasy 2B mieli okazję poeksperymentować z wodą.

Galeria klasy 2B

Wspomnienia z ferii

Uczniowie klasy I przygotowali prezentacje o tym, jak spędzili zimowe ferie.

Jeszcze w temacie miłości

Uczniowie klas drugich napisali piękne kartki dedykowane Rodzicom. Wyrazili w nich po angielsku, jak bardzo ich kochają. Kartki włożyli w koperty, które w tajemnicy wrzucą do skrzynek pocztowych, aby rodzice mieli niespodziankę. Spóźnione, ale najszczersze na świecie życzenia z okazji Dnia Miłości!

Walentynkowa fotobudka

Organizator: p. Magdalena Czerniak

Praca w grupach - pierwszoklasiści podsumowuja poznaną lekturę

Nasi pierwszoklasiści przygotowali super prezentacje, w których zachęcają do przeczytania lektury. Prace można oglądać na korytarzu C.

Organizator: p. Angelika Flisek

"Ze Złotą Kaczką - historycznie"

Trzecioklasiści realizują projekt Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka - historycznie". 21 lutego odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie poznawali Polskę średniowieczną.

Eksperymenty na Kole Odkrywców

Dla ciśnienia atmosferycznego nie ma niemożliwego! Na zajęciach Koła Odkrywców uczniowie udowodnili, że lekki balon potrafi utrzymać ciężką szklankę.

Organizator: p. Angelika Flisek

Realizacja projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania"

W ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" trzecioklasiści przygotowali dla pierwszoklasistów prezentacje. Mamy nadzieję, że zarazili młodszych kolegów swoimi pasjami :)

Znawcy Mazowsza

Uczniowie klasy 2A wzięli udział w zajęciach "Z wizytą u Książąt Mazowieckich" z cyklu warsztatów Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Dowiedzieli się, jak zmieniła się Warszawa w czasach ostatnich Jagiellonów, a także grali we własnoręcznie zrobioną grę planszową. Bezbłędnie odpowiedzieli też na pytania i zagadki, czym zasłużyli na tytuł Znawcy Mazowsza!

Organizator: p. Marzena Wach

Motivation Board

W klasie 4 pojawiła się specjalna tablica pod nazwą "Motivation Board". Jej celem jest zachęcenie uczniów do używania angielskiego w różnych sytuacjach. Wśród proponownych dodatkowych aktywności jest platforma padlet.com, na której uczniowie komentują obejrzany materiał. Inne sposoby na otrzymanie naklejek oraz dodatkowej oceny to pomoc w odrabianiu pracy domowej, którą w tym tygodniu odrobił każdy uczeń grupy p. Sandry... Czyżby tablica miała magiczne właściwości?

Superbohaterzy nauki

Klasa 3 realizuje kolejne warsztaty w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci - "Superbohaterzy Nauki. Dokąd zaprowadzi nas ciekawość". Tym razem trzecioklasiści badali dlaczego Księżyc czasami wygląda jak rogalik i jak funkcjonuje Układ Słoneczny.

Spotkanie z hejnalistą

W ramach projektu "Muzyczne lekcje w Warszawie" uczniowie klasy 3 spotkali się z Nadwornym Hejnalistą Zamku Królewskiego Miasta Stołecznego Warszawy.

Konkursy anglojęzyczne w klasach I-III

Nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon. Laureatami tego konkursu zostali Zuza G. i Filip z klasy 2a oraz Borys, Kuba J., Tymon,  Adam i Hania z klasy 3.

Natomiast w szkolnym konkursie English Advent Calendar zwycięzcą został Wiktor z klasy 1, a wyróżnienie otrzymali Jagna i Ludwik z klasy 2b.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

Anna Ignatowicz-Cecot

Happy Valentine's Day

Nasi pierwszoklasiści w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły po feriach. Oprócz nauki wierszyków walentynkowych, poznania historii tego święta i angielskich słówek z nim związanych, tworzyli kartki walentynkowe i zapozowali do zdjęć! A wszystko to z wielkim zaangażowaniem i sercem!

Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot