• Kronika wydarzeń

     • listopad 2018

     • Wyjście do teatru

      29 listopada pierwszo- i drugoklasiści obejrzeli w Teatrze Syrena spektakl "Kot w butach" oparty na motywach baśni Charles'a Perraulta o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń.

      Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

       

      Klasa 5A w Stacji Filtrów

      29 listopada uczniowie klasy 5A zwiedzali Filtry Warszawskie. Dowiedzieli się, jak wygląda proces oczyszczania wody i jakie etapy musi ona przejść, aby trafiła do naszych domów.

      Galeria klasy 5A

       

      Spotkanie z mistrzem olimpijskim

      27 listopada gościliśmy w naszej szkole Tomasza Majewskiego - wybitnego polskiego sportowca, specjalizującego się w pchnięciu kulą, dwukrotnego mistrza olimpijskiego oraz wielokrotnego medalistę mistrzostw świata i Europy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6-7. Nasz gość opowiedział o początkach swojej kariery, treningach i sukcesach. Bardzo chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów, dzięki czemu poznaliśmy dzień sportowca, dowiedzieliśmy się, że decyzja o zakończeniu kariery nie była decyzją trudną a także usłyszeliśmy o wielkiej pasji mistrza do książek, których rocznie czyta aż 100!

      Organizator spotkania: p. Szymon Wójcik

       

      Spektakl anglojęzyczny dla klas 4-6

      Uwaga, 20 listopada w naszej szkole wylądowali kosmici! The Alien Grammar Show to zabawny spektakl o wartkiej, zaskakującej akcji. To interaktywne przedstawienie The Bear Educational Theatre było doskonałą powtórką z tworzenia pytań w języku angielskim oraz okazją do naturalnego użycia języka angielskiego.

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Spektakl anglojęzyczny dla klas 1-3

      Jackie and the Giant to interaktywna porywająca bajka, której główną bohaterką jest mała i odważna Jackie, uciekająca przed złym olbrzymem. Dziewczynce udało się przechytrzyć olbrzyma z pomocą uczniów klas 1-3, którzy 20 listopada mieli okazję obejrzeć w szkole to przedstawienie. Sztuka w bardzo udany sposób zachęciła uczniów do użycia języka angielskiego w najbardziej naturalny i spontaniczny sposób. Entuzjastyczne reakcje najmłodszych widzów potwierdziły, że Jackie and the Giant należy do najbardziej lubianych tytułów w repertuarze The Bear Educational Theatre.

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Gość z Australii

      15 listopada klasa 5A zaprosiła na lekcję języka angielskiego gościa z Australii. Uczniowie przypomnieli sobie, że Canberra jest stolicą Australii, a Góra Kościuszki to najwyższy szczyt tego kontynentu. Dowiedzieli się też, co to jest "joey" oraz "cooee". Lekcja na pewno długo pozostanie w pamięci piątoklasistów.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5A

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

      15 listopada gościliśmy w naszej szkole Pawła Beręsewicza - autora książek dla dzieci i młodzieży, tłumacza i laureata wielu nagród literackich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3. Niewątpliwą atrakcją spotkania była możliwość poważnej rozmowy o książkach przy filiżance herbatki. Wybrani przez naszego gościa uczniowie dyskutowali o tym, co w książkach lubią, a czego nie i zastanawiali się dlaczego ludzie coraz mniej czytają. Wybierali też tematy książek do zaprezentowania przez autora - Nina wybrała tematykę detektywistyczną i wszyscy mieli możliwość zapoznania się z książką "Tajemnica człowieka z blizną", Kubę zainteresowała tematyka miłosna, więc poznaliśmy sposoby na zakochanie stosowane przez bohatera książki "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", zaś dzięki Erykowi dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, żeby znaleźć się w "Poczcie psujów polskich". Na zakończenie spotkania uczniowie mogli nabyć książki autora i uzyskać autograf.

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania: p. Agata Kruk

       

      Jak można uczcić niepodległość?

      Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy 3A 13 listopada wzięli udział w warsztatach w Domu Spotkań z Historią. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak wyglądały obchody Święta Niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym i czy parada wojskowa od stu lat przechodzi tą samą trasą. Dzieci przygotowały również plakat, w którym wyraziły swoje uczucia patriotyczne a także przedstawiały swoje pomysły na uczczenie niepodległości.

      Galeria zdjęć klasy 3A

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

       

      Rekord dla Niepodległej

      9 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez MEN. O 11.11 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

       

      Żywa lekcja historii

      7 listopada gościliśmy w naszej szkole rekonstruktora - pana Jacka Oleszkiewicza. Podczas lekcji "Husaria - najlepsza formacja wojskowa w dziejach Rzeczypospolitej" uczniowie klasy 4, 5A i 5B mogli zapoznać się z elementami uzbrojenia husarskiego.

      Galeria zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel

       

      Koncert patriotyczny

      Uroczystości listopadowe sprzyjają śpiewaniu pieśni patriotycznych. 6 listopada uczniowie klas 4, 5A, 5B, 6 oraz 7A zaprezentowali zgromadzonym uczniom najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

      Galeria zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

       

      Apel z okazji Święta Niepodległości

      6 listopada w szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 6 przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam okoliczności utraty niepodległości, czasy zaborów a następnie odzyskanie niepodległości w dniu 11 listopada 1918 r.

      Galeria zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś, p. Radosław Marchel

       

       

      "Legendy warszawskie" - wycieczka klasy 1 i 2

      Które ze znanych legend wiążą się z Warszawą? Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 1 i 2, którzy 6 listopada udali się na wycieczkę po Warszawie śladami syrenki, bazyliszka i złotej kaczki. Spacer po Warszawie stał się również okazją do zobaczenia miejsc pamięci narodowej - pomników Małego Powstańca i Powstania Warszawskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Uczniowie dokonali też wpisu do pamiątkowej księgi "Życzenia dla Polski" wyłożonej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

      Galeria zdjęć:

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2

       

       

      "Miejsca Pamięci w Warszawie"- wycieczka trzecioklasistów

      5 listopada uczniowie klasy 3A i 3B udali się na wycieczkę po Warszawie. Ich celem było poznanie miejsc pamięci narodowej. Odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie mogli zapalić znicze na grobach poleglych żołnierzy, obejrzeli mury obronne Warszawy oraz pomniki: Małego Powstańca, Kilińskiego, Powstania Warszawskiego i Józefa Piłsudskiego. Mieli też okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

      Galeria zdjęć:

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych