• Kronika wydarzeń

     • kwiecień 2022

     • O przyrodzie na angielskim

      Na lekcjach angielskiego w klasach drugich uczniowie stworzyli wyjątkowe karty zielników. Lekcja dwujęzyczna o budowie roślin i ich cyklu życia przyniosła nie tylko wiedzę ale i wiele radości.

       

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Pasje i zainteresowania trzecioklasistów

      Trzecioklasiści kontynuują projekt "Pasje i zainteresowania" i przygotowali kolejne prezentacje.

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      A w świetlicy...

      Miłośników tworzenia kwiatów z papieru przybywa. Takie cuda powstają!

       

        

      Organizator: p. Jolanta Wróblewska

       

      Wybieramy sadzonki do szkolnego ogródka 

      Pierwszoklasiści bardzo odpowiedzialnie podchodzą do powierzonych im zadań. Po sadzonki truskawek do szkolnego warzywnika, którym się w tym roku opiekują, wybrali się osobiście!

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Irena Poszwald

       

      Konkurs Recytatorski Wiosna w poezji

      28 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze o wiośnie. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a niektórzy zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami. 

          

      Więcej zdjęć: 

      Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk 

       

      W Stacji Badawczej

      27 kwietnia klasy 2A i 3 pojechały na wycieczkę do Stacji Badawczej. Na miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach konstruktorskich, sensorycznych, malarskich i naukowych. Był też czas na zabawę i budowanie szałasów 😀

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      W Teatrze Roma

      26 kwietnia uczniowie klasy 1 i 2B mieli przyjemność obejrzeli musical "Przypadki Robinsona Crusoe" w Teatrze Muzycznym Roma.

        

      Organizator: p. Marta Kochanowska

       

      "Alice in Wonderland" - premiera sztuki 

      Nadszedł dzień premiery przedstawienia, nad którym uczniowie klasy 3 pracowali ponad miesiąc! Cudowne dekoracje, stroje i oczywiście gra aktorska zostały wyśmienicie zmontowane przez pana Krzysztofa.

      Zapraszamy do oglądania:

      Alice in Wonderland

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

       

      Gra terenowa z Włóczykijem

      Podróż w świat wiedzy z Włóczykijem - to po grze terenowej w Królikarni, która odbyła się 26 kwietnia, mogą polecić czwarto- i piątoklasiści. Odkrywanie tajemnic zwierząt, roślin i skał może być fascynującą przygodą. Wystarczy dać dzieciom mapę i dobrze ukryć informacje. Wszyscy podjęli wyzwanie. Wszyscy się starali i wszyscy osiągnęli sukces. A gdyby tak schować podręczniki...i tylko dać mapy... nauka jest podróżą.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Anna Głuśniewska

       

      Kolejne zajęcia projektu "Ze Złotą Kaczką - historycznie"

      Uczniowie klasy 3 wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Ze Złotą Kaczką - historycznie". Tym razem udali się na wirtualny spacer po Polsce literackiej.

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Drugoklasiści poznają ciekawe zawody

      W ramach cyklu „Ciekawe zawody” klasę 2B odwiedziła mama Stasia - radca prawny i tata Janiny - adwokat. Rodzice przygotowali się do zajęć bardzo solidnie i skrupulatnie i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania uczniów.

      Dzieci miały okazję wziąć udział w aranżowanym procesie sądowym, w którym wcielały się w role bohaterów "Kubusia Puchatka". Wyrok zapadł surowy, ale sprawiedliwy.

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Trzecioklasiści zachęcają do dbania o planetę

      Trzecioklasiści z okazji Dnia Ziemi zachęcają do ochrony środowiska i dbania o naszą piękną planetę. W tym celu wykonali bardzo poruszające plakaty.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Sposoby trzecioklasistów

      Rozwiązywanie klasowych problemów i opowiadanie o tym, co w minionym tygodniu dało nam wiele radości jest szczególnie przyjemne przy smakołykach własnego wykonania. Przekonali się o tym trzecioklasiści! Babeczki Ernesta i ciasteczka Julii były przepyszne 👏

        

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Przedstawienie pierwszoklasistów z okazji Dnia Ziemi

      Humorystyczne przedstawienie pt. "Królewna Śmieszka i ekoludki" w wykonaniu naszych pierwszaków ukazało jak ważne są losy naszej Ziemi dla najmłodszych. Zatroskana o zieleń królewna z pomocą ekoludkow pokonała złą królową, która miała niecne plany wycinania lasów. Jej zamiary wzbogacenia się skończyły się fiaskiem. I choć król znowu został bez żony, jego królestwo zyskało o wiele więcej: zielone lasy, świeże powietrze i czystą wodę.

      Wybitne aktorstwo połączone z ważną tematyką na pewno wniesie do naszej społeczności codzienne działania proekologiczne! 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

       

      Ulubione pory roku drugoklasistów

      Na lekcję języka angielskiego drugoklasiści przygotowali plakaty na temat swojej ulubionej pory roku. Trzy najbardziej oryginalne wykonania zostały nagrodzone upominkami.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Pierwszoklasiści zwiedzają mennicę

      Pierwszoklasiści mieli niezwykłą okazję zwiedzić jedyną mennicę w Polsce a zarazem jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic świata! Zapoznali się z systemem wytwarzania monet - od projektu po proces wybijania i zdobienia. Zobaczyli jak powstają monety obiegowe i kolekcjonerskie. Pomogli wybić kilka medali okolicznościowych, sprawdzili jak ciężki jest łańcuch sędziego a przede wszystkim mogli zanurzyć ręce w świeżo wybitych, jeszcze ciepłych monetach! 

        

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

      Spotkanie z Mistrzami Polski w tańcu 

      Grupa hiszpańska klasy 5 miała przyjemność gościć wyjątkową parę. Wielokrotni mistrzowie Polski w tańcu, czwarta para świata. Alina i Edgar opowiadali o tańcu, treningach, mistrzostwach. To była niezwykle inspirująca rozmowa po hiszpańsku. Trzymamy kciuki za Alinę i Edgara i czekamy na spotkanie z nimi na żywo :)

         

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Czwartoklasiści pomagają

      Uczniowie klasy 4 przygotowali wielkanocne kartki z życzeniami po polsku i po angielsku oraz kupili gry planszowe na prezenty. Wszystko to w ramach akcji pomocy dzieciom w Domach Dziecka. Prezenty zostaną dostarczone wraz z pięknymi kartkami.

        

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Drugoklasiści w Muzeum Narodowym

      13 kwietnia dzieci z klasy 2A odwiedziły Muzeum Narodowe i uczestniczyły w lekcji muzealnej pt" Pisanki, kraszanki" na której przypomniały sobie zwyczaje związane ze świętami Wielkanocy – malowanie pisanek i święcenie pokarmów. Poznały różnicę między śmigusem a dyngusem. Dowiedziały  się również, jak wydarzenia Wielkiego Tygodnia były przedstawiane w sztuce.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Wielkanocne poszukiwanie jajek

      W ostatnim tygodniu przed świętami klasy 1-3 na lekcjach języka angielskiego musiały zmierzyć się z zadaniami wielkanocnymi. Były zagadki logiczne, wyszukiwanki, krzyżówki, a w nagrodę poszukiwanie czekoladowych jajek w ogrodzie szkolnym. Gra terenowa odbywała się w grupach, a uczniowie musieli ze sobą współpracować, aby rozwiązać wszystkie zadania. Najwięcej czekoladowych jajek udało się znaleźć Maksowi i Jankowi z klasy 3, którzy chętnie podzielili się z kolegami.Gratulacje dla wszystkich drużyn za wspaniały team work. 

            

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Anna ignatowicz-Cecot i p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Starsi młodszym

      Uczniowie klasy 8B przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klasy 3 wielkanocną grę terenową. Trzecioklasiści musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i zręcznością. Poradzili sobie znakomicie!

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

       

       

      Kolejny kiermasz charytatywny

      Za nami kolejny kiermasz charytatywny! 13 kwietnia, kupując słodkości przygotowane przez piątoklasistów,  mieliśmy możliwość wesprzeć uchodźców z Ukrainy.

              

      Organizator: p. Anna Głuśniewska

       

      Konkurs Easter Bonnet

      Easter Bonnets to tradycyjne kapelusze noszone w krajach anglosaskich z okazji świąt wielkanocnych. Nasi chętni uczniowie również wykonali takie kapelusze. Były kolorowe i piękne. Popatrzcie sami!

          

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Wyjątkowe spotkanie z religią i sztuką prawosławia

      Wyjątkowe spotkanie z religią i sztuką prawosławia w Muzeum Ikon w kaplicy św. Grzegorza Peradze na Ochocie! Klasa 5-ta dowiedziała się o historii obrządku wschodniego, zapoznała się ze sposobem malowania ikon oraz miała okazję zobaczyć prawdziwe miejsce modlitw osób prawosławnych, a także poznać najważniejsze elementy architektury cerkiewnej.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      W pracowni ceramicznej

      12 kwietnia pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach w pracowni ceramicznej. Własnoręcznie malowane kubki, które teraz czeka wypalenie w piecu, będą doskonałym prezentem dla mam z okazji zbliżającego się ich święta.

          

      Wiecej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

      Wiosenny Dzień Sportu

      12 kwietnia uczniowie klas I-III rywalizowali ze sobą w sportowych konkurencjach. Wiosenny Dzień Sportu przyniósł uczniom wiele  emocji i wyłonił sportowych mistrzów. 

          

      Organizator: p. Marcin Siperek 

       

      Kiermasz charytatywny 

      12 kwietnia uczniowie klasy 6A zorganizowali słodki kiermasz z którego dochód został przekazany dla Schroniska na Paluchu.

         

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

       

      Sztuka prezentacji w klasie 1

      Uczniowie pierwszej klasy w grupach opisywali wybranych bohaterow bajki o Kopciuszku, następnie prezentowali przygotowane przez siebie plakaty. A wszystko po angielsku. Well done 1st graders.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Wymiana kartek wielkanocnych ze szkołą w Anglii 

      Drugoklasiści wykonali na lekcjach języka angielskiego kartki wielkanocne dla kolegów i koleżanek ze szkoly w Anglii. Po świętach spodziewamy się odpowiedzi od angielskich przyjaciół.

         

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Kolejne zajęcia projektu historycznego trzecioklasistów

      Uczniowie klasy 3 wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Ze Złotą Kaczką - historycznie". Tym razem udali się na wirtualny spacer po Polsce oświeceniowej.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      A na hiszpańskim...

      Piątoklasiści zapoznali się ze słownictwem związanym z urbanistyką. Dostali zadanie, aby według instrukcji narysować dzielnice Arco Iris. Każda grupa otrzymała takie same insttrukcje, a następnie porównywaliśmy efekty końcowe. Jak widać, projekty się różnią, ale wszystkie są piękne i skończone. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Projekt "Alice in Wonderland" ukończony!

      Nagrania naszego przedstawienia dobiegły końca. Nasi aktorzy wykonali wspaniałą pracę, ucząc się roli na pamięć i szykując swoje kostiumy. Wraz z panią Anią Martyniuk przygotowali też wyjątkowe dekoracje i rekwizyty. Czekamy na nagranie, nad którym pracuje pan Krzysztof Hołodyński. Teraz czas zdjąć kostiumy, wyjść z ról Alicji, królowej, Gołębia czy Gąsiennicy i powrócić do tradycyjnej formy uczenia się. Czas na odpoczynek od grania. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Kiermasz charytatywny

      6 kwietnia uczniowie mogli wesprzeć uchodźców z Ukrainy kupując własnoręcznie wykonane naszyjniki, bransoletki, zakładki oraz słodkości przygotowane przez Kaję i Natalię z klasy 8B.

            

       

      Pasje i zainteresowania trzecioklasistów

      Kolejni uczniowie klasy 3 prezentowali swoje pasje. Pierwszaki i trzecioklasiści z zainteresowaniem obejrzeli fantastyczne prezentacje. Gratulujemy pasji! Rozwijajcie je w dalszym ciągu!

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Dzień bez plecaka

      Z inicjatywy czwartoklasistek 5 kwietnia obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Uczniowie pokazali, że książki i piórniki można przynosić nie tylko w plecakach. Gratulujemy oryginalności i pomysłowości!

       

          

      Więcej zdjęć:

       

       

      Kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawe zawody"

      5 kwietnia w ramach cyklu „Ciekawe zawody” klasę 2B odwiedził pan Radosław Ładczuk - operator filmowy. Pan Radosław, bazując miedzy innymi na filmie pt. „Dzień czekolady”, opowiedział dzieciom o swojej pracy.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Pokaz mody pierwszoklasistów

      Przy okazji wprowadzania nowego słownictwa związanego z ubraniami uczniowie klasy 1 zorganizowali pokaz mody. Po prezentacji na specjalnym wybiegu uczniowie po angielsku opisywali swoje stroje. Następnie w tajnym głosowaniu wyłoniliśmy dwoje zwycięzców. 

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Wyniki konkursu Olimpusek

      4 kwietnia uczniowie klas 1-3 odebrali dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Olimpusek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli laureaci miejsc 1-5. W klasie 1 jest to Xawery, w klasie 2a Zuza G., Filip i Zuza G., a w klasie 3, Hania i Julia K.

      Serdeczne gratulacje dla laureatów i wszystkich uczestników.

          

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

       

      Trzecioklasiści piszą własną książkę

      Uczniowie klasy 3 weszli w role autorów i ilustratorów książek. Powstały fantastyczne książki humorystyczne, sensacyjne, obyczajowe i biograficzne. Wszystkie bardzo ciekawe, z pięknymi ilustracjami. Brawo Trzeciaki 👏

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Motivation board

      Tablica motywacyjna w klasie 4 wygląda już zupełnie inaczej, wypełniona mnóstwem naklejek wskazała jednoznacznego lidera: Mikołaja, a tuż za nim Nataszę. Oboje zostali nagrodzeni upominkami. Kolejne podsumowanie już wkrótce, bo dodatkowo zmotywowani uczniowie pracują nad zdobyciem kolejnych naklejek. 

          

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych