• Kronika wydarzeń

     • marzec 2022

     • Spotkanie z malarzem 

      Uczniów klasy 6B odwiedził artysta malarz Michał Zaborowski, który przeprowadził warsztaty autorskie poświęcone tematyce malarstwa. 

         

      Organizator: p. Przemysław Jeruszka

       

      Angielski teatrzyk "Good Habits"

      Klasy 1-3 mialy okazję obejrzeć anglojęzyczny spektakl o tym, jak dobrze i ciekawie żyć na Ziemi, jak zadbać o naszą planetę oraz jak segregować śmieci. Przedstawienie było również o tym, jak niezwykły jest człowiek, a szczególnie jego wyobraźnia. Nasi uczniowie jak zwykle aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i nie mieli najmniejszego problemu ze zrozumieniem spektaklu.

         

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

      Pokój zagadek w bibliotece szkolnej

      W ostatni wtorek biblioteka szkolna zamieniła się w pokój zagadek. Uczniowie klasy 2B ruszyli na pomoc Karolci, bohaterki omawianej ostatnio lektury, której podstępna Filomena zabrała własność. Uczniom udało się nie tylko odzyskać niebieskie koraliki ale także zdobyć nagrodę!

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Kruk

       

      Drugoklasiści przeprowadzają doświadczenia 

      Klasa 2b przeprowadziła doświadczenia, które zapoznały uczniów z niezwykle ciekawym zjawiskiem dyfuzji. Nauczyliśmy się również ściągać odciski naszych palców za pomocą taśmy klejącej.

         

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Dzień Matematyki 

      Z okazji Dnia Matematyki czniowie klas 4-8 przygotowywali lapbooki, w których przedstawili zawiłości matematyki.

           

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Aleksandra Kęsik i p. Magdalena Raczyńska 

       

      Matematyka w praktyce

      Pierwszoklasiści utrwalali umiejętności posługiwania się linijką - zmierzyli ławki i szafki szkolne a także siebie. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

      "Alice in Wonderland" - projekt teatralny trzecioklasistów 

      Projekt teatralny realizowany przez uczniów klasy 3 wszedł w nowy etap. Rozpoczęliśmy nagrywanie scen. Efekt końcowy już wkrótce.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Spotkanie z cyklu "Ciekawe zawody"

      W ramach cyklu "Ciekawe zawody" klasę 2B odwiedził jeden z rodziców p. Dariusz Zatorski i zapoznał dzieci z pracą reżysera. Dzieci obejrzały film wprowadzający w temat, a następnie uczyły się tworzyć animacje poklatkowe. A przede wszystkim mogli spróbować swoich sił jako aktorzy!

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Po angielsku o pokoju i wojnie

      Nie sposób nie rozmawiać z młodzieżą o aktualnych wydarzeniach na świecie. Tym razem uczniowie klasy 8a brali na lekcji angielskiego udział w dyskusji na temat wojny na Ukrainie. Ósmoklasiści poszukiwali antywojennych plakatów i sloganów, które najlepiej pokazują ich stosunek do wojny. Nie zabrakło nawiązań do sztuki street art i współczesnych artystów takich jak Keith Haring czy Banksy oraz rozważań na temat przyczyn i skutków wojny oraz wartości pokoju.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 8A

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Drugoklasiści przeprowadzają wywiady z rodzicami 

      Drugoklasiści oraz ich rodzice stanęli przed nie lada wyzwaniem - przeprowadzenia wywiadu na temat zawodu. Wszyscy spełnili swoje zadania wyśmienicie, uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji na temat pracy dorosłych, a pytania w języku angielskim nie sprawiły rodzicom żadnych trudności 😉 

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Trzecioklasiści zachęcają do zwiedzania Polski 

      Uczniowie klasy 3 zapraszają do zwiedzania najpiękniejszych regionów Polski. Ich oferty podróży i foldery reklamowe są bardzo zachęcające.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Ekomisja klasy 2a

      Co możemy zrobić, aby ograniczyć marnowanie zasobów, w tym żywności? Jak zadbać jednocześnie o zdrowie nas i naszej planety? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź uczniowie klasy 2a biorący udział w nowej edycji ogólnopolskiej akcji - “Ekomisja w podstawówkach - Nie marnuję”  Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży na temat ekologii, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów, w tym żywności. W ramach realizowania projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu lekcji poruszających temat ochrony środowiska, niemarnowania żywności i dbania o zdrowie nas i naszej planety. Dowiedzieli się: jakie skutki ekologiczne, społeczne i ekonomiczne powoduje marnowanie żywności oraz jakie rozwiązania i zachowania są ekologiczne. Zaznajomili się z pojęciem „zrównoważony rozwój”, także w kontekście zdrowego trybu życia. 

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Wciąż pomagamy

      Uczniowie klasy piątej zainspirowani przykładem starszych kolegów - przygotowali górę kanapek dla Uchodźców z Ukrainy. Wszyscy chętnie dzielili się sercem i chlebem...

          

      Organizator: p. Anna Głuśniewska

       

      Dzień Kolorowej Skarpetki

      21 marca poprzez założenie różnokolorowych skarpetek daliśmy wyraz tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. 

         

      Organizator: p. Magdalena Czerniak

       

      Teatr Lalka od kulis

      Uczniowie klasy 2A i 3 byli w Teatrze Lalka na przedstawieniu "Alicja w Krainie Czarów". Przed spektaklem dzieci miały możliwość poznać teatr od kulis. Podczas spotkania aktorka Teatru Lalka - pani Agnieszka Mazurek opowiedziała o pracy aktorów, charakteryzatorów i innych pracowników teatru oraz zapoznała dzieci z różnymi rodzajami lalek. Było bardzo ciekawie! 

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Korzystamy z DOGO News

      Nasi uczniowie korzystają ze strony dla dzieci z wiadomościami w języku angielskim - aby żadna informacja na temat tego, co się dzieje na świecie im nie umknęła. Uczniowie klasy 4 i 6A czytając i słuchając informacji z platformy sprawdzali jednocześnie, czy wszystkie słówka które się tam pojawiają są dla nich jasne. 

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4

      Galeria klasy 6A

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Nauka godzin po angielsku 

      Nauka godzin po angielsku nie musi być trudna ani nudna! Drugoklasiści wykorzystali plastelinę oraz specjalnie przygotowane zegary. Teraz o każdej godzinie dnia i nocy są w stanie ułożyć wskazówki zegara tak, aby wskazywały odpowiednią godzinę :)

       

         

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Zajęcia savoir-vivre w Akademii Montemarco

      Uczniowie klasy 1 i 2B wzięli udział w kursie w Akademii Montemarco, podczas którego uczyli się zasad savoir-vivre'u a szczególnie właściwego zachowania się przy stole. Dowiedzieli się, w jakiej pozie należy siedzieć, jak trzymać sztućce i kiedy można rozpocząć posiłek. Poznaną wiedzę mogli zastosować w praktyce podczas trzydaniowego posiłku. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia kursu.

           

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Angelika Flisek 

       

      Lekturiada na Starym Mieście 

      W środę klasy ósme wzięły udział w grze terenowej na Starym Mieście. Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania koncentrujące się na lekturach przewidzianych w tym roku jako obowiązujące do E8. Lekturiada zorganizowana była w taki sposób, że uczniom nie towarzyszyła "arkuszowa" nuda, a dzięki pięknej pogodzie spędzili czas nie tylko pożytecznie, ale i przyjemnie.

          

      Więcej zdjęć: 

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Wiosenne malowanie w plenerze

      Wiosenne malowanie w plenerze i zabawa w mieszanie kolorów? Czemu nie? Uczniowie klasy 6B korzystają z pięknej pogody i lekcje plastyki odbywają w szkolnym ogrodzie. 

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 6B

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Fabryka tlenu w klasie 3 

      Trzeciaki robią wszystko, by w klasie oddychać czystym powietrzem. W tym roku znowu założyli fabrykę tlenu na parapecie. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Starsi młodszym

      Tradycją naszej szkoły jest integracja starszych i młodszych uczniów. Aby podtrzymać tradycję, uczniowie klasy 8a odwiedzili dziś klasę 1 i 2a i poprowadzili po angielsku lekcje z okazji Dnia Św. Patryka. Było zielono, ciekawie i wesoło!

         

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Hodowla fasoli w klasie pierwszej

      W ramach edukacji przyrodniczej pierwszoklasiści założyli hodowlę fasoli. Przez najblizsze 3 tygodnie będą obserwować czynniki potrzebne do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapy dojrzewania fasoli. 

       

        

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

      Dzień Świętego Patryka

      Jak co roku, w okolicach 17 marca na lekcjach języka angielskiego rozmawiamy o Saint Patrick's Day, skąd i po co wzięło się to święto. Najmłodsi wyklejali psotnego Leprechauna i nauczyli się tańczyć do piosenki o nim oraz robili sobie zabawne zdjęcia w fotobudce, starsi podeszli do tematu bardziej fachowo, czytając artykuły poświęcone temu dniu. 

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i  p. Anna Ignatowicz-Cecot 

       

      Uniwersytet w klasie

      Uczniowie klasy 2a chętnie pogłębiają swoją wiedzę z przyrody i ekologii, dlatego z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr Magdaleny Jarzębowskiej pt. "Czy rośliny mają dzieci?"

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Czytamy

      Księgozbiór szkolnej biblioteki ponownie został wzbogacony o piękne książki. Specjalnie dla najmłodszych uczniów kupiliśmy książki do czytania po angielsku. To kolejna dostawa książek angielskojęzycznych, która błyskawicznie zniknęła z bibliotecznych półek. Nic dziwnego - nasi uczniowie czytają już w klasie pierwszej. 

        

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Podsumowanie akcji charytatywnej "Zbiórka zabawek" 

      Zbiórka zabawek zorganizowana przez naszych trzecioklasistów spotkała się z OGROMNYM odzewem uczniów ze wszystkich klas, którzy bardzo chętnie podzielili się swoimi ulubionymi zabawkami z potrzebującymi dziećmi. 

      Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za wielkie serce a uczniom klasy 3 za posegregowanie i przygotowanie  paczek do przekazania na szczytny cel. 

      Kolejny raz pokazaliście, że umiecie i lubicie pomagać! 

          

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Pomagamy

      Uczestnicy Koła plastycznego również włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jedne z zajęć poświęcili na przygotowanie kanapek, które następnie zostały przekazane do punktu na Dworcu Centralnym. 

         

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Archeologiczna przygoda w Faras 

      Archeolodzy walczą z czasem, żeby ocalić przed powodzią jedyny ślad zapomnianej cywilizacji. W tym krótkim zdaniu kryją się: morze przygód, burza zdarzeń i fala sławy, które uderzyły w odkrywców Faras niczym pustynny żar. Aby poznać szczegóły tej historii uczniowie klasy siódmej przenieśli się do lat 60. XX wieku. Podczas lekcji online w Muzeum Narodowym poznali profesora Kazimierza Michałowskiego oraz pozostałych członków jego ekipy i dowiedzieli się, co odkryli i dlaczego obawiali się potopu na pustyni. 

          

      Organizator: Joanna Czopowicz

       

      Drugi etap projektu "Warszawo, poznajmy się"

      Klasa 3 zakończyła projekt Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii prezentując plakaty reklamujące najstarsze wieżowce stolicy. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Wynalazki czyli skok w przeszłość ku przyszłości 

      Na co dzień otaczają nas różne przedmioty ale...Czy wiecie jak doszło do tego, że one powstały? Dzieci z klasy 2a już zgłębiły tę wiedzę i podzieliły się nią ze swoimi młodszymi kolegami z klasy 1, zapraszając ich na przygotowane przez siebie wspaniałe prezentacje o wynalazkach.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Trzecioklasiści eksperymentują

      Trzecioklasiści już wiedzą, jak krąży woda w przyrodzie, jak działa napięcie powierzchniowe wody i jak zrobić budyń z ziemniaka. A to wszystko dzięki Amelce, Maksowi i Borysowi, którzy przygotowali i przeprowadzili doświadczenia dla klasy. 

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

       

      O zwierzętach po angielsku 

      Uczniowie klasy pierwszej na lekcjach języka angielskiego stworzyli plakaty o zwierzętach. Poznali przy okazji różne grupy zwierząt, takie jak ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby oraz opisywali wybrane zwierzęta.

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Klasa 8A dla Ukrainy

      Uczniowie klasy 8A postanowili zrobić kanapki dla osób przyjeżdżających z Ukrainy. Dzięki wspaniałej organizacji naszych ósmoklasistów, udało się przygotować 89 świeżych kanapek. Jedzenie zostało dostarczone do MAL Ochota i przekazane potrzebującym na warszawskich dworcach.

      Nasi uczniowie stwierdzili zgodnie, że warto pomagać!

         

      Organizatorzy: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Magdalena Czerniak

       

       

      Dzień kobiet 

      Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował w każdej klasie plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę. Zdobywczyniom tego tytułu serdecznie gratulujemy!

        

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Magdalena Czerniak 

       

      Pierwszoklasiści w szkolnym warzywniku

      W tym roku szkolnym warzywnikiem będzie się opiekowała klasa 1. Uczniowie już teraz przystąpili do porządkowania i przygotowania ziemi pod uprawy.

      Dzięki takiemu zaangażowaniu pierwszoklasistów planowane sadzonki truskawek nie mają prawa nie urosnąć ;)

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1 

      Galeria klasy 1 cz. 2

      Organizator: p. Irena Poszwald

       

       

      Na hiszpańskim o jedzeniu 

      Klasa 5 na lekcjach hiszpańskiego stworzyła własne menu - w ramach utrwalania słownictwa związanego z jedzeniem. Wspaniale odnaleźli się w rolach twórcy menu, a niektórzy w roli menedżerów. 

       

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      W świecie znaków i symboli 

      "W świecie znaków i symboli" to tytuł kolejnego projektu który zrealizowaly dzieci z klasy 2a... na zajęciach dowiedziały się czym są piktogramy i jak wiele informacji przekazują. Same również zaprojektowaly własne piktogramy:)

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Gry i zabawy matematyczne

      Na zajęciach "Gry i zabawy matematyczne" dzieci tworzyły gry według własnego pomysłu. Testowanie gier dało dużo radości i satysfakcji! 

        

        

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      W galerii sztuki 

      Uczniowie klasy 1 i 2b zobaczyli słynne dzieło Petera Paula Rubensa: XVII-wieczny "Portret damy". Dzięki wizycie w Desa Unicum mieli możliwość obcowania ze sztuką na wyciągnięcie ręki i zdobyć wiedzę na temat konserwacji dzieł sztuki. 

         

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Angelika Flisek 

       

      Drugoklasiści o zegarach

      Uczniowie kalsy 2B utrwalali umiejętności związane z wykorzystywaniem zegara w codziennych sytuacjach. Była to też okazja do zaprezentowania słynnych zegarów świata. 

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Agata Czerniszewska

       

      Zajęcia savoir-vivre 

      2 marca uczniowie klasy 2A i 3 wzięli udział w kursie w Akademii Montemarco, podczas którego uczyli się zasad savoir-vivre'u a szczególnie właściwego zachowania się przy stole. Dowiedzieli się, w jakiej pozie należy siedzieć, jak trzymać sztućce i kiedy można rozpocząć posiłek. Poznaną wiedzę mogli zastosować w praktyce podczas trzydaniowego posiłku. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia kursu.

       

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      Drugoklasiści realizują projekt Uniwersytetu Dzieci

      Co porosty mówią o jakości powietrza? Czy do badania jakości powietrza potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowani eksperci? Jak zbadać jakość powietrza za pomocą porostów? Czy porosty mogą być wskaźnikami zmian powietrza? Podczas zajęć uczniowie klasy 2A dowiedzieli się, jakie rodzaje porostów występują w środowisku. Rozmowa poparta prezentacją multimedialną pozwoliła im w pełni zrozumieć zjawisko powszechnego występowania porostów. W drugiej części lekcji uczniowie przeprowadzili obserwacje w terenie. Wykorzystując skalę porostową i lupy, sprawdzili obecność porostów i ocenili stan zanieczyszczenia powietrza w otoczeniu szkoły.

        

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Zabawa karnawałowa klas I-III

      1 marca na korytarzach szkolnych spotkać było można księżniczki, czarodziejki, piratów i bohaterów Gwiezdnych Wojen. Wszyscy oni zmierzali na coroczny bal karnawałowy. 

       

        

        

      Więcej zdjęć: 

      Galeria klasy 2B

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Marcin Siperek

       

       

      "Ze Złotą Kaczką - historycznie" - kolejne zajęcia cyklu 

      Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w kolejnych zajęciach projektu historycznego. Tym razem tematem było stare kino.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych