• Kronika wydarzeń

• styczeń 2018

• Pierwszoklasiści w Muzeum Narodowym

11 stycznia pierwszoklasiści zwiedzali Muzeum Narodowe. Podczas lekcji "Witamy w Muzeum!" rozmawiali o tym, czym jest muzeum, po co powstało i jakie pełni funkcje. Poznali też różnice między zabytkiem a eksponatem, dowiedzieli się na czym polega praca konserwatora i na własne oczy zobaczyli arcydzieło.

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

Lekcja na Wydziale Chemii UW

Chociaż chemii uczą się dopiero od września już zasiedli w studenckich ławkach - 10 stycznia uczniowie klasy 7B wzięli udział w lekcji na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Galeria klasy 7B

Zwiedzanie Opery Narodowej

10 stycznia uczniowie klasy 6A mieli okazję stanąć na jednej z największych scen operowych świata, a także pozaglądać za kulisy i poznać specyfikę pracy ludzi teatru - garderobianych, charakteryzatorek czy kostiumologów.

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

Czwarte spotkanie z DUCHem

9 stycznia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w kolejnych zajęciach z cyklu Wywołaj DUCHa! W spotkaniu zatytułowanym "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi iż swój język mają" uczniowie poznali zagadnienia związane z językiem i piśmiennictwem.

Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych

W ramach edukacji filmowej piątoklasiści udali się 4 stycznia do kina na lekcję o efektach specjalnych wykorzystywanych w filmach. Uczniowie dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy oraz zobaczyli jak sprawić, by w lecie padał śnieg. Uzupełnieniem lekcji był pokaz filmu "Za niebieskimi drzwiami".

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

Klasa 7 B na planie filmowym w WFDiF

3 stycznia uczniowie klasy 7B udali się na lekcję "Historia w ożywionych obrazach" do Warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przeniosły uczniów w czasie i pozwoliły poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Mogli zobaczyć pracownię kostiumografa i przymierzać wybrane kostiumy z filmowej garderoby. Podziwiali wspaniałe dekoracje - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię.

Galeria klasy 7B

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

Klasy szóste w operze

2 stycznia uczniowie klasy 6A i 6B obejrzeli w Operze Narodowej ostatnie dzieło sceniczne Mozarta - "Czarodziejski flet". Połączenie na scenie niemego kina, animacji i pantomimy z żywą muzyką i śpiewem zrobiło na uczniach ogromne wrażenie.

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska