• Kronika wydarzeń

     • październik 2022

     • Projekt Uniwersytetu Dzieci "Przyroda z klasą"

      Klasa 1B realizuje projekt Uniwersytetu Dzieci "Przyroda z Klasą". Na pierwszych zajęciach pt. "Co zrobić, kiedy nic nie moge zrobić?" pierwszaki uczyły się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, także w sytuacji ograniczonych możliwości. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkim kandydatom dziękujemy za podjęcie wyzwania i zaprezentowanie ciekawych pomysłów. A nowemu Przewodniczącemu - Maksowi gratulujemy i życzymy powodzenia! 

         

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska i p. Magdalena Musiałowska

       

      Halloween 2022 

      Halloween jest wpisane w kulturę anglosaską, a dla naszych uczniów było okazją do przebrania się się w stroje, które sobie wybrali. W związku z projektem klasy 6 "Altar de Olfrenda" najmłodsi obejrzeli film "coco", który doskonale wpisuje się w w sedno obchodów Święta Zmarłych w Meksyku. Dzień ten był zdecydowanie interkulturowy. 

           

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Czarujemy na Kole Odkrywców

      Czary mary, hokus pokus czy z tej cieczy wyszedł krokus? Odpowiedz brzmi: Nie tym razem 😟 Ale wszystko przed nami 👍

       

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Co słychać na kole kulinarnym?

      24 października piekliśmy lawendowe ciasteczka. 

        

        

      Organizator: p. Magdalena Musiałowska 

       

      Poznajemy kulturę krajów hiszpańskojęzycznych

      Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klasy VI z grupy hiszpańskiej przygotowali ekspozycję. Jej celem jest pokazanie w jaki sposób święto to obchodzone jest w Meksyku. Szóstoklasiści opowiedzieli też uczniom młodszych klas o przygotowanej ekspozycji i symbolice przedmiotów, jakie się tam znalazły. Następnie, aby utrwalić poznane dziś informacje, na angielskim obejrzeliśmy film pt. "Coco".

            

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Code Week

      26 października rano na terenie podwórka szkolnego pojawiły się różne pojemniki i kolorowo oznaczone koperty. To elementy gry przygotowanej dla klas 4-8 polegającej na odszyfrowaniu informacji, dotarciu w określone miejsca i odkryciu kodu cyfrowego. Uczniowie mieli okazję zastosować alfabety Braille'a i Morse'a, szyfr Cezara, kod ułamkowy, szachownicę Polibiusza i inne. Zakodowane informacje zwrotne od uczniów mówią jasno: więcej podobnych zajęć w szkole! Dla takich recenzji warto było spędzić kilkanaście godzin, by tę grę przygotować :)

        

        

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Anna Baran

       

      Projekt "Poczuj się jak nauczyciel"

      Uczniowie klasy 3B kontynuują projekt "Poczuj się jak nauczyciel". Natalia przeprowadziła lekcję o drzewach. Zajęcia były bardzo ciekawe a uczniowie zainteresowani, dostali nawet zadanie, aby porozumieć się w języku drzew.

        

      Ignacy przeprowadził lekcję o dinozaurach. Ciekawostek było bez liku, wszyscy byli na przykład zaskoczeni, że dinozaury pokryte były piórami!

        

      Stanisław przeprowadził lekcje pt. „Ciało człowieka”. Zajęcia były niezwykle! Każdy uczeń w 3b już wie, że najdłuższy mięsień w ciele człowieka to mięsień krawiecki a długość jelita  można porównać do wysokości żyrafy!

        

      Z kolei obie Niny poprowadziły lekcję o wodzie. Dzięki prowadzącym wiemy już skąd się bierze śnieg i deszcz. Mało tego! Potrafimy go stworzyć i to w różnych kolorach! 

        

      To były ciekawe i bardzo dobrze przygotowane lekcje!

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      A w świetlicy...

      Dawno nie zaglądaliśmy do naszych miłośników tworzenia kwiatów z krepiny. Uczestników koła przybywa a powstające na zajęciach kwiaty wygladają jak żywe! Proszę popatrzeć:

           

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Jolanta Wróblewska

       

      Leon z języka angielskiego

      26 października uczniowie klas 1-4 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego. Trzymaliśmy mocno kciuki za naszych reprezentantów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

         

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Klasa 3B w pokoju zagadek

      25 października klasa 3b odwiedzila Escape Room. Pokoje zagadek okazały się wielkim wyzwaniem i doskonałym sposobem na ciekawy sposób spędzenia czasu.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Idziemy na grzyby

      Czym jest mykologia? Ile kosztują trufle? Od jakiego wieku i w jakiej postaci dzieci powinny spożywać grzyby? Czy zbieranie ich w Warszawie to dobry pomysł? Maczużnik - grzyb zmieniający owady w zombie, czy to możliwe? Na te pytania potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy 1A, którzy 25 października uczestniczyli w zajęciach poświęconym grzybom w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Poznali eksponaty przedstawiające grzyby jadalne i trujące oraz sposoby na ich rozróżnienie. Rozwiązywali zagadki dotyczące skarbów z lasu oraz poznali przepis na eliksir piękności i młodości. Spacer po Łazienkach Królewskich w jesiennej scenerii dopełnił naszą wycieczkę.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

      Pierwszoklasiści w Muzeum Narodowym

      25 października klasa 1B była w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej pt. "Witamy w Muzeum". W czasie wędrówki po galeriach uczniowie dowiedzieli się czym jest Muzeum, jakie pełni funkcje, kto w nim pracuje. Pierwszaki nauczyły się muzealnego jezyka, poznały różnicę między zabytkiem a eksponatem i wspólnie z panią przewodnik odpowiedziały na pytanie, co to jest arcydzieło. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Warsztaty introligatorskie drugoklasistów

      Nie powinno oceniać się książki po okładce, ale notes to chyba można...? Z takim przekonaniem wrócili Drugoklasiści z warsztatów introligatorskich w warszawskiej Sztukarni. Zadanie, jakie mieli do wykonania, nie należało do tych z kategorii "łatwizna", gdyż samodzielne stworzenie notesu od podstaw wymagało koncentracji, precyzji, podzielności uwagi i znajomości nazewnictwa narzędzi introligatorskich. Nauka przez działanie znowu górą, ale na wykonaniu zabawa się nie skończyła. Ilość pomysłów na zagospodarowanie notesów byla ogromna, ale jeden wygrał zdecydowaną większością głosów: Chcemy mieć w nich same pochwały!!!

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Jesienne dekoracje

      Sala klasy 1A została pięknie udekorowana przez rodziców i uczniów. Jesień mamy za oknem i w klasie. Pojawił się też mały akcent związany ze świętem Halloween.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

      Drugoklasiści dla młodszych kolegów

      Niespodzianka dla Pierwszaków z okazji ślubowania się udała! Byli zachwyceni występem starszych o rok kolegów, którzy przygotowali dla nich przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Ślubowanie Pierwszoklasistów

      Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. W obecności rodziców i nauczycieli, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora pana Rafała Banaszka.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Mała książka - wielki człowiek

      Bierzemy udział w kampanii Instytutu Książki: "Mała książka - wielki człowiek"!

      Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze. Książka "Pierwsze abecadło" jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki. W wyprawce znajduje się także broszura "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem", która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

      Mamy nadzieję, że udział w projekcie i otrzymane materiały sprawią pierwszoklasistom ogromną radość i będą świetną pomocą w stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu. 

       

      Organizator: p. Agata Kruk

       

      Mali Odkrywcy

      Pewnie zastanawiają się Państwo, jak się mają nasi mali Odkrywcy. Zatem spieszymy uprzejmie donieść, że jak zwykle mają się znakomicie! Zabawa z cieczą nienewtonowską była świetną i...brudną zabawą 😉

       

        

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Projekt "Zaczytany pierwszoklasista"

      Klasa 1A wykonała plakaty promujące czytelnictwo, na których uczniowie przedstawili zalety czytania, promowali interesujące książki i ich autorów. W ramach realizowanego projektu dzieci czytają codziennie w domu po 15 minut. Fakt ten odnotowują w swoim zeszycie czytelniczym i przyklejają tam cegiełkę na piramidzie czytelniczej. Systematyczni czytelnicy otrzymają pod koniec każdego miesiąca dyplom wzorowego czytelnika.

             

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak 

       

      Poszukiwanie kształtów

      Nasi pierwszoklasisci zamienili się w poszukiwaczy kształtów. Na szkolnym podwórku można odnaleźć wiele kształtów i nazwać je wszystkie po angielsku. Przy okazji uczniowie odwiedzili też The National Gallery w Londynie i rozpoznawali słynne obrazy.

           

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      U pierwszoklasistów na angielskim

      Pierwszoklasiści poznawali kształty po angielsku i otrzymali w związku z tym zadanie: stworzyć kolaż przy użyciu poznanych kształtów. Następnie próbowaliśmy odgadnąć, co dany rysunek przedstawia. Pomysły były bardzo zaskakujące i kreatywne.

       

        

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      A na kole kulinarnym...

      17 października na kółku kulinarnym uczniowie z klas I-III przygotowywali samodzielnie pizzę z ulubionymi dodatkami.

          

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska i p. Magdalena Musiałowska

       

      Wycieczka integracyjna klasy 4 i 5 

      W dniach 17-19 października uczniowie klasy czwartej i piątej byli na wyjeździe w Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek w Pięknej Górze koło Giżycka. Wyjazd miał charakter integracyjny i obfitował w moc atrakcji na sportowo - komandosi, old wood games, wieczorna gra terenowa. Uczniowie mieli tez okazję zwiedzić siedzibę Adolfa Hitlera - Wilczy Szaniec. 

              

      Więcej zdjęć:

        

      Organizatorzy: p. Szymon Wójcik-Witanowski i p. Aleksandra Kęsik 

       

      Klasa 3A na magiczym przedstawieniu

      Magia jest w nas! Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a, którzy przenieśli się do krainy czarów za sprawą spektaklu pt.,,Czarodziej" w Teatrze Palladium. Było tajemniczo i wzruszająco.

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Logika dla Pracownika - akcja z okazji DEN 2022

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ramach szkolnej akcji "Logika dla Pracownika" uczniowie kl. 6, 7a i 7b przygotowali zagadki i łamigłówki logiczno-matematyczne. W czasie przerw obiadowych pracownicy naszej szkoły mogli zmierzyć się z wyzwaniem pod czujnym okiem młodych edukatorów i animatorów służących wskazówkami.

      I choć nie wszystkim udało się wszystkie zagadki prawidłowo rozwiązać, emocji nie było końca. Dla uczniów była to ciekawa przygoda i przykład, jak się cieszyć z sukcesu i jak przyjmować porażkę.

      Uczniowie kl. 6 w ten sposób zaliczyli pierwszą część innocyjnych warsztatów z autoprezentacji.

           

      Organizator: p. Anna Baran

       

      Dzień Tabliczki Mnożenia

      7 i 11 października w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie kl. 4-8 dobierali wyniki do działań w grze na korkach, w memory i dominie kołowym. A decydujące o uzyskaniu zaszczytnego tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia było poprawne uzupelnienie 20 działań w jak najkrótszym czasie. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i towarzyszyły im niezwykłe emocje.

          

      Szkolnym ekspertom tabliczki mnożenia gratulujemy!

      Organizatorzy: p. Aleksandra Kęsik i  p. Anna Baran

       

      "Szkoły świata" - projekt klasy 3B

      12 października klasa 3B zrealizowała projekt „Szkoły świata”. Uczniowie wspaniale się przygotowali i wiemy już, że w najmniejszej szkole świata jest tylko jeden uczeń, że istnieje szkola zbudowana z butelek, a żeby dostać się do niektórych trzeba skorzystać z tyrolki! Mimo, że w najdroższej szkole świata jest nawet teatr, to uczniowie stwierdzili, że nasza szkoła jest najlepsza!

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      A na angielskim w klasie drugiej...

      W ramach ćwiczenia słownictwa związanego z domem i jego wnętrzem drugoklasiści przynieśli własne klocki i zbudowali swoje domy. Następnie opowiedzieli o nich po angielsku. To była bardzo udsana lekcja.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Poszukiwanie skarbów jesieni

      11 października uczniowie klasy 3A na lekcji angielskiego zamienili sie w poszukiwaczy skarbów. Były to skarby jesieni, a wszystkie znalezione na szkolnym podwórku. Brawo za spostrzegawczość i współpracę!

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Korzystamy z pięknej pogody

      Korzystając z cudownej pogody uczniowie zabrali podręcznik ido nauki angielskiego i wyruszyli na szkolne boisko, aby w parach przygotować się do czytania dialogu. Niektórzy robili to w naprawdę dziwnych pozycjach :)

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Projekt "LAS" w wykonaniu uczniów klasy 3B

      Uczniowie pracowali w grupach, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Dziewczynki zaprezentowały las w odsłonach czterech por roku, a chłopcy warstwy lasu.

             

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      We wrocławskim ZOO - dzień czwarty wycieczki klas 6, 7A i 8 

      Dzień czwarty - Wrocławskie ZOO Po wczorajszych górskich wędrówkach czas wracać, ale żal opuszczać tak piękną okolicę. Dlatego jeszcze zatrzymamy się na długi spacer po wrocławskim ZOO. I znowu piękna pogoda i ciekawe zwierzęta - są gwarantem dobrej zabawy (edu-zabawy). I korzystamy: z ruchu na świeżym powietrzu, z możliwości dowiedzenia się czegoś o zwierzętach i z bycia razem, bo razem zawsze dobrze (i w szkole, i na wycieczce).

         

      Więcej zdjęć:

       

       

      Zdobywamy Śnieżkę! - dzień trzeci wycieczki klas 6, 7A i 8 

      Dzień trzeci - zdobywamy Śnieżkę. Tak, tak - dzisiaj jest dzień, kiedy spróbujemy zdobyć Śnieżkę - najwyższy szczyt w Karkonoszach. Zaczęliśmy od solidnego śniadania, by mieć dość sił.

       

      Zapasy energii są, zapał jest. Ubranie odpowiednie jest prowiant też. RUSZAMY.

        

      Nie było lekko. Szczyty są daleko, wysoko i droga do nich jest stroma. Ale zgodnie z powiedzeniem "Nie narzekaj, że masz pod górkę, gdy idziesz na szczyt" - nikt nie narzekał (przynajmniej głośno). Było ciężko, nawet bardzo, ale Ci, którzy zdecydowali się iść, Ci którzy czuli, że dzisiaj są gotowi powalczyć z własnymi słabościami- DALI RADĘ. Stanęli na szczycie i mogli poczuć satysfakcję z pokonania zmęczenia, czasami bólu. To była świetna lekcja, a że przy okazji wpadła garść informacji o Karkonoskim PN, o piętrach roślinności w górach i skałach, to dodatkowy bonus. No i "widoki +"

        

      I ostatni przystanek dzisiejszego dnia - Kościół Wang. To spora porcja historii i tak zachwyceni pięknem gór i pełni pokory dla ich potęgi- zeszliśmy, by szukać "nowych szczytów" do pokonania. Już wiemy, że możemy!

       

      Więcej zdjęć:

       

       

      W Skalnym Mieście - drugi dzień wycieczki klas 6, 7A i 8 

      Piękny dzień na fantastyczną wyprawę do świata skał. Więc ruszamy, by podziwiać twórczość Natury...

       

      My w czeskim Skalnym Mieście. Wszyscy chłonęli widoki i opowieści Pana Przewodnika. A było co chłonąć. Szczególnie, że nasz Przewodnik, kiedy nie oprowadza grup uprawia wspinaczkę, jest ratownikiem górskim. I doskonale wie, że góry są równie piękne, jak i groźne. I tego też nas chciał nauczyć...

       

      Takie miejsca uczą pokory...

      Czasami trzeba zademonstrować, jak należy wiązać buty. Człowiek uczy się cały czas... także na wycieczce. Bezpieczeństwo przede wszystkim...

      By móc wrócić w dobrych humorach...

         

      Więcej zdjęć:

       

       

      W Teatrze Lalka

      6 października uczniowie klasy 1A i 1B  obejrzeli muzyczne przedstawienie Jarosława Kiliana oraz Grzegorza Turnaua "Krzesiwo" w Teatrze Lalka. Spektakl powstał w oparciu o najpiękniejszą z baśni H. Ch. Andersena. Przy okazji skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody bawiąc się w parku. Uczniowie przystanęli też przy pomniku Janusza Korczaka i poznali historię jego działalności na rzecz dzieci.

        

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

       

      Organizator: Patrycja Jarszak

       

      English Week 2022

      W dniach 3-6 października klasy 1-3 świętowały Tydzień Języków. Na lekcjach angielskiego uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Kanadzie, UK, USA, Australii oraz Irlandii. Śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy quiz z nagrodami i tworzyliśmy plakaty o krajach. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców sale zostały pięknie udekorowane, a pyszne smakołyki urozmaiciły lekcje angielskiego.

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

      Organizatorzy: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Dzień kanadyjski 

      4 października w naszej szkole gościła pani Jadwiga Kreczko, były dyrektor oraz nauczyciel języka francuskiego i angielskiego w Toronto. A prywatnie ciocia Kajetana z klasy 1B. Przygotowała dla dzieci prezentację o Kanadzie i zabawę muzyczną. Dziękujemy za tak dużą dawkę wiedzy, przekazaną w bardzo ciekawy sposób. Zapraszamy ponownie do nas!

         

        

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

       

      Na rodziców zawsze można liczyć!

      Na rodziców zawsze można liczyć! Wspaniały pomysł, zgrana ekipa i efekt oszałamiający! Rodzice uczniów z klasy 1A oryginalnie zaaranżowali salę z okazji Tygodnia Języków Obcych. 

       

         

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1A

       

      Pierwszy dzień wycieczki uczniów klas 6, 7A i 8 

      Skoro życie jest podróżą, a Wrocław - miastem spotkań, to uczniowie klas: szóstej, siódmej a i ósmej postanowili się spotkać jesiennie w tym pięknym mieście z krasnalami i historią. I udało się - we Wrocławiu na każdym kroku można spotkać jakiegoś krasnala, a historią się po prostu oddycha. Już wiemy, gdzie był jeden z największych rynków, gdzie krzyżowały się szlaki handlowe, ilu było noblistów z Wrocławia. Udało się zobaczyć i dowiedzieć o wiele więcej, ale tu trzeba przyjechać i zachwycić się tym miastem ukształtowanym przez różne nacje i kultury a przecież bardzo polskim.

          

      Więcej zdjęć:

       

       

      Prezentacje pierwszoklasistów

      Uczniowie klasy 1A przygotowali plakaty o wakacjach. Pięknie opowiadali o miejscach, które zobaczyli i przeżytych przygodach. A było ich sporo!

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

      Łączymy naukę ze sztuką kulinarną

      Na ostatnich zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy klubowicze wykonywali swoje pierwsze dania kuchni molekularnej. Z alginianu sodu otrzymali: makaron, kawior i kulki wykorzystywane w bubble tea. Brak smaku tych dań większości nie przypadł do gustu.

       

        

      Organizator: p. Anna Baran

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych