• Kronika wydarzeń

     • wrzesień 2022

     • I jeszcze Dzień Chłopaka w klasie 1B 

           

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1B

       

      Dzień Chłopaka w 7A

      W piątek 30 września w ramach celebrowania Dnia Chłopaka dziewczyny z klasy 7a zaprosiły swoich kolegów z klasy do restauracji Mr. Pancake. Każdy zamówił do jedzenia to, na co miał ochotę. Chłopaki z 7a zadowoleni z niespodzianki.

          

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 7A

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

       

      Dzień Chłopaka w klasie 3B

      Laurki od koleżanek oraz kubki i ciasteczka przygotowane przez wychowawczynię. Tak świętowano Dzień Chłopaka w klasie 3B.

            

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Dzień Chłopaka 2022

      Z okazji Dnia Chłopaka w klasach 4-8 odbył się plebiscyt na najsympatyczniejszego kolegę. Zdobywcom "Certyfikatu Superchłopaka" serdecznie gratulujemy.

          

      Organizatorzy: p. Magdalena Musiałowska i p. Joanna Pieńkowska

       

      Drugoklasiści świętują Dzień Chłopaka

      A oto podoboje Stacji Grawitacji! Jak świętować Dzień Chłopaka to tylko skocznie :)

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Pierwszoklasiści eksperymentują

      Na pierwszych zajęciach koła odkrywców dla pierwszaków sprawdzaliśmy wydolność płuc naszych najmłodszych eksperymentatorów.

      Trzeba przyznać, że cztery banki w jednej bańce to wynik rewelacyjny i nie byl zasługą wyłącznie niepękających baniek.

          

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Ósmoklasiści ankietują

      Przez ostatnie 2 tygodnie ósmoklasiści zbierali od uczniów i pracowników szkoły informacje m.in. o sposobach dojazdu do szkoły, o posiadanych lub lubianych zwierzętach domowych, o miesiącu urodzin czy liczbie rodzeństwa. Padły też pytania o czas spędzany przy urządzeniu elektronicznym i liczbę obejrzanych bajek Disneya. Nie zabrakło pytań dotyczących kulinariów: "Jaki jest Twój ulubiony smak lodów?" oraz "Najpierw płatki czy mleko?". Zapraszam do zapoznania się z wynikami.

          

       

      Organizator: p. Anna Baran

       

      CzytaMY głośno naszym uczniom

      29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Tego dnia, dzięki współpracy nauczycieli, każda lekcja rozpoczynała się od głośnego czytania wybranej książki.

        

      Organizator: p. Agata Kruk 

       

      Klasowy zakwas na żur

      Jak zrobić zakwas na żurek? Zapytajcie trzeciaków, oni już wiedzą :)

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Świetlicowy konkurs skakania na skakance

      Korzystamy z pięknej pogody! Podczas zajęć świetlicowych odbył się konkurs skakania na skakance i kręcenia hula-hop. Wszyscy bioracy udział zostali zwycięzcami a zabawa dostarczyła wielu wrażeń i emocji.

         

      Organizator: p. Irena Poszwald

       

      Klasa 3B na festiwalu filmowym Kino Dzieci 

      W ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci klasa 3b wybrała się do Kinoteki na film pt. "Dzieci z Bullerbyn".

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska 

       

      Trzecioklasiści z wizytą w SGGW

      26 września uczniowie klasy 3A udali się na Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Podczas lekcji w ramach Festiwalu Nauki obserwowali przykłady zaburzeń rozwojwych u zwierząt i dowiedzieli się, czym jest patologia. W Muzeum Osteologicznym obejrzeli szkielety zwierząt domowych i dzikich. Mieli też możliwość poczuć się jak studenci, zasiadając w auli wykładowej a także dokonując obserwacji pod mikroskopem.

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Pierwszy plener plastyczno-muzyczny

      Warszawski klasycyzm to połączenie starożytnej tradycji z ideałami XVIII-wiecznego oświecenia. Na pierwszym w tym roku szkolnym plenerze plastyczno-muzycznym nasi uczniowie mieli okazję odkryć niezwykłe zakątki Królikarni. Sporym wyzwaniem okazało się namalowanie architektury pałacu, który stanowi główną ozdobę parku. Dziś mieści się w nim Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Pogoda do działań twórczych sprzyjała, a dodatkową atrakcją okazało się ćwiczenie edukacyjne nawiązujące do biografii kilku mistrzów muzyki żyjących i tworzących w Polsce w XVIII wieku. Uczniowie w czasie malowania mieli okazję wysłuchać utworu „Warszawianka”, który był kiedyś nieoficjalnym hymnem Polski. Po skończonych zajęciach malarsko-muzycznych udaliśmy się na krótki spacer po parku, po drodze oglądając wyeksponowane na świeżym powietrzu rzeźby, w tym ekspresyjny pomnik „Fatum. Dusza odrywająca się od ciała” autorstwa Dunikowskiego. Uczniów z klas 5-7 zapraszamy na kolejny plener już w październiku!

           

      Organizatorzy: p. Anna Dyś i p. Joanna Czopowicz

       

      Pierwszoklasiści w świecie owadów

      Również uczniowie klasy 1A i 1B pojechali na wycieczkę "Mikrokosmos". 22 września dzieci odwiedziły Park Edukacyjny w Ujeździe, gdzie oglądając realistyczne rzeźby wykonane w wielokorotnym powiększeniu zgłębili swoją wiedzę na temat świata owadów.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

      Piątoklasiści testują SmartFloor

      Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję przetestować możliwości podłogi multiinteraktywnej SmartFloor.

         

      Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski

       

      W świecie owadów

      20 września klasy 2, 3a i 3b pojechały na wycieczkę pt.” Mikrokosmos”. W ramach wycieczki dzieci odwiedziły Park Edukacyjny w Ujeździe, gdzie wraz z przewodnikiem poznały magiczny świat owadów i ich życie. Wzięły również udział w warsztatach, w czasie których wykonały owady z gipsu. W rezerwacie „Niebieskie Źródła” dzieci dowiedziały się, co to jest wywierzysko skalne czy zjawisko krasowe. Był też czas na wspólną zabawę. A oto kilka fotek z naszej wyprawy:)

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Wspomnienia z wakacji

      W ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" uczniowie klasy 3a przygotowali wspaniałe prezentacje na temat minionych wakacji. Ogromne gratulacje dla wszystkich dzieci za zaangażowanie i bardzo ciekawe opowieści:)

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Warsztaty "Z ręki do mózgu" 

      20 września na zajęciach dodatkowych "Z ręki do mózgu" uczniowie klasy czwartej szukali środka ciężkości różnych figur wyciętych z papieru. Początkowo zadanie wydawało się trudne i mozolne. Gdy dzieci poznały i opanowały metodę, wystarczyła chwila skupienia i cierpliwości, by kartki utrzymywały się na zatemperowanym ołówku.

       

        

      Organizator: p. Anna Baran 

       

       

      Matematyczny Dzień Kropki 

      16 września uczniowie kl. 7a, 7b i 8 świętowali na matematyce Dzień Kropki. Uczniowie przygotowali na tę okazję różne kropkowe dodatki: kapelusiki, czapki, krawaty, okulary i korony. A działania na liczbach wymiernych stały się pretekstem do odnalezienia na mapie nieba kształtów różnych gwiazdozbiorów, np. Lwa, Wolarza, Raka, Orła, Feniksa itp.

       

        

      Organizator: p. Anna Baran

       

       

      Projekt "Rozwijamy pasje i zainteresowania"

      Pierwszaki z klasy 1B w ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" przygotowały fantastyczne prezentacje o swoich wakacjach. 

      Brawo Pierwszaki 👏za piękne, bardzo pomysłowe prace oraz ogromnie ciekawe, świetnie przygotowane opowieści. 

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      A na zajęciach Koła Odkrywców...

      Podczas hucznego otwarcia Koła Odkrywców nie mogło zabraknąć balonów! Ale że jesteśmy eko daliśmy radę symbolicznie eksperymentować z jednym! Warto też wspomnieć, że podczas zajęć odkryliśmy, że jajko jest silniejsze niż myśleliśmy.

           

      Organizator: p. Angelika Mąkowska 

       

      Pierwsze dni pierwszaków w szkole

      Pierwsze dni pierwszoklasistów w szkole to już nauka ale też i sporo zabawy. Brawo Pierwszaki 👏

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      A w świetlicy...

      Miłośnicy tworzenia kwiatów nie próżnują. Takie cuda powstały na pierwszych w tym roku zajęciach. 

          

      Organizator: p. Jolanta Wróblewska 

       

      Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy 

      13 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez strażaka. Przećwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie małego dziecka oraz osoby dorosłej i pozycję boczną ustaloną. Dodatkowo omówione zostały przykłady wypadków, które mogą przydarzyć się w szkole i poza nią. Wszystkie klasy brały udział w quizach podsumowujących zajęcia i utrwalających zdobyte wiadomości i umiejętności. Warto wspomnieć, że były to konkursy z nagrodami i wszyscy uczniowie zasłużyli na wygraną. Takim to sposobem każdy z naszych uczniów posiada zestaw do udzielenia pierwszej pomocy wraz z instrukcją postępowania w sytuacji zagrożenia.

      Dziękujemy naszemu gościowi za przeprowadzone warsztaty i udzielenie odpowiedzi na liczne pytania uczniów, nie tylko te związane z pierwszą pomocą.

          

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Angelika Mąkowska i p. Joanna Pieńkowska 

       

       

      Wycieczka klasy piątej do siedziby Lotnictwa Policyjnego 

      13 września piątoklasiści odwiedzili policyjnych lotników w ich siedzibie na Bemowie. Zwiedzali policyjne hangary, przyjrzeli się z bliska najnowszej flocie Lotnictwa Policji i poznali specyfikę służby w tej wyjątkowej jednostce.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski

       

      Na angielskim w klasie piątej

      Piątoklasiści postanowili praktycznie sprawdzić swoje umiejętności mówienia po angielsku. Przygotowali inscenizacje w dwóch restauracjach, menu po angielsku i inne potrzebne gadżety. Każdy miał okazję być zarówno klientem jak i pracownikiem restauracji. Bylo dużo śmiechu a klimat prawdziwie restauracyjny :)

       

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Lekcje metodą CLIL

      Zainspirowani lekcją CLIL o meksykańskiej sztuce na zajęciach z języka angielskiego, tworzyliśmy własne rzeźby. Oto efekty naszej pracy:

         

      Organizator: p. Magdalena Musiałowska

       

      Zaczynamy Rok Szkolny 2022/2023!

        

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych