• Kronika wydarzeń

     •  

      Warsztaty Uniwersytetu Dzieci "Jaką moc ma empatia?

      Również w tym roku uczniowie klasy II realizują projekt Uniwersytetu Dzieci. 30 października wzięli udział w warsztatach "Jaką moc ma empatia?" Celem lekcji było odnalezienie w każdym supermocy, jaką jest umiejętność wczuwania się w sytuację innych. Podczas realizacji zadań drugoklasiści rozpoznawali własne emocje i uczyli się rozpoznawać emocje kolegów.  Wspólnie doszli do wniosku, że empatia to supermoc, która pozwala odkrywać emocje innych i ich wspierać. 

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator warsztatów: p. Bożena Siemieńska

       

      Halloween hunt

      Kody QR i tablety towarzyszyły uczniom klasy 2 i 3 na lekcji angielskiego 29 października. Uczniowie podzieleni na drużyny rozwiązywali zagadki ukryte na boisku. Tematem przewodnim było Halloween. Ale tym razem nie było strasznie tylko ciekawie i słodko!

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Recycling project 

      Uczniowie klasy drugiej na lekcji angielskiego mieli okazję do dyskusji na temat segregacji śmieci. Czerpiąc inspirację z magazynu anglojęzycznego Chirp, stworzyli niezwykle potworki i świetnie się przy tym bawili!

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2

      Organizator lekcji: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Dzień Matematyki w klasach I-III

      Uczniowie klas pierwszych i drugiej są mistrzami matematyki! Udowodnili to 22 października podczas świętowania Dnia Matematyki, rozwiązując zadania, łamigłówki, labirynty i zagadki matematyczne przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki. W ogrodzie szkolnym trzecioklasiści zorganizowali stacje matematyczne dla drugoklasistów, z kolei uczniowie klasy II dla pierwszoklasistów. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się do zabawy i pokazali, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale przede wszystkim świetna zabawa! 

         

         

      Więcej zdjęć: 

      Obejrzyj RELACJĘ FILMOWĄ z Dnia Matematyki

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Angelika Flisek 

       

      Konkurs języka angielskiego Leon

      22 października chętni uczniowie z klas II-V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki. 

        

      Organizator konkursu: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

      Ślubowanie pierwszoklasistów

      19 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do naszej społeczności szkolnej. I choć uroczystość przebiegała w mocno ograniczonym składzie ze względu na reżim sanitarny, to i tak pierwszaki (sądząc po skupionych minach) przeżywały ją mocno:) Nie zabrakło też wielu ciepłych słów, które skierował do dzieci Pan Dyrektor. A na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci tortu:) Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nauce.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizatorzy wydarzenia: p. Marzena Wach i p. Agata Czerniszewska

       

      Angielski na wesoło 

      Uczniowie klasy 7a na lekcji języka angielskiego przygotowali Fashion Show. Sami opracowali swoje stylizacje, prezentowali je i opisywali. Kreatywności na pewno nie można im odmówić!

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

       

      Lekcja muzealna online

      15 października uczniowie klasy II wzięli udział w zdalnej lekcji muzealnej zorganizowanej przez Łazienki Królewskie. Podczas lekcji "Poznaj króla" oglądali królewskie miejsca i przedmioty, zwiedzali prywatne pokoje Stanisława Augusta, patrzyli na jego ulubione obrazy a także  wysłuchali związanych z nim historii. 

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska 

       

      Być nauczycielem choć jeden dzień... 

      Być nauczycielem chociaż jeden dzień... Kto będąc dzieckiem nie marzył o tym, by stanąć za biurkiem i zadać pracę domową? W naszej szkole marzenia się spełniają! W Dzień Nauczyciela to uczniowie prowadzili lekcje, doskonale wcielając się w role nauczycieli, a nawet się do nich upodobniając!

           

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 5B

      Galeria klasy 6

      Galeria klasy 7A

      Galeria klasy 7B

      Galeria klasy 8

      Organizator wydarzenia: p. Magda Czerniak

       

      Drugoklasiści inscenizują Brzechwę

      13 października uczniowie klasy 2 zaprezentowali młodszym kolegom inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

       

      Trzecioklasiści projektują miasta marzeń 

      Podczas lekcji angielskiego klasa 3 zaprezentowała projekty miasta marzeń. Uczniowie musieli zaprojektować swoje miasta, nadać nazwy ulicom i stworzyć budynki mieszkalne oraz obiekty użytku publicznego. Następnie zorganizowany został konkurs na najlepszy projekt, chociaż wybór był trudny, bo każdy wykonał swoje zadanie wyśmienicie!

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator wydarzenia: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      O prawach człowieka po angielsku 

      W ramach projektu "Lekcje dwujęzyczne" w klasie 8 odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie. Tym razem po angielsku wykładane były prawa człowieka. 

       

      Galeria klasy 8

      Organizatorzy: p. Magda Czerniak i p. Tomasz Szklarski 

       

      Historia po angielsku

      Historia po angielsku... Dlaczego nie? W ramach obchodów Dnia Języków Obcych Pola przeprowadziła lekcję o monarchii brytyjskiej w swojej klasie 7A. 

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

      Dzień Języków Obcych 2020 

      12 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 1-4 mieli za zadanie przygotować informacje o wybranym kraju i udekorować sale. Dzięki przygotowanym prezentacjom wszyscy mieli okazję poznać tradycje kulturowe krajów anglojęzycznych. 

         

       

      Również grupa hiszpańska klasy 4 świętowała Dzień Języków. Oprócz plakatów z najważniejszymi elementami kultury meksykańskiej i przebrań uczniowie zaśpiewali piosenki po hiszpańsku! 

       

      Więcej zdjęć: 

      Organizatorzy wydarzenia: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

       

      Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 

      9 października odbyły się wybory Przewodniczącego SU. Były one poprzedzone kampanią plakatową oraz spotkaniem z wyborcami, podczas którego kandydaci przedstawili swój program oraz odpowiadali na pytania. 

      Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Westin. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności uczniowskiej. 

         

      Więcej zdjęć: 

      Organizatorzy wydarzenia: p. Magda Czerniak i p. Tomasz Szklarski 

       

       

      Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

      6 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Było to już kolejne spotkanie, bowiem pani Monika odwiedziła naszą szkołę 8 lat temu, kiedy jeszcze kolejne przygody ciepłej, zgranej a zarazem trochę zwariowanej rodziny były dopiero w planach. 

      Tym razem spotkaliśmy się online, a pani Monika zaprezentowała nam serię książek "Gupikowo" i bardzo ciekawie opowiedziała o pracy autora. Zaskoczeniem dla wielu z nas było odkrycie, że bohaterowie i wydarzenia prezentowane w jej książkach nie pochodzą z wyobraźni... A także to, że jedna z bohaterek nie chciała chodzić do amerykańskiej szkoły... Dowiedzieliśmy się również, a także mogliśmy go zobaczyć i poznać, kto będzie bohaterem kolejnej książki.

      Dziękujemy za miłe i (mamy nadzieję) nie ostatnie spotkanie!

           

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk 

       

      Dzień Tabliczki Mnożenia

      2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki zorganizowali w klasach III-VIII konkurs, podczas którego wyłonili Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Nie zabrakło zabaw w formie łamigłówek o różnym stopniu trudności, z którymi uczniowie zmierzyli się podczas lekcji. Uczniowie mogli też poczuć się egzaminatorami i przepytać z tabliczki mnożenia swoich nauczycieli - i to nie tylko nauczycieli matematyki!

            

       

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy wydarzenia: p. Magda Raczyńska i p. Ola Kęsik 

       

      Festiwal Filmowy Kino Dzieci 

      Uczniowie klasy IA i II wzięli udział w projekcji filmów prezentowanych w ramach 7. MFF Kino Dzieci. 2 października obejrzeli "Wielką wyprowadzkę Pettsona i Findusa" oraz pierwszą przygodę bohaterów "Biura detektywistycznego Lassego i Mai".

      Organizator wydarzenia: p. Joanna Pieńkowska 

       

      W londyńskiej galerii... 

      Czy można zwiedzać nie ruszając się z miejsca? Pierwszoklasiści pokazali, że jest to możliwe!

      2 października na lekcji angielskiego udali się do Londynu, do National Gallery aby obejrzeć największe dzieła światowej sławy artystów. Następnie próbowali odgadnąć nazwy niektórych obrazów, co okazało się nie lada wyzwaniem. Największą uwagę skupili na obrazach Vincenta van Gogha i Paula Cezanne'a. To była bardzo ciekawa lekcja!

       

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych