• Kronika wydarzeń

     • październik 2016

     • Wycieczka klas VI do Berlina, Poznania i Puszczykowa

      3 października klasy VI wyruszyły na 4 dniową wycieczkę do Poznania i Berlina.

      W Poznaniu uczniowie zobaczyli Ostrów Tumski - jedyną pozostałą z niegdyś licznych wysp na Warcie oraz znajdującą się tam katedrę. Wzięli również udział w grze miejskiej na poznańskim rynku oraz uczestniczyli w rogalowych warsztatach. Zwiedzili też muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, gdzie zetknęli się z kulturą cywilizacji  pochodzących z wielu stron świata. Następnie udali się do Berlina, gdzie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne miasta - kopułę Reichstagu, Bramę Brandenburską, Sony Center i Neues Museum. A na koniec -  wodne szaleństwo w Tropical Island.

      Więcej zdjęć:

       

      Fredro współcześnie - klasy V-te w teatrze

      4 października obie klasy V-te udały się do Och-Teatru na jedną z najbardziej znanych sztuk Aleksandra Fredry. "Zemsta" wystawiana na deskach ochockiego teatru to próba dokonania współczesnej interpretacji romantycznej komedii, jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy.

       

      Bajki wietnamskie - zajęcia Domu Spotkań z Historią dla pierwszaków

      6 października w klasie IA i IB odbyły się zajęcia  "Bajki wietnamskie", zorganizowane przez Dom Spotkań z Historią. Uczniowie poznali kulturę, historię i obyczaje Wietnamu. Uczyli się używać pałeczek i wysłuchali bajki a następnie własnoręcznie wykonali kukiełki do teatrzyku cieni. Zajęcia pokazały ważną rzecz o dzieciach z innych kultur: one też lubią bajki.

       

      Wycieczka do Biskupina, Gniezna i Kruszwicy

      W piątek 7 października klasy II, IIIA i IIIB udały się na wycieczkę szlakiem piastowskim. Uczniowie zobaczyli katedrę gnieźnieńską na Wzgórzu Lecha i pomnik Boleslawa Chrobrego, rekonstrukcję pierwszej osady na polskich ziemiach sprzed prawie 3000 lat w Biskupinie a na koniec udali się pod legendarną Mysią Wieżę w Kruszwicy, gdzie wysłuchali legendy o Popielu.

      Organizator wycieczki: p. Magdalena Rataj

      Polsko-czeska wymiana uczniów

      W dniach 9-15 października 2016 r. jedenaścioro uczniów klasy IV i Va pod opieką pani Joanny Czopowicz i pana Krzysztofa Hołodyńskiego przebywało w czeskich Mnichovicach w ramach polsko-czeskiej wymiany uczniów. Vika, Lena, Hania i Aleks z klasy IV oraz Ewa, Ola, Zosia, Aleks, Wiktor i Tomek z klasy VA uczestniczyli w warsztatach geograficznych i zwiedzili obserwatorium astronomiczne, gdzie mogli zobaczyć największy teleskop w Czechach. Samodzielnie wykonywali drewnianą kostkę do gry w pracowni technicznej, przeprowadzili ciekawe eksperymenty naukowe w szkolnym laboratorium a także konstruowali roboty. Jednym słowem wspaniale reprezentowali naszą szkołę!

       

      Więcej zdjęć:

      Więcej o projekcie:

       

      Baśń muzyczna w Operze Narodowej

      W poniedziałek 10 października klasy I-III udały się do Opery Narodowej na baśń muzyczną "Bajko, gdzie jesteś?", która przeniosła uczniów w świat, gdzie dziecięca pomysłowość i wyobraźnia pomagają dorosłym odnaleźć  radość życia, szczyptę magii i czarów w codzienności.

      Wizyta była niezwykłym wydarzeniem dla uczniów - mogli podziwiać wspaniałą grę aktorów, zwłaszcza tych najmłodszych, a także imponujące wnętrze gmachu opery.


      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

      Dzień Edukacji Narodowej

      Życzenia, podziękowania, słodkości - tak wyglądały obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Dzień uatrakcyjniła zorganizowana przez uczniów kawiarenka dla nauczycieli i pracowników szkoły, w której w rolę kelnerów wcielili się czwartoklasiści. Bardzo dziękujemy uczniom i ich Rodzicom  za tak miły i słodki dzień.

       

      Spotkanie z prawnikiem

      18 października uczniowie klas VI-tych spotkali się z panem Hubertem Biernatem, który przybliżył im zasady funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Zajęcia były wstępem do wizyty uczniów w Trybunale.

       

      Zwiedzanie Trybunału Konstytucyjnego

      20 października szóstoklasiści zwiedzali siedzibę Trybunału Konstytucyjnego.

       

      Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

      Spotkanie z Mikołajem Golachowskim

      Odwiedził nas Mikołaj Golachowski, biolog i podróżnik, doktor nauk przyrodniczych. Spotkanie odbyło się w 2 turach - w poniedziałek 24 października wzięli w nim udział uczniowie klas I-III, zaś we wtorek klas IV-VI.

      Pan Mikołaj koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od dziewięciu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie.

      Oprócz opowieści o fascynującej podróży po Antarktyce nasz gość zaprezentował swoje książki:

      ,,Czochrałem antarktycznego słonia"
      ,,Pupy, ogonki i kuperki"
      ,,Gęby, dzioby i nochale"

      Więcej zdjęć:

       

      Organizator spotkania: p. Anna Czopek

      Ślubowanie pierwszoklasistów

      Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 24 i 25 października uczniowie klasy IA i IB zostali pasowani na uczniów. Obie klasy przygotowały na dzień ślubowania program artystyczny, aby zaprezentować swoje zdolności i umiejętności. W obecności zaproszonych gości, rodziców, dziadków i nauczycieli uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

       

      Wizyta u Rzecznika Praw Obywatelskich

      24 października  uczniowie klas IV-VI  udali się na wizytę do  Rzecznika Praw Obywatelskich.

       

      "Prawo w pigułce" - lekcja z prawnikiem

      25 października lekcję dla obu klas III poprowadziła pani Edyta Popławska, która przybliżyła uczniom zagadnienia związane z prawem i opowiedziała o zawodzie prawnika i sędziego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sędziowskie atrybuty a na koniec spotkania wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej, w której oskarżonym był książkowy Pinokio.

       

      Wycieczka klasy VIA i VIB do sokolnika

      26 października obie klasy VI-te udały się na wycieczkę do sokolnika - pana Piotra Zadwornego, miłośnika ptaków drapieżnych. Uczniowie mieli możliwość obserwacji sokołów w akcji na otwartym polu, jak też przyjrzenia im się z bliska.

      Więcej zdjęć:

      Lekcja muzealna w Zamku Królewskim

      27 października uczniowie klasy IA  udali się do Zamku Królewskiego. Podczas lekcji "Legendy Warszawy: Syrenka" poznali historię o warszawskiej Syrence a następnie odnajdywali jej wizerunki w zamkowych komnatach. Okazało się, że na terenie Zamku jest ich całkiem sporo. Pierwszaki miały też okazję zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się wizerunek syreny.

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych