• Kronika wydarzeń

     • wrzesień 2017

     • Dzień Głośnego Czytania

      29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji spędziliśmy jedną godzinę na czytaniu. W klasach młodszych czytali reprezentanci starszych klas: Kaja i Marysia z klasy 4B, Ania, Laura, Janek i Karol z klasy 5 oraz Hania, Leyla i Karol z 6A. Dodatkowo swoje umiejętności czytelnicze pierwszakom zaprezentowali drugoklasiści: Kuba i Adam. W klasach straszych uczniowie czytali sobie nawzajem.

      Czytelnicze święto trwa jeden dzień, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok!

       

      Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

       

      Warsztaty integracyjno-survivalowe klas siódmych

      W dniach 27-29 września uczniowie obu klas siódmych przebywali na Mazurach, gdzie pod okiem instruktorów Szkoły Przetrwania - uczestników wypraw na Syberię, pustynię oraz za koło podbiegunowe - poznawali techniki survivalu. Budowali schronienia, ćwiczyli umiejętność posługiwania się mapą i kompasem w terenie, poznali elementy sygnalizacji ratunkowej, uczyli się rozpalać i wykorzystywać ogień a przede wszystkim doskonalili umiejętność współpracy i komunikacji. Zwiedzili też Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, gdzie mieli okazję zapoznać się z budownictwem dawnych Prus.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wycieczki: p. Joanna Pieńkowska

       

      Wycieczka śladami Mikołaja Kopernika

      W dniach 27-28 września uczniowie klasy 6A i 6B udali się na wycieczkę do Torunia i Piwnic. W ramach realizowanego projektu "Śladami Mikołaja Kopernika" zwiedzili toruńską starówkę oraz Centrum Astronomii UMK.

      http://sladamimikolajakopernika.blogspot.com/2017/10/wycieczka-do-torunia-i-piwnic.html

       

      Teatr Wielki - Opera Narodowa zza kulis

      28 września uczniowie klasy 5 zwiedzali Teatr Wielki - Operę Narodową. Stanęli na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyli jej techniczne możliwości, zajrzeli do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej i krawieckiej. A w magazynie kostiumów mieli okazję wcielić się w bohaterów wystawianych sztuk. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromu gmachu i ilości pracowni artystycznych. 

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

       

       

       

      Klasy drugie w Domu Spotkań z Historią

      21 września uczniowie klasy 2A i 2B wzięli udział w warsztatach "Hulajnoga pradziadka - o powojennych zabawach, grach i zabawkach" w Domu Spotkań z Historią. Dowiedzieli się, jakie dawniej były najbardzej popularne gry ruchowe i jak wyglądały dawne zabawki. Niektórzy mieli możliwość potoczyć koło od roweru, co okazało się bardzo trudne. Na koniec zajeć wszyscy uczniowie, z włóczki i plasteliny, wykonali zośkę i nauczyli się w nią grać.

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

       

      Spotkanie autorskie z panią Moniką Oworuszko

      19 września gościliśmy w naszej szkole autorkę cyklu kryminałów dietetycznych - "Walenty i Spółka". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-4. W trakcie spotkania dzieci poznały bohaterów książek o przygodach Walentego Węglowodana, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania i nawet wzięły udział w krótkim quizie.

      Spotkanie utwierdziło uczniów, że chipsy i smakowa woda nie są zdrowe, a "kto je frytki, ten jest brzydki".

      Po spotkaniu chętni uczniowie mogli nabyć książki autorki i uzyskać autograf.

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania: p. Agata Kruk

       

      Ucieczka klas szóstych i siódmych

      6 i 7 września uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w planowanej ucieczce z ... pokoju zagadek. Trzy pokoje, trzy drużyny i jeden wspólny cel - w ciągu godziny wydostać się z zamkniętego pomieszczenia, rozwiązując skomplikowane zadania, otwierając tajemnicze przejścia i skrytki. Jedni musieli zmierzyć się z pełnym szyfrów światem Jamesa Bonda, drudzy gonili białego królika, rozwiązując zagadki oparte na abstrakcyjnym myśleniu, a jeszcze inni w odysei kosmicznej kojarzyli ze sobą informacje, wykorzystując liczby. Byli tacy, którzy wydostali się z pokoju przed czasem, ale chociaż nie wszystkim to się udało, zabawa była udana.

             

      Organizator wyjścia: p. Rafał Banaszek

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych