• Kronika wydarzeń

     • grudzień 2019

     • Angielski w klasach 1-3 w świątecznym klimacie

       

      Świąteczny kiermasz klas 1-3

      17 grudnia uczniowie klas 1-3 zorganizowali kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Na stoiskach znalazły się samodzielnie przygotowane słodkości oraz własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy wydarzenia: wychowawczynie klas 1-3

       

      19 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole mamę jednego z naszych uczniów. Pani Aleksandra Izydorczyk jest fizjoterapeutą i prowadzi Fundację "Dzielny Miś", która zajmuje się pomocą dzieciom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pani Ola pokazała w jaki sposób powinniśmy komunikować się i zachowywać wobec osób niepełnosprawnych i jak możemy im pomagać. Poruszyła również bardzo ważną kwestię - tolerancji, akceptacji a także szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję poznać Adasia, na rehabilitację którego przeznaczyliśmy dochód ze świątecznego kiermaszu klas 1-3.

      Bardzo dziękujemy pani Oli i mamy nadzieję, że nasza współpraca z "Dzielnym Misiem" zaowocuje kolejnymi spotkaniami w coraz szerszym gronie wraz z podopiecznymi Fundacji.

      Organizator spotkania: p. Monika Ziemiańska

       

       

      Szóstoklasiści na warsztatach

      18 grudnia uczniowie klasy 6A i 6B wzięli udział w warsztatach "Wigilia wojenna". Zajęcia zorganizowane przez IPN przybliżyły im obchodzenie świąt Bożego Narodzenia w okupowanej Polsce w latach 1939-1945. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądała wigilia za drutami obozu koncentracyjnego czy sowieckiego łagru a także poznali realia okupacyjnej codzienności. 

      Organizator wyjścia: p. Tomasz Szklarski 

       

      Świąteczny koncert piosenki

      Jak co roku, tradycyjnie przed świętami, uczniowie przygotowują koncert piosenki świątecznej i zimowej. Tym razem najmłodsi wykonali przepiękne pastorałki a następnie starsi uczniowie zaprezentowali kolędy i angielskie piosenki doskonale wprowadzające w świąteczny nastrój.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś

       

      Charytatywny kiermasz świąteczny w Q22

      Dzięki zaproszeniu mamy Michała uczniowie klasy 6A zorganizowali 16 grudnia kiermasz świąteczny w biurowcu Q22. Uczniowie sprzedawali własnoręcznie robione przysmaki i ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczyli na Rodzinny Dom Dziecka w miejscowości Gniew (woj. pomorskie). Było to ciekawe i niecodzienne wydarzenie, uczniowie dobrze zaprezentowali szkołę, a przekazując pieniądze potrzebującym, pokazali, że każdy może być Świętym Mikołajem.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 6A

       

       

      Podsumowanie konkursu "Mikrokosmos"

      16 grudnia zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczestników szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego dla klas 1-3 "Mikrokosmos". Gratulujemy autorom pięknych zdjęć!

       

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy konkursu: p. Bożena Siemieńska, p. Marzena Wach 

       

      Peter Pan in Kensington Gardens - teatr z Anglii

      Klasy 4A, 6A i 6B miały szansę zobaczyć na żywo Betwixt-and-Between Theatre, który przyjechał do nas z miasta Szekspira, Stratford-Upon-Avon. Dwoje aktorów opowiedziało historię beztroskiego i psotnego chłopaka, który potrafi latać i nigdy nie dorasta, spędza swoje niekończące się dzieciństwo na mitycznej wyspie Neverland jako przywódca Zagubionych Chłopców, wśród wróżek, piratów, syren, a czasami zwykłych dzieci ze świata spoza Nibylandii.

      Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Citius, altius, fortius czyli O igrzyskach olimpijskich

      Szybciej, wyżej, mocniej - to dewiza igrzysk olimpijskich o historii których poszerzali swoją wiedzę trzecioklasiści. 12 grudnia wzięli oni udział w kolejnych warsztatach z cyklu "Wywołaj DUCHa!".

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

       

      Dzień postaci z książek

      11 grudnia uczennice klasy siódmej zorganizowały dzień postaci książkowych. Każdy mógł przebrać się za ulubioną postać z bajki czy książki. I tak na szkolnym korytarzu można było spotkać Pippi, Alladyna, bohaterów serii Harry Potter, myszkę Miki, misia Paddingtona, dziewczynkę z zapałkami, Kłamczuchę a nawet Zosię z "Dziadów"!

      Organizator wydarzenia: Julka, Pola, Ania, Laura i Jessica z klasy 7

       

       

      Anglojęzyczne kartki świąteczne

      Na lekcjacj języka angielskiego uczniowie tworzyli kartki świąteczne, które zostały wysłane do szkoły w Hiszpanii! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne życzenia! Merry Christmas!

               

       

      Organizator: p. Magda Czerniak z Zespołem Anglistów

       

      Warsztaty charakteryzacji

      9 grudnia uczniowie klasy 4A wzięli udział w warsztatach w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Dowiedzieli się, kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Po teorii przyszedł czas na praktykę - najpierw czwartoklasiści zobaczyli, jak zawodowy charakteryzator  wykonuje swoją pracę. Modelem został Kuba Z. - to na jego czole została wykonana rana postrzałowa. Następnie pod okiem prowadzącej każdy miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji u koleżanki czy kolegi z klasy. Efekty pierwszej pracy w charakterze charakteryzatora ran postrzałowych lub ciętych można podziwiać na załączonych zdjęciach. Zwieńczeniem emocjonujących zajęć była wizyta w pobliskiej cukierni i pyszne, słodkie co nieco.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4A

      Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

       

      Spotkajmy się w grudniu po południu

      6 grudnia odbyła się coroczna impreza uczniów klas 1-3 pt. "Spotkajmy się w grudniu po południu", podczas której najmłodsi zaprezentowali swoim rodzicom świąteczny występ.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizatorzy wydarzenia: p. Marzena Wach i p. Anna Głuśniewska

       

      Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych

      5 grudnia uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach "Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych" poprowadzonych przez edukatorów z Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku. Zajęcia, łączące elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów, w ciekawy i zrozumiały sposób przybliżyły uczniom pojęcie niepodległości. Uczniowie mogli czynnie angażować się w przebieg spektaklu i warsztatów, co pozwoliło im poznać nowe pojęcia nie tylko w sensie intelektualnym, ale i doświadczyć ich fizycznie i emocjonalnie.

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

       

      Historyk na tropie

      Naukowiec czy detektyw? Na czym naprawdę polega praca historyka? Czy ogranicza się wyłącznie do lektury starych dokumentów? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź czwartoklasiści, którzy 5 grudnia wzięli udział w lekcji "Historyk na tropie" zorganizowanej przez Muzeum Piłsudskiego. Szukając tropów związanych z historią rodziny Piłsudskich uczniowie przekonali się, jak wiele można się nauczyć z rodzinnych opowieści i skarbów zachowanych w muzeach.

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 4A

      Galeria klasy 4B

      Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

       

      W fabryce bombek

      3 grudnia uczniowie klas 1-3 odwiedzili fabrykę bombek w Sulejówku, gdzie poznali tajemnicę obróbki szkła - zobaczyli jak ze szkła i ognia powstaje bombka, w jaki sposób nadaje się bombkom kształty: jak zrobić kulę, łabędzia czy grubego Mikołaja. Dowiedzieli się też, jak powstają bombki lustrzane i jak nadaje im się kolor. A podczas warsztatów samodzielnie malowali ozdoby na swoje choinki.

          

       

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2

      Galeria klasy 3

      Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych