- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
listopad 2023 r.
O zawodach w klasie 1A
W ramach projektu „Ciekawe zawody” odwiedził nas tata Lenki, który opowiedział o zawodzie dentysty. Dzieci mogły się przekonać, że odpowiednia profilaktyka pozwala zachować nasze zęby w świetnym stanie, a wizyta u stomatologa może być bardzo przyjemna 😊
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Projekt "Rozwijamy pasje i zainteresowania"
W klasie 2B realizujemy projekt "Rozwijamy pasje i zainteresowania". Swoje pasje prezentowali Karolinka, Kajtek, Todzik i Tomek. Było bardzo ciekawie!
Brawo, Drugaki!!!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
A na listopadowych zajęciach florystycznych...
W listopadzie robiliśmy goździki, goździczki i niezapominajki.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Jolanta Wróblewska
Nauka gramatyki przez zabawę
Przymiotnik, czasownik, rzeczownik rozpoznajemy i wspaniale się z tym czujemy! Utrwalanie łatwo nam przychodzi, bo w gry lubią grać starzy i młodzi. Presja czasu nam nie szkodzi, bo my wiemy o co chodzi!
Oto poetyckie podsumowanie gramatycznych wojaży klasy 2a 😀
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Konkurs świetlicowy z okazji Dnia Pluszowego Misia rozstrzygnięty!
Dziękujemy za piękne misie-pysie, przytulanki i opowiadania. Dzieciom z klasy 2B, 1A i 1B gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Organizator: p. Urszula Postlep
Siódmoklasiści w Muzeum Narodowym
Sztuką uczyć historii - to pomysł na przybliżenie młodym ludziom historii Polski przez analizę dzieł sztuki. I jak się okazało uczniom klasy VII-ej taka lekcja bardzo przypadła do gustu. Ich wiedza i wrażliwość okazały się bardzo przydatne w pogłębianiu wiedzy o historii. A i "wystrój klasy" najlepszy z możliwych. Oby więcej takich zajęć.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Joanna Czopowicz
Trzecioklasiści prezentują miejskie legendy
Ach te nasze trzeciaki 😍potrafią nie tylko bajki opowiadać, ale też legendy! Pracowici są jak mrówki, więc nie wystarczyło, że przeczytali legendę o powstaniu danego miasta, ale jeszcze ją opowiedzieli oraz przygotowali dla klasy najważniejsze informacje o mieście ze swojej legendy w formie prezentacji! Sprawdzili się w tej roli na tyle, że z przekonaniem można stwierdzić, że kolejne pokolenie nauczycieli nadchodzi!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Akcja charytatywna uczniów klasy 2B
Drugaki zorganizowały kiermasz własnoręcznie (z pomocą rodziców) upieczonych smakołyków. Zebrali 1560 zł i przeznaczają je na wsparcie schroniska dla zwierząt.
Więcej zdjęć:
Brawo, Drugaki 👏
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Szkolny Konkurs Recytatorski "Miś w poezji"
Tematem wiodącym tegorocznego konkursu recytatorskiego był miś. A to z racji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas występu mogliśmy podziwiać wyraziste interpretacje wierszy polskich autorów, wspaniale dobrane przebrania i rekwizyty oraz ogromne zaangażowanie młodych recytatorów.
Gratulujemy uczestnikom konkursu - mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy spisali się znakomicie!
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk
Komórka na lekcji biologii
Są tacy, którzy twierdzą, że w szkole nie można używać komórek i to nie jest prawdą. Korzystanie z szarych komórek jest wręcz pożądane. A by ułatwić wybór innym - uczniowie klasy V-tej zademonstrowali różne modele występujące w naturze. Można wybierać... a jest z czego.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Głuśniewska
Spotkanie z Robertem Korzeniowskim
23 listopada naszą szkołę odwiedził polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski - Robert Korzeniowski. Spotkanie dla uczniów klas 4-8 zostało zorganizowane dzięki mamie Filipa Niewierko z klasy 4B.
Święto Dziękczynienia czyli słów kilka o wdzięczności
Nieodłączną częścią nauki języka angielskiego jest kultura krajów anglojęzycznych. Na dzisiejszych lekcjach j. angielskiego uczniowie klas I-III poznali historię Święta Dziękczynienia, dowiedzieli się, gdzie i jak obchodzone jest to święto. Nie zabrakło też rozmowy o tym, co najważniejsze, czyli o powodach do wdzięczności. A jak zgodnie stwierdzili nasi pierwszoklasiści, powodów do wdzięczności mamy wiele.
Więcej zdjęć:
Happy Thanksgiving!
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Game Day w klasie 2b
Przy okazji omawiania tematu "Let's play" uczniowie klasy 2b postanowili przynieść swoje ulubione gry planszowe. Była to wspaniała okazja do pracy w grupach. I jak zwykle w 2b, emocji nie brakowało!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Warsztaty w fabryce bombek
17 listopada klasy 1a, 1b i 2b były na wycieczce w fabryce bombek. Dzieci miały okazję poznać proces powstawania bombek oraz stworzyć własne, niepowtarzalne podczas warsztatów. to było prawdziwe wyzwanie 😉
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
A na angielskim w klasie trzeciej...
Zanim jeszcze spadł śnieg, udało nam się utrwalić na plakatach jesienne słownicwo. Następnie zaprezentowaliśmy je uczniom klasy 1A.
Organizator: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Bierzemy udział w kampanii "Mała Książka-wielki człowiek"
Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze. Książka "Wnuczka antykwariusza" zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter oraz składania ich w wyrazy i zdania. Oprócz książki w wyprawce czytelniczej dzieci otrzymały broszurkę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która pełni rolę poradnika dla rodziców.
Mamy nadzieję, że udział w projekcie i otrzymane materiały sprawią pierwszoklasistom ogromną radość i będą świetną pomocą w stawianiu pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu.
Organizator: p. Agata Kruk
Oś czasu drugoklasistów
O tym, jak ważne jest racjonalne odżywianie, wiedzą już dzieci z klasy 1b. Po całym cyklu lekcji na temat właściwego odżywiania, pracując w zespołach zadaniowych, wykonali piramidy żywieniowe:) Prace zostały zawieszone w naszej klasie, aby codziennie przypominały nam o zdrowym odżywianiu. BRAWO DZIECIAKI 👍
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
W zdrowym ciele zdrowy duch
O tym, jak ważne jest racjonalne odżywianie, wiedzą już dzieci z klasy 1b. Po całym cyklu lekcji na temat właściwego odżywiania, pracując w zespołach zadaniowych, wykonali piramidy żywieniowe:) Prace zostały zawieszone w naszej klasie, aby codziennie przypominały nam o zdrowym odżywianiu. BRAWO DZIECIAKI 👍
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Prezentacje trzecioklasistów
Z cyklu "Świat bliżej nas"... Do wakacji daleko... to co tu robić..? Podróżujemy palcem po mapie! W tym tygodniu nasi trzecioklasiści prezentowali ciekawe informacje o wybranych państwach. No to teraz sprawdzian! Czy wiedzą Panństwo, gdzie znajduje się zjeżdżalnia z 370 zakrętami? Które państwo ma najstarszą flagę? Gdzie urodził się Andersen? Który kraj jest najczęściej odwiedzany w celach turystycznych? Gdzie znajduje się największy zamek, a gdzie największy rynek? Nasze trzeciaki wiedzą to... i wiele więcej!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Doświadczenia z solą
Aby dowiedzieć się, jak powstają kryształy soli drugoklasiści wykonali doświadczenie. Teraz pozostaje codzienna obserwacja!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Dzień Postaci z Bajek 2023
Kubuś Puchatek, Papa Smerf, Królewna Śnieżka, Myszka Miki... Kto z nas nie uśmiecha się na wspomnienie tych postaci z bajek. Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
My obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek 15 listopada. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów przebranych za ulubione postacie. Zorganizowany został też konkurs na rozpoznanie 100 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Kruk i p. Anna Martyniuk
Kolejne spotkania z Dziecięcym Uniwerystetem Ciekawej Historii
14 listopada uczniowie klas I-III odbtli kolejną lekcję historii!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
My funny plate project
Drugoklasistom nie brakuje fantazji. Stworzyli smaczne i kolorowe dzieła i opisali je po angielsku. Well done!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot
LEON z języka angielskiego w klasach I-III
15 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Leon. Wyniki dotrą do nas dopiero za dwa miesiące, ale już teraz wielkie brawa dla wszystkich uczestników.
Organizator: p. Anna Ignatowicz-CecotBieg Niepodległości 2023
Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można upamiętnić na różne sposoby. My zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości. 13 listopada uczniowie w biało-czerwonych strojach biegali na pobliskich Polach Mokotowskich. Brawa za zaangażowanie!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marcin Siperek
Barwy i symbole narodowe czyli pierwszoklasiści świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Z wizytą na Zamku Królewskim
Uczniowie klasy 1A i 2A wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Była to lekcja o czasach króla Stanisława Augusta, o podstawach XVIII-wiecznego ceremoniału i zwyczajów oraz o tym, jak ważna jest umiejętność dobrego zachowania. Uczniowie zapoznali się także z dziełami sztuki związanymi z historią Polski.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Warsztaty Uniwersytetu Dzieci
Uczniowie klasy 2B przekonali się, jak ważna jest praca zespołowa i zgodna współpraca na warsztatach Uniwersytetu Dzieci pt. "Jak wspólnie zapracować na sukces?"
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Kolejne spotkanie w ramach projektu "Ciekawe zawody"
W ramach projektu „Ciekawy zawód” klasę 1A odwiedził tata Weroniki, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Tomasz opowiedział nam czym zajmuje się Wojsko Polskie i zaprezentował atrybuty żołnierskie, które dzieci przymierzały bardzo chętnie.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Kiermasz charytatywny trzecioklasistów
Kiermasz: Słodko, kolorowo, radośnie i jeszcze z najlepszymi intencjami. Tak to można nieść pomoc! Uczniowie klasy 3 przygotowali kiermasz charytatywny, w którym udzial wzięli uczniowie i nauczyciele całej naszej szkoły. Atrakcji bylo co niemiara: fotobudka z profesjonalnymi fotografami oraz doradcami do spraw wizerunku, smakołyki z najlepszych domowych piekarni przygotowane przez nieprzeciętnych dziewięcioletnich piekarzy i kucharzy, bąbelkowa herbata trafiająca w gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy oraz zarażający entuzjazmem najlepsi w Polsce ekspedienci! 19-osobowy zespół do zadań specjalnych, który kolejny raz udowodnił, że współpraca się opłaca! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu, docenili starania i wsparli dobrym słowem! Zarażajmy otwieraniem serc!
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Konkurs dyniowy
Uwaga! Zagadka! Co to jest? Może być jednorożcem, minionkiem, lordem Vaderem, karetą, świnką, wiedźmą, myszką, nietoperzem. Brawo! Oczywiście, że dynia! Nasza trzecioklasistka Pola wpadła na genialny pomysł zorganizowania dyniowego konkursu! Cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że w klasie 3 nie bylo miejsca na plecaki, tyle ozdobnych dyni przygotowali nasi uczniowie klas I-III. I choć ich czas (dyni) szybko minął, to tyle frajdy i radości, ile konkurs dostarczył jego uczestnikom podczas tworzenia prac był tego wart! A kto wie, czy jeszcze rykoszetem nie powstały jakieś placki dyniowe w domach uczniów po przygotowaniu ozdobnych dyni..? Już w poniedziałek wyłonienie zwycięzców!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Doświadczenia ze słoną wodą
Mówiąc o bogactwach naturalnych Ziemi zawsze najdłużej dyskutujemy o soli! Klasa 2a wpadła na genialny pomysł podróży nad ocean! A że wyobraźnia nas nie ogranicza, postanowiliśmy wytworzyć słoną wodę w słoiku i rozpocząć produkcję kryształów w naszej Spn81! Ech... gdyby tylko bryły soli powstawały z prędkością światła... Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, czekać i czekać. I choć szybciej byśmy dotarli pieszo nad ocean niż nauczyli się cierpliwości, to podobno próbować zawsze warto 😀
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Mąkowska
Szkoła do hymnu
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu". W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
Święci bywają... w szkole
Listopad jest miesiącem, w którym wspominamy naszych bliskich, ale jednocześnie cieszymy się na radość spotkania z nimi w niebie. W tej drodze wspierają nas święci i błogosławieni, nasi opiekunowie z nieba. Staramy się jak oni coraz bardziej „dorastać do nieba”. Niektórzy z naszych uczniów w klasach 1-3 postanowili, przynajmniej na chwilę, upodobnić się do swojego świętego patrona. Pojawili się m.in. św.Jerzy, św. Amelia, św. Natalia… Najciekawszy stój wybierały Julia i Nadia – uczennice kl. 8b
Chętni uczniowie mogli również wykazać się swoją znajomością atrybutów świętych i to niekoniecznie tych najbardziej znanych.
Wyróżnieni otrzymali upominki „z nieba” i „słodką” myśl jednego ze świętych.Organizator: s. Milenia Wilk
Projekt "Ciekawe zawody"
W klasie 1a projekt „Ciekawe zawody” ruszył pełna parą. Odwiedził nas tata Maksa, który opowiedział nam o zawodzie doradcy biznesowego i inwestycyjnego. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o Arabii Saudyjskiej.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Mamy złoto!
8 listopada nasza szkoła wygrała zawody o Mistrzostwo Dzielnicy Ochota w szachach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulacje dla Julii, Grzegorza, Janka i Antka. W finale pokonali 3,5 do 0,5 Szkołę Podstawową Bednarska.
Organizator : p. Szymon Wójcik-Witanowski
Spotkanie ze speedcuberem
Klasę 2B odwiedził Olaf Kuźmiński - speedcuber, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów. Olaf opowiedział o swojej pasji - kostce Rubika. Dowiedzieliśmy się, że średnia z pięciu jego oficjalnych ułożeń (zrobionych na zawodach) to 5.92, co daje drugie miejsce w Polsce, czwarte miejsce w Europie i trzydzieste miejsce na świecie. Zdobył 56 oficjalnych medali. Zaprezentował nam swoje mistrzowskie umiejętności, dał cenne wskazówki tym uczniom w klasie, którzy układają kostkę. Nawet były prezenty od Olafa - kostki Rubika dla każdego dziecka! To było niesamowite!
Dziękujemy Mamie Tosi za zorganizowanie spotkania 😊
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
O rodzinie po angielsku
Trudna sztuka prezentacji ustnych nie jest obca naszym pierwszoklasistom. Uczniowie przygotowali swoje własne drzewa genealogiczne i na ich podstawie opowiedzieli o swoich rodzinach. Brawo pierwszaki!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Ignatowicz-Cecot