• Kronika wydarzeń

• wrzesień 2018

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, dekorując drzwi klas flagami krajów, które wcześniej wylosowali. Ponadto mieli za zadanie własnoręcznie wykonać przedmiot codziennego użytku z emblematem flagi danego kraju.

Organizator: p. Magda Czerniak

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W ramach Festiwalu Filmowego Kino Dzieci uczniowie klasy 3A i 3B obejrzeli w kinie Muranów zestaw filmów krótkometrażowych o drodze do szkoły dzieci z różnych kontynentów. Poznając historie małych bohaterów mogli przekonać się, że samo chodzenie do szkoły może być szczęściem.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Zajęcia z robotyki

Do zajęć komputerowych włączyliśmy elementy robotyki. Pierwszoklasiści świetnie się bawili!

Organizator zajęć: p. Szymon Wójcik

Spotkanie z dziennikarzami

20 września uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzami agencji Reutera. Poznając historię powstawania firmy Paula Reutera dowiedzieli się, w jaki sposób przesyłano informacje w połowie XIX wieku i jak szybko postępowały zmiany technologiczne. Spotkanie stało się też okazją do porozmawiania o obiektywizmie dziennikarza i zaprezentowania fragmentów wystawy fotoreportera wojennego.

Czwartoklasiści na warsztatach w Muzeum Etnograficznym

19 września czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach "O zachowaniu się przy stole, czyli kulturowy savoir vivre" w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia były twórczym i zespołowym działaniem, inspirowanym tematyką zwyczajów związanych z przygotowaniem posiłku i jego celebracją. Uczniowie rozmawiali o kuchni indyjskiej i poznali naczynia, w których przygotowuje się potrawy. Uczyli się jeść pałeczkami i rozpoznawać sztućce użyte do wystawnej kolacji. Na koniec wykonali projekt własnej zastawy - każdy ozdobił swój talerz niepowtarzalnym wzorem.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Filmowy początek roku szkolnego

7 września uczniowie klas VI-VIII obejrzeli polską superprodukcję o bohaterskich lotnikach Dywizjonu 303.

• Prace nagrodzone w konkursie "My Holiday Memories"
    • Być nauczycielem choć jeden dzień... 14.10.2020 r.
    • Dzień Języków Obcych - 12.10.2020 r.
    • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - 9.10.2020 r.
    • Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko-Szumowską dla klas 1-3. 6.10.2020 r.
    • Zaczynamy projekt "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" - 5.10.2020 r.
    • Dzień Tabliczki Mnożenia - 2.10.2020 r.
    • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole
    • Dzień w krawacie czyli świętujemy Dzień Chłopaka
    • Dzień Głośnego Czytania - spotkanie z p. Anitą Sokołowską dla klas 1-3. 29.09.2020 r.
    • Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020