Nawigacja

Kronika wydarzeń

marzec 2018

Spotkanie autorskie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego 27 marca, uczniowie klasy 2A i 2B wzięli udział w spotkaniu z autorką i ilustratorką książek - Niką Jaworowską-Duchlińską. Podczas spotkania w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie odkrywali tajemnice teatru za pomocą książki "Z Duchem (do) teatru" a także rysowali portrety duszków teatralnych.

Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

 

Kolejne warsztaty w królewskiej formierni

Również uczniowie klasy 6B wzięli udział w lekcji "W królewskiej formierni" w Łazienkach Królewskich. Odwiedzając 22 marca Starą Oranżerię poznali najważniejsze dzieła z kolekcji rzeźb Stanisława Augusta. W formierni poczuli się jak w artystycznym warsztacie. Po zapoznaniu się z historycznymi technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi samodzielnie wykonali gipsowy odlew wybranego ornamentu.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6B

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

Trzecioklasiści w Teatrze Lalka

22 marca uczniowie klasy trzeciej po raz kolejny udali się do Teatru Lalka, gdzie przy pomocy aktorów, tancerzy i muzyki uruchomił się dla nich teatr marionetek. W poetyckiej scenerii, na pograniczu jawy i snu, wraz z tańczącymi bohaterami teatru, uczniowie poznawali tajemnice lalkowego istnienia.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

 

Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

22 marca uczniowie klasy 6A wzięli udział w lekcji "Powstanie Warszawskie - bój o niepodległą Polskę". Dowiedzieli się, czym było Polskie Państwo Podziemne i jak wyglądały działania Rządu Polskiego na Uchodźstwie. Zwiedzając ekspozycję muzealną rozmawiali o przebiegu, zakończeniu i skutkach Powstania Warszawskiego.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

 

Mroźne eksperymenty

20 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach naukowych Funiversity z wykorzystaniem ciekłego azotu. "Mroźne eksperymenty" były okazją do zobaczenia, jak szybko kwiatek staje się kruchy jak wafelek. Uczniowie sprawdzili też, czy lody przyrządzone na ich oczach naprawdę są pyszne.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

Organizator spotkania: p. Bożena Siemieńska

 

Wielkanocne warsztaty ceramiczne

W dniach 19-20 marca uczniowie klas szóstych i siódmych uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, podczas których, pod okiem instruktorek z pracowni ceramicznej, lepili z gliny wielkanocne koszyczki.

Więcej zdjęć:

 

Organizator warsztatów: p. Joanna Czopowicz

 

Lekcja w kinie

13 marca uczniowie klas 1-3 udali się do kina na lekcję "Raz, dwa, trzy - klikasz ty! By dzieci uważały w sieci". Podczas prelekcji dzieci poznały zagrożenia, które mogą kryć się w Sieci, zrozumiały że nie wszystkie informacje podawane w Internecie są prawdziwe oraz dowiedziały się, co zawdzięczamy internetowi i jak bezpiecznie z niego korzystać. Po lekcji uczniowie obejrzeli film "Munio. Strażnik księżyca".

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

 

Warsztaty w królewskiej formierni

13 marca uczniowie klasy 6A wzięli udział w lekcji "W królewskiej formierni" w Łazienkach Królewskich. Odwiedzając Starą Oranżerię poznali najważniejsze dzieła z kolekcji rzeźb Stanisława Augusta. W formierni poczuli się jak w artystycznym warsztacie. Po zapoznaniu się z historycznymi technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi samodzielnie wykonali gipsowy odlew wybranego ornamentu.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

"Wielkanoc na wsi" - wycieczka klas 1-3 do Gąsiorowa

Piątek 9 marca uczniowie klas 1-3 spędzili w Gąsiorowie, gdzie poznawali historię, tradycje i zwyczaje wielkanocne na wsi i poszukiwali pierwszych oznak wiosny w przyrodzie. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał palemkę wielkanocną a podczas warsztatów kulinarnych dzieci przygotowały pyszne pierogi z kaszą gryczaną i białym serem.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

Galeria klasy 2B

Galeria klasy 3

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

 

Klasa 7A w WFDiF

Również uczniowie klasy 7A wzięli udział w jednej z wycieczek z cyklu "Sztuka od kulis", którego celem jest przybliżenie uczniom instytucji kultury. 8 marca udali się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie mogli zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracują twórcy filmowi. Odwiedzili pracownię kostiumografa i przymierzali wybrane kostiumy z filmowej garderoby.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 7A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

Lekcja w bibliotece pedagogicznej

7 marca uczniowie klasy 6A podczas wizyty w Bibliotece Pedagogicznej poznawali różne rodzaje katalogów. Wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce wyszukiwali książki w katalogu i realizowali zamówienia w magazynie bibliotecznym.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

 

Klasa 6B na planie filmowym w WFDiF

6 marca uczniowie klasy 6B wzięli udział w lekcji "Historia w ożywionych obrazach" w Warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przeniosły uczniów w czasie i pozwoliły poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują artyści filmowi.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6B

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

W Muzeum Ewolucji

2 marca uczniowie klasy 5 i 6A udali się do Muzeum Ewolucji, gdzie zwiedzili ekspozycję poświęconą ewolucji życia na Ziemi.

Organizator wyjścia: p. Anna Głuśniewska

 

"Chopin i przyjaciele" - na poranku muzycznym

1 marca uczniowie klasy 4A i 4B wzięli udział w poranku muzycznym w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu dzieci wysłuchały utworów Fryderyka Chopina wykonywanych przez uczniów szkół muzycznych.

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć