• Kronika wydarzeń

• maj 2018

• Dzień Sportu

Dzień 30 maja upłynął pod znakiem sportu. W rywalizacji sportowej wzięli wszyscy uczniowie szkoły, podzieleni na zespoły klasowe. Musieli między innymi rzucać piłką do celu, wykazać się szybkością w bieganiu w przypadkowo wybranym obuwiu a także ugryźć jabłko bez używania rąk. Uczniowie pokazali, że sport to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa.

Organizatorzy: p. Dariusz Ozga, p. Szymon Wójcik

Śladami legend i pomników - wycieczka po Warszawie

25 maja uczniowie klasy 2A i 2B udali się na wycieczkę autokarową szlakiem warszawskich pomników historycznych, przypomnieli sobie również legendy warszawskie i zobaczyli miejsca z nimi związane.

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

Lekcja w kinie

24 maja czwarto- i piątoklasiści wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu "Kino w trampkach". Tym razem obejrzeli film "Tęcza", który przeniósł ich w malownicze scenerie Indii, a opowiedziana historia niewidomego Chotu stała się zaczątkiem dyskusji o sile marzeń.

Trzecioklasiści w teatrze

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach osady Bullerbyn zna niemal każdy. 24 maja trzecioklasiści udali się do Teatru Syrena na przedstawienie na podstawie powieści Astrid Lindgren.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Dzień Matki

Wystawa i konkurs "Mama w oczach dziecka", piosenki i przedstawienie w języku niemieckim oraz własnoręcznie wykonane portrety mam i sałatki owocowe - tak świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matki.

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

Galeria klasy 2B

Galeria klasy 3

Galeria klasy 4B

Poranek Muzyczny

Uczniowie klasy 2A i 2B już po raz kolejny wzięli udział w poranku muzycznym w SCEK-u. Podczas koncertu "Muzyka ptasich treli" mieli okazję wsłuchać się w brzmienie skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu i podziwiać umiejętności młodych wykonawców ze szkół muzycznych.

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

W Teatrze Buffo

23 maja piąto- i szóstoklasiści obejrzeli musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo.

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

Tajemnice ptaków

16 maja uczniowie klasy 2A wzięli udział w lekcji "Tajemnice ptaków" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Podczas zajęć poznawali budowę, zachowania a przede wszystkim tajemnice ptaków żyjących z dala od cywilizacji.

Galeria klasy 2A

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Dzień Matematyki w klasach 1-3

15 maja uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Matematyki. W specjalnie przygotowanych strefach zmagali się z królową nauk. W sali logicznego myślenia musieli wykazać się znajomością działań, w sali kreatywnego myślenia układali tangramy, w sali gier matematycznych próbowali swoich sił w grze skonstruowanej przez uczniów. Wzięli również udział w grze "Jeden z dziesięciu"!

Organizator wydarzenia: p. Katarzyna Młodożeniec

Siódmoklasiści oglądają "Zemstę"

Komedie Aleksandra Fredry, mimo upływu lat, wciąż bawią, uczą i dostarczają niezapomnianych wrażeń. 15 maja uczniowie klasy 7A i 7B obejrzeli spektakl "Zemsta" wystawiany na deskach Och-Teatru.

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Lekcja w kinie

10 maja uczniowie klasy 3, 4A i 4B wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez organizatorów Kina w Trampkach - Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży. Zaprezentowany w kinie Luna fillm "Zielona szkoła" stał się pretekstem do rozmów o tym, co pomaga zjednywać przyjaciół i jacy dla siebie chcielibyśmy być w przyjaźni.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

7 maja odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali młodszym i starszym kolegom krótką lekcję historii i patriotyzmu.

Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
    • Ogródek szkolny - maj 2020
    • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
    • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
    • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
    • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
    • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
    • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
    • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
    • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
    • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.