- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
listopad 2017
Warsztaty w Zachęcie
29 listopada uczniowie klasy 7B wzięli udział w warsztatach "Radość nowych konstrukcji. (Po)wojenne utopie Mariana Bogusza" w Zachęcie. Podczas zwiedzania wystawy zastanawiali się, jak powstaje ekspozycja i jak powinno wyglądać muzeum sztuki nowoczesnej, a następnie wcielili się w rolę projektantów i przygotowali własną makietę wystawy.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska
W Bibliotece Pedagogicznej
29 listopada klasa 7A udała się na lekcję "Encyklopedie i słowniki" do Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie przypomnieli sobie, jakie znają rodzaje słowników, bawili się związkami frazeologicznymi, grając w kalamury a także poprawiali najczęstsze błędy językowe Polaków.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Agata Kruk
Trzecioklasiści zgłębiają wiedzę o ptakach
27 listopada trzecioklasiści kolejny raz udali się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Podczas lekcji "Wędrówki ptaków" poznali przyczyny ptasich wędrówek i utrwalili wiadomości o gatunkach wędrownych i niewędrownych. Poznali również miejsca, do których wędrują ptaki.
Organizator wyjścia: p. Magda Sowik
Lekcje w Muzeum Powstania Warszawskiego
Uczniowie klasy 3 i 2A w dniach 23 i 24 listopada uczestniczyli w lekcji "Kim byli Zawiszacy?". Podczas zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego poznali symbole, którymi posługiwali się Zawiszacy, i zadania, jakie wypełniali w okresie okupacji. Dowiedzieli się, jak wówczas funkcjonowała poczta, jakie były zasady korespondencji i jak wielka odpowiedzialność spoczywała na barkach młodych łączników.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel
Piątoklasiści zwiedzają Muzeum Narodowe
23 listopada piątoklasiści udali się do Muzeum Narodowego na lekcję "Królowie Polski". Zwiedzanie ekspozycji stało się okazją do podyskutowania o tym, kim w przeszłości był król i jaka była jego rola w państwie. Ponadto uczniowie poznali legendy i fakty związane z panowaniem polskich władców ukazanych na obrazach znajdujących się w muzeum.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz
Spotkanie z "naszym" Stasiem i panem Stanisławem Kmiecikiem
22 listopada gościliśmy w naszej szkole Stasia Salacha i pana Stanisława Kmiecika, artystę malującego nogami. Towarzyszyli im mama Stasia i żona pana Stanisława, która bardzo ciekawie opowiadała o obu Stanisławach.
Staś jest chłopcem, dla którego od 5 lat zbieramy w szkole plastikowe nakrętki. Za uzyskane z ich sprzedaży pieniądze pomagamy w pokryciu kosztów rehabilitacji Stasia, który urodził się bez rączek.
Pan Stanisław jest znanym i cenionym malarzem oraz przyjacielem Stasia. O historii tej przyjaźni powstał film "Stanisław i Staś".
Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek z życia naszych gości. Okazuje się, że pan Stanisław brał udział w rajdach samochodowych, gra w gry komputerowe, chodzi po górach i jest malarzem samoukiem. Nasz Staś okazał się czarujacym, grzecznym chłopcem, który zdradził, że lubi tańczyć i robić śmieszne miny a pod choinkę chciałby dostać sterowany pilotem samochód...
Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jak nasi goście malują nogami. Stworzone podczas spotkania rysunki zostały podarowane szkole.
Spotkanie wywarło na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. Wyszliśmy wzmocnieni wiarą w to, że nawet mimo przeciwności losu, można dużo osiągąć. Trzeba działać, mieć dobry humor i realizować swoje marzenia!
Dla zainteresowanych życiem obu naszych gości podaję strony internetowe, gdzie można obejrzeć obrazy, zdjęcia i filmy z życia Stasia i p. Stanisława: http://www.kmiecik.virgo.com.pl/ https://pl-pl.facebook.com/KorekDlaStasia/
Więcej zdjęć:
Organizator spotkania p. Jolanta Wróblewska
Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele, gdy wszyscy dookoła mają "wywalone"
22 listopada 2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty prowadzone przez Michała Zawadkę - autora książek dla dzieci i młodzieży, mówcę inspiracyjno-motywującego, członka Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, aktora, konfenansjera.
W warsztatach pt. "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" uczestniczyli uczniowie klas szóstych i siódmych.
Podczas warsztatów prowadzący w oryginalny i bardzo obrazowy sposób:
- odkrywał, czy poczucie własnej wartości i świadomości kłóci się z przynależnością do grupy?
- przekonywał, że pasja i zainteresowania to powód do dumy,
- dowodził, że staniemy się zwycięzcami, bo życie nie ma ławki rezerwowej,
- przekonywał, że sukces to nie zadanie testowe,
- odkrywał przed uczniami sztukę wyznaczania i odkrywania celów,
- przekonywał, jak dostrzec w sobie siłę i piękno i nie obawiać się hejterów.
Mamy nadzieję, że spotkanie było inspirujące, a przekazywane treści pozytywnie wpłyną na motywację, wiarę we własne możliwości oraz kolejne sukcesy naszych uczniów.
Organizator spotkania: p. Rafał Banaszek
Zajęcia z teatrzykiem kamishibai
22 listopada pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach z teatrzykiem kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie w grupach wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku.
Więcej zdjeć:
Organizator wyjścia: p. Agata Kruk
Drugie spotkanie z DUCHEM - "Czesz się Jerzy jak należy..."
21 listopada odbyły się drugie warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii dla klas 1-3. Tym razem uczniowie poznawali tajniki historycznych zabiegów higienicznych.
Więcej zdjęć:
Organizator warsztatów: p. Bożena Siemieńska
Czarodzieje mogą wszystko...
Jeśli czegoś chcemy, jesteśmy systematyczni, jasno sobie zdefiniujemy cel, to nie ma rzeczy niemożliwych - z takim przesłaniem 21 listopada przybył do naszej szkoły pan Dariusz Chwiejczak, autor książki "Czarodzieje mogą wszystko". Podczas spotkania z uczniami klasy 5, 6A i 6B opowiedział o pracy nad książką i współpracy z ilustratorem, ale przede wszystkim pokazał im, jak ważne są pozytywne emocje.
Więcej zdjęć:
Organizator spotkania: p. Agata Kruk
Lokomotywa pełna bajek
20 listopada pierwszo- i drugoklasiści obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Lokomotywa pełna bajek", w którym aktorzy w humorystyczny i ciekawy sposób zaprezentowali inscenizacje najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
"Szybkoręki" Turniej Gier
W ramach zajeć świetlicowych 16 listopada odbył się pierwszy turniej gier planszowych, którego pomysłodawcą był Karol z klasy piątej. Piętnastu graczy, wśród których byli uczniowie zarówno z klasy pierwszej, jak i szóstej, zmierzyło się w Dobble i Halli Galli, wykazując się zręcznością, spostrzegawczością i refleksem. Po dwóch zaciętych turach szóstka najlepszych graczy zasiadła do rozgrywki finałowej. Tytuł "szybkorękiego" gracza zdobyli:
Julia Rogiewicz z klasy 6B (1 miejsce)
Ania Danieluk z klasy 5 (2 miejsce)
Laura Then z klasy 5 i Antek Okurowski z klasy 4B (3 miejsce)
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: Karol Daniewski z klasy 5, p. Agata Kruk, p. Irena Poszwald
Poranek muzyczny "Zwierzęta w muzyce"
16 listopada piątoklasiści uczestniczyli w Poranku Muzycznym w SCEK-u. Tematem przewodnim koncertu były zwierzęta w muzyce. Uczniowie wysłuchali utworów granych przez uczniów szkół muzycznych, a następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wyrazili swoje odczucia z wysłuchanego koncertu.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska
Spotkanie z paziem
14 listopada uczniowie klasy trzeciej w trakcie wędrówki po komnatach Zamku Królewskiego spotkali niesfornego królewskiego pazia, który opowiedział im o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki jego opowieści uczniowie poznali organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące a przede wszystkim utwierdzili się w przekonaniu, że nauka jest bardzo ważna.
Organizator wyjścia: p. Magda Sowik
Warsztaty ceramiczne klas 4-5
14 listopada uczniowie klas 4A, 4B i 5 uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, podczas których lepili z gliny anioły.
Więcej zdjęć:
Organizator wydarzenia: p. Joanna Czopowicz
Apel z okazji Święta Niepodległości
13 listopada uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klasy 5.
Więcej zdjęć:
Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel
Koncert patriotyczny
13 listopada odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznych. Mieliśmy okazję podziwiać występy reprezentantów klas 4-7, którzy zaprezentowali zgromadzonym uczniom swoje umiejętności wokalne.
Więcej zdjęć:
Organizator wydarzenia: p. Anna Dyś
Szlakiem dziedzictwa filmowego - wycieczka do Łodzi
10 listopada uczniowie klasy 3 i 4B zwiedzali Łodź. Zobaczyli Muzeum Kinematografii i Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną, gdzie mieli okazję usiąść na słynnych schodach prowadzących do szkolnej sali filmowej. W Muzeum Animacji Se-ma-for zajrzeli do pokoju Misia Uszatka i za kulisy oscarowych produkcji, sprawdzili, co ma w środku lalka animacyjna i dowiedzieli się, jak ojciec animacji wprawiał w ruch swoich pierwszych "aktorów". Wzięli również udział w warsztatach "Mój pierwszy teledysk" - kręcąc własny klip spróbowali swoich sił w dziedzinie reżyserii, scenopisu i produkcji. Zwieńczeniem pobytu w mieście uważanym za stolicę polskiej kinematografii był spacer ulicą Piotrkowską.
Więcej zdjęć:
Niepełnosprawni? A kto to?
W dniach 7-9 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach "Niepełnosprawni? A kto to?" Celem spotkania było oswojenie dzieci z tematem niepełnosprawności oraz przedyskutowanie zasad savoir-vivre podczas kontaktów z osobami niepełnosprawnymi. Nasi goście (osoba z niepełnosprawnością ruchową, osoba niewidoma i osoba niedosłysząca) podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania uczniów. Warsztaty stały się okazją do rozmowy o niepełnosprawności w ogóle i dowiedzenia się czy i w jaki sposób osobie niepełnosprawnej można pomóc. Uczniowie mieli szansę zapoznać się z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnością: zobaczyć psa-przewodnika oraz aparat dla niesłyszących a także spróbować przejazdu wózkiem.
Więcej zdjęć:
Organizator spotkania: p. Joanna Pieńkowska
Kaligrafia - (nie)zapomniana sztuka
8 listopada uczniowie klasy 2A wzięli udział w lekcji kaligrafii w Pałacu w Wilanowie. Dowiedzieli się, jak ważna jest pozycja ciała w trakcie pisania, jak należy trzymać obsadkę ze stalówką, jak maczać pióro w kałamarzu oraz jak kreśli się różnej grubości linie. Poznali również historię rozwoju pisma i obejrzeli zeszyt małego Jana Sobieskiego. Podczas warsztatów mieli okazję, na specjalnych kartach, przy użyciu piora i atramentu, odwzorowywać niezwykłe kształty liter. I chociaż nie obeszło się bez kleksów uczniowie poradzili sobie wyśmienicie.
Więcej zdjęć:
Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska