• Kronika wydarzeń

• wrzesień 2018

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, dekorując drzwi klas flagami krajów, które wcześniej wylosowali. Ponadto mieli za zadanie własnoręcznie wykonać przedmiot codziennego użytku z emblematem flagi danego kraju.

Organizator: p. Magda Czerniak

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W ramach Festiwalu Filmowego Kino Dzieci uczniowie klasy 3A i 3B obejrzeli w kinie Muranów zestaw filmów krótkometrażowych o drodze do szkoły dzieci z różnych kontynentów. Poznając historie małych bohaterów mogli przekonać się, że samo chodzenie do szkoły może być szczęściem.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

Zajęcia z robotyki

Do zajęć komputerowych włączyliśmy elementy robotyki. Pierwszoklasiści świetnie się bawili!

Organizator zajęć: p. Szymon Wójcik

Spotkanie z dziennikarzami

20 września uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzami agencji Reutera. Poznając historię powstawania firmy Paula Reutera dowiedzieli się, w jaki sposób przesyłano informacje w połowie XIX wieku i jak szybko postępowały zmiany technologiczne. Spotkanie stało się też okazją do porozmawiania o obiektywizmie dziennikarza i zaprezentowania fragmentów wystawy fotoreportera wojennego.

Czwartoklasiści na warsztatach w Muzeum Etnograficznym

19 września czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach "O zachowaniu się przy stole, czyli kulturowy savoir vivre" w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia były twórczym i zespołowym działaniem, inspirowanym tematyką zwyczajów związanych z przygotowaniem posiłku i jego celebracją. Uczniowie rozmawiali o kuchni indyjskiej i poznali naczynia, w których przygotowuje się potrawy. Uczyli się jeść pałeczkami i rozpoznawać sztućce użyte do wystawnej kolacji. Na koniec wykonali projekt własnej zastawy - każdy ozdobił swój talerz niepowtarzalnym wzorem.

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

Filmowy początek roku szkolnego

7 września uczniowie klas VI-VIII obejrzeli polską superprodukcję o bohaterskich lotnikach Dywizjonu 303.

• Plastyka wśród kwiatów - 23.09.2020 r.
    • Szkolny warzywny ogródek ozdobny - maj 2020
    • Ogródek szkolny - maj 2020
    • Warsztaty "Pejzaż Elektroniczny" w Centralnym Domu Technologii. Klasa 6A i 6B - 26.02.2020 r.
    • Igrzyska Zimowe Szkół Niepublicznych. 25-28.02.2020 r.
    • Warsztaty Funiversity - klasa 1 i 2. 6.02.2020 r.
    • Bal karnawałowy klas 1-3. 4.02.2020 r.
    • Literacki wtorek - spotkanie z Rafałem Witkiem w Bibliotece Pedagogicznej - 28.01.2020 r.
    • Arctic Camp -13-15 stycznia 2020 r.
    • Podsumowanie szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Mikrokosmos"
    • Świąteczny koncert piosenki - 17.12.2019 r.
    • Kiermasz charytatywny klas 1-3. 17.12.2019 r.