• Kronika wydarzeń

     • listopad 2022

     • Andrzejki klas I-III

      Nikt inny nie mógłby wywróżyć większych sukcesów, bogactw, wiecznej młodości, zdrowia i samych wspaniałości jak tylko nasi wróżbiarze i wróżbiarki z SPN 81. Mamy za sobą dzień pełen emocji, dzięki któremu poznaliśmy się bliżej i wiemy, co może nas czekać w przyszłości. Oczywiście o wróżbie przedwczesnego łysienia zapominamy (nie, nie była to wróżba dla Pana Dyrektora)! Z przykrością jednak informujemy, że ponownie nasze stoiska andrzejkowe zostaną otwarte dopiero za rok. Ale zapewniamy ze warto będzie czekać!

      Dziękujemy za inicjatywę zabaw i wróżb andrzejkowych naszemu Małemu Samorządowi!

           

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Agata Czerniszewska i p. Angelika Mąkowska

       

      Turniej tenisa stołowego 

      Pod koniec listopada zakończył się turniej tenisa stołowego dla klas 1-3. Rozgrywki stały na niesamowicie wysokim poziomie. Na trzecim miejscu podium stanął Franek z 3a, drugie miejsce zajął Wiktor z klasy drugiej, a zwycięzcą został Michał z 3a.

      Wielkie gratulacje!

      Organizator: p. Marcin Siperek

       

      Warsztaty stolarskie

      Również uczniowie klasy 4-7 wzięli udział w warsztatach stolarskich. Spod ich rąk wyszły karmniki, ścienne zegary, choinki a nawet dzieła String Art.

         

       

       

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 5

      Galeria klasy 6

      Galeria klasy 7A

      Galeria klasy 7B

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Dzień Pluszowego Misia

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. A obecność pluszaków niewątpliwie umiliła wszystkim czas spędzony w szkole.

          

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Agata Czerniszewska i p. Agata Kruk

       

      Starsi Młodszym

      Podtrzymując szkolną tradycję, uczniowie klasy 7b odwiedzili pierwszoklasistów na lekcji języka angielskiego. To właśnie starsi uczniowie wprowadzili klasę 1b w temat Święta Dziękczynienia i poprowadzili lekcję pod czujnym okiem Pani Magdy. Nie mamy wątpliwości, że takie spotkania kształcą!

          

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Magdalena Musiałowska

       

      Słów kilka o wdzięczności...

      Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych świat w USA. Skąd się wzięło, jak jest obchodzone i za co możemy dziękować...o tym rozmawialiśmy na lekcjach angielskiego w klasach trzecich. Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad tym, za co mogą być wdzięczni i za co dziękować. Do rozważań dołączyła też klasa 1b. Okazuje się, że powodów do dziękowania mają wiele!

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Katarzynki z fizyką

      24 listopada odnowiliśmy w naszej szkole tradycję katarzynek. Uczniowie klas 6-8 topili świeczki, a następnie uzyskiwali efekt cienia i półcienia figur ze stopionej stearyny. Na zajęcia zgłosiło się tak wielu uczniów, że musieli stać w kolejce i cierpliwie czekać, by wykonać swoje doświadczenie i fotografie. 

      Nad organizacją katarzynek czuwali uczestnicy szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy z kl. 4-8, wspierający pomocą swoich starszych kolegów.

        

      Organizator: p. Anna Baran 

       

      Świętowaliśmy Dzień Fibonacciego

      23 listopada świętuje się Dzień Fibonacciego. Na matematyce uczniowie klas siódmych i ósmej poznali tajniki architektury i rzeźby w starożytnej Grecji oraz w okresie renesansu. A potem szukali złotej proporcji w budowie ludzkiego ciała.

        

      Organizator: p. Anna Baran

       

      Na wystawie "Bernardo Bellotto"

      22 listopada uczniowie klasy 7A obejrzeli wystawę przedstawiającą drogę twórczą i dorobek jednego z najsłynniejszych weducistów XVIII wieku.

      Na wystawie znalazły się obrazy, grafiki i rysunki najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych okresów twórczości Canaletta.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      W demokratycznych Atenach

      W demokratycznych Atenach to tytuł lekcji muzealnej, w której wzięli udział piątoklasiści. 22 listopada odwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie odbyli spacer ulicami antycznego greckiego miasta. Dzięki zabytkom z Galerii – marmurowym posągom, wazom i przedmiotom codziennego użytku – dowiedzieli się, jak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

       

      "Poczuj się jak nauczyciel" - kontynuacja projektu

      Uczniowie klasy 3B kontynuują projekt "Poczuj się jak nauczyciel". Julek przygotował lekcję o tenisie ziemnym. Mieliśmy okazję wysłuchać historii tego sportu, poznać budowę kortu tenisowego oraz przećwiczyć podstawowe uderzenia. Jagna przeprowadziła lekcje o szczurach Dumbo. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, między innymi, że  szczurki są bardzo towarzyskie, wybredne co do menu, a zęby rosną im wyjątkowo szybko. Lekcja zakończona była niezapowiedzianą kartkówką :)

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      W Muzeum Narodowym. Lekcja "Sredniowieczny port@l"

      15 listopada szóstoklasiści odbyli podróż w czasie, podczas której przeistoczyli się w detektywów i poszukiwaczy skarbów. Dzięki dziełom sprzed 600 lat dowiedzieli się, jak żyli i czym się interesowali ludzie w średniowieczu, a także poznali dwa style sztuki tego okresu – romański i gotycki.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 6

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Pierwszoklasiści w Muzeum Łowiectwa 

      Jak zwierzęta przygotowują się do zimy to temat lekcji, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1A w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o migracjach, hibernacji, gromadzeniu zapasów czy zmianie futra na cieplejsze. Uczniowie zobaczyli także zwierzęta leśne, które są częścią wystawy w Muzeum.

        

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak 

       

      Spiżarnia pełna przysmaków - pierwszoklasiści na wycieczce 

      Pierwszaki były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym "Cztery Pory Roku", gdzie samodzielnie przygotowały przetwory na zimę, zobaczyły jak przyrządza się pyszny koktajl warzywno-owocowy i oczywiście go spróbowały. Odwiedziły zagrody z gospodarskimi zwierzakami i wzięły udział w warsztatach plastycznych. Teraz już wiedzą, jak zdrowe są owoce i warzywa i dlaczego należy je jeść. 

         

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Siódmoklasiści w Muzeum Narodowym

      Światło i mrok, duchowość i cielesność, przepych i prostota – takie cechy cechy malarstwa XVII wieku omawiali na lekcji muzealnej "Barokowe kontrasty" uczniowie klasy 7B, którzy 9 listopada odwiedzili Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę zwrócili na środki formalne, kompozycję, kolorystykę i światłocień. 

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7B

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Warsztaty stolarskie

      Przybijanie, wkręcanie szlifowanie czyli... tworzenie. A to wszystko na warsztatach stolarskich w których wzięli udział uczniowie klasy 2, 3a i 3b. I działo się! W ruch poszły młotki, śrubki, deski i deseczki. A wszystko pod hasłem: ZRÓB TO SAM! I choć dla niektórych było to nie lada wyzwanie to wszyscy poradzili sobie doskonale. A efekty owych stolarskich zmagań w postaci gry" kółko i krzyżyk" z pewnością umilą długie zimowe wieczory.

       

       

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3A

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Wspólne świętowanie

      Uczniowie klasy 1A świętowali zdobycie III miejsca w czasie Tygodnia Języków Obcych i zajadali się pyszną pizzą w klimatycznej restauracji blisko szkoły. Spotkanie w takim miejscu pozwoliło dzieciom na wspólne rozmowy, śmiech i lepsze poznanie się. Ten czas wykorzystaliśmy również na przypomnienie i przećwiczenie zasad savior vivre obowiązujących przy stole.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

       

      Zwierzęta w potrzebie

      18 listopada dzieci z klas 1b i 3a uczestniczyły w spotkaniu z babcią Zuzi i Karolinki, która prowadzi schronisko dla zwierząt "Psi azylek". Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można pomagać zwierzętom i dlaczego tak ważne jest, aby to robić. Ciekawe, a czasami dramatyczne losy poszczególnych podopiecznych schroniska, skłoniły dzieci do przemyśleń i wzbudziły w nich chęć niesienia pomocy.

      Dziękujemy:)

          

       

      Więcej zdjęć:

       

      Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach 

       

      Dzień Tolerancji

      16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W klasach 4 -8 przedstawiciele samorządów klasowych na podstawie przygotowanej prezentacji omówili najważniejsze kwestie dotyczące tolerancji. W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli filmik, który w jasny i zrozumiały opowiada o tolerancji. Następnie każdy odrysował swoją dłoń na kolorowej kartce i zamieścił swoje skojarzenia związane z tolerancją. Wycięte dłonie umieściliśmy na tablicy wokół napisu ”TOLERANCJA”.

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

           

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska i p. Magdalena Musiałowska

       

      A na Kole Odkrywców

      Jak czwartek przed piątkiem to musi być Koło Odkrywców! Dziś przed Państwem magicy robiący dziury bez dziur!!! I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że czary czarami, ale w pewnym momencie czar prysł i sala stała się jeziorem. Ale czego się nie robi dla zaspokojenia dziecięcej ciekawości, wykorzystania potencjału kreatywności i wywołania uśmiechów szerszych niż banany..?

       

        

      Organizator: p. Angelika Mąkowska 

       

      Smaki po angielsku 

      Przy okazji omawiania tematu jedzenia drugoklasiści odważnie próbowali i zgadywali różne smaki. Było wesoło, ale nie zawsze smacznie!

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Pierwszoklasiści o rodzinie

      Uczniowie klasy 1B własnoręcznie wykonali Albumy Rodzinne. Brawo Pierwszaki 👏

       

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Odwrócona lekcja

      Ja poprowadzić lekcję? Jak zainteresować tematem aby wszyscy mieli niedosyt i chcieli jeszcze więcej? Tego wyzwania podjęły się Ala i Hela z klasy 3a, które przygotowały i brawurowo poprowadziły zajęcia dla swoich kolegów z klasy. Tematem przewodnim były wiadomości na temat psów ale nie zabrakło rebusów, kolorowanek i zadań matematycznych. Była też praca w grupach zadaniowych i wspaniała multimedialna prezentacja. Ogromne gratulacje dla dziewczynek za ich profesjonalne poprowadzenie lekcji!

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

       

      Przyłapani na czytaniu

      Wyłoniliśmy zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego "Przyłapani na czytaniu". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sfotografowanie osoby czytającej książkę. Celem konkursu była przede wszystkim promocja i popularyzacja czytelnictwa, a także zachęcenie do ukazania za pomocą obrazu fotograficznego tego, co wydaje się w książkach ciekawe, magiczne, niesamowite, wyjątkowe i warte zauważenia.

       

       

      Organizator: p. Agata Kruk

       

      Co słychać u małych kucharzy?

      A tymczasem na kole kulinarnym w poprzednim tygodniu zrobiliśmy zdrowe i smaczne sałatki owocowe. A w tym tygodniu przepyszne babeczki czekoladowe. Hmmm, ciekawe co będziemy robić na kolejnych zajęciach? Jak myślicie???

       

         

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Magdalena Musiałowska i p. Joanna Pieńkowska 

       

      W Teatrze Lalka

      15 listopada uczniowie klasy 3B odbyli "cudowną podróż" w Teatrze Lalka. Przedstawienie na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci opowiedziane zostało w planie lalkowym i aktorskim, w rytmie granej na żywo muzyki. Mamy nadzieję, że mimo iż to spektakl niełatwy w odbiorze dla młodego widza, to każdy wyniósł z tego pięknego przedstawienia coś cennego.

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Spotkanie z podróżnikiem

      14 listopada uczniowie klas 1A, 1B i 3A mieli okazję spotkać się ze znanym podróżnikiem, żeglarzem, nurkiem, fotografem i ratownikiem TOPR Sławomirem Makarukiem. W trakcie spotkania dzieci poznały życie lasu i pracę służb leśnych, w oparciu o program edukacyjny "Czas w las" autorstwa naszego gościa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o podróżach w przepiekne zakątki naszej planety. 

          

      Więcej zdjęć: 

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Tramwajem Lego do Muzeum Narodowego

      Uczniowie klasy 1A z dużą ciekawością i zaangażowaniem poszukiwali zwierząt, które ukryły się w Muzeum Narodowym w czasie lekcji pod tytułem: „Ptaki, robaki i inne zwierzaki”. Dzieci obejrzały też Galerię Faras prezentującą zabytki głównie sztuki i kultury nubijskiej. W trakcie zwiedzania uczniów zainteresowały również inne dzieła, dlatego czujemy niedosyt i na pewno do Muzeum wrócimy.

      W drodze powrotnej udało nam się przejechać tramwajem "Lego". Była to dodatkowa i bardzo miła atrakcja. 

       

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Patrycja Jarszak

       

      Owocowe smaki na angielskim

      Uczniowie klasy drugiej na lekcji angielskiego w poniedzialek stworzyli owocowe zwierzaki. Przy okazji mieli okazję porozmawiać o owocach i ich smakach. Wyobraźni im nie brakowało!

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Nauka matematyki przez zabawę

      Pierwszaki liczą, mierzą, szukają różnych rozwiązań, a wszystko to w formie zabawy.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Życzenia dla Polski 

      Niech żyje Polska i Jej niepodległość! Tak ważne święto dla Polki i Polaka nie mogło obejść się bez życzeń dla naszej Ojczyzny. Drugoklasiści przelali na kartki płynące prosto z serca słowa nadziei i wiary w trwanie Polski w szczęściu i dostatku. W obchodach Święta Niepodlegości nie zabrakło wzruszeń i łączenia się myślami z tymi, którzy właśnie w tym momencie boją się o wolność swojego kraju. Nie pozostaje nam wobec tego nic innego jak cieszyć się, że w młodych sercach jest tyle miłości dla Ojczyzny.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Szkoła do hymnu

      Podobnie jak w ubiegłych latach w przeddzień Narodowego Święta Niepodległosci o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

        

      Mimo, że z powodu niesprzyjającej pogody zaplanowany bieg się nie odbył, nie poddaliśmy się - aktywności sportowe przenieśliśmy na salkę gimnastyczną.

          

      Organizator: p. Rafał Banaszek

       

      Klasa 3A w Muzeum Powstania Warszawskiego

      Uczniowie klasy 3a już wiedzą na czym polegał „pomyślunek" i jak wyglądała wojenna codzienność – a wszystko to dzięki lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego w której uczestniczyli. Zajęcia dotyczyły książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia", która znajduje się wśród lektur szkolnych klasy III. Poznali również postać autorki książki i jednocześnie jej bohaterki. W czasie zwiedzania ekspozycji stałej muzeum zapoznali się z  podstawowymi faktami dotyczącymi okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Porozmawiali o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane. Poszukali odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać? 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości 

      Uroczystości listopadowe sprzyjają śpiewaniu pieśni patriotycznych. 9 listopada uczniowie klasy 4 i 6 zaprezentowali zgromadzonym uczniom najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

       

      Organizator: p. Anna Dyś, p. Tomasz Szklarski

       

      Czerwone maki...

      Na środowych zajęciach papieroplastyki, słuchając pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” robiliśmy maki, bo 11 listopada to Dzień Maku w krajach anglosaskich. Kwiaty te nosi się przypięte do ubrania tak jak nasze kotyliony i są one symbolem pamięci o żołnierzach poległych w I wojnie światowej.

      Organizator: p. Jolanta Wróblewska

       

       

      Dzień Postaci z Bajek

      Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Myszka Miki... Kto z nas nie uśmiecha się na wspomnienie tych postaci z bajek. Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

      My obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. 7 listopada. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!

       

        

      Organizator: p. Agata Kruk

       

      Właściwości wody - doświadczenia w wykonaniu 3A

      Co pływa? A co tonie? Na te i wiele innych pytań potrafią już odpowiedzieć uczniowie klasy 3a. A wszystko to za sprawą doświadczeń, które sami przeprowadzili i zaprezentowali przed całą klasą, pracując w grupach zadaniowych.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Podróż do świata fizyki

      Uczniowie klasy 3B wzięli udział w warsztatach naukowych Funiversity pt „Dziwna fizyka”. Zajęcia okazały się podróżą do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Uczniowie z bliska przyjrzeli się zjawisku rozłożenia siły ciężkości. Dowiedzieli się dlaczego balon przekłuty wykałaczką nie pęka, z torebki foliowej przekłutej kilkoma ołówkami nie wylewa się woda i jak silne jest surowe jajko. Na zakończenie, wykorzystując znane doświadczenie z mąką ziemniaczaną, wodą i barwnikiem, każdy mógł doświadczyć, że im większą siłę wywieramy, tym większy opór stawia ciecz.

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Warsztaty Funiversity

      Klasa 1B wzięła udział w warsztatach "Mroźne eksperymenty". Eksperymenty, do których wykorzystano ciekły azot o temperaturze prawie -200 stopni Celsjusza były naprawdę mroźne i nieprawdopodobne. W kilka sekund p[ierwszaki sprawiły, że kwiatek stał się kruchy jak wafelek. Zjadły również przyrządzone dzięki ciekłemu azotowi lody :)

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Chemia w kuchni

      Zapraszamy do eksperymentowania z klasą 1A, która wzięła udział w warsztatach naukowych pod tytułem „Chemia w kuchni”. Uczniowie sprawdzali, badali i doświadczali tego, w jaki sposób zachowają się substancje, których używamy na co dzień w kuchni. Kolejna dawka wiedzy i zabawy! A to propozycja dla Ciebie: Przygotuj szklankę. Wlej do niej 2 łyżki wody, następnie wsyp łyżkę sody oczyszczonej i mieszaj, aż się rozpuści. Do osobnego kubka nalej 2 łyżki octu. Wlej ocet do kubeczka z wodą i sodą, zobacz, jaki piękny wulkan powstanie!

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Czym jest dzisiaj patriotyzm?

      Z okazji zbliżającej się 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VIII rozmawiali w czasie zajęć wiedzy o społeczeństwie o tym, czym jest patriotyzm i jak go odbierają.

        

      Organizator: p. Tomasz Szklarski 

       

       

      Spotkanie z mistrzem F1 H2O

      Powiedzieć o dniu wizyty w Centrum Olimpijskim, ze był pełen wrażeń, to jakby nic nie powiedzieć! Towarzyszyły nam sportowe emocje, choć nie byliśmy kibicami meczu czy wyścigu. Wizyta klasy 1B i 2 w Centrum Olimpijskim połączona ze spotkaniem z mistrzem F1 H2O wywołała u naszych uczniów same pozytywne odczucia. Pan Bartek Marszałek opowiedział nie tylko o sporcie, nie tylko o drodze pełnej przeszkód wiodącej do celu, ale również o tym, jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem. To nie była zwykła wycieczka, to była nadzwyczajna lekcja poprowadzona przez człowieka, którego bez dwóch zdań można nazwać autorytetem. Nie pozostaje więc nic innego jak podsumować wycieczkę słowami jednego z naszych drugoklasistów: To była najlepsza wycieczka na jakiej byłem!

          

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Nauka przez zabawę

      O tym, że -uje się nie kreskuje pamiętamy nawet w ekstremalnych warunkach. Kolejna lekcja z serii nauka przez zabawę zagościła na ortografii w klasie drugiej. Ponieważ wszyscy lubią grać w memory, ale nie wszyscy lubią ortografię, znaleźliśmy złoty środek: ortograficzne memory. W wykonaniu uczniów to przednia zabawa, ubaw po pachy i radosna nauka. Można chcieć czegoś więcej?

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Angelika Mąkowska

       

      Warsztaty chemiczne drugoklasistów

      Jeśli chcą Państwo wiedzieć jaką tematyką zajmowali się uczniowie klasy drugiej na warsztatach chemicznych, prosimy rozwiązać zagadkę: Nie posiada rąk i nóg, ale się porusza. Nie ma głosu jednak wydaje dźwięki. Nie ma skrzydeł i nie jest ptakiem, a jednak lata. Nie widać go, ale jest wśród nas. Brawo! To właśnie powietrze! Już teraz wiemy, jak napompować trzymetrowy balon jednym wydechem, jak stworzyć próżnię, czy też jak powiększyć smerfy (ale tę tajemnicę ujawnić mogą tylko drugoklasiści). Zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi ekspertami. 

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Warsztaty naukowe trzecioklasistów

      Podczas warsztatów naukowych, przyglądając się kwasom i zasadom, dzieci miały okazję wcielić się w małych chemików. Wykonały kilka wesołych i kolorowych eksperymentów, których celem było pokazanie, że istnieją różne związki chemiczne.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3A

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Wybory u pierwszoklasistów

      W klasie 1B odbyły się wybory do Samorządu Klasowego. Kandydaci przygotowali się fantastycznie, więc wybór nie był prosty :)

      Przewodniczącą Klasy została Natalka, a jej zastępczynie to Tosia i Karolina. Gratulujemy 👏

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1B

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Zajęcia papieroplastyki

      Na listopadowych zajęciach tworzyliśmy kwiaty w barwach narodowych.

         

      Organizator: p. Jolanta Wróblewska

       

      Klasa 7A na lekcji muzealnej "Barokowe kontrasty"

      Światło i mrok, duchowość i cielesność, przepych i prostota – takie cechy cechy malarstwa XVII wieku omawiali na lekcji muzealnej uczniowie kalsy 7A, którzy 2 listopada odwiedzili Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę zwrócili na środki formalne, kompozycję, kolorystykę i światłocień. W Galerii Sztuki Dawnej poznali wymogi stawiane sztuce w XVII wieku – docerepermoveredelectare.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7A

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Projekt "Witaminki"

      Klasa 3B uwielbia pracować w grupach, a to kolejny efekt tej współpracy. Projekt pt.„Witaminki” pokazał nam, że witaminy mają kluczowe znaczenie dla zdrowia, a do tego są bardzo smaczne.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      O rodzinie po angielsku

      Uczniowie klasy 1A przygotowali piękne plakaty przedstawiające ich rodziny. Następnie opowiedzieli o swoich członkach rodziny, a wszystko to po angielsku. Brawo!

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1A

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych