• Kronika wydarzeń

     • marzec 2017

     • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych

      W dniach 28 lutego - 4 marca miały miejsce XXII Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych w Zakopanem. To największa tego typu impreza szkół niepublicznych. Przez 4 dni na stoku, trasie biegowej i torze łyżwiarskim rywalizowało 717 zawodników, w tym uczniowie naszej szkoły.

      Sukcesy naszych reprezentantów:

      Hania Niczyporuk z klasy IV - brązowy medal w snowboardzie!

      Maciej Popławski z klasy VIB - 4 miejsce w narciarstwie zjazdowym

      Julia Rogiewicz z klasy VB - 8 miejsce w narciarstwie biegowym

      Lena Kazana z klasy III A - 9 miejsce w  snowboardzie

      Zosia Piątkowska z klasy VA - 11 miejsce w narciarstwie zjazdowym

      Ksawery Bednarek z klasy VIA - 12 miejsce w snowboardzie

      W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła 9 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

       

      Organizator wyjazdu: p. Dariusz Ozga

       

      Co nam mówią obrazy? - czwartoklasiści w Muzeum Narodowym

      9 marca uczniowie klasy IV wzięli udział w lekcji  "Co mówią obrazy?" w Muzeum Narodowym. Dowiedzieli się, jak odczytać opowieści ukryte w obrazach i jaka wiedza jest do tego potrzebna. Odkrywając tajemnice obrazów poznali tradycyjne gatunki malarskie: malarstwo historyczne, pejzaż, portret i martwą naturę.

       

      Wycieczka do Londynu

      W dniach 6-10 marca uczniowie z klasy VA i VIA zwiedzali Londyn. Swoją przygodę zaczęli jednak w Windsorze, w którym znajduje się Pałac Królowej Elżbiety II. W czasie spaceru po miasteczku mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć gmach prestiżowej szkoły Eton i przy okazji przyjrzeć się z bliska szkolnym mundurkom uczniów. Podziwiali również uroczystą zmianę warty przed pałacem Windsor. Tego dnia zwiedzili też Campton Court Palace, dawną rezydencję króla Henryka VIII. Siedziba królewskiej rodziny Tudorów zrobiła na uczniach ogromne wrażenie w szczególności dzięku wspaniałemu przewodnikowi, który pokazał najciekawsze miejsca, takie jak kuchnia, sala balowa, dziedziniec i malowniczy ogród barokowy.

      Drugi dzień pobytu uczniowie spędzili w centrum Londynu. Zwiedzanie rozpoczęli od dzielnicy The City. Wjechali na taras widokowy, z którego podziwiali Katedrę Świętego Pawła, a następnie przeszli Mostem Milenijnym na drugą stronę Tamizy i udali się do Muzeum Tate Modern, gdzie zobaczyli niezwykłe dzieła współczesnych artystów.

      Dzień trzeci rozpoczęli od spaceru w okolicy Pałacu Buckingham i zwiedzania Galerii Narodowej, w której wykonywali zadania dotyczące sztuki. Następnie mieli okazję zobaczyć Londyn podróżując kapsułą London Eye a także spacerując po najważniejszych zabytkach i historycznych miejscach, takich jak Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Big Ben, Opactwo Westminster, Regent Street i China Town.

      Ostatni dzień w Londynie, chociaż nie ostatni dzień wycieczki, rozpoczęli od zwiedzania fascynującego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie z bliska zobaczyli wierne kopie ulubionych postaci filmowych, aktorów, piosenkarzy i wielu innych sławnych ludzi. Zwiedzili także 3 najważniejsze muzea: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz Muzeum Victorii i Alberta.

      Zwieńczeniem pięciodniowej wycieczki był pobyt w Oxfordzie i okazja do zobaczenia niektórych miejsc i budynków, w których kręcono zdjęcia do filmu "Harry Potter".

      Więcej zdjęć:

      Więcej o projekcie:

      Organizator wycieczki: p. Dorota Mazur

      Wszystkie kolory tęczy - pierwszoklasiści w akcji

      9 marca pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach "Wszystkie kolory tęczy" organizowanych przez Funiversity. Podczas zajęć uczniowie zamienili się w fizyków i badali właściwości światła. Poznali podstawy teorii barw a także przeanalizowali wszystkie kolory tęczy. A na koniec zamknęli tęczę w próbówce.

      Więcej zdjęć:

       

      Nie taki mokry lód - warsztaty dla drugoklasistów

      Również 9 marca uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatch naukowych. Tematem ich zajęć był lód. Dowiedzieli się najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać. Na koniec samodzielnie wykonali najprawdziwszą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym.

      Więcej zdjęć:

       

      Co trzecioklasiści wiedzą o polimerach?

      Podczas zajęć "Polimerowy świat", poświęconych jednemu z najważniejszych wynalazków XX wieku - polimerom syntetycznym, uczniowie zamienili się w prawdziwych chemików i przeprowadzili eksperymenty, których efektem były zaskakujące polimerowe konstrukcje.

      Więcej zdjęć:

       

      Szóstoklasiści na wystawie "Gateway to space"

      15 marca uczniowie klasy 6A i 6B udali się na największą na świecie wystawę poświęconą lotom kosmicznym, zorganizowaną przez NASA. Poznali historię kosmonautyki, dowiedzieli się które zwierzęta jako pierwsze podbiły kosmos i jakie skafandry są najbardziej trendy. Zwiedzili wnętrze stacji kosmicznej, gdzie każdy mogł poczuć stan nieważkości na własnej skórze, próbowali wylądować promem kosmicznym na specjalnych symulatorach treningowych a  także obejrzeli łazik, który służył do poruszania się po powierzchni Księżyca.

      Organizator wyjścia: p. Anna Czopek

       

      Warsztaty muzyczne z łódzkim trio "Srebrna Tarka"

      16 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespoł muzyków z łódzkiego biura koncertowego "Wirtuoz". Muzycy przygotowali konkursy, w których uczniowie odgadywali melodie z filmów Walta Disneya. W trakcie koncertu uczniowie poznali budowę trąbki, saksofonu i puzonu, sposób gry na nich oraz ich brzmienie.

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Natalia Przewoska-Frydrych

       

      XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

      Destination Imagination Wrocław 2017

      W czwartek 16 marca  drużyny DI z naszej szkoły wyjechały do Wrocławia na Olimpiadę Kreatywności. Dzieci zmagały się z wyzwaniami "Na już", podczas "Wyzwania bliźniaczego" razem z inną drużyną tworzyły plakat dla robota, oglądały występy innych drużyn i kibicowały sobie wzajemnie. Po skończonych zmaganiach, szukając krasnali, zwiedzali Wrocław. Chociaż w swojej grupie wiekowej żadna nasza grupa nie osiągnęła wymaganego pułapu punktów, uczniowie mają nadzieję, że w przyszłym roku znów wystąpią i uda im się stanąć na podium, czego im życzymy.

      Organizator wyjazdu: p. Katarzyna Bicz

       

      Warsztaty wielkanocne na farmie "Cztery pory roku"

      Piątek 24 marca uczniowie klasy IA i IB spędzili na farmie "Cztery pory roku" w Powsinie. Podczas zajęć prowadzonych przez animatorów poznali zwyczaje wielkanocne i znaczenie umieszczanych w koszyczku wielkanocnym pokarmów. A przede wszystkim wykonali przepiękne palmy wielkanocne i wzięli udział w konkurencji turlania jajka przez tor przeszkód. Po zakończeniu warsztatów zwiedzili gospodarstwo i zobaczyli znajdujące się w nim zwierzęta: świnki wietnamskie, kury, indyki, króliki i świnki morskie oraz owce i kozy.  Pośród atrakcji nie zabrakło przejażdżki na kucyku, skakania na trampolinie oraz ogniska z pieczonymi kiełbaskami.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

      Uczniowie klasy IIIA u królowej Bony

      28 marca uczniowie klasy IIIA wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, gdzie obejrzeli przedstawienie "Storia di Bona", opowiadające o przygotowaniach królowej do balu, który był jednym z ważniejszych elementów dworskiej kultury renesansowej. Uczniowie nauczyli się dworskiego ukłonu oraz podstawowego kroku tańca z epoki. Spotkanie z królową stało się okazją do rozmowy o życiu i obyczajach dworskich za panowania Jagiellonów.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

      Śladami odbudowy Starego Miasta

      Klasy V-te poznawały losy warszawskiego Starego Miasta i historię jego odbudowy. Klasa VA udała się na wycieczkę we wtorek 28 marca, zaś klasa VB w czwartek, 30 marca. Podczas spaceru  zorganizowanego przez Centrum Interpretacji Zabytku uczniowie dowiedzieli się, czym jest Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlaczego na zrekonstruowanych po II wojnie światowej kamienicach są znaczki "Zabytek" oraz z jakiego powodu Stare Miasto zostało wpisane na tę listę. Poznali historię odbudowy kamienic, Barbakanu oraz rekonstrukcji murów miejskich. Wspólnie zastanawiali się, na czym polegały prace Biura Odbudowy Stolicy oraz trud odbudowy Starego Miasta.

      Więcej zdjęć:

       

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

      Co jest zabytkiem?

      Jak stary jest zabytek? Co i dlaczego może stać się zabytkiem? Czy zabytkiem może być tylko rzecz? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy IIIB, którzy 28 marca wzięli udział w lekcji w Centrum Interpretacji Zabytku. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie odgadywali przeznaczenie niektórych zabytkowych rzeczy i samodzielnie uzupełniali kartę ewidencyjną zabytku. Poznali też losy Starego Miasta i historię jego odbudowy. Zastanawiali się, jakie powinny być zasady opracowywania Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO a także dowiedzieli się, w jaki sposób oznaczane są zabytkowe budynki.

      Więcej zdjęć:

      Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych