• Kronika wydarzeń

     • luty 2018

     • Szóstoklasiści w Centrum Pieniądza

      28 lutego uczniowie obu klas szóstych wzięli udział w lekcji "Był sobie pieniądz". Wizyta w Centrum Pieniądza stała się okazją do poznania poszczególnych etapów rozwoju pieniądza - od pojawienia się pierwszych płacideł, poprzez wynalezienie monet, powstanie pierwszych banknotów, aż do pojawienia się elektronicznych form zapisu pieniądza. Uczniowie zobaczyli zbiór najstarszych monet i banknoty używane przed denominacją, sprawdzali autentyczność banknotów a także mogli potrzymać sztabkę czystego złota ważącą 12 kilogramów.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 6A

      Galeria klasy 6B

       

      W królewskiej formierni

      27 lutego piątoklasiści wzięli udział w lekcji "W królewskiej formierni" w Łazienkach Królewskich. Odwiedzając Starą Oranżerię poznali najważniejsze dzieła z kolekcji rzeźb Stanisława Augusta. Dowiedzieli się, skąd bierze się gips i czym się różni od marmuru a następnie samodzielnie spróbowali swoich sił w królewskiej formierni.

       

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

       

      W Teatrze Lalka

      Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorośli okazują się często bezradni wobec spraw, którym powinni stawić czoła? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź trzecioklasiści, którzy 22 lutego obejrzeli w Teatrze Lalka spektakl "Król Maciuś Pierwszy".

      Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

       

      Pierwszaki w Zamku Królewskim

      22 lutego uczniowie klasy 1 wzięli udział w lekcji "Jego kudłata mość Kiopek". W czasie wędrówki po Zamku Królewskim dzieci dowiedziały się o zniknięciu ulubionego pieska króla Stanisława Augusta i przystąpiły do jego poszukiwań. Zabawa stała się okazją do  zrozumienia, czym był dwór królewski i jakie funkcje pełnili na nim jego członkowie a także do poznania etykiety dworskiej.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

       

      Lekcja w bibliotece pedagogicznej

      Czym są katalogi biblioteczne i jak z nich korzystać? 21 lutego podczas wizyty w Bibliotece Pedagogicznej piątoklasiści poznali różne rodzaje katalogów a następnie korzystając z katalogu on-line realizowali zamówienia w magazynie bibliotecznym.

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 5

      Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

       

      Klasa 4A też zwiedza Operę Narodową

      20 lutego uczniowie klasy 4A mieli okazję stanąć na jednej z największych scen operowych świata, a także pozaglądać za kulisy i poznać specyfikę pracy ludzi teatru - garderobianych, charakteryzatorów czy kostiumologów. Była to już kolejna wycieczka z cyklu "Sztuka od kulis", którego celem jest przybliżanie uczniom instytucji kultury.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4A

       

       

      Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

      14 lutego drugoklasiści wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie dowiedzieli się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska a następnie samodzielnie wykonały pieska origami.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

       

      Piąte spotkanie z DUCHem

      13 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Wywołaj DUCHa! dla uczniów klas 1-3. W spotkaniu zatytułowanym "Szkoła naszych dziadków" uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądała nauka i mieli możliwość spróbowania swoich sił w pisaniu piórem maczanym w kałamarzu. 

      '

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2A

       

      Zwiedzanie Opery Narodowej

      13 stycznia trzecioklasiści zwiedzali gmach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Uczniowie mieli okazję pozaglądać za kulisy i pospacerować po rozmaitych pracowniach artystycznych i magazynie kostiumów teatralnych. Była to okazja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

       

      W teatrze i kinie

      W tłusty czwartek, przypadający 8 lutego, uczniowie klas 1, 2A i 2B udali się do Teatru Lalka na adaptację baśni Hansa Christiana Andersena  "Krzesiwo", zaś trzecio- i czwartoklasiści obejrzeli film "Cudowny chłopak".

      Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik i p. Ilona Sajnóg

       

      Zabawa karnawałowa

      7 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, na której pojawiły się księżniczki, królewny, czarodziejki, kowboje i rycerze a nawet lekarz i kosmita a także wiele bajkowych i filmowych postaci. Bal prowadziły uczennice klasy piątej: Ania, Lena, Jessica i Vika. Dodatkową atrakcją były krótkie scenki z "Jasia i Małgosi" w wykonaniu uczniów klasy 4A.

       

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy zabawy: p. Katarzyna Młodożeniec i p. Bożena Siemieńska

       

      W Centrum Pieniądza

      7 lutego uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w warsztatach w Centrum Pieniądza NBP. Podczas zajęć "Pieniądz. Mały przedmiot, wielka historia" odkrywali powiązania pieniądza z ważnymi wydarzeniami w dziejach Polski i Europy. Mieli okazję zobaczyć najstarsze monety i unikalny zbiór najcenniejszych polskich monet z kolekcji NBP a także poznali proces powstawania pieniądza.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 7B

       

      Doba na oceanie czyli spotkanie z kajakarzem

      6 lutego gościliśmy w naszej szkole pana Aleksandra Dobę - podróżnika, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem, z kontynentu na kontynent. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-7, którzy mieli okazję posłuchać pasjonujących opowieści o zmaganiach człowieka z żywiołami i własnymi słabościami. Podróżnik pokazywał ciekawe zdjęcia i film a także opowiadał o projektowaniu swojego kajaka i o przygotowaniach do każdej z wypraw.

      Spotkanie połączone było z promocją książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?", w której pan Aleksander chętnie zostawiał autograf.

      Więcej zdjęć:

      Organizator spotkania: p. Anna Głuśniewska

       

      Siódmoklasiści w Muzeum Powstania Warszawskiego

      2 lutego uczniowie klasy 7A i 7B wzięli udział w lekcji "Sprawa polska - Polacy na frontach II wojny światowej" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji poznali szlak bojowy polskich żołnierzy od kampanii wrześniowej po zdobycie Berlina. Dowiedzieli się, w jakich formacjach walczyli i jakie sukcesy militarne odnosili Polacy.

      Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych