• Kronika wydarzeń

     • grudzień 2018

     • Koncert zimowy

      19 grudnia uczniowie klas 4, 5A, 5B i 6 wprowadzili nas w świąteczny nastrój, wykonując (całymi klasami, solo oraz w grupkach) przepiękne świąteczne piosenki.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

       

       

      Warsztaty Ceili Dancing

      Klasa 5A uczestniczyła w lekcji angielskiego prowadzonej przez charyzmatycznego Irlandczyka. Richie wprowadził uczniów w świat tańca irlandzkiego, a swoim podejściem zachęcił do czynnego uczestnictwa w warsztatach i rozwijania swoich umiejętności językowych.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5A

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Kiermaszowy grudzień

      Atmosfera zbliżających się świąt wyzwala w ludziach chęć niesienia pomocy innym. Uczniowie klas 1-3 zorganizowali kiermasz słodkości i ozdób świątecznych z którego dochód przeznaczą na Dom Dziecka.

      Więcej zdjęć:

      Drugo- i trzecioklasiści sprzedawali także tomiki napisanych przez siebie wierszy o tematyce świątecznej.

      Uczniowie klasy 5A również przygotowali stoisko ze słodkościami i ozdobami świątecznymi. Celem ich zbiórki była pomoc potrzebującej rodzinie.

       

      Natomiast wolontariusze z klasy siódmej sprzedając własnoręcznie wykonane ciasta wsparli schronisko dla bezdomnych zwierząt.

       

      Muzyczne obrazy

      13 grudnia klasa 4 uczestniczyła w niesamowitych warsztatach "Muzyczne obrazy" w Zachęcie. Celem zajęć było połączenie świata muzyki i sztuki współczesnej. Dowiedzieliśmy się, czym jest rytm i czy można go również zobaczyć na obrazie. Każdy z nas mógł poczuć się artystą - uczniom wspólnie udało  się odegrać na różnych instrumentach muzycznych historię zapisaną w obrazie. 

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 4

      Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

       

      Spotkanie z górnikiem

      12 grudnia gościliśmy w naszej szkole górnika! Uczniowie klas 1-3 mieli okazję z bliska obejrzeć galowy mundur górnika z charakterystyczną czapką i dowiedzieć się, na czym polega praca w kopalni.

       

       

      Klasa 5a w teatrze

      11 grudnia klasa 5a wybrała się do teatru, aby obejrzeć anglojęzyczny spektakl "Brave Macbeth" przygotowany przez zespół "Captivate Theatre" z Edynburga. Uczniowie zobaczyli musicalową wersję dramatu Williama Szekspira, która była znakomitym wstępem do kontaktu z klasyczną literaturą dramatyczną.

      Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Konkurs wiedzy o sporcie

      10 grudnia reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce w  konkursie wiedzy o sporcie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota. Gratulujemy!

       

      Rozstrzygnięcie konkursu "Jesień w obiektywie"

      Poznaliśmy zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego dla klas 1-3 "Jesień w obiektywie".

      Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach

          

      Spotkajmy się w grudniu po południu

      6 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w imprezie "Spotkajmy się w grudniu po południu". Pierwszoklasiści zaprezentowali wspaniały, mikołajkowy układ taneczny, klasa 2 wystąpiła w przedstawieniu "Zimowa bajeczka", klasa 3A w przedstawieniu "Kolędnicy" a klasa 3B wykonała wiersz "Zima" z podziałem na role oraz taniec z chustami. Były również konkursy - na najładniej udekorowany piernik, najdłuższy łańcuch, spakowany prezent i stylizację postaci Pani Zimy.

       

      Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Głuśniewska i p. Marzena Wach

       

      Gość z Ameryki

      W czwartek, 6 grudnia, klasę 5A odwiedził tata Mateusza. Pan Mark opowiadał nam o swoim rodzinnym kraju - Stanach Zjednoczonych Ameryki.  To była ciekawa i praktyczna lekcja języka angielskiego. Bardzo dziękujemy! 

      Galeria klasy 5A

      Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Warsztaty o pszczołach

      3 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatch "Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula". Podczas lekcji w Kinotece wybrali się w multimedialną podróż do świata pszczół. Mieli okazję zajrzeć do wnętrza ula oraz zobaczyć świat oczami pszczoły. A przede wszystkim dowiedzieli się dlaczego należy dbać o pszczoły i których warzyw i owoców zabrakłoby gdyby pszczoły nagle zniknęły.

      Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych