• Kronika wydarzeń

     • czerwiec 2022

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

           

       

       

      Piknik Szkolny 2022

      Tak jak bociany zwiastują wiosnę a żółknące liście jesień, tak powrót pikniku szkolnego jest dowodem na nową normalność. I my w tę nową, pocovidową rzeczywistość chcielibyśmy wprowadzić piątą porę roku - porę na relaks. A hasło do rozpoczęcia jakże zasłużonego relaksu dał Dyrektor Szkoły p. Rafał Banaszek. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spodobała się wszystkim. I każdy dobrze się bawił, oglądając taneczne interpretacje klas I - III: pełne radości wiosenne pląsy pierwszaków, gorące rytmy goniących lato uczniów klasy IIA, wirującą wśród kropel deszczu IIB i trzecioklasistów, którzy przypomnieli nam cudowne zimowe zabawy. Klasy starsze także zaprezentowały swoje sceniczne propozycje: klasa V-ta przedstawiła współczesny mechanizm powstawania plotki, wykorzystując wiersz Jana Brzechwy, klasa IV-ta odśpiewała z dużym entuzjazmem absurdalną piosenkę o wiośnie, klasy VI-e zmierzyły się z letnią tematyką i klasa VIA zaprezentowała się w autorskim przedstawieniu, w którym koc, kokos i świadectwo zagrały razem z uczniami. Klasa VIB porwała publiczność piosenką o słońcu i opalaniu. Klasa VII zainspirowana babim latem, początkiem roku i szkolnymi doświadczeniami odegrała brawurowo przedstawienie o blaskach i cieniach życia szkolnego. I na koniec wisienka na torcie czyli nasi - jeszcze nasi ósmoklasiści, którzy po raz kolejny udowodnili, że nauka nie poszła w las i pięknie spuentowali trudny czas dorastania do kolejnego etapu w życiu.

      Dużo i pięknie się działo na scenie. Kto był, mógł podziwiać. Byli tacy, którzy podziwiali występy tuż pod sceną, inni wybrali cień wspaniale przygotowanych przez klasy namiotów. Strawa duchowa, malutkie co nieco dla ciała, rozmowa z przyjaciółmi, uśmiechy - to taki relaks w pigułce. A ci, którzy potrzebowali więcej emocji mogli wziąć udział w przygotowanych konkursach. Było gorąco....i było dużo zabawy. Dzieci mogły podjąć wyzwanie i zdobyć wszystkie punkty na stoiskach z pytaniami. I jak się okazało, temperatura emocji nie zależy od pory roku. Tak samo gorąco było "w lecie" i "w zimie". Także Rodzice mieli okazję zawalczyć i po raz drugi zmierzyli się z Nauczycielami w meczu siatkówki. Nie podam wyniku, bo jak zawsze wygrała dobra zabawa a Rodzice wiedzą, że Dzieci są w najlepszych rękach. A dopełnieniem wszystkich atrakcji był poczęstunek przygotowany przez nasze cudowne Panie Kucharki. Tradycyjny kotlecik był tą kropką w zdaniu "Wróciliśmy z tradycyjnymi piknikami." Wróciliśmy i obyśmy mogli zostać na dłużej.

      A wszystkim, którzy byli na pikniku i zażyli relaksu życzymy, by efekty odczuwali jak najdłużej. Gdyby ktoś jednak przyjął za małą dawkę, podajemy receptę: kilkoro przyjaciół, dużo uśmiechu, dobra zabawa, coś pysznego... Zażyć w razie zmęczenia lub kłopotów, nie można przedawkować. A my zapraszamy za rok.

       

      Na angielskim w klasie czwartej

      Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim nadciąga czas podsumowań. Motivation Board w klasie 4 spełniła swoje zadanie - aktywność całej grupy w dodatkowe zadania z języka angielskiego była na bardzo wysokim poziomie. Wyłoniliśmy też Mistrza - został nim Leon. Kolejna edycja już od września. 

        

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Czwartoklasiści w Muzeum Flipperów

      Pinball Station jest pierwszym interaktywnym Muzeum Flipperów w Warszawie. Dla dorosłych to szansa na podróż do czasów młodości, a dla uczniów klasy czwartej była to okazja do odkrycia czegoś nowego, czegoś z nieznanego im świata przeszłości. Zobaczyli, jak wiele radości można czerpać z gry na klasycznym pinball'u oraz jak spędzali młodość ich rodzice. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski

       

      Trzecioklasiści Mocarzami Historii 

      Trzecioklasiści zdobyli tytuł Mocarzy Historii w wyniku realizacji projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Gratulujemy!

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Czytamy po angielsku 

      Pytanie, jakie się nasuwa, gdy patrzymy na powyższe zdjęcia, nie brzmi: czy drugoklasiści czytają po angielsku, ale w jakiej pozycji potrafią to zrobić. Inwencji nie zabrakło, tak samo jak i entuzjazmu do czytania.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Piątoklasiści w Muzeum Narodowym 

      Piątoklasiści udali się na spacer ulicami antycznego greckiego miasta. Dzięki zabytkom w Galerii Muzeum Narodowego - marmurowym posągom, wazom i przedmiotom codziennego użytku – dowiedzieli się, jak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy.

          

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Zielona Szkoła 2022 - Kruklanki 

      W dniach 6-10 czerwca przebywaliśmy na Zielonej Szkole na Camp Junior w Kruklankach.  Wyjazd upłynął nam pod znakiem wody - wiosłówki, kajaki, sup czyli pływanie na deskach z wiosłami, kajaki bezburtowe i canoe. Próbowaliśmy swoich sił jako żeglarze i pod czujnym okiem instruktorów zwiedzaliśmy Kruklanki od strony jeziora. Dużą atrakcją były też zajęcia kulinarne, majsterkowanie i strzelanie z łuku. Był również czas na ognisko, dyskotekę i gry terenowe.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i zdjęć:

      Kruklanki 2022 - Relacja filmowa

         

       

       

      I Mistrzostwa SPN81 w Tenisie Ziemnym

      Pierwszy raz w naszej szkole odbyły się zawody o Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Ziemnym. Pogoda idealna, frekwencja dopisała - do zawodów zgłosiło się 43 uczniów. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 kategorie: klasa 1, klasy 2-3, klasy 4-5 i klasy 6-8.

             

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski i p. Marcin Siperek 

       

      Pierwszoklasiści w Muzeum Narodowym

      W Muzeum ukryło się wiele zwierząt, zarówno tych dobrze nam znanych, jak i fantastycznych stworów. Pierwszoklasiści postanowili je wytropić. I udało im się! Wykonali też własne zwierzaki z papieru. A ponieważ wśród uczniów są miłośnicy historii udaliśmy się też na krótką wizytę do Muzeum Wojska Polskiego.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

      O zmysłach po angielsku 

      Nasi pierwszoklasiści pięknie poradzili sobie z rozpoznawaniem kształtów, smaków i zapachów. A wszystko to po angielsku!

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

       

      Dzień Dziecka 2022

           

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski 

       

      Dzień Dziecka w klasie 3 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Słodki Dzień Dziecka w klasie 2A 

       

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Wycieczka do Sopotu

      Piękna plaża, udana pogoda i wzajemne towarzystwo - to wszystko sprzyjało odpoczynkowi po egzaminach. Uczniowie klasy 8B w dniach 30 maja - 1 czerwca przebywali w Sopocie na ostatniej w naszej szkole wycieczce klasowej.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 8B

      Organizator: p. Agnieszka Naporowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych