• Kronika wydarzeń

     • listopad 2017

     • Warsztaty w Zachęcie

      29 listopada uczniowie klasy 7B wzięli udział w warsztatach "Radość nowych konstrukcji. (Po)wojenne utopie Mariana Bogusza" w Zachęcie. Podczas zwiedzania wystawy zastanawiali się, jak powstaje ekspozycja i jak powinno wyglądać muzeum sztuki nowoczesnej, a następnie wcielili się w rolę projektantów i przygotowali własną makietę wystawy.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7B

      Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

       

      W Bibliotece Pedagogicznej

      29 listopada klasa 7A udała się na lekcję "Encyklopedie i słowniki" do Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie przypomnieli sobie, jakie znają rodzaje słowników, bawili się związkami frazeologicznymi, grając w kalamury a także poprawiali najczęstsze błędy językowe Polaków.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

      Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

      Trzecioklasiści zgłębiają wiedzę o ptakach

      27 listopada trzecioklasiści kolejny raz udali się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Podczas lekcji "Wędrówki ptaków" poznali przyczyny ptasich wędrówek i utrwalili wiadomości o gatunkach wędrownych i niewędrownych. Poznali również miejsca, do których wędrują ptaki.

      Organizator wyjścia: p. Magda Sowik

       

      Lekcje w Muzeum Powstania Warszawskiego

      Uczniowie klasy 3 i 2A w dniach 23 i 24 listopada uczestniczyli w lekcji "Kim byli Zawiszacy?". Podczas zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego poznali symbole, którymi posługiwali się Zawiszacy, i zadania,  jakie wypełniali w okresie okupacji. Dowiedzieli się, jak wówczas funkcjonowała poczta, jakie były zasady korespondencji i jak wielka odpowiedzialność spoczywała na barkach młodych łączników.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

       

      Piątoklasiści zwiedzają Muzeum Narodowe

      23 listopada piątoklasiści udali się do Muzeum Narodowego na lekcję "Królowie Polski". Zwiedzanie ekspozycji stało się okazją do podyskutowania o tym, kim w przeszłości był król i jaka była jego rola w państwie. Ponadto uczniowie poznali legendy i fakty związane z panowaniem polskich władców ukazanych na obrazach znajdujących się w muzeum.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

       

      Spotkanie z "naszym" Stasiem i panem Stanisławem Kmiecikiem

      22 listopada gościliśmy w naszej szkole Stasia Salacha i pana Stanisława Kmiecika, artystę malującego nogami. Towarzyszyli im mama Stasia i żona pana Stanisława, która bardzo ciekawie opowiadała o obu Stanisławach. 

      Staś jest chłopcem, dla którego od 5 lat zbieramy w szkole plastikowe nakrętki. Za uzyskane z ich sprzedaży pieniądze pomagamy w pokryciu kosztów rehabilitacji Stasia, który urodził się bez rączek. 

      Pan Stanisław jest znanym i cenionym malarzem oraz przyjacielem Stasia. O historii tej przyjaźni powstał film "Stanisław i Staś". 

      Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek z życia naszych gości. Okazuje się, że pan Stanisław brał udział w rajdach samochodowych, gra w gry komputerowe, chodzi po górach i jest malarzem samoukiem. Nasz Staś okazał się czarujacym, grzecznym chłopcem, który zdradził, że lubi tańczyć i robić śmieszne miny a pod choinkę chciałby dostać sterowany pilotem samochód... 

      Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jak nasi goście malują nogami. Stworzone podczas spotkania rysunki zostały podarowane szkole. 

      Spotkanie wywarło na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. Wyszliśmy wzmocnieni wiarą w to, że nawet mimo przeciwności losu, można dużo osiągąć. Trzeba działać, mieć dobry humor i realizować swoje marzenia! 

      Dla zainteresowanych życiem obu naszych gości podaję strony internetowe, gdzie można obejrzeć obrazy, zdjęcia i filmy z życia Stasia i p. Stanisława: http://www.kmiecik.virgo.com.pl/  https://pl-pl.facebook.com/KorekDlaStasia/

         

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania p. Jolanta Wróblewska

       

      Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele, gdy wszyscy dookoła mają "wywalone"

      22 listopada 2017 r. odbyły się w naszej  szkole warsztaty prowadzone przez Michała Zawadkę - autora książek dla dzieci i młodzieży, mówcę inspiracyjno-motywującego, członka Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, aktora, konfenansjera.

      W warsztatach pt. "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" uczestniczyli uczniowie klas szóstych i siódmych.

      Podczas warsztatów prowadzący w oryginalny i bardzo obrazowy sposób:

      - odkrywał, czy poczucie własnej wartości i świadomości kłóci się z przynależnością do grupy?

      - przekonywał, że pasja i zainteresowania to powód do dumy,

      - dowodził, że staniemy się zwycięzcami, bo życie nie ma ławki rezerwowej,

      - przekonywał, że sukces to nie zadanie testowe,

      - odkrywał przed uczniami sztukę wyznaczania i odkrywania celów,

      - przekonywał, jak dostrzec w sobie siłę i piękno i nie obawiać się hejterów.

      Mamy nadzieję, że spotkanie było inspirujące, a przekazywane treści pozytywnie wpłyną na motywację, wiarę we własne możliwości oraz kolejne sukcesy naszych uczniów.

      Organizator spotkania: p. Rafał Banaszek

       

      Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

      22 listopada pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach z teatrzykiem kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie w grupach wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku. 

           

      Więcej zdjeć: 

      Galeria klasy 1

      Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

       

      Drugie spotkanie z DUCHEM - "Czesz się Jerzy jak należy..."

      21 listopada odbyły się drugie warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii dla klas 1-3. Tym razem uczniowie poznawali tajniki historycznych zabiegów higienicznych.

            

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2A

      Organizator warsztatów: p. Bożena Siemieńska

       

      Czarodzieje mogą wszystko...

      Jeśli czegoś chcemy, jesteśmy systematyczni, jasno sobie zdefiniujemy cel, to nie ma rzeczy niemożliwych - z takim przesłaniem 21 listopada przybył do naszej szkoły pan Dariusz Chwiejczak, autor książki "Czarodzieje mogą wszystko". Podczas spotkania z uczniami klasy 5, 6A i 6B opowiedział o pracy nad książką i współpracy z ilustratorem, ale przede wszystkim pokazał im, jak ważne są pozytywne emocje. 

            

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania: p. Agata Kruk

       

      Lokomotywa pełna bajek

      20 listopada pierwszo- i drugoklasiści obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Lokomotywa pełna bajek", w którym aktorzy w humorystyczny i ciekawy sposób zaprezentowali inscenizacje najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

       

      "Szybkoręki" Turniej Gier

      W ramach zajeć świetlicowych 16 listopada odbył się pierwszy turniej gier planszowych, którego pomysłodawcą był Karol z klasy piątej. Piętnastu graczy, wśród których byli uczniowie zarówno z klasy pierwszej, jak i szóstej, zmierzyło się w Dobble i Halli Galli, wykazując się zręcznością, spostrzegawczością i refleksem. Po dwóch zaciętych turach szóstka najlepszych graczy zasiadła do rozgrywki finałowej. Tytuł "szybkorękiego" gracza zdobyli:

      Julia Rogiewicz z klasy 6B (1 miejsce)

      Ania Danieluk z klasy 5 (2 miejsce)

      Laura Then z klasy 5 i Antek Okurowski z klasy 4B (3 miejsce)

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: Karol Daniewski z klasy 5, p. Agata Kruk, p. Irena Poszwald

       

      Poranek muzyczny "Zwierzęta w muzyce"

      16 listopada piątoklasiści uczestniczyli w Poranku Muzycznym w SCEK-u. Tematem przewodnim koncertu były zwierzęta w muzyce. Uczniowie wysłuchali utworów granych przez uczniów szkół muzycznych, a następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wyrazili swoje odczucia z wysłuchanego koncertu.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

       

      Spotkanie z paziem

      14 listopada uczniowie klasy trzeciej w trakcie wędrówki po komnatach Zamku Królewskiego spotkali niesfornego królewskiego pazia, który opowiedział im o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki jego opowieści uczniowie poznali organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące a przede wszystkim utwierdzili się w przekonaniu, że nauka jest bardzo ważna.

      Organizator wyjścia: p. Magda Sowik

       

      Warsztaty ceramiczne klas 4-5

      14 listopada uczniowie klas 4A, 4B i 5 uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, podczas których lepili z gliny anioły.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Joanna Czopowicz

       

      Apel z okazji Święta Niepodległości

      13 listopada uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klasy 5.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel

       

      Koncert patriotyczny

      13 listopada odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznych. Mieliśmy okazję podziwiać występy reprezentantów klas 4-7, którzy zaprezentowali zgromadzonym uczniom swoje umiejętności wokalne.

       

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

       

      Szlakiem dziedzictwa filmowego - wycieczka do Łodzi

      10 listopada uczniowie klasy 3 i 4B zwiedzali Łodź. Zobaczyli Muzeum Kinematografii i Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną, gdzie mieli okazję usiąść na słynnych schodach prowadzących do szkolnej sali filmowej. W Muzeum Animacji Se-ma-for zajrzeli do pokoju Misia Uszatka i za kulisy oscarowych produkcji, sprawdzili, co ma w środku lalka animacyjna i dowiedzieli się, jak ojciec animacji wprawiał w ruch swoich pierwszych "aktorów". Wzięli również udział w  warsztatach "Mój pierwszy teledysk" - kręcąc własny klip spróbowali swoich sił w dziedzinie reżyserii, scenopisu i produkcji. Zwieńczeniem pobytu w mieście uważanym za stolicę polskiej kinematografii był spacer ulicą Piotrkowską.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4B

       

      Niepełnosprawni? A kto to?

      W dniach 7-9 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach "Niepełnosprawni? A kto to?" Celem spotkania było oswojenie dzieci z tematem niepełnosprawności oraz przedyskutowanie zasad savoir-vivre podczas kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Nasi goście (osoba z niepełnosprawnością ruchową, osoba niewidoma i osoba niedosłysząca) podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania uczniów. Warsztaty stały się okazją do rozmowy o niepełnosprawności w ogóle i dowiedzenia się czy i w jaki sposób osobie niepełnosprawnej można pomóc. Uczniowie mieli szansę zapoznać się z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnością: zobaczyć psa-przewodnika oraz aparat dla niesłyszących a także spróbować przejazdu wózkiem.

                   

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania: p. Joanna Pieńkowska

       

      Kaligrafia - (nie)zapomniana sztuka

      8 listopada uczniowie klasy 2A wzięli udział w lekcji kaligrafii w Pałacu w Wilanowie. Dowiedzieli się, jak ważna jest pozycja ciała w trakcie pisania, jak należy trzymać obsadkę ze stalówką, jak maczać pióro w kałamarzu oraz jak kreśli się różnej grubości linie. Poznali również historię rozwoju pisma i obejrzeli zeszyt małego Jana Sobieskiego. Podczas warsztatów mieli okazję, na specjalnych kartach, przy użyciu piora i atramentu, odwzorowywać niezwykłe kształty liter. I chociaż nie obeszło się bez kleksów uczniowie poradzili sobie wyśmienicie.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych