Nawigacja

Kronika wydarzeń

maj 2018

Dzień Sportu

Dzień 30 maja upłynął pod znakiem sportu. W rywalizacji sportowej wzięli wszyscy uczniowie szkoły, podzieleni na zespoły klasowe. Musieli między innymi rzucać piłką do celu, wykazać się szybkością w bieganiu w przypadkowo wybranym obuwiu a także ugryźć jabłko bez używania rąk. Uczniowie pokazali, że sport to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa.

 

Więcej zdjęć:

Organizatorzy: p. Dariusz Ozga, p. Szymon Wójcik

 

Śladami legend i pomników - wycieczka po Warszawie

25 maja uczniowie klasy 2A i 2B udali się na wycieczkę autokarową szlakiem warszawskich pomników historycznych, przypomnieli sobie również legendy warszawskie i zobaczyli miejsca z nimi związane.

Więcej zdjęć:

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

 

Lekcja w kinie

24 maja czwarto- i piątoklasiści wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu "Kino w trampkach". Tym razem obejrzeli film "Tęcza", który przeniósł ich w malownicze scenerie Indii, a opowiedziana historia niewidomego Chotu stała się zaczątkiem dyskusji o sile marzeń.

 

Trzecioklasiści w teatrze

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach osady Bullerbyn zna niemal każdy. 24 maja trzecioklasiści udali się do Teatru Syrena na przedstawienie na podstawie powieści Astrid Lindgren.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

 

Dzień Matki

Wystawa i konkurs "Mama w oczach dziecka", piosenki i przedstawienie w języku niemieckim oraz własnoręcznie wykonane portrety mam i sałatki owocowe - tak świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matki.

  

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

Galeria klasy 2B

Galeria klasy 3

Galeria klasy 4B

 

 

Poranek Muzyczny

Uczniowie klasy 2A i 2B już po raz kolejny wzięli udział w poranku muzycznym w SCEK-u. Podczas koncertu "Muzyka ptasich treli" mieli okazję wsłuchać się w brzmienie skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu i podziwiać umiejętności młodych wykonawców ze szkół muzycznych. 

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

 

 

W Teatrze Buffo

23 maja piąto- i szóstoklasiści obejrzeli musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo.

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

 

Tajemnice ptaków

16 maja uczniowie klasy 2A wzięli udział w lekcji "Tajemnice ptaków" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Podczas zajęć poznawali budowę, zachowania a przede wszystkim tajemnice ptaków żyjących z dala od cywilizacji.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2A

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

 

Dzień Matematyki w klasach 1-3

15 maja uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Matematyki. W specjalnie przygotowanych strefach zmagali się z królową nauk. W sali logicznego myślenia musieli wykazać się znajomością działań, w sali kreatywnego myślenia układali tangramy, w sali gier matematycznych próbowali swoich sił w grze skonstruowanej przez uczniów. Wzięli również udział w grze "Jeden z dziesięciu"!

   

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Katarzyna Młodożeniec

 

Siódmoklasiści oglądają "Zemstę"

Komedie Aleksandra Fredry, mimo upływu lat, wciąż bawią, uczą i dostarczają niezapomnianych wrażeń. 15 maja uczniowie klasy 7A i 7B obejrzeli spektakl "Zemsta" wystawiany na deskach Och-Teatru.

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

 

Lekcja w kinie

10 maja uczniowie klasy 3, 4A i 4B wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez organizatorów Kina w Trampkach - Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży. Zaprezentowany w kinie Luna fillm "Zielona szkoła" stał się pretekstem do rozmów o tym, co pomaga zjednywać przyjaciół i jacy dla siebie chcielibyśmy być w przyjaźni.

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik

 

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

7 maja odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali młodszym i starszym kolegom krótką lekcję historii i patriotyzmu.

Organizator wydarzenia: p. Radosław Marchel

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć