• Kronika wydarzeń

     • kwiecień 2018

     • Na wystawie: "Orzeł Biały - nasza duma"

      Piątoklasiści mieli okazję obejrzeć wystawę pokonkursową "Orzeł Biały - nasza duma". 26 kwietnia wybrali się do CH Wola Park, gdzie zachwycali się pracami swoich rówieśników, wykonanymi różnymi technikami.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

       

       

      Budowle w akcji, czyli jak mieszkają i żyją ludzie w różnych częściach świata

      24 i 25 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się, w jaki sposób i z jakich materiałów budowane są domy w różnych częściach świata oraz wykonali makietę przedstawiającą różnorodność budownictwa na świecie.

      Więcej zdjeć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2A

      Organizator warsztatów: p. Marzena Wach

       

      Spacer ścieżką niemiecką

      23 kwietnia uczniowie klasy 7A wybrali się na spacer po Warszawie. Ich celem było zobaczenie miejsc i budynków związanych z historyczną mniejszością, jaką stanowili Niemcy.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

       

      Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld i p. Jolanta Wróblewska

       

       

      Dzień Talentów 2018

      23 kwietnia kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Talentów. Uczniowie klas 1-5 podzielili się swoją pasją, prezentując się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumencie a także opowiadając o swoich dokonaniach w sporcie i pokazując swoje rysunki. Na początek mogliśmy podziwiać koncert kuchenny w wykonaniu uczniów klasy 2A, którzy pod kierunkiem pani Ani Dyś zaprezentowali utwór Piotra Czajkowskiego. Uczniowie klasy 2B zaprezentowali się w muzyce filmowej z "Piratów z Karaibów".

       

       

      Następnie swój talent podczas gry na instrumencie pokazali: Maja Kwiatkowska z klasy 1, Kuba Zubrzycki z klasy 2A, Julia Ambroziak i Winuszi Nguyen z klasy 3, Ala Kastyak, Lena Kazana, Mateusz Westin i Franek Lewandowski z klasy 4A, Kaja Piasecka z klasy 4B,  Ania Danieluk i Bartek Dąbrowski z klasy 5.

         

      Nie zabrakło również popisów wokalnych w wykonaniu Oli, Niny, Gabrysi i Jagody z klasy 1, Ani Danieluk z klasy 5 oraz Izy, Zosi, Weroniki, Franka, Alka i Kuby z klasy 2B.

      Następnie na scenie pojawili się recytatorzy: Zosia Kraszkiewicz z klasy 1, Iza Borycka i Alek Cichoński z klasy 2B.

      Z kolei w tańcu zaprezentowali się: Pola Kotarska i Laura Dalach z klasy 2A, Tosia Rycombel i Liwia Olszewska z klasy 2A, Szymon Wiechowski z klasy 2B, Ala Kastyak i Karolina Karłowicz z klasy 4A, Gloria Manjani z klasy 4A, Lena Kazana i Pola Krawczyk z klasy 4A,  Pola Łazęcka z klasy 4B oraz Hania Niczyporuk, Lena Szadkowska, Jessica Kusmierz, Laura Then z klasy 5.

       

      O swoich osiągnięciach sportowych opowiedziały Pola Kotarska z klasy 2A oraz Hania Niczyporuk z klasy 5.

      A Julia Ksit, Zosia Kraszkiewicz i Tosia Bugowska z klasy 1, Iga Buchowiecka z klasy 3, Pola Krawczyk z klasy 4A oraz Natalia Jukiel z klasy 4B zaprezentowały swój talent plastyczny.

       

      Na zakończenie uczennice klasy piątej - Pola i Laura przygotowały dla młodszych uczniów pokaz eksperymentów.

      Galę poprowadzili uczniowie klasy piątej: Lena Szadkowska, Laura Then i Stanisław Matysiak.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

       

       

      W teatrze

      18 kwietnia piąto- i szóstoklasiści obejrzeli w Teatrze Roma spektakl "Adonis ma gościa", a 19 kwietnia drugo- i trzecioklasiści "Cudowną podróż" w Teatrze Lalka.

      Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska i p. Magdalena Sowik

       

      Pierwszoklasiści w Łazienkach

      18 kwietnia uczniowie wzięli udział w lekcji o ptakach w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, podczas której poznali wybrane gatunki ptaków występująch w Polsce i zdobyli wiedzę na temat ich budowy i środowiska ich życia. Następnie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich.

       

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

       

      Warsztaty ceramiczne

      16 kwietnia pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach w pracowni ceramicznej Angoba. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z gliną, a następnie samodzielnie wykonali zamykane pojemniczki.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator wyjścia: p. Anna Martyniuk

       

      "Foodmagedon" - warsztaty kulinarne

      Piątoklasiści promują zdrowy styl życia! W piątek 13 kwietnia wzięli udział w warsztatach "Foodmagedon" w Arkadii, podczas których edukatorzy Fundacji Szkoła na Widelcu uczyli, jak nie marnować żywności i jak czytać etykiety. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat pszczół, nauczyli się przygotowywać pyszne i zdrowe koktajle owocowe i własnoręcznie ozdobili ekologiczną torbę. A ponieważ sport to zdrowie - musieli wprowadzić słowa w czyn i spalić zadeklarowaną liczbę kalorii.

       

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

       

       

      Szóstoklasiści na poranku muzycznym

      11 kwietnia uczniowie klasy 6A i 6B uczestniczyli w poranku muzycznym w SCEK-u. Tematem przewodnim koncertu był folklor z różnych stron świata. Uczniowie wysłuchali muzyki rosyjskiej, hiszpańskiej i meksykańskiej wykonywanej przez uczniów szkół muzycznych. Wśród występujących była też absolwentka naszej szkoły, która zaprezentowała swoje umiejętności, grając na flecie.

      Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

       

      Jak zaprojektować krzesło?

      Jak powinno wyglądać idealne krzesło? Nad czym powinien zastanawiać się projektant, zanim przystąpi do pracy? Czy łatwo jest stworzyć krzesło wygodne, a jednocześnie ładne? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź trzecioklasiści, którzy 11 kwietnia wzięli udział w lekcji "Jak zaprojektować krzesło" w Muzeum Narodowym.

      Organizator wyjścia: p. Anna Martyniuk

       

      Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

      9 kwietnia również uczniowie klasy 6b wzięli udział w lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć "Powstanie Warszawskie - bój o niepodległą Polskę" omawiali okoliczności wybuchu II wojny światowej. Dowiedzieli się, czym było Polskie Państwo Podziemne i jak wyglądały działania Rządu Polskiego na Uchodźstwie. Zwiedzając ekspozycję muzelaną rozmawiali o przebiegu, zakończeniu i skutkach Powstania Warszawskiego.

       

      Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

       

      Piątoklasiści utrwalają historię

      6 kwietnia piątoklasiści wzięli udział w lekcji "Polacy na frontach II wojny światowej" w Muzeum Powstania Warszawskiego - poznali działalność Rządu Polskiego na Uchodźstwie a także wybrane bitwy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej omawiali też zagadnienia związane z przebiegiem Powstania Warszawskiego. Następnie udali się na spacer po Powązkach, gdzie wśród licznych nagrobków mogli odnaleźć nazwiska osób znanych - reprezentantów świata teatru, literatury czy filmu.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel i p. Agnieszka Naporowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych