- kwiecień 2025 r.
- marzec 2025 r.
- luty 2025 r.
- styczeń 2025 r.
- grudzień 2024 r.
- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
marzec 2025 r.
Migawki z zajęć florystycznych
W marcu na zajęciach florystycznych robiliśmy żonkile i polne stokrotki. Ala zaczęła robić gałązkę kwitnącej jabłoni, zaś Mia narcyzy i tulipana. Bardzo cieszy mnie radość małych florystów ze stworzonych przez nich kwiatów, które nigdy nie zwiędną.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Jolanta Wróblewska
Wynalazki, czyli skok w przeszłość ku przyszłości
Na co dzień otaczają nas różne przedmioty, ale... Czy wiecie jak doszło do tego, że one powstały? Dzieci z klasy 2b już zgłębiły tę wiedzę i podzieliły się nią ze swoimi kolegami z klasy 1a, 1b i 3b zapraszając ich na przygotowane przez siebie wspaniałe prezentacje o wynalazkach.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Mistrzostwa Ochoty w dwa ognie
18 marca odbyły się Mistrzostwa dzielnicy Ochoty w dwa ognie usportowione, w których SPN81 zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal. Reprezentację naszej szkoły stanowili wszyscy chłopcy klasy 4 pod opieką nauczyciela wf. - Marcina Siperka.
Organizator: p. Marcin Siperek
Wiosenna gazetka trzecioklasistów
Kolejny numer Gazetki Szkolnej autorstwa uczniów klasy 3b już gotowy. Dzieci z klas 1-3 znajdą tu treści przyrodnicze i matematykę - co kto lubi…. Są również konkursy… z nagrodami🤩. Brawo Trzeciaki👏👏
Więcej zdjęć:
Oragnizator: p. Bożena Siemieńska
Trzecioklasiści w Muzeum Techniki
18 marca uczniowie klasy 3B zwiedzali Muzeum Techniki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z eksponatami z wielu dziedzin, m. in. astronomii, fizyki, informatyki, transportu, radiotechniki. Było bardzo ciekawie!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Bigos poetycki, czyli tworzymy nowe wiersze ze starych!
21 marca - z okazji Światowego Dnia Poezji - klasa 5b z pociętych na wersy wierszy ks. Jana Twardowskiego stworzyła własne utwory liryczne. Efekty pracy piątoklasistów są niesamowite! Warto przeczytać!
Organizator: p. Anna Januszewska
A na niemieckim...
Na lekcjach języka niemieckiego w klasach 5 dopasowywaliśmy skarpetki z niemieckimi słówkami z ostatnich lekcji ćwicząc zdania ze zwrotem „es gibt” a w klasie 8 rozmawialiśmy też o ludziach z zespołem Downa. Okazało się, że nasza koleżanka Nina poznała osobiście bohaterów filmu „Matki pingwinów”, czyli dzieci z zespołem Downa.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, bo 21 dzień trzeciego miesiąca w roku jest jak trzeci chromosom w 21 parze. Chromosomy mają ponoć kształt skarpetki, dlatego Samorząd Szkolny zaproponował przyjście dziś w skarpetkach nie do pary, ale to nie jest dzień ubrań lecz ludzi z tą chorobą genetyczną, którą ma 1 na ok. 1000 dzieci.
Temat Zespółu Downa nie jest powszechnie znanym tematem wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się, że to zespół wad genetycznych. Osoby z Zespołem Downa przejawiają wiele charakterystycznych cech. W zakresie wyglądu to m.in. skośne rozstawienie szpar powiekowych, niski wzrost, mała głowa, mały, krótki nos, małe, nisko osadzone uszy, grube usta, krótka szyja. Typowe jest występowanie wad m.in. serca i układu sercowo-naczyniowego, wad w budowie kośćca, w budowie układu pokarmowego i oddechowego, obniżone napięcie mięśniowe, niedoczynność tarczycy czy celiakia. W zakresie rozwojowym u większości osób występuje niepełnosprawność intelektualna, obserwuje się opóźniony rozwój ruchowy, funkcji poznawczych oraz opóźniony rozwój mowy. Osoby z zespołem Downa zazwyczaj są otwarte, rozmowne, miłe, ufne i chętnie wchodzą w interakcje społeczne. Wymagają specjalnej opieki medycznej i rehabilitacji, ciepła i akceptacji ze strony najbliższych, stałej motywacji do nauki samodzielności.
Zespół Downa to nie choroba, choroby się leczy. Jest to wada genetyczna, która towarzyszy im przez całe życie. Mimo to zdobywają medale na olimpiadach, występują w telewizji, reklamują kosmetyki i chodzą na modowych wybiegach. Oni nie widzą swojej inności. Każdy z nas jest inny, każdy z nas jest ważny! Starajmy się nie oceniać lecz zrozumieć osoby z Zespołem Downa. Informujmy, z czym muszą borykać się osoby z dodatkowym chromosomem.
Uczmy i wpajajmy od dziecka szacunek do drugiego człowieka bez względu na jego niepełnosprawności, choroby, kolor skóry czy też poglądy.
Organizator: p. Jolanta Wróblewska
I wreszcie przyszła! - Tydzień oczekiwania na wiosnę
Miniony tydzień minął nam na oczekiwaniu na przyjście Wiosny. Poniedziałek spędziliśmy na zielono. We wtorek przyozdobiliśmy włosy w kwiaty, aby w środę wszystko wywrócić do góry nogami – przede wszystkim nasze ubrania. We czwartek nasze czekanie upłynęło nam na ,,luzie”, bo w dresach. W piątek nareszcie do nas dotarła. Na dworze zrobiło się ciepło, słonecznie i wiosennie. W tym dniu włączyliśmy się również w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa. Dlatego ubraliśmy kolorowe skarpetki "nie do pary”. Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekty i obiecujemy, że postaramy się zatrzymać wiosnę u nas jak najdłużej.
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska i p. Wojciech Kawęcki
Najpiękniejsze miejsca na Ziemi
Czy mozna podróżować palcem po mapie? Okazuje się, że nie tylko można, ale jest to bardzo ekscytujące i pasjonujące zadanie. A przekonały się o tym dzieci z klasy 2b, które na zakończenie klasowego projektu "Najpiękniejsze miejsca na Ziemi" przygotowały wspaniałe prezentacje. Było ciekawie, a czasami bardzo smacznie 😉
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
W świetlicy wiosna na zielono i zdrowo
W minionym tygodniu w świetlicy bawiliśmy się w dietetycznych detektywów. Odkryliśmy znaczenie słowa "superfoods". Okazało się, że są to produkty spożywcze wyjątkowo bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały i antyoksydanty. Dzięki swoim właściwościom wspierają zdrowie i samopoczucie. Supefoods często zawierają więcej wartości odżywczych niż inne produkty spożywcze. Przykładem takim jest rzeżucha, która zawiera witaminy A i C, K witaminę E oraz witaminy z grupy B. Oprócz tego występują w niej żelazo, magnez, potas i wapń. Rzeżucha zasługuje na uwagę nie tylko z względów zdrowotnych, jest symbolem wielkanocnego stołu i zwiastuje wiosnę. W świetlicy wiosna na zielono i zdrowo!
Organizator: p. Katarzyna Wysocka
Dzień Świętego Patryka
Zielono zrobiło się w naszej szkole nie tylko z powodu nadchodzącej wiosny, ale z okazji dnia patrona Irlandii - św. Patryka.
Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać historię i symbole związane z tym świętem, wzięli udział w quizie z nagrodami oraz w sesji zdjęciowej.Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Joanna Sołomiewicz-Grzebień
W kosmos z klasą - warsztaty Uniwersytetu Dzieci w 3B
Na ostatnich zajęciach Uniwersytetu Dzieci budowaliśmy Układ Słoneczny.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Czytamy i polecamy
Czy dzieci z klasy 2b czytają książki? Oczywiście! Nic zatem dziwnego, że bardzo chętnie przygotowały prezentacje na temat swoich ulubionych książek. A oto kilka naszych polecajek. Brawo dzieciaki!!!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Dzień Śpiocha
W poniedziałek 10 marca świętowaliśmy "Dzień Śpiocha". Dlatego naszych uczniów i nauczycieli można było spotkać na korytarzach i dziedzińcu w różnego rodzaju piżamach, szlafrokach, z poduszkami, pluszakami oraz kocykami. Pogoda nam sprzyjała, więc humor wszystkim dopisywał.
Organizatorzy: p. Joanna Pieńkowska i p. Wojciech KawęckiÓsmoklasiści z wizytą na targach edukacyjnych
7 marca klasa VIII odwiedziła Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2025. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą 40 szkół średnich i porozmawiać z doradcami zawodowymi. Chętni wzięli udział w panelach:
- Czy kompetencje przyszłości to faktycznie coś nowego?
- Twoja przyszłość w Twoich rękach!
- Stypendia na start: szansa dla ósmoklasistów i młodych talentów.
Organizator: p. Anna Januszewska
Rozwijamy pasje i zainteresowania w klasie 2b
W ramach Projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" chętne dzieci opowiadają o swoich pasjach. Tym razem o swoich zainteresowaniach opowiedział nam Adaś. A że zrobił to bardzo profesjonalnie, nagrodzony został gromkimi brawami.
Więcej zdjęć:
Brawo!
Organizator: p. Marzena Wach
Zainspirowani lekturą
Klasa 1a zainspirowana lekturą "Zaczarowana zagroda" zamieniła swój klasowy parapet w zimną Antarktydę. W naszej klasie można zaobserwować całe rodziny i grupy pingwinów Adeli.
Organizator: p. Olga Korczak
Pierwszoklasiści w Muzem POLIN
Jak gra się w drejdla? Czym jest frucka? Tego i innych ciekawostek dowiedziały się dziś klasy pierwsze na warsztatach w muzeum Polin. Dzięki historii trójki przyjaciół – Hany, Szlomo i Michała z Bractwa Podwórkowej Przyjaźni przenieśliśmy się w czasy dawnej Warszawy i poznaliśmy przedwojenne zabawy. Na wystawie stałej zobaczyliśmy, jak kiedyś wyglądały ulice czy podwórka. Zagraliśmy w dawne gry i wykonaliśmy własną zabawkę.
Więcej zdjęć:
Organizatorzy: p. Olga Korczak i p. Kinga Kondraciuk
Udało się!
Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotację w kwocie 15000 zł na zakup książek!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto państwowe ustanowione jako hołd dla żołnierzy związanych z Armią Krajową, którzy podjęli niezłomną walkę z narzuconym Polsce po II wojnie światowej systemem komunistycznym. Nie godzili się na dyktat Związku Sowieckiego, chcieli, byśmy żyli w wolnej Ojczyźnie.
Z okazji zbliżającego się święta na drzwiach sal lekcyjnych zawisły plakaty, dzięki którym uczniowie mogą poznać sylwetki niektórych z nich.
Cześć i chwała Bohaterom!
Tomasz Wiesław Szklarski