- listopad 2024 r.
- październik 2024 r.
- wrzesień 2024 r.
- czerwiec 2024 r.
- maj 2024 r.
- kwiecień 2024 r.
- marzec 2024 r.
- luty 2024 r.
- styczeń 2024 r.
- grudzień 2023 r.
- listopad 2023 r.
- październik 2023
- wrzesień 2023 r.
- czerwiec 2023 r.
- maj 2023 r.
- kwiecień 2023 r.
- marzec 2023 r.
- luty 2023 r.
- styczeń 2023 r.
- grudzień 2022
- listopad 2022
- październik 2022
- wrzesień 2022
- czerwiec 2022
- maj 2022
- kwiecień 2022
- marzec 2022
- luty 2022
- styczeń 2022
- grudzień 2021
- listopad 2021
- październik 2021
- wrzesień 2021
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- październik 2020
- wrzesień 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2019
- listopad 2019
- październik 2019
- wrzesień 2019
- czerwiec 2019
- maj 2019
- kwiecień 2019
- marzec 2019
- luty 2019
- styczeń 2019
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- wrzesień 2018
- czerwiec 2018
- maj 2018
- kwiecień 2018
- marzec 2018
- luty 2018
- styczeń 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- czerwiec 2017
- maj 2017
- kwiecień 2017
- marzec 2017
- luty 2017
- styczeń 2017
- grudzień 2016
- listopad 2016
- październik 2016
- wrzesień 2016
maj 2021
Dzień Talentów klas I-III
31 maja kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Talentów. W tym roku swoimi pasjami podzielili się uczniowie klas I-III, prezentując się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumencie a także opowiadając o swoich sukcesach w sporcie, pokazując swoje rysunki, ozdoby wykonane w glinie i techniką decoupage.
Mamy nadzieję, że za rok swoje uzdolnienia i pasje będą mieli możliwość pokazać wszyscy uczniowie szkoły, bo żaden człowiek, w żadnym wieku nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię - wtedy życie jest kolorowe a duszę rozpiera radość tworzenia.
Film z wydarzenia:
Relacja filmowa z Dnia Talentów klas 1-3
Więcej zdjęć:
Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk
Happy Mother's Day wishes Grade 1A and 1B
Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy Ia i Ib nagrali życzenia w języku angielskim.
p. Anna Ignatowicz-Cecot
Z kolei uczniowie klasy 3 bawili się w projektantów mody dla swoich mam.
p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Kwiatki na Dzień Matki
Kolejne kwiaty z papieru wykonane podczas zajęć świetlicowych. Tym razem stały się prezentem dla Mam z okazji Ich święta.
p. Jolanta Wróblewska
Spotkanie z panią Anitą Sokołowską
21 maja uczniowie klasy IV, VA i VB mieli okazję spotkać się z panią Anitą Sokołowską. Tak o spotkaniu mówią uczniowie:
Na samym początku pani Anita opowiedziała nam, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem. Mówiła o mocy światła, rekwizytów i scenografii w teatrze. Opowiadała o kilku spektaklach, w których grała lub była ich widzem. Dowiedzieliśmy się, że w teatrze może być basen, jak gra się sceny z topieniem się i o tajemnym pomieszczeniu pod sceną. Na samym końcu zadawaliśmy pytania. Dowiedzieliśmy się tego, że nasz gość zagrał około 40 ról w teatrze i 20 w filmie, a jej ulubioną rolą była rola choinki w baśni Andersena. Ogólnie bardzo interesujące spotkanie, chciałabym aby było takich więcej.
Milena, klasa 5A
Zawsze myślałam, że praca aktorki jest łatwa i przyjemna, bo polega tylko na nauczeniu się tekstu i opowiedzeniu go na scenie. Pani Anita opowiedziała nam, co tak naprawdę składa się na dobry spektakl. Dowiedzieliśmy się, że przygotowanie do spektaklu trwa około 3 miesiące i bierze w tym udział bardzo wiele osób, a nie tylko aktor i reżyser (np. dekorator, rekwizytor, specjalista od oświetlenia itd). Aktorka opowiedziała nam o wielu śmiesznych i niezaplanowanych sytuacjach na scenie, w których czasem brała udział. Słuchałam tego z ciekawością, ponieważ dowiedziałam się co dzieje się za kulisami teatru.
Pola, klasa 5A
Organizator spotkania: p. Joanna Pieńkowska
Warsztaty "Osoba niewidoma? Nie widzę problemu"
Szacunek, empatia, ograniczenia i ich pokonywanie, budowanie społeczeństwa obywatelskiego bez podziałów i barier - takie tematy poruszali uczniowie podczas spotkania z panem Sebastianem Grzywaczem i jego psem asystującym Rollkiem. Była to okazja do poznania świata z perspektywy kogoś, kto nie widzi, a jednocześnie optymistyczna lekcja, jak nie tracić nadziei, woli życia i przygody.
Więcej zdjęć:
Organizator spotkania: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Pierwszoklasiści poznają kosmos
W Układzie Słonecznym wirują planety, wszystkie w innym tempie okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Na poparcie tych słów uczniowie klasy IB wykonali piękne modele i makiety.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
O zmysłach po angielsku raz jeszcze
Uczniowie klasy 1A i 1B mieli okazję wykorzystać wszystkie swoje zmysły podczas lekcji angielskiego. Klasa 1B zbierała materiał badawczy wokół szkoły, by następnie stworzyć swój "zmysłowy" plakat. Uczniowie klasy 1A z kolei musieli rozpoznać tajemnicze przedmioty, używając do tego dotyku i węchu. Było pachnąco :)
Więcej zdjęć:
Organizator lekcji: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
W jakim języku mówią zwierzęta?
Uczniowie klasy I i II w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez dr Magdalenę Jastrzębską "W jakim języku mówią zwierzęta?"
Więcej zdjęć:
Organizator lekcji: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach
Podsumowanie projektu "Ekologia. Jak dbać o środowisko?"
13 maja uczniowie klasy II zaprezentowali wystawę recyklingowych prac jako podsumowanie projektu Uniwersytetu Dzieci "Ekologia. Jak dbać o środowisko?"
Więcej zdjęć:
Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska
O zmysłach po angielsku
Klasy IA i IB aktywnie uczyły się o zmysłach. Uczniowie mieli okazję próbować, wąchać, słuchać, dotykać. W szkolnym ogrodzie i na placu zabaw udało im się też poćwiczyć zmysł wzroku. Było kolorowo, smacznie i wesoło!
Więcej zdjęć:
Organizator lekcji: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Czytamy po angielsku
Piękna pogoda zachęca do wyjścia na łono natury, a pani Sandra zachęca do czytania po angielsku. Uczniowie klasy I i II z uwagą słuchali opowiadań o słynnym misiu i sami próbowali swoich sił czytając kolegom. Kubuś Puchatek w oryginale jest równie zabawny, a może nawet bardziej?
Więcej zdjęć:
Organizator lekcji: p. Sandra Grzesiuk-Brocka
Spotkanie z autorką książki "Awiatorzy"
13 maja trzecioklasiści mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach online z panią Anną Litwinek - autorką książki "Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników". Uczniowie dowiedzieli się, jakim językiem posługują się piloci i dlaczego tak ważne jest, by język ten był zrozumiały dla wszystkich znajdujących się w powietrzu. Mieli też okazję w praktyce wykorzystać alfabet lotniczy, kodując nim swoje imiona. Autorka przedstawiła również historie polskich lotników, między innymi Franciszka Żwirko i Stacha Wigury.
Więcej zdjęć:
Organizator spotkanania: p. Agata Kruk
Teatrzyk Ekologiczny dla pierwszoklasistów
12 maja uczniowie klasy II przedstawili Teatrzyk Ekologiczny dla pierwszoklasistów.
Więcej zdjeć:
Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska
Podchody z wykorzystaniem mechaniki escape room
W jeden dzień dookoła świata? Czy to możliwe? Uczniowie klasy IA, IB oraz II udowodnili, że tak! Wyruszyli w drogę zaopatrzeni jedynie w mapę, która wiodła ich przez kolejne krainy pełne zadań i zagadek. I to wcale niełatwych - uczniowie musieli wykazać się ogromną spostrzegawczością i znajomością przyrody, a przede wszystkim umiejętnością współpracy. Nie mogli popełnić błędu, gdyż na końcu czekało ich zadanie najważniejsze - otwarcie zaszyfrowanych kłódek i zwrócenie skradzionej figurki wielkiemu wodzowi.
Więcej zdjęć:
Organizatorzy wydarzenia: p. Agata Kruk, p. Irena Poszwald i p. Jolanta Wróblewska
Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji"
7 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy z klas I-III recytowali wybrane przez siebie wiersze o wiośnie. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a niektórzy zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami.
Oto laureaci i wyróżnieni:
I miejsce - Hania i Weronika z klasy II oraz Filip z klasy IB
II miejsce - Natalka, Janinka i Staś z klasy IB oraz Julka i Amelka z klasy II
III miejsce - Julek z klasy IB
Wyróżnieni - Kaja, Kalina i Antoś z klasy II oraz Magda, Natasza i Filip z klasy III
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Więcej zdjęć:
Organizatorzy konkursu: Agata Kruk i Bożena Siemieńska
Klasowy Dzień Książki w 1A
Lubicie czytać? Dzieci z klasy 1A lubią bardzo i dlatego 7 maja wszyscy opowiedzieli o swojej ulubionej książce. Wśród wybranych tytułów znalazły się bajki, baśnie, opowiadania, historie detektywistyczne a nawet całe serie opisujące przygody różnych bohaterów. Było bardzo ciekawie i wesoło a czasami bardzo zaskakująco;)
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Marzena Wach
Doświadczenia pierwszoklasistów
7 maja uczniowie klasy 1Bpo co człowiekowi i zwierzętom ślina. ile jej produkujemy, kiedy naprawdę cieknie ślinka i jaki wpływ na białko ma jad żmii?
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Agata Czerniszewska
Edukacja ekologiczna drugoklasistów
To kolejne zajęcia Uniwersytetu Dzieci, w których udział wzięli drugoklasiści. Tym razem 6 maja na warsztatach "Jak z butelek powstają bluzy polarowe?" przekonali się, jak prawidłowo powinna wygladać selektywna zbiórka odpadów. Miniwykład przybliżył im skalę problemu, jakim jest brak segregowania śmieci. Podczas zajęć uczniowie wcielili się również w rolę artystów i stworzyli COŚ z NICZEGO metodą recycling design.
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Bożena Siemieńska
Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie bibliotecznym z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich. Przez 4 dni rozwiązywali zadania na platformie Google Classroom i bardzo dobrze sobie poradzili!
Oto zwycięzcy: Zuzia, Ala, Antek, Filip, Franek i Janek z klasy 1A oraz Jagna, Natalia, Nina, Janina, Magda, Staś, Ludwik i Julek z klasy 1B.
Organizator konkursu: p. Agata Kruk
Eksperymenty na Kole Odkrywców
Jakie eksperymenty można przeprowadzić z bańkami? Uczestnicy Koła Odkrywców, na zajęciach 5 maja, pokazali, jak można zrobić bańkę w bańce!
Więcej zdjęć:
Organizator: p. Angelika Flisek
Powrót najmłodszych uczniów do nauli stacjonarnej
Uczniowie klasy 1B powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym uważają za bardzo udany! Dzień, w którym przypomnieli sobie, ze w szkole można się świetnie bawić był wszystkim bardzo potrzebny:)
Więcej zdjęć:
p. Agata Czerniszewska
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wykonując papierowe kwiaty w barwach narodowych oraz kotyliony.
p. Joanna Czopowicz, p. Jolanta Wróblewska