- kwiecień 2025 r.
- marzec 2025 r.
- luty 2025 r.
- styczeń 2025 r.
- grudzień 2024 r.
- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
listopad 2024 r.
Andrzejki 2024
Obchody andrzejek w szkole mogą przynieść wiele korzyści zarówno uczniom, jak i dorosłym. W piątek 29 listopada świętowaliśmy w naszej szkole andrzejki. Rano na każdego czekało ciasteczko z wróżbą. Dzięki tej zabawie każdy mógł poznać swoją przyszłość. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka 😉
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Wojciech Kawęcki
A na zajęciach florystycznych...
Robienie kwiatów z krepiny to kreatywne i relaksujące zajęcie, które pozwala rozwijać wyobraźnię oraz zdolności manualne. Kwiaty z krepiny są trwałe, dzięki czemu można się cieszyć nimi przez długi czas, w przeciwieństwie do prawdziwych kwiatów, które szybko więdną. Takie ręcznie robione ozdoby mogą być piękną dekoracją wnętrz lub wyjątkowym, personalizowanym prezentem. Dodatkowo, tworzenie kwiatów z krepiny to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, wspólnie realizując twórcze projekty.
Na naszych szkolnych zajęciach florystycznych w listopadzie robiliśmy goździki i róże.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Jolanta Wróblewska
Starsi młodszym: Święto Dziękczynienia na lekcjach angielskiego
Koniec listopada to szczególny czas w Ameryce. W tym roku klasy 2 i 3 miały gości specjalnych. Koleżanki z klasy 5a przygotowały plakaty o amerykańskim Święcie Dziękczynienia i przyblizyły młodszym kolegom tradycje związane z tym świętem. Było kolorowo, ciekawie, smacznie i refleksyjnie. Wszyscy zgodnie uznali, że mamy za co być wdzięczni.
Więcej zdjęć:
Happy Thanksgiving!
Organizatorzy: p. Katarzyna Wojciechowska i p. Anna Ignatowicz-Cecot
Trzecioklasiści opowiadają o swoich idolach
Uczniowie klasy 3b przygotowali przygotowali prezentacje na temat "Mój idol. Mój autorytet". To były bardzo ciekawe prace.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Thanksgiving w klasach pierwszych
Klasy 1a i 1b na lekcji języka angielskiego poznały zwyczaje związane ze Świętem Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Uczniowie obejrzeli krótką animację o pochodzeniu tej tradycji, a następnie pisali za co są wdzięczni i tworzyli kolorowe plakaty w grupach. Kilku uczniów przyniosło coś słodkiego do podzielenia się z całą klasą.
W klasie 1b Aleksander opowiedział o swoim pobycie w USA. Przygotował prezentację ze zdjęciami i filmikami, a także poczęstował kolegów i koleżanki z klasy pysznym ciastem (apple pie), które upiekł ze swoją mamą.
Dziękujemy wszystkich pierwszakom za zaangażowanie w zajęcia i postawę wdzięczności (nikt nie musiał się długo zastanawiać nad tym, za co jest wdzięczny 😊).
Więcej zdjęć:
Joanna Sołomiewicz-Grzebień Katarzyna Wojciechowska
Warsztaty charakteryzacji
25 listopada klasa 5a wybrała się do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie na warsztaty z charakteryzacji.
Uczniowie dowiedzieli się kim jest Charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Warsztaty zilustrowane były przykładami metamorfoz oraz częścią pokazową.
Piątoklasiści mieli okazję samodzielnie pod okiem profesjonalisty wykonać charakteryzacje na swoich koleżankach i kolegach.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Joanna Pieńkowska
Klasa 1A w Warszawskim Domu Piernika
Chociaż pierniki kojarzą nam się z Toruniem, to Warszawa ma również długą i ciekawą historię wytwarzania tego świątecznego przysmaku. We wtorek klasa 1a uczestniczyła w warsztatach, podczas których poznaliśmy przyprawy używane do wypieku piernika, wyrabialiśmy, wałkowaliśmy i wycinaliśmy ciasto, a na koniec dekorowaliśmy lukrem. Nie obyło się też bez zakupów prawdziwych piernikowych dzieł sztuki.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Olga Korczak
Klasa 2B w Teatrze Capitol
Czy można połączyć czytanie lektur z wizytą w teatrze? Można! Przekonały się o tym dzieci z kłasy 2b, które obejrzały spektakl pt."Legendy Warszawskie" w Teatrze Capitol. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy, przeniosły nas do Warszawy jakiej jeszcze nie znaliśmy.
Organizator: p. Marzena Wach
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
A w świetlicy wrze jak w ulu. Świetliki z pełnym zaangażowaniem szykowały się do celebrowania Dnia Pluszowego Misia. Imponujące efekty mamy zaszczyt przedstawić...
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Katarzyna Wysocka
Szóstoklasiści o tkankach
Klasa piąta poznała komórki, a szósta już organizuje te komórki w tkanki. Z każdą kolejną klasą odkrywamy coraz większą złożoność świata i to jest piękne.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Głuśniewska
Komórki oczami piątoklasistów
Kolejne roczniki odkrywają, że komórki to nie tylko modele telefonów. Komórki ma i Koleżanka/ Kolega z klasy, i kwiatek na parapecie, i bakterie, które są choć ich nie widać. Komórki budują organizmy a potem niektóre organizmy tworzą coraz bardziej zaawansowane modele komórek ale tych nie zabieramy na lekcje.
Organizator: p. Anna Głuśniewska
Spotkanie z medykiem
Uczniowie klasy 3B mieli niezwykłych Gości. Mama Tosi zaprosiła medyka! Dowiedzieliśmy się wiele o tym, co ważne dla zdrowia i jak o nie dbać. Dzieci zobaczyły, jak się kontroluje poziom cukru, jak pobiera się krew i dowiedziały się, jak wyglądają badania laboratoryjne. Były również kolorowanki naklejki "Dzielny pacjent". Dziękujemy mamie Tosi za bardzo ciekawe spotkanie 👏
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Jak to działa?
Jak to działa? To na lekcjach przyrody odkrywali czwartoklasiści. Oni już wiedzą jak działa układ pokarmowy. Czym się różni przewód pokarmowy od układu, co robi żółć, dlaczego trzustka jest ważna i po co człowiekowi białka i że kasza to źródło cukrów. Okazuje się, że jedzenie i trawienie może być nie tylko przyjemne, ale bywa pasjonujące.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Głuśniewska
Pierwszaki w Muzeum Narodowym
20 listopada uczniowie klasy 1A i 1B wzięli udział w lekcji w Muzeum Narodowym. W czasie wędrówki po galeriach rozmawiali o tym, czym jest Muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiedzieli się, kto w nim pracuje i nauczyli się muzealnego słownika. Poznali też różnicę między zabytkiem a eksponatem i odpowiedzieli na pytanie, co to jest arcydzieło.
Organizatorzy: p. Olga Korczak i p. Kinga Kondraciuk
"Dziecka prawa to ważna sprawa"
35 lat temu dokładnie 20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski uchwaliła Konwencję Praw Dziecka. Od tego czasu właśnie tego dnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Z tej okazji samorząd szkolny przygotował apel, podczas którego przypomniane zostały najistotniejsze prawa dziecka. Kolor niebieski to kolor UNICEF i stanowi symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli ubrani na niebiesko.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. - Janusz Korczak
Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska, p. Wojciech Kawęcki
A w świelicy... Magia dłoni, czyli jak manualne ćwiczenia rozwijają nasze mózgi
Terapia ręki wpływa nie tylko na zdolności manualne, ale także na rozwój mózgu. Szczególnie stymuluje obszary odpowiedzialne za koordynację ruchową i planowanie ruchu. Regularne ćwiczenia dłoni aktywują połączenia neuronalne, wspierając ogólny rozwój poznawczy dziecka. DLACZEGO TAK SIE DZIEJE? Ćwiczenia manualne pobudzają obszary mózgu odpowiedzialne za ruch i kontrolę dłoni. Dzięki regularnej stymulacji powstają nowe połączenia nerwowe i reorganizują się istniejące szlaki neronalne.
Organizator: p. Katarzyna Wysocka
Pomagamy
Uczniowie klasy 2a, za zebrane środki z kiermaszu, postanowili podarować trochę uśmiechu dzieciom z Centrum Zdrowia Dziecka. 18 listopada przy wsparciu Rodziców przekazaliśmy prezenty dla Dzieciaków 🧡Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc 🧡🧡🧡
Organizator: p. Agata Czerniszewska
A na angielskim... otwieramy sklep
W piątek dzieci z klasy 3a stworzyły własne sklepy i mogły wcielić się zarówno w sprzedających, jak i klientów. Poza powtórką słownictwa i konstrukcji ujawniły się nam prawdziwe rekiny reklamy i marketingu 😀
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Katarzyna Wojciechowska i p. Anna Ignatowicz-Cecot
"Bądź kumplem, nie dokuczaj"
Zajęcia z psychologiem w klasie 3B. Jest to kontynuacja projektu "Bądż kumplem, nie dokuczaj".
Organizator: p. Bożena Siemieńska
"Drzwi do historii"
Prezentujemy prace przygotowane na konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gratulujemy pomysłów i kreatywności!
https://youtu.be/RZb1T35_hMk
Pierwszoklasiści na spotkaniu autorskim
13 listopada uczniowie klasy 1A i 1B uczestniczyli w spotkaniu autorskim w Bibliotece Pedagogicznej z panią Moniką Oworuszko. Pisarka jest autorką serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałów dietetycznych. Dzieci poznały bohaterów tego interesującego cyklu – Walentego Węglowodana, Tęgomira Tłuszcza, Werę Wodę i innych oraz porozmawiały z Panią Moniką na temat zasad zdrowego odżywiania. Spotkanie uświadomiło uczniom, że chipsy i smakowa woda nie są zdrowe, a “kto je frytki, ten jest brzydki”. Spotkanie było dobrą okazją aby dzieci zastanowiły się nad tym, co jedzą. Po spotkaniu chętni uczniowie mogli nabyć książki autorki i uzyskać autograf.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Kruk
Bieg Niepodległości 2024
Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można upamiętnić na różne sposoby. My kolejny raz zorganizowaliśmy Bieg Niepodległości. 12 listopada uczniowie w biało-czerwonych strojach biegali na pobliskich Polach Mokotowskich. Brawa za zaangażowanie!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marcin Siperek
Klasa 2A i 3A w Teatrze Capitol
Czy to kulturalne zachowanie oblizywać palce??? Podobno nie, ale istnieje wyjątek! W Capitolu! W miniony wtorek klasy 2a i 3a obejrzały prześmieszny spektakl "Palce lizać". Humorystyczna opowieść o tym, czy chcieć zawsze znaczy móc zabrała nas do cukierni dziadka Leona, gdzie przepisy są nad wyraz dosłowne: całe jajka to takie ze skorupkami, skoro proszek to musi być do prania, jak wiśnie to z pestkami, jak ubić jajka to stoczyć z nimi walkę godną ringu 🙈 Więcej zdradzać nie będziemy, bo zachęcamy wszystkich do obejrzenia sztuki i poczucia na własnej skórze efektu ubocznego, jakim jest silny ból brzucha wywołany śmiechem! 😀
Organizator: p. Agata Czerniszewska i p. Angelika Mąkowska
Projekt "My family tree"
W ramach projektu "My family tree" klasy 1a i 1b przedstawiały i opisywały członków swojej rodziny. Gratulujemy kreatywności, pewności siebie i poczucia humoru, jakim się wykazały podczas prezentacji!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Katarzyna Wojciechowska
Smaczne co nieco w świetlicy
Czy podczas przygotowania podwieczorku można dobrze się bawić? Oczywiście, że tak! O tym przekonali się nasi najmłodsi świetlikowi przyjaciele podczas zajęć pt: "Podwieczorek - smaczne co nieco". Pokroić, posmarować i zrolować to nic trudnego dla Pierwszaków. To była świetna przygoda nie tylko dla naszych kubków smakowych, ale również niezły trening z zakresu małej motoryki.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Katarzyna Wysocka
Czwartoklasiści na warsztatach w Muzeum Warszawy
8 listopada czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach "Kuchnia warszawska dawniej i dziś w Muzeum Warszawy. Była to okazja do zapoznania się ze stołecznymi tradycjami kulinarnymi.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Anna Staszewska
Pierwszy magazyn ekologiczny w wykonaniu uczniów klasy 3B
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3B samodzielnie przygotowali i wydali gazetkę "Eko-ziomki". Zapowiada się, że będziemy mieć w szkole pierwszy magazyn o tematyce ekologicznej.
Gratulujemy!
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Dzień Postaci z Bajek 2024
Kubuś Puchatek, Papa Smerf, Królewna Śnieżka, Myszka Miki... Kto z nas nie uśmiecha się na wspomnienie tych postaci z bajek. Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
My z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs na rozpoznanie 130 bajkowych postaci. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział, poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że zasługują na tytuł Znawcy Bajkowych Postaci!
Organizator: p. Agata Kruk
Eksperymenty w klasie 3B
Tosia, Kornelka, Ewelina i Olek przygotowali i przeprowadzili w klasie eksperymenty. Było ciekawie!
Brawo, Trzeciaki 👍
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych
Znamy już wyniki konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wykonane zakładki dla przyjaciela oraz ujęcia książek w obiektywie można obejrzeć w gablocie przed biblioteką.
Uczestnikom gratulujemy pomysłu!
Organizator: p. Agata Kruk
Uniwersytet Dzieci w klasie 3B
Klasa 3B realizuje projekt Uniwersytetu Dzieci "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje kosmos?" . Za nami pierwsze zajęcia "Ile pomysłów mieści się w naszej głowie", podczas których przenieśliśmy się na Planetę Twórczego Myślenia.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Apel z okazji 11 listopada
Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W naszej szkole uroczysty apel z tej okazji odbył się 6 listopada. Czwartoklasiści przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
Organizatorzy: p. Anna Dyś i p. Tomasz Szklarski