• Kronika wydarzeń

     • maj 2019

     • Szóstoklasiści w Goethe-Institut

      W ramach lekcji języka niemieckiego szóstoklasiści odwiedzili 29 maja Goethe-Institut w Warszawie, czyli instytut kultury Republiki Federalnej Niemiec. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega działalność Goethe-Institut, poznać samodzielnie bibliotekę instytutu, wykonując zadania w grupach przy pomocy aplikacji Actionbound, posłuchać niemieckiej muzyki, zagrać w gry towarzyskie w języku niemieckim oraz rozwiązywać quizy językowe na platformie edukacyjnej instytutu. Ciekawostką dla uczniów była informacja, że na świecie istnieje aż 160 placówek Goethe-Institut w ponad 90 krajach.

       

      Organizator wyjścia: p. Ewa Koźlińska

       

      Zajęcia z wychowania komunikacyjnego

      28 maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z wychowania komunikacyjnego zorganizowanych przez ZTM. Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania transportem publicznym i mogli obejrzeć różne, na co dzień niedostępne, zakamarki autobusu. Uczyli się też odczytywać oznaczenia wewnątrz pojazdu i informacje z monitorów.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 3B

      Organizator wydarzenia: p. Joanna Pieńkowska

       

       

      Dzień Rodziny

      24 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali występ artystyczny dla swoich Rodziców. Były piosenki, wiersze oraz własnoręcznie wykonane upominki.

      Zdjęcia w galerii:

      Organizatorzy wydarzenia: p. Monika Ziemiańska i p. Agnieszka Naporowska

       

      Ósmoklasistów dzień z prawem

      23 maja uczniowie klasy 8A i 8B w ramach edukacji prawnej odwiedzili Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy. Uczniowie spotkali się z sędzią zawodowym, wysłuchali prelekcji dotyczącej ścieżki kariery sędziego. Drugą częścią spotkania w sądzie był udział uczniów w symulowanej  rozprawie  sądowej. Uczniowie wcielili się w role sędziego, ławników, oskarżonego, poszkodowanego i oczywiście adwokatów oraz świadków. Na podstawie przygotowanego scenariusza odbyła się cała rozprawa od postawienia aktu oskarżenia aż do odczytania wyroku. W ostatniej części uczniowie wzięli udział w warsztatach „Alternatywne sposoby  rozstrzygania sporów” prowadzonych przez Mediatora z Europejskiego Centrum Mediacji Consensius. Warsztaty te dotyczyły mediacji rówieśniczej, poznaniu niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania sporów i konfliktów pośród młodzieży. 

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

       

      Matematyczna gra terenowa

      22 maja w środę odbyła się gra terenowa dla klas 3 i 4. Dzieci rozwiązywały zadania logiczno-matematyczne.Nie zabrakło uśmiechu oraz emocji towarzyszących podczas rozwiązania zadań. Trzecioklasiści i czwartoklasiści spędzili ten czas na główkowaniu i współpracy z rówieśnikami a także poznawaniu nowych technologii (zabawa z aplikacją TaleBlazer). Do przeprowadzenia takiej formy nauki przez zabawę przyczynili się uczniowie z klasy 6 i 7B, którzy byli opiekunami grup podczas zmagań z łamigłówkami oraz tworzyli zadania tam występujące.

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: Magdalena Andryszczak i Aleksandra Kęsik
       

       

      Dzień Matematyki - klasa 3B dla pierwszaków

      21 maja klasa 3B zorganizowała dla pierwszoklasistów grę terenową z zagadkami, labiryntami i zadaniami matematycznymi. Uczniowie obu klas świetnie się przy tym bawili - starsi mogli zaprezentować swoją wiedzę matematyczną i zdolność tłumaczenia skomplikowanych działań a młodsi mieli okazję sprawdzić, czy zasługują na miano Mistrza Matematyki. Nagrodą w zabawie była Książeczka Matematyczna autorstwa dzieci z klasy 3B - pełna zagadek, krzyżówek i labiryntów matematycznych oraz Legitymacja Uczestnictwa w Klubie Mistrzów Matematyki.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 3B

      Organizator wydarzenia: p. Katarzyna Król

       

       

      Dzień Matematyki  - klasa 3A dla drugoklasistów

      20 maja klasa 3A zorganizowała dla drugoklasistów grę terenową z zagadkami, labiryntami i zadaniami matematycznymi. Uczniowie obu klas świetnie się przy tym bawili - starsi mogli zaprezentować swoją wiedzę matematyczną i zdolność tłumaczenia skomplikowanych działań a młodsi mieli okazję sprawdzić, czy zasługują na miano Mistrza Matematyki. Nagrodą w zabawie była Książeczka Matematyczna autorstwa dzieci z klasy 3A - pełna zagadek, krzyżówek i labiryntów matematycznych oraz Legitymacja Uczestnictwa w Klubie Mistrzów Matematyki.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3A

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

       

       

      Orientuj się z SPN81

      11 maja odbyła się I edycja biegu na orientację "Orientuj się z SPN81". Pogoda nam dopisała i wystartowało 10 par rodziców z dziećmi.

      Pierwsze miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła para Piotr i Paweł Tomczykowscy. 

      Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-8 zajęła para Szymon i Piotr Grochowscy.

      Zwycięzcom gratulujemy, a każdemu uczestnikowi dziękujemy za start i zaciętą walkę.

       

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Szymon Wójcik-Witanowski

       

       

       

      Kiermasz

      9 maja uczniowie klasy 5B zorganizowali pełen słodkości kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5B

       

       

      Na spektaklu anglojęzycznym

      8 maja uczniowie klasy 5A i 6 obejrzeli komedię "Centralia" w wykonaniu Teatru Superbolt. Sztuka zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami pokazała, jak katastrofa potrafi zbudować nadzwyczajne przyjaźnie. 

      Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

       

      Angielski inaczej

      Uczniowie klas 6, 7 i 8 przygotowali ciekawe lekcje angielskiego dla młodszych kolegów. To już kolejne zajęcia w ramach akcji "Starsi - młodszym".

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Magda Czerniak

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych