- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
marzec 2023 r.
Kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawe zawody" w klasie 1B
Pierwszoklasiści wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach. Tata Kornelki, ortopeda, opowiadał o swojej bardzo ciekawej pracy a następnie pokazał dzieciom, jak zakłada się gips. Rąk chętnych do gipsowania nie zabrakło 😁 Dzieci bardzo żałowały, że trzeba było przed powrotem do domu gips zdjąć. To były bardzo emocjonujące zajęcia!
Więcej zdjęć:
Dziękujemy Rodzicom Kornelki 😘
Organizator:p. Bożena Siemieńska
Integracyjne warsztaty wielkanocne
Uczniowie klasy 1A wraz z rodzicami w czasie warsztatów świątecznych pracowali z wielkim zaangażowaniem i przygotowali ozdoby wielkanocne: wianki, jajka i stroiki świąteczne, które wystawią na kiermaszu. Zebrane pieniążki przeznaczymy na pomoc choremu dziecku.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Patrycja Jarszak
I Wonder If You Can Dance and Sing
Druga odsłona naszego wyjątkowego konkursu dla klas pierwszych i drugich była niezwykle barwna, oryginalna i zaskakująca, a wszystko to za sprawą naszych cudownych uczniów i ich wspaniałych rodziców. W tym roku zaskoczyły nas bardzo oryginalne dekoracje, choreografia i stroje. Piosenkę London Bridge is Falling Down Marysia i Ola wykonały w pozycji tzw. mostka. Prowadzącym był Xawery z klasy 2, a Jeremi i Franek z 1A przygotowali dla wszystkich przepyszne ciasteczka.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Uniwersytet Dzieci w klasie 1B
Dzieci z klasy 1B na zajęciach Uniwersytetu Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytania: Jakie cechy ma woda? Skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego musimy ją oszczędzać? Następnie stworzyły własne oczyszczalnie wody, które świetnie działają :)
Więcej zdjęć:
Brawo Młodzi Ekolodzy!
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Sportowiec, którego cenię...
Każdy ma jakiś wzór do naśladowania, a uczniowie klasy 3b dowiedli o tym w kolejnym projekcie.
Przygotowali prace o sportowcach, których cenią, a my mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek o wybitnych sportowcach, a także naszych uczniach.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Czym bawili się nasi rodzice i dziadkowie?
Uczniowie klasy 3A odbyli podróż w przeszłość.
A wszystko za sprawą zabawek, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Nic dziwnego zatem, że w klasie znalazły się niezwykłe porcelanowe lalki, pluszowe misie, drewniane samoloty i cała armia żołnierzyków. Dzieci same oceniły czy dawne zabawki bardzo różniły się od dzisiejszych. Czy były ciekawsze? A może niektórymi nadal się bawią? Jak i czemu zabawki się zmieniają?
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
A na Kole plastycznym...
czasem odchodzimy od sztalug... i pieczemy mufinki dyniowe 😉
Organizator: p. Joanna Czopowicz
Sukces naszych pływaków
Nasza reprezentacja zajęła świetne trzecie miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w pływaniu dzieci wśród chłopców.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
O ekologii w klasie 1A
Uczniowie klasy 1A szukali odpowiedzi na pytanie: Co szkodzi naszej planecie? W grupach stworzyli plakaty: pierwszy dotyczył zasad oszczędzania wody, drugi mówił o zasadach dbania o Ziemię. Uczniowie chętnie, zgranie i owocnie pracowali w grupach. Dodatkowo zaprojektowali oryginalne ekotorby.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Patrycja Jarszak
Omawiamy lekturę i świętujemy Dzień Teatru
Ach, co to był za dzień 🙈Drugoklasiści ocierali pot z czoła wielokrotnie 😉Omawianie przygód niesamowitych dziesięciu skarpetek, szycie bohaterów (a zatem miliony pętelek, nieustanne nawlekanie igły, darmowa akupunktura, ciągle zmiany koncepcji, przyszywanie "oczu" skarpetkom i wytężanie swoich w poszukiwaniu igly co minutę) zakończone tym co najlepsze... Teatrzykiem!!! Bo jak mawiają: dzień święty święcić, a dziś przecież Dzień Teatru. Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje oryginalnych skarpetek, to już chyba nie trzeba mówić do kogo się zgłosić..? Pierwsze zamówienia juz mamy! Pani Agata z biblioteki zamówiła trzy pary na raz! Widzi w nas potencjał 😀
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Koło Odkrywców raz jeszcze...
My nie potrafimy?! Ha! Potrafimy! I to za pierwszym razem wpakowaliśmy balon do słoika. Wystarczył kawałek kartki, zapałki i tadam! 🤷♀️😀
Organizator: p. Angelika Mąkowska
A na Kole Odkrywców...
Drzewka pomarańczowe mogą osiągać wysokość do 9 metrów. Wiedzieli Państwo? My też nie. Ale nawet taka wysokość nie była dla nas przeszkodą. Na zajęciach sprawdzaliśmy jak to możliwe, że obrana pomarańcza zatapia się w wodzie, a nieobrana utrzymuje się na powierzchni 🤔 W głowie nam się to nie mieściło! Pomysłów, jak to zwykle bywa, było wiele. Począwszy od teorii o skórce napompowanej helem po złudzenia optyczne. Rozwiązanie zagadki okazało się o wiele prostsze. Mianowicie: obrana pomarańcza tonie, bo woda nie może jej powstrzymać - jest cięższa niż objętość wody, która ja wypiera. Skórka pomarańczy jest gąbczasta i zawiera powietrze, a to zmniejsza ogólną gęstość pomarańczy i pozwala się jej unosić na wodzie.
Odkrywcy pomarańczowo pozdrawiają!
🍊🍊🍊Organizator: p. Angelika Mąkowska
Pierwsze lekcje ortografii w klasie 1B
Była niezła zabawa - dzieci grały w memory ortograficzne wykonane własnoręcznie!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Konkurs Języka Angielskiego Leon
W czwartek 23 marca chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielekiego Leon. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Dr. Seuss Week - dzień piąty
Podsumowań nadszedl czas, kto wygrał spośród nas? Zabawa byl przednia, powtórzymy więc ją ktoregoś dnia.
Gratulacje śpieszmy się złożyć i wieniec oliwny na głowę założyć:
1A: JAŚ
1B: NATALIA B.
2: POLA CH.
3A: JÓZEK
3B: JULEK
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Dr. Seuss Week - dzień czwarty
Czwartek to był dopiero trudny do zrealizowania dzień. Przebranie za szalonego bohatera lub postać z książek Dr. Seusa mogło wywinąć niejednemu psikusa.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Dr. Seuss Week - dzień trzeci
W środę mieliśmy specjalnych gości, którzy uczestniczyli z nami w lekcjach. Było tłumnie, ale również miękko i przytulnie.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Teatrzyk ekologiczny w wykonaniu uczniów klasy 1B
Z okazji Dnia Wiosny uczniowie klasy 1B wystawili teatrzyk ekologiczny. Pierwszoklasiści zaprosili na przedstawienie koleżanki i kolegów z klas 1-3
Brawo Pierwszaki 👏👏👏
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Pamiętniki z rekolekcji wielkopostnych
W dniach 13, 14 i 15 marca uczniowie naszej szkoły przeżywali czas rekolekcji wielkopostnych w parafii Najświętszego Zbawiciela. Rekolekcyjne spotkania prowadził ks. Marcin Żurek, który przyjechał do nas z warszawskiego Ursynowa. Wskazywał uczestnikom rekolekcji różne drogi, którymi mogą iść przez życie. W każdej życiowej sytuacji możemy wybrać tę właściwą drogę, która może nie zawsze jest łatwa, czasem „kosztuje” przebaczenie albo łączy się z poświęceniem, ale prowadzi do szczęścia… Najmłodsi uczyli się jak "odzyskać serce”, kiedy w różnych życiowych sytuacjach je „stracimy”.
W środę rekolekcje zakończyły się Eucharystią, na której uczestnicy uwielbiali Jezusa…z plemieniem Indian, którzy na potrzeby rekolekcji, zawitali do naszej „szkolnej” parafii.
W czasie kolejnych dni chętni uczniowie wykonali "Pamiętnik rekolekcyjny", w którym umieścili zapamiętane sytuacje, symbole i fragmenty usłyszanych opowiadań.Organizator: siostra Milenia Willk
Szkolny Dzień Matematyki
Marzec w naszej szkole stał się dość matematyczny w tym roku. Po wyznaczaniu liczby pi, przygotowywaniu okrągłych posiłków z okazji Dnia Liczby Pi i międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny, świętowaliśmy szkolny Dzień Matematyki.
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny upłynął uczniom z klas 4-8 na rozwiązywaniu zadań okolicznościowych związanych z 30-leciem naszej szkoły. Autorami zadań byli nasi uczniowie i nauczycielki matematyki.
Kolejne zadania umieszczone były na szkolnym podwórku w ciągu cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Zadania należało rozwiązywać w odpowiedniej kolejności, posługując się alfabetem Morse'a i szyfrem Cezara.
Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wszystkie zadania zostały rozwiązane :)
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Baran i p. Aleksandra Kęsik
Dr. Seuss Week - dzień drugi
Dzień drugi zaskoczył wszystkich szaleństwem na włosach, widocznym nie tylko w dziwacznych fryzurach, ale i odważnych kolorach. Największym szaleństwem wykazali się chłopcy - niektórzy nawet zmienili kolor włosów.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Dr. Deuss Week - dzień pierwszy
Dzień pierwszy szalonego tygodnia za nami, skarpetki wylądowały nie tylko na stopach, ale i na rękach. Pierwszaki dały radę nawet test napisać w takich warunkach :)
Patronem dzisiejszego dnia był zdecydowanie Fox in Socks.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Kim będę w przyszłości?
Nasi drugoklasiści zastanawiali się nad odpowiedzią na to pytanie. Na ostatniej lekcji angielskiego zaprezentowali zawody, które chcieliby wykonywać w przyszłości. Usłyszeliśmy od nich jak wygląda dzień pani architekt, projektantki mody, lekarki, weterynarki czy jokejki. Wśród chłopców dominował zawód piłkarza. Trzymamy kciuki, żeby marzenia się spełniły!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
"Paweł i Gaweł" na sposobów wiele...
Paweł namalowany na ręce, czy też Gaweł wycięty z papieru... Nie zabrakło również ilustrowanych scen z wiersza. Ale najważniejsze, że uczniowie klasy 3B dobrze się przy tym bawili 😊
Ale z pewnością płynące z wiersza przesłanie o tym, aby innych traktować tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani zostanie z nimi na dobre.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Jak wyhodować kryształ?
Uczniowe klasy 3b mogą pochwalić się wspaniałą hodowlą kryształów. Nasza klasowa plantacja jest wyjątkowo obfita i kolorowa😊
Więcej zdjęć:Organizator: p. Agata Czerniszewska
Świętujemy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Na matematyce zrobiło się okrągło🤩 za sprawą różnych okrągłych przedmiotów przyniesionych przez uczniów na zajęcia.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który przypada 14 marca, uczniowie z kl. 4, 7b i 8 wyznaczali doświadczalnie wartość liczby π. Niektórzy wykonali swoje pomiary z dużą dokładnością, otrzymując przybliżenie 3,14.
Przy okazji powtórzyliśmy pojęcia związane z kołem i okręgiem. Uczniowie poznali również jedną z metod znajdowania środka okręgu lub koła.
Organizator: p. Anna Baran
Dofinansowanie z NPRCz dla naszej biblioteki
Z radością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Głównym celem programu jest zwiększenie atrakcyjności księgozbioru bibliotek szkolnych oraz rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Nasza biblioteka otrzymała na ten cel kwotę 15 000 zł.
Dzięki temu będziemy jeszcze bardziej rozwijać czytelnictwo w naszej szkole! Dotacja zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych, zakup elementów wyposażenia biblioteki oraz działania promujące czytelnictwo.
Do programu przystąpiliśmy po raz drugi. Poprzednio – w roku 2017 uzyskaliśmy 5000 zł dofinansowania, dzięki czemu nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 400 egzemplarzy nowych książek.
Organizator: p. Agata Kruk
Wywiad z rodzicem
Drugoklasiści zamienili się w dziennikarzy i przeprowadzili po angielsku wywiady z rodzicami na temat ich pracy. Z pewnością są tutaj przyszłe gwiazdy radia lub telewizji.
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Przymiotniki z życia wzięte...
Co wspólnego ma stopniowanie przymiotników z czasopismami i praca w grupach? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas trzecich na ostatnich lekcjach języka angielskiego. Trzecioklasistom udało się stworzyć ciekawe plakaty, na których porównywali wybrane produkty. A wszystko to po angielsku!
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Pierwszoklasiści o ekologii
Pierwszaki z 1B zastanawiały się, o co rośliny i zwierzęta mają do nas żal i za co nam dziękują. Wnioski z zajęć były bardzo ciekawe. Teraz już wiemy, jak wspierać przyrodę 🐌🌳
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Kolejne zajęcia Uniwersytetu Dzieci w ramach projektu "Akademia Leśna" w klasie 3a
Tym razem zmagaliśmy się z tematem "Czy misia można spotkać w lesie?" Już wiemy, jakie są różnice między misiem a niedźwiedziem. Rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt, w tym także niedźwiedzi. Zdobyliśmy dużo informacji na temat niedźwiedzi brunatnych i polarnych.Zmierzyliśmy i porównaliśmy wyniki łap niedźwiedzi i naszych dłoni. A na koniec przypomnieliśmy sobie znane postacie misiów.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Kiermasz charytatywny
Pierwszaki z klasy 1b zorganizowały kiermasz ze słodkościami. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie przysmaków do sprzedaży, a uczniowie świetnie sobie poradzili z przygotowaniem stoiska i organizacją kiermaszu👍Zebrane 1600 złotych dzieci chcą przeznaczyć na pomoc zwierzętom ze schroniska.
Więcej zdjęć:
Brawo Pierwszaki 👏
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Ja - superbohater
Każdy jest w czymś świetny - trzeba tylko w to uwierzyć. Uczniowe klasy 3b wierzą w swoje supermoce, czego dowodem są te wspaniale autoportrety.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
I w klasie 1b... Dzień Kobiet
Dzień kobiet w klasie 3b
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy w 3b zaprosili dziewczynki do kina, a nawet samodzielnie upiekli ciasteczka na świętowanie tego pięknego dnia. Dziękujemy chłopcy!
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Dzień Kobiet w klasie 3a
Dzisiejszy dzień szczególnie mile zapamiętają wszystkie dziewczynki z klasy 3a - a to za sprawą ich kolegów z klasy, którzy przygotowali dla nich wspaniałe upominki. Bardzo dziękujemy. Brawo chłopaki!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Wręczenie nagród w konkursie recytatorskim "Zima w poezji"
Rozstrzygnęliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze o zimie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk
"I'm a funny snowman"
Piękne wspomnienia z ferii zimowych zostały uwiecznione na zdjęciach uczniów klas 1-3. Uczestnikom konkursu nie brakowało kreatywności i okazało się, że bałwana mozna ulepić nie tylko ze śniegu.
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Siejemy rzeżuchę
Czekając na wiosnę pierwszaki z klasy 1a posiały rzeżuchę i będą ją obserwowały przez dwa tygodnie. Dzięki niej sprawdzą, co jest potrzebne roślinom do życia. Dzieci poznały też jej właściwości zdrowotne oraz zastosowanie w pielęgnacji urody. Już nie możemy doczekać się kiełków rzeżuchy, które schrupiemy na kanapkach.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Patrycja Jarszak
Podsumowanie konkursu "Alfik Matematyczny"
Gratulujemy naszym najmłodszym miłośnikom matematyki uzyskania dobrych i bardzo dobrych wyników w konkursie "Alfik Matematyczny".
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Trzecioklasiści na lekcji księgarnianej
6 marca uczniowie klasy 3B udali się do Księgarni Dwie Siostry na lekcję "To wszystko wiedza! Czego możemy się dowiedzieć z książek popularnonaukowych". Mieli możliwość zapoznać się ze współczesnymi książkami edukacyjnymi dla dzieci i odszukać w nich swoje zainteresowania. Rozmawiali o popularyzacji wiedzy i nauki oraz o zaletach czytania. Wizyta w księgarni była też okazją do samodzielnych wyborów książek i zakupów - uczniowie mają teraz dużo nowości do czytania!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Kruk
O częściach ciała po angielsku
Kreatywność pierwszoklasistów nie ma granic! Ich zaskakujące pomysły na stworzenia były zabawne. A nazywanie po angielsku części ciała powstałych potworów sprawiło im wielką radość.
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Zapraszamy do "Wielkiego żarcia"
Kilka lat szkoły potrafi zaostrzyć apetyt na wiedzę tak bardzo, że kiedy pojawia się projekt "Wielkie żarcie ", to Szóstoklasiści wchodzą w to od razu. I tak zaczęło się eksperymentowanie. Stawianie pytań badawczych, formułowanie problemów badawczych... bo tu nikt pytań i problemów się nie boi. Szóstoklasiści wiedzą, że problem badawczy to nie problem, najgorzej, gdy brakuje pomysłów na pytania i problemy, bo za każdym problemem badawczym stoi rozwiązanie, a to oznacza krok ku poznaniu. I dlatego my szukamy problemów, by je rozwiązać, stawiamy hipotezy, by je potwierdzić albo obalić, prowadzimy doświadczenia, by zdobyć doświadczenie, eksperymentujemy...by zrozumieć...korozję, bo to właśnie korozja zżera nasze budynki, mosty, drogi, samochody, niszczy otaczający nas świat - nasz dom.
Więcej zdjęć:
Organizator :p. Anna Głuśniewska
Jak zachęcić dzieci do czytania? Relacja ze spotkania autorskiego
Jak zachęcić dzieci do czytania? Wystarczy napisać dobrą książkę! Tak też uczynili nasi goście, dziennikarka radiowo–telewizyjna pani Justyna Dżbik-Kluge i pan Jarosław Sowizdraniuk, doświadczony ratownik medyczny, wykładowca UM we Wrocławiu, autorzy książki "Praktycznie wszystko. Popowiednik dla dzielnych dzieciaków", którzy 2 marca poprowadzili spotkanie autorskie i warsztaty z naszymi uczniami. Goście z humorem, w przystępny i interesujący sposób opowiedzieli o etapach powstawania książki - od pomysłu, do jej napisania, aż po wydanie. Dzieci poznały pomysły na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Wiedzą, jak przygotować pyszne kanapki czy ciasteczka, zacerować skarpetkę oraz stworzyć kryjówkę z koców i poduszek. Poznały też sposoby bezpiecznego rozpalenia ogniska oraz nadania sygnału SOS. Po spotkaniu odbyły się warsztaty dla pierwszoklasistów. W czasie warsztatów dzieci aktywnie i praktycznie uczyły się udzielania pierwszej pomocy, bandażując kolegom różne rany. Są „ekspertami” w sytuacji zadławienia. Obserwowali, co dzieje się z arbuzem, kiedy uderza o powierzchnię bez kasku. Teraz żadnego ucznia nie trzeba będzie namawiać do zabezpieczania głowy w czasie jazdy na rowerze czy rolkach. Dziękujemy naszym gościom, że przekazali naszym uczniom dużą dawkę wiedzy w przystępny i ciekawy sposób! Książka uczy i bawi, przy niej nie można się nudzić. Tak, jak powiedziała pani Justyna „tej książki się nie czyta, ją się robi”.
Organizatorzy: p. Patrycja Jarszak i p. Agata Kruk
Kolejne spotkanie z DUCHem
Uczniowie klas I-III mieli kolejne zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Spotkanie było jak zwykle bardzo ciekawe.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Zimowe Igrzyska - dzień 5
Piątek, ostatni dzień zmagań w Igrzyskach. Ostatnią konkurencją był snowboard. Nasz szkoła miała trzech reprezentantów - dwóch w kategorii klas 4-6 i jednego w kategorii klas 1-3. I to właśnie Józek z klasy 3a zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal!
Kolejnym sukcesem było zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej najmłodszej grupy wiekowej, czyli klas I-III.
Gratulacje dla wszystkich!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Zimowe Igrzyska - dzień 4
Trzeci dzień rywalizacji to główny punt programu, czyli narciarstwo zjazdowe i slalom gigant. I kolejny dzień sukcesów naszych uczniów! W grupie młodszej klas I-III wśród dziewczynek na 11 miejscu uplasowała się Pola z klasy 2, na 13 miejscu Natalia, również z klasy 2. Zuza G. zajęła 23 miejsce a Zuza Cz. miejsce 32. Wśrod chłopców w tej samej kategorii najlepiej wypadł Wincenty z klasy 2, który zajął bardzo dobre 6 miejsce.
W kategorii klas 4-6 wśród dziewcząt najlepiej wypadła Nina z klasy 6, zajmując 9 miejsce, a jej koleżanka z klasy Zosia zajęła 18 miejsce.
Po dobrych startach i obiedzie udaliśmy się na Termy Chochołowskie, aby zrelaksować się po ciężkim dniu. Po powrocie kolacja i odrabianie lekcji.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Zimowe Igrzyska - dzień 3
Drugi dzień zmagań w Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych to wizyta w hali lodowej w Nowym Targu. Arena zmagań drużyny hokejowej Podhale Nowy Targ. Tym razem bez medali, ale z bardzo dobrym wynikiem w kategorii klas 1-3. W najlepszej 20-stce na 13 miejscu uplasowała się Zuzia Cz. z klasy 3a. Po powrocie i obiedzie udaliśmy się na stok w Suchym, gdzie jutro odbędą się zawody narciarskie. Wspaniałe warunki i przygotowane trasy pozwoliły na dobre rozjeżdżenie przed zawodami. Po nartach kolacja i odrabianie lekcji.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Zimowe Igrzyska - dzień 2
Drugi dzień wyjazdu i pierwszy startów w Igrzyskach. Zaczęliśmy od zawodów w narciarstwie biegowym. Piękny dzień i super pogoda. I od razu sukcesy. Trzecie miejsce i brązowy medal dla Emilki z klasy 3a oraz piąte miejsce dla Poli z klasy 2, dziewiąte miejsce Zuzy z klasy 3a. Wśród młodszych chłopców najlepiej pobiegł Wincenty z klasy 2, zajmując dziewiąte miejsce. W kategorii klas 4-6 najlepszy wynik osiągneli Nina i Ignacy z klasy 6, zajmując kolejno 17 i 22 miejsce. Po zawodach udaliśmy się na spacer na Krupówki. Po obiedzie uczniowie zabrali się do odrabiania lekcji, a po kolacji udaliśmy się na trening łyżwiarski na lodowisko w Zakopanem.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski
Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych - dzień 1
Pierwszy dzień - dzień wyjazdowy. Po porannej zbiórce w szkole wyjechaliśmy na 26 Igrzyska Szkół Niepublicznych Zakopane 2023. Obiad na trasie i około godziny 16 dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania. Dzieciaki po rozpakowaniu zabrały się do odrabiania lekcji. Po kolacji udaliśmy się na wieczorny trening narciarstwa biegowego. Już jutro zaczynamy zmagania w Igrzyskach.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Szymon Wójcik-Witanowski