Nawigacja

Kronika wydarzeń

listopad 2019

Andrzejki 2019

28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Były tradycyjne wróżby - uczniowie mogli się dowiedzieć, co ich czeka w przyszłości - oraz dyskoteka w rytmie nowoczesnych przebojów.

 

Teatrzyk cieni w wykonaniu trzecioklasistów

Uczniowie klasy 3 przygotowali tajemnicze przedstawienie pt: "Historia pluszowego misia". Tajemnicze, bo realizowane w ciemności, przy użyciu własnoręcznie wykonanych kukiełek teatru cieni. Na przedstawienie, które odbyło się 27 listopada zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy 1 i 2. Zabawa w teatr sprawiła dużo radości zarówno aktorom, jak i widzom. Gratulacje dla trzecioklasistów!

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3

Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Martyniuk i p. Agata Kruk

 

 

Rodzice opowiadają - Thanksgiving

27 listopada klasę 6A odwiedził tata Mateusza, który opowiedział uczniom o Święcie Dziękczynienia obchodzonym w jego rodzinnym kraju, Ameryce. Było ciekawie i smacznie wink Bardzo dziękujemy!

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

 

Konkurs English Rhymes Songs and Tongue Twisters

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w corocznym konkursie języka angielskiego i popisali się świetną znajomością wierszy i piosenek anglojęzycznych. Tematem tegorocznego konkursu była przyroda. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

Anglojęzyczny projekt czytelniczy

Uczniowie klasy 6A rozpoczęli Reading Buddies - anglojęzyczny projekt czytelniczy we współpracy z Przedszkolem nr 101 przy ul. Chotomowskiej 3.

Nasi szóstoklasiści wybrali książki i piosenki anglojęzyczne, odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole i poprowadzili zajęcia w trzech grupach. Dzięki temu mieli możliwość poćwiczyć swój angielski, ale również współpracę w grupach.

To dopiero początek naszej współpracy, czekamy na kolejne spotkanie z młodszymi kolegami.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Koordynatorki projektu: p. Anna Ignatowicz-Cecot i p. Magdalena Czerniak

 

Drugoklasiści w Pracowni Ceramicznej

25 listopada w Dzień Pluszowego Misia uczniowie klasy 2 wzięli udział w warsztatach w pracowni ceramicznej, gdzie pod fachowym okiem wykonywali misie, oczywiście nie pluszowe, lecz gipsowe.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Organizator wyjścia: p. Anna Martyniuk

 

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Kto tego nie zrobił, mógł sobie misia... wyturlać.

     

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

 

Dzień Życzliwości

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole każdy tego dnia każdy mógł znaleźć się wśród życzliwych i podarować komuś miłe słowo. Obdarowanych i obdarujących było bardzo wielu i dzięki temu zaczęliśmy ten dzień z uśmiechem.

   

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

 

Angielski teatrzyk - bajki podróżnicze

20 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w przedstawieniu teatrzyku angielskiego. Razem z bohaterami przenosili zię z kontynentu na kontynent. Przeżywały przygodę z chińskim smokiem, polowanie na lwa oraz przygody z piratami i Indianami. W opaskacj z piórkiem wykonali indiański taniec, żeglowali również po morzach i przemierzali lądy różnymi środkami transportu.

 

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

Integracja międzypokoleniowa - warsztaty z Seniorami

19 listopada w siedzibie Fundacji "Emeryt" (organizacja własna osób starszych) przy ul. Ogrodowej 8A w Warszawie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Babcię i wnuka połączy sztuka". W ramach tych zajęć mieliśmy okazję wspólnie z osobami starszymi uczyć się... szydełkowania i robienia karmników dla ptaków! Spotkanie to było świetną okazją do międzypokoleniowej integracji.

Dziękujemy Seniorom i liczymy na serdeczną i długotrwałą współpracę.

Więcej zdjęć:

 

 

Warsztaty przyrodnicze

19 listopada uczniowie klas1-3 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Przystosowanie zwierząt do życia w naturze". Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przystosowanie i jak żywe organizmy radzą sobie w niesprzyjających warunkach środowiska lub we wrogim otoczeniu. Jak wygląda ubarwienie ochronne, ostrzegawcze i mimetyczne? Jak przekonać napastnika, że możemy mu zaszkodzić? Czy ludzie też posiadają przystosowania i jak mogły się one rozwinąć? Uczniowie rozpoznawali na czym polega przystosowanie organizmów do życia w wybranych środowiskach. Mogli również zobaczyć i dotknąć żywe zwierzęta, które doskonale opanowały tę umiejętność.

  

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizator warsztatów: p. Marzena Wach

 

Na Giełdzie Papierów Wartościowych

18 listopada uczniowie klasy 6A i 7 odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych. Dowiedzieli się, kto pracuje na giełdzie, co to są papiery wartościowe i jaki mają wpływ na nasze życie.

Wycieczka była nagrodą za udział w akcji "Rowerowy maj".

 

LOT KIDS

14 listopada uczniowie klasy 4A wzięli udział w warsztatach LOT KIDS zorganizowanych na terenie bazy technicznej Lotniska Chopina. Mogli zobaczyć hangary techniczne, w których serwisowane i naprawiane są samoloty. Nauczyli się również prawidłowo przygotowywać bagaż do lotu i zobaczyli samoloty z zupełnie innej perspektywy.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 4A

Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

 

 

Dzień Matematyki w klasach 1-3

14 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki klas 1-3. Uczniowie bawili się matematyką, zaliczając Matematyczne Stacje Badawcze: Mistrzostwa Rachunkowe - Kaboom, Arytmetykę dla Mistrzów - Gry karciane oraz Instytut Magicznych Liczb - Żywe Liczby. Wzięli również udział w Matematycznym Turnieju klas 1-3. Rozwiązywali zagadki matematyczne, szyfry i zadania - wykazali się przy tym dużą wiedzą matematyczną, umiejętnością logicznego myślenia i sprawnością rachunkową.

Zaliczając kolejne zadania wszyscy zostali członkami Klubu Mistrzów Matematyki. Gratulujemy!

Gry i zabawy prowadziły uczennice klasy siódmej: Pola, Jessica i Lena, za co im bardzo dziękujemy.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

 

 

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

12 listopada w szkole odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 7 przedstawili historię Polski od czasów zaborów aż do roku 1989. Całość przeplatana była pieśniami i wierszami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klas 4-6.

Więcej zdjęć:

Organizatorzy wydarzenia: p. Anna Dyś, p. Tomasz Szklarski

 

 

Czwartoklasiści w Pałacu Prezydenckim

7 listopada uczniowie z klas IVa i IVb wraz z wychowawcami wybrali się na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego oraz uczestniczyli w spotkaniu z Pierwszą Damą. Relację z tego wyjątkowego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnym serwisie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 

Więcej zdjęć:

 

 

DUCH w naszej szkole...

W ramach współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii uczniowie klas 1-3 rozpoczęli 5 listopada cykl comięsięcznych spotkań z wykładowcami z Wydziału Historii UW, podczas których dowiedzą się, jak bardzo w ciągu wieków zmieniało się codzienne życie ludzi.

Podczas pierwszego wykładu pod tytułem "Przychodzi baba do lekarza..." uczniowie klasy 1 zostali zapoznani z dawnymi metodami leczenia.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Drugoklasiści poznawali czasy Piastów sprawdzając, jak książę Janusz Starszy Warszawę budował.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Natomiast uczniowie klasy III podczas lekcji "Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki" poznawali historię poczty.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska

 

Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nieprzypadkowo obchodzony jest 5 listopada. To w ten dzień urodził się Walt Disney, najbardziej znany producent bajek.

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs-zabawę "Znawca bajkowych postaci". Zadaniem uczniów było rozpoznanie 100 bajkowych postaci, których wizerunki zostały umieszczone na korytarzach szkolnych. Zabawa była udana a zaangażowanie uczniów przeszło najśmielsze oczekiwania.

 

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć