• Kronika wydarzeń

     • październik 2017

     • Czwartoklasiści na warsztatach edukacyjnych

      W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki uczniowie klasy 4A i 4B udali się 25 października na warsztaty edukacyjne "Tajemnica Tramwaju". Pod kierunkiem prowadzących animatorów dzieci wykonywały etiudy teatralne, w których wcielały się w rolę pasażerów i poznawały zagadnienia związane z bezpieczeństwem i kulturą w środkach komunikacji miejskiej.

      Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

       

      DUCH w naszej szkole...

      W ramach współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii uczniowie klas 1-3 rozpoczęli 24 października cykl comięsięcznych spotkań z wykładowcami z Wydziału Historii UW, podczas których dowiedzą się, jak bardzo w ciągu wieków zmieniało się codzienne życie ludzi.

      Podczas pierwszego wykładu pod tytułem "Przychodzi baba do lekarza..." uczniowie zostali zapoznani z dawnymi metodami leczenia i uczyli się rozpoznawania ziół.

      Więcej zdjęć:

       

      Organizator: p. Bożena Siemieńska

       

      "Ronja, córka zbójnika" w Teatrze Powszechnym

      24 października uczniowie klasy 1 i 3 obejrzeli spektakl "Ronja, córka zbójnika" wystawiany w ramach 21 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2017. Opowieść o miłości silniejszej niż wojna i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych bardzo się wszystkim podobała.

      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach, p. Magda Sowik

       

      Piątoklasiści w kinie

      24 października uczniowie klasy 5 obejrzeli pierwszą pełnometrażową animację malarską  "Twój Vinvent", pogłębiając w ten sposób wiedzę zdobytą podczas lekcji plastyki.

      Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska, p. Joanna Czopowicz

       

      Ślubowanie pierwszoklasistów

      Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. 23 października w obecności zaporoszonych gości, rodziców, dziadków i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Jolantę Garbarską.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

      Organizator wydarzenia: p. Marzena Wach

       

      Od ziarenka do bochenka...

      20 października uczniowie klasy 1, 2A i 2B pojechali na wycieczkę do Kawęczyna, gdzie przenieśli się w czasy znane z opowieści dziadków.  W "Gościńcu Wiecha" zostali powitani staropolskim zwyczajem: chlebem i solą, a następnie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą, pracą i życiem w dawnej wsi. Poznały tradycyjną recepturę wypieku chleba, obejrzały wiejską zagrodę i dowiedziały się, jak dawniej wyglądała nauka w szkole. Miały też okazję doświadczyć jednej z kar szkolnych - klęczenia na grochu! Odwiedziły również kowala, wykuwającego podkowy. Podczas przejażdżki wozem konnym dzieci mijały zagrody kóz, lam i danieli, które wcześniej mogły oglądać z bliska. A największą atrakcją okazała się zabawa "deskotekowa", która zwieńczyła całodzienny pobyt w skansenie.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

       

      Polsko-czeska wymiana uczniów

      W dniach 16-22 października grupa uczniów z klasy 5 i 6 pod opieką pani Joanny Czopowicz i pana Krzysztofa Hołodyńskiego przebywała w czeskich Mnichovicach. Była to nasza druga wizyta w ramach polsko-czeskiej wymiany uczniów. Tym razem tematem przewodnim stały się zwierzęta. W tym celu jeden dzień pobytu został przeznaczony na zwiedzanie Zoo w Pradze. Ponadto uczniowie obejrzeli spektakl teatralny "Deja vu", zwiedzili wioskę, gdzie urodził się czeski pisarz i artysta Josef Lada i puszczali latawce. Na zakończenie pobytu, w obecności czeskich kolegów i ich rodzin, zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje na temat zwierząt. Nasi uczniowie - Vika, Ania, Hania, Berenika, Karol, Fryderyk, Franek, Szymon i Michał spisali się znakomicie!

        

      Więcej o pobycie na stronie projektu:

      Organizator wyjazdu: p. Krzysztof Hołodyński

       

      Festiwal KORCZAK 

      16 października uczniowie klasy 4A obejrzeli spektakl "Król Maciuś Pierwszy" wystawiany w Teatrze Powszechnym w ramach 21 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2017. 

       

      Siódmoklasiści w teatrze 

      16 października siódmoklasiści obejrzeli musical "Balladyna" wystawiany gościnnie na deskach "Och-Teatru". 

      Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

      Dzień Edukacji Narodowej

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 3 przygotowali krótki występ artystyczny i złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania za pracę.  

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś, p. Magda Sowik

       

       

      Dawno temu w muzyce...

      12 października uczniowie klasy 2B i 3 wzięli udział w poranku muzycznym w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu "Dawno temu w muzyce" prezentującego muzykę Bacha, Vivaldiego i Beethovena mieli okazję posłuchać gry na skrzypcach, fortepianie i fagocie w wykonaniu uczniów warszawskich szkół muzycznych.

       

      Klasy siódme też zwiedzają Operę Narodową

      11 października uczniowie klasy 7A i 7B zwiedzali Teatr Wielki - Operę Narodową. Stanęli na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyli jej techniczne możliwości, zajrzeli do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej i krawieckiej.

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

       

      Góry Świętokrzyskie śladami Neandertalczyka 

      W dniach 11-12 października uczniowie klas 4A, 4B oraz 5 przebywali w Górach Świętokrzyskich. W trakcie dwudniowej wyprawy zwiedzili Centrum Geoedukacji, gdzie zobaczyli nowoczesną wystawę geologiczną poświęconą regionowi świętokrzyskiemu i odbyli podróż do wnętrza ziemi kapsułą czasu 5D, Galerię Ziemi, Muzeum Minerałów i Skamieniałości, Centrum Neandertalczyka oraz weszli do najpiękniejszej jaskini krasowej - Jaskini Raj. A nawet szkolili się na "czarownicę" i "zbója świętokrzyskiego". 

      Więcej zdjęć:

       

      Klasa II A w Pałacu w Wilanowie

      4 października uczniowie klasy 2A wzięli udział w lekcji muzealnej "Raz, dwa trzy - w górę patrzysz ty!". Podczas zwiedzania wnętrz Pałacu w Wilanowie podziwiali niezwykłe malarstwo sufitowe. Odkrywali piękno i ulotność czterech pór roku na plafonach, które zdobią sufity obu antykamer i sypialni pary królewskiej. Dowiedzieli się, że każdy malarz to sprytny szyfrant i odkryli, że obrazy nadwornego malarza tylko na pierwszy rzut oka są plastycznym wyobrażeniem wiosny, lata, jesieni i zimy. A na koniec zajęć ozdabiali gipsowe zawieszki ze znakami Zodiaku.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

      Klasa 6 B w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

      4 października uczniowie klasy 6B zwiedzali Teatr Wielki - Operę Narodową. Stanęli na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyli jej techniczne możliwości, zajrzeli do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej i krawieckiej. A w magazynie kostiumów mieli okazję wcielić się w bohaterów wystawianych sztuk.

      Organizator  wyjścia: p. Joanna Czopowicz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych