• Kronika wydarzeń

     • wrzesień 2016

     • Wycieczka do Łodzi

      W dniach 12-13 września 2016 roku uczniowie klasy IV oraz VA i VB zwiedzali Łódź. Zobaczyli studio filmowe w Szkole Filmowej oraz Muzeum Animacji Se-ma-for, gdzie obejrzeli lalki i fragmenty scenografii pochodzące z najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są wśród nich "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola" czy też "Mały pingwin Pik-Pok". Na zakończenie wzięli udział w grze miejskiej,rozwiązując zadania dotyczące znajomości pomników i ulic miasta.

       

       

      Warsztaty literackie z Witoldem Vargasem

      19 września 2016 r. uczniowie klas szóstych rozpoczęli cykl warsztatów twórczych z Witoldem Vargasem -  współautorem tekstu i ilustracji serii ,,Legendarz", bajarzem i muzykiem. Główny bohater pierwszych warsztatów to ,,Bestiariusz Słowiański"- leksykon słowiańskich istot fantastycznych występujących w legendach i podaniach.

      Organizator: p. Anna Czopek

       

      Klasy I w Teatrze Kamienica

      19 września klasy I udały się do Teatru Kamienica na spektakl edukacyjny "Kulek" wystawiany  w ramach kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni. Tytułowy Kulek to sztuczna inteligencja, która myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili zasady zachowywania się w pojazdach komunikacji publicznej, przypomnieli przepisy ruchu drogowego oraz nauczyli podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dobra zabawa połączona z nauką sprawiła pierwszakom wiele radości.

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

      Drugoklasiści i "Wakacje Mikołajka"

      We wtorek 20 września klasa II wybrała się do Teatru Lalka na spektakl "Wakacje Mikołajka". To opowieść o przygodach dobrze nam znanego chłopca, który po raz pierwszy wyjeżdża na obóz, gdzie drużynowy postanawia zrobić z niego i jego kolegów prawdziwych mężczyzn. Przedstawienie bardzo się uczniom podobało i stało się okazją do sięgnięcia po lekturę kolejnych przygód Mikołajka.

      Organizator: p. Magdalena Sowik

       

      Warsztaty w pracowni szkła

      20 i 22 września klasy V wzięły udział w warsztatach w pracowni artystycznej LeaVi. Zapoznali się z historią szkła i jego zastosowaniem w życiu codziennym i architekturze. Poznali różnorodne techniki tworzenia szkła artystycznego i własnoręcznie ozdabiali talerzyki za pomocą płynnego szkła.

      Organizator: p. Joanna Czopowicz

       

      Live Show po niemiecku - wizyta w Instutycie Goethego

      Środa, 21 września. Wraz z uczniami klasy 5a wychodzimy do Instytutu Goethego na spotkanie z aktorami programu niemieckiej telewizji  WDR „Deutsch mit Socke”. Na sali około 80 osób, w tym połowa dzieci mówiących tylko po niemiecku. Aktorzy też mówią tylko po niemiecku!!! Skype, mikrofony, wszechobecny niemiecki. Jednak otrzaskani z niemieckim uczniowie naszej szkoły nie czują się onieśmieleni. Zosia jako pierwsza zgłasza się do wypowiedzi na forum. Po niej występują Aleks, Karol. Innymi słowy: ćwiczenie czyni mistrza!

      Organizator wyjścia: p. Monika Liesenfeld, p. Jolanta Wróblewska

       

      Wycieczka integracyjna klas I do gospodarstwa agroturystycznego "Chata za wsią"

      22 września klasy I udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Chata za wsią" położonego w samym sercu Mazowsza, nieopodal Puszczy Białej. Były zabawy, jeżdżenie na kucyku, pieczenie ziemniaków i warsztaty florystyczne. Jednym słowem - bardzo udany dzień!

       

      Organizator: p. Katarzyna Młodożeniec, p. Bożena Siemieńska

      Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole

      W czwartek 29 września odwiedził naszą szkołę Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

      Pan Rzecznik spotkał się z uczniami klas IV - VI.

      Spotkanie było poprzedzone przeprowadzeniem ankiety wśród uczniów klas starszych.  Wnioski  zostały przygotowane przez uczniów klas VI i omówione podczas spotkania.

      Pod opieką Pani Dyrektor Jolanty Garbarskiej  i pedagoga szkolnego Joanny Pieńkowskiej czterech uczniów z klas VI: Ksawery Bednarek, Adam Wielgoś, Jan Brzezowski i Hubert Wasilewski przygotowało ankietę, opracowało  wnioski oraz prowadziło spotkanie z Rzecznikiem.  Ogromne gratulacje i podziekowania dla chłopców za świetnie przygotowane spotkanie.

      Pan Rzecznik przygotował dla każdego ucznia drobne upominki oraz kilka ciekawych książek o prawach dziecka do naszej szkolnej biblioteki.

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

       

      Lekcja muzealna "W pracowni Jana Matejki"

      29 września klasa III A wzięła udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim - "W pracowni Jana Matejki". Tematy oglądanych obrazów mistrza stały się pretekstem do rozmowy o wydarzeniach z historii Polski.

      Organizator: p. Marzena Wach

       

      Europejski Dzień Języków

      29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.  Szukanie "skarbów", wyzwania językowe, dużo świeżego powietrza i ruchu smiley!

      Uczniowie zaskoczyli nas przyjętą strategią. Była skuteczna. Wiwat dobre planowanie pracy! W klasach trzecich natomiast zawody w układaniu mapy Niemiec z puzzli. A na koniec krótkie przedstawienie w języku angielskim dla maluchów.

      Organizatorzy: nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych