• Kronika wydarzeń

     • maj 2021

     • Dzień Talentów klas I-III

      31 maja kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Talentów. W tym roku swoimi pasjami podzielili się uczniowie klas I-III, prezentując się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumencie a także opowiadając o swoich sukcesach w sporcie, pokazując swoje rysunki, ozdoby wykonane w glinie i techniką decoupage.

      Mamy nadzieję, że za rok swoje uzdolnienia i pasje będą mieli możliwość pokazać wszyscy uczniowie szkoły, bo żaden człowiek, w żadnym wieku nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię - wtedy życie jest kolorowe a duszę rozpiera radość tworzenia. 

              

      Film z wydarzenia: 

      Relacja filmowa z Dnia Talentów klas 1-3

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk

       

       

      Happy Mother's Day wishes Grade 1A and 1B

      Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy Ia i Ib nagrali życzenia w języku angielskim. 

      p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Z kolei uczniowie klasy 3 bawili się w projektantów mody dla swoich mam. 

           

      p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Kwiatki na Dzień Matki 

      Kolejne kwiaty z papieru wykonane podczas zajęć świetlicowych. Tym razem stały się prezentem dla Mam z okazji Ich święta. 

             

      p. Jolanta Wróblewska

       

      Spotkanie z panią Anitą Sokołowską

      21 maja uczniowie klasy IV, VA i VB  mieli okazję spotkać się z panią Anitą Sokołowską. Tak o spotkaniu mówią uczniowie: 

      Na samym początku pani Anita opowiedziała nam, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem. Mówiła o mocy światła, rekwizytów i scenografii w teatrze. Opowiadała o kilku spektaklach, w których grała lub była ich widzem. Dowiedzieliśmy się, że w teatrze może być basen, jak gra się sceny z topieniem się i o tajemnym pomieszczeniu pod sceną. Na samym końcu zadawaliśmy pytania. Dowiedzieliśmy się tego, że nasz gość zagrał około 40 ról w teatrze i 20 w filmie, a jej ulubioną rolą była rola choinki w baśni Andersena. Ogólnie bardzo interesujące spotkanie, chciałabym aby było takich więcej.

      Milena, klasa 5A

      Zawsze myślałam, że praca aktorki jest łatwa i przyjemna, bo polega tylko na nauczeniu się tekstu i opowiedzeniu go na scenie. Pani Anita opowiedziała nam, co tak naprawdę składa się na dobry spektakl. Dowiedzieliśmy się, że przygotowanie do spektaklu trwa około 3 miesiące i bierze w tym udział bardzo wiele osób, a nie tylko aktor i reżyser (np. dekorator, rekwizytor, specjalista od oświetlenia itd). Aktorka opowiedziała nam o wielu śmiesznych i niezaplanowanych sytuacjach na scenie, w których czasem brała udział. Słuchałam tego z ciekawością, ponieważ dowiedziałam się co dzieje się za kulisami teatru. 

      Pola, klasa 5A 

         

      Organizator spotkania: p. Joanna Pieńkowska 

       

      Warsztaty "Osoba niewidoma? Nie widzę problemu"

      Szacunek, empatia, ograniczenia i ich pokonywanie, budowanie społeczeństwa obywatelskiego bez podziałów i barier - takie tematy poruszali uczniowie podczas spotkania z panem Sebastianem Grzywaczem i jego psem asystującym Rollkiem. Była to okazja do poznania świata z perspektywy kogoś, kto nie widzi, a jednocześnie optymistyczna lekcja, jak nie tracić nadziei, woli życia i przygody.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizator spotkania: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

      Pierwszoklasiści poznają kosmos 

      W Układzie Słonecznym wirują planety, wszystkie w innym tempie okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Na poparcie tych słów uczniowie klasy IB wykonali piękne modele i makiety.

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska 

       

      O zmysłach po angielsku raz jeszcze 

      Uczniowie klasy 1A i 1B mieli okazję wykorzystać wszystkie swoje zmysły podczas lekcji angielskiego. Klasa 1B zbierała materiał badawczy wokół szkoły, by następnie stworzyć swój "zmysłowy" plakat. Uczniowie klasy 1A z kolei musieli rozpoznać tajemnicze przedmioty, używając do tego dotyku i węchu. Było pachnąco :)

        

        

        

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizator lekcji: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      W jakim języku mówią zwierzęta?

      Uczniowie klasy I i II w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez dr Magdalenę Jastrzębską "W jakim języku mówią zwierzęta?"

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 2

      Organizator lekcji: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach 

       

      Podsumowanie projektu "Ekologia. Jak dbać o środowisko?"

      13 maja uczniowie klasy II zaprezentowali wystawę recyklingowych prac jako podsumowanie projektu Uniwersytetu Dzieci "Ekologia. Jak dbać o środowisko?"

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska 

       

      O zmysłach po angielsku 

      Klasy IA i IB aktywnie uczyły się o zmysłach. Uczniowie mieli okazję próbować, wąchać, słuchać, dotykać. W szkolnym ogrodzie i na placu zabaw udało im się też poćwiczyć zmysł wzroku. Było kolorowo, smacznie i wesoło!

              

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizator lekcji: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Czytamy po angielsku 

      Piękna pogoda zachęca do wyjścia na łono natury, a pani Sandra zachęca do czytania po angielsku. Uczniowie klasy I i II z uwagą słuchali opowiadań o słynnym misiu i sami próbowali swoich sił czytając kolegom. Kubuś Puchatek w oryginale jest równie zabawny, a może nawet bardziej? 

              

      Więcej zdjęć:

      Organizator lekcji: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Spotkanie z autorką książki "Awiatorzy" 

      13 maja trzecioklasiści mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach online z panią Anną Litwinek - autorką książki "Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników". Uczniowie dowiedzieli się, jakim językiem posługują się piloci i dlaczego tak ważne jest, by język ten był zrozumiały dla wszystkich znajdujących się w powietrzu. Mieli też okazję w praktyce wykorzystać alfabet lotniczy, kodując nim swoje imiona. Autorka przedstawiła również historie polskich lotników, między innymi Franciszka Żwirko i Stacha Wigury. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator spotkanania: p. Agata Kruk 

       

      Teatrzyk Ekologiczny dla pierwszoklasistów

      12 maja uczniowie klasy II przedstawili Teatrzyk Ekologiczny dla pierwszoklasistów. 

             

      Więcej zdjeć:

      Galeria klasy 2

       

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska 

       

      Podchody z wykorzystaniem mechaniki escape room

      W jeden dzień dookoła świata? Czy to możliwe? Uczniowie klasy IA, IB oraz II udowodnili, że tak! Wyruszyli w drogę zaopatrzeni jedynie w mapę, która wiodła ich przez kolejne krainy pełne zadań i zagadek. I to wcale niełatwych - uczniowie musieli wykazać się ogromną spostrzegawczością i znajomością przyrody, a przede wszystkim umiejętnością współpracy. Nie mogli popełnić błędu, gdyż na końcu czekało ich zadanie najważniejsze - otwarcie zaszyfrowanych kłódek i zwrócenie skradzionej figurki wielkiemu wodzowi. 

                

      Więcej zdjęć:

       

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 2

      Organizatorzy wydarzenia: p. Agata Kruk, p. Irena Poszwald i p. Jolanta Wróblewska

       

      Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji"

      7 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy z klas I-III recytowali wybrane przez siebie wiersze o wiośnie. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a niektórzy zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami. 

      Oto laureaci i wyróżnieni:

      I miejsce - Hania i Weronika z klasy II oraz Filip z klasy IB

      II miejsce - Natalka, Janinka i Staś z klasy IB oraz Julka i Amelka z klasy II

      III miejsce Julek z klasy IB

      Wyróżnieni  KajaKalina Antoś z klasy II oraz MagdaNatasza i Filip z klasy III

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji. 

             

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy konkursu: Agata Kruk i Bożena Siemieńska 

       

       

      Klasowy Dzień Książki w 1A

      Lubicie czytać? Dzieci z klasy 1A lubią bardzo i dlatego 7 maja wszyscy opowiedzieli o swojej ulubionej książce. Wśród wybranych tytułów znalazły się bajki, baśnie, opowiadania, historie detektywistyczne a nawet całe serie opisujące przygody różnych bohaterów. Było bardzo ciekawie i wesoło a czasami bardzo zaskakująco;)

          

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Doświadczenia pierwszoklasistów

      7 maja uczniowie klasy 1Bpo co człowiekowi i zwierzętom ślina. ile jej produkujemy, kiedy naprawdę cieknie ślinka i jaki wpływ na białko ma jad żmii?

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Edukacja ekologiczna drugoklasistów

      To kolejne zajęcia Uniwersytetu Dzieci, w których udział wzięli drugoklasiści. Tym razem 6 maja na warsztatach "Jak z butelek powstają bluzy polarowe?" przekonali się, jak prawidłowo powinna wygladać selektywna zbiórka odpadów. Miniwykład przybliżył im skalę problemu, jakim jest brak segregowania śmieci. Podczas zajęć uczniowie wcielili się również w rolę artystów i stworzyli COŚ z NICZEGO metodą recycling design.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego 

      Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie bibliotecznym z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich. Przez 4 dni rozwiązywali zadania na platformie Google Classroom i bardzo dobrze sobie poradzili!

      Oto zwycięzcy: Zuzia, Ala, Antek, Filip, Franek i Janek z klasy 1A oraz Jagna, Natalia, Nina, Janina, Magda, Staś, Ludwik i Julek z klasy 1B. 

           

      Organizator konkursu: p. Agata Kruk 

       

      Eksperymenty na Kole Odkrywców

      Jakie eksperymenty można przeprowadzić z bańkami? Uczestnicy Koła Odkrywców, na zajęciach 5 maja, pokazali, jak można zrobić bańkę w bańce!

          

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Angelika Flisek 

       

      Powrót najmłodszych uczniów do nauli stacjonarnej

      Uczniowie klasy 1B powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym uważają za bardzo udany! Dzień, w którym przypomnieli sobie, ze w szkole można się świetnie bawić był wszystkim bardzo potrzebny:)

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      p. Agata Czerniszewska

       

      Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

      Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wykonując papierowe kwiaty w barwach narodowych oraz kotyliony. 

          

      p. Joanna Czopowicz, p. Jolanta Wróblewska 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych