Nawigacja

Kronika wydarzeń

Rodzice opowiadają...

12 kwietnia drugoklasiści wzięli udział w kolejnej lekcji z cyklu "Rodzice opowiadają". Tym razem swoje pasje i zainteresowania zaprezentowała mama Huberta. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele o wspinaczce górskiej i zobaczyć sprzęt wykorzystywany w tym sporcie oraz posłuchać o  startach w maratonach i podziwiać trofea. To była bardzo ciekawa lekcja! Bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Organizator wydarzenia: p. Marzena Wach

 

Dzień Talentów 2019

11 kwietnia kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Talentów. Uczniowie klas 1-6 podzielili się swoją pasją, prezentując się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumencie a także opowiadając o swoich dokonaniach w sporcie i pokazując swoje rysunki. Na początek wystąpili ci, dla których pasją jest muzyka i gra na instrumencie: Julka z klasy 4, Ala z klasy 5A, Kuba z klasy 3A, Marysia i Ignacy z klasy 2 oraz Ania i Bartek z klasy 6.

Umiejętności wokalne zaprezentowali: Gabrysia, Maja i Nina z klasy 2, Iza, Aleks i Szymon z klasy 3B oraz Ada i Julka z klasy 4.

Tosia z klasy 2 zaprezentowała swój własny wiersz:

Nie mogło również zabraknąć miłośników tańca. Zaprezentowały się w nim: Magda z klasy 1, Milena z klasy 3A, Gloria, Karolina, Pola i Kaja z klasy 5A oraz Pola z klasy 5B.

 

 

O swoich osiągnięciach sportowych opowiedzieli Hania z klasy 6 i Dominik z klasy 3A. Misia z klasy 3A opowiedziała o szyciu a Pola z klasy 5A zaprezentowała swoje rysunki.

Na koniec obejrzeliśmy koncert uczniów klas 1-3 w języku angielskim "Little Happiness", przygotowany przez panią Annę Ignatowicz-Cecot i panią Joannę Sołomiewicz.

  

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

 

 

Podsumowanie projektu "Klimatyczna klasa"

10 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3A zakończyli projekt "Klimatyczna klasa". Podczas spotkania z dyrekcją szkoły dzieci zaprezentowały coś z niczego czyli... zrobione przez siebie przedmioty recyklingowe. Uczniowie wręczyli też na ręce dyrekcji sformułowane przez siebie ekologiczne postulaty z prośbą o ich realizację na terenie szkoły. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu, tak by mogła się z nimi zapoznać cała społeczność szkolna.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3A

Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach

 

 

Warsztaty rowerowe

10 kwietnia uczniowie wszystkich klas wzięli udział w warsztatach przygotowujących do akcji "Rowerowy Maj". Była to okazja do przypomnienia, jak bezpiecznie przemieszczać się po ścieżkach rowerowych i chodnikach i utrwalenia znajomości znaków drogowych.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 4

Organizator wydarzenia: p. Szymon Wójcik-Witanowski

 

Bajki lodyńskie

10 kwietnia uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie w języku angielskim. Dzieci poznawały charakterystyczne miejsca Londynu i razem z kotem udały się do pałacu królowej, by zapolować na mysz. Obserwowały pracę Sherlocka Holmesa i pomogły mu szukać zaginionego królika, dowiedziały się też, jak legendarny Artur został królem, a na koniec wspólnie przygotowały popołudniową herbatkę.

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

Kiermasz charytatywny klasy 5A

W dniach 9 i 10 kwietnia uczniowie klasy 5A po raz kolejny zorganizowali kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Były słodkie wypieki, lemoniada a nawet lody...

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 5A

 

Najpiękniejsze bajki baletowe

8 kwietnia uczniowie klasy I i II przenieśli się do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu. W Teatrze Palladium obejrzeli spektakl, w którym zaprezentowano takie utwory, jak: "Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie" czy "Kopciuszek". A po spektaklu mogli z bliska przyjrzeć się Aurorze i Odetcie i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

 

Dlaczego lubię czytać?

Z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w bibliotece zorganizowany został ekspresowy konkurs. Zadaniem uczniów było dokończenie zdania: Lubię czytać, bo...

Z wypowiedziami uczniów można się zapoznać tutaj

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć