• Kronika wydarzeń

     • listopad 2021

     • Przystosowanie zwierząt do życia w naturze - warsztaty ze zwierzętami 

      16 listopada uczniowie klas 1-2 wzięli udział w warsztatach ze zwierzętami podczas których dowiedzieli się czym jest przystosowanie i jak żywe organizmy radzą sobie w niesprzyjających warunkach środowiska lub we wrogim otoczeniu. Jak wygląda ubarwienie ochronne, ostrzegawcze i mimetyczne? Jak przekonać napastnika, że możemy mu zaszkodzić? Czy ludzie też posiadają przystosowania i jak mogły się one rozwinąć? Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznawać na czym polega przystosowanie organizmów do życia w wybranych środowiskach. Spotkali się również z żywymi zwierzętami, które doskonale opanowały tę umiejętność.

       

        

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Kim są i jak żyją pająki? - warsztaty ze zwierzętami

      Kim są i jak żyją pająki? Jak powstaje pajęcza sieć i do czego służy? Jak pająki funkcjonują we wrogim środowisku i jakim arsenałem dysponują, by móc schwytać swoje ofiary? Dlaczego pająki są ważnym elementem natury i czemu warto, by żyły w naszym otoczeniu? Czy są pająki, które tańczą tak pięknie, że mogłyby wystąpić w turnieju? W trakcie warsztatów 16 listopada uczniowie klasy 3 poznali odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące pająków, a także zobaczyli żywe okazy tych ośmionożnych stawonogów.

       

          

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Marzena Wach 

       

      Po angielsku o smakach i zdrowym jedzeniu 

      Korzystając z możliwości, jakie daje nauka zdalna uczniowie klas drugich postanowili uczyć się o smakach i rodzajach jedzenia empirycznie. Ich zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej przekąski i przedstawieniu procesu jej powstawania po angielsku oczywiście. Było zabawnie i przede wszystkim smacznie. 

              

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizatorzy: p. Sandra Grzesiuk-Brocka i p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Wyjście integracyjne do kina

      18 listopada uczniowie klasy 1 i 2B wyszli na integracyjne spotkanie do kina, gdzie obejrzeli film "Wilk na 100%". 

        

      Organizatorzy: p. Angelika Flisek i p. Agata Czerniszewska

       

      W domu po angielsku 

      Uczniowie klas drugich mieli okazję poznawać pokoje i meble w domu, a przy okazji świetnie się bawić. Było edukacyjnie i wesoło.

          

      Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot

       

      Trzecioklasiści projektują

      Uczniowie klasy 3 stworzyli wyjątkowe projekty swojej okolicy. W zadaniu "My neighbourhood" niektórzy uczniowie opisali swoje prawdziwe miejsce zamieszkania, inni wymyślone. A wszystko to, aby ćwiczyć przyimki.

           

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Drugoklasiści konstruują

      Uczniowie klasy 2A i 2B podczas lekcji języka angielskiego mogli spełnić swoje małe marzenia i przynieść do szkoły ulubione zestawy klocków, a część uczniów mogła skorzystać z zapasów dostępnych w domu podczas lekcji zdalnej. Klocki wykorzystaliśmy do budowy domów, aby przyswoić słownictwo związane z tym tematem. Powstałe projekty wymarzonych domów pokazały, że wśród uczniów jest wielu utalentowanych przyszłych architektów

            

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka

       

      Koncert patriotyczny

      17 listopada uczniowie klas 4-7 wzięli udział w apelu i koncercie patriotycznym z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

         

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Anna Dyś i p. Tomasz W. Szklarski 

       

      Bieg Niepodległości 

      103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można upamiętnić na różne sposoby. My zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości. 9 listopada uczniowie w biało-czerwonych strojach i z przypiętymi kotylionami przebiegli wcale niemały dystans na pobliskich Polach Mokotowskich. Brawa za zaangażowanie!

            

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Marcin Siperek 

       

      Spotkanie z pielęgniarką

      16 listopada pierwszoklasistów odwiedziła nasza szkolna pani pielęgniarka. Spotkanie poświęcone było higienie zębów. 

        

       

      Spotkanie ze Strażą Miejską

      Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. 15 listopada pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak powinni zachowywać się w kontakcie z obcymi osobami, zaś uczniowie klasy 2B wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat bezpieczeństwa na drodze.

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 1

      Galeria klasy 2B

      Organizator: p. Joanna Pieńkowska

       

      Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego 

      10 listopada podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego "Cztery Pory roku" na zajęciach "Spiżarnia pełna przysmaków" uczniowie klasy 3 samodzielnie robili przetwory na zimę. Dowiedzieli się, jak ważne dla zdrowia są owoce i warzywa, zapoznali się ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo i brali udział w zajęciah plastycznych. Był czas również na zabawę na świeżym powietrzu. 

         

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Dzień Postaci z Bajek 2021

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji zorganizowany został konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci! 

          

      Więcej zdjęć:

      Organizator: p. Agata Kruk

       

      Cykl zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii 

      Kolejny rok nasi uczniowie biorą udział w programie Fundacji Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. W ramach każdego cyklu realizują 5 zajęć wykładowo-warsztatowych z historii. 4 listopada uczniowie klas I-II wzięli udział w zajęciach "Jak żyli ludzie w pradawnej osadzie", podczas których wcielili się w archeologów i rekonstruowali naczynia na podstawie fragmentów znalezionych w piasku a także... budowali tratwy!

      Z kolei trzecioklasiści na zajęciach "Warszawo, poznajmy się" rozmawiali o Warszawie XX wieku i dowiedzieli się, jak dawniej działała centrala telefoniczna w budynku PASTy.

               

        

      Więcej zdjęć:

      Galeria klasy 2A

      Galeria klasy 2B

      Galeria klasy 3

      Organizator: p. Bożena Siemieńska 

       

      Dzień Matematyki w klasach I-III

      Uczniowie klas I-III są mistrzami matematyki! Udowodnili to 2 listopada podczas świętowania Dnia Matematyki, rozwiązując zadania, łamigłówki i szyfry. Szukając różnych dróg do rozwiązania, wykazali się umiejętnością współpracy, kreatywnym myśleniem i chęcią rozwijania zdolności matematycznych. 

           

      Więcej zdjęć:

      Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Angelika Flisek 

       

      Pierwszoklasiści tworzą gry planszowe

      Nie ma to jak zrobić samemu planszówkę i grać z kolegami i koleżankami z klasy. 

          

      Organizator: p. Angelika Flisek

       

       

      Akcja BohaterON - włącz historię!

      Akcja BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
      Również i w tym roku szkolnym nasi uczniowie klas 1-3 włączyli się w akcję BohaterON. W ramach realizacji programu dzieci uczestniczyły w tematycznych lekcjach, które miały na celu przybliżenie historii Powstania Warszawskiego, wyjaśnienie czym jest bohaterstwo i co zrobić by móc się nazwać patriotą, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi młodymi patriotami.
      Zwieńczeniem akcji  było wykonanie przez dzieci laurek, kartek i listów do Powstańców.

         

      Więcej zdjęć:

      Koordynator akcji w szkole: p. Marzena Wach 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
   • 22 825-18-54 22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke
   • ul. Krzywickiego 30 (dawniej: Nowowiejska 39a) 02-078 Warszawa Poland
   • brak
   • brak
   • brak
   • Izabela Remjasz iod@spn81.edu.pl tel. 22 825-18-54
   • Agata Kruk
   • NIP: 5220018111
   • REGON: 146349287
 • Galeria zdjęć

   brak danych