Nawigacja

Kronika wydarzeń

wrzesień 2018

 

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, dekorując drzwi klas flagami krajów, które wcześniej wylosowali. Ponadto mieli za zadanie własnoręcznie wykonać przedmiot codziennego użytku z emblematem flagi danego kraju.

Więcej zdjęć:

Organizator: p. Magda Czerniak

 

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W ramach Festiwalu Filmowego Kino Dzieci uczniowie klasy 3A i 3B obejrzeli w kinie Muranów zestaw filmów krótkometrażowych o drodze do szkoły dzieci z różnych kontynentów. Poznając historie małych bohaterów mogli przekonać się, że samo chodzenie do szkoły może być szczęściem.

Organizator wyjścia: p. Bożena Siemieńska

 

 

Zajęcia z robotyki

Do zajęć komputerowych włączyliśmy elementy robotyki. Pierwszoklasiści świetnie się bawili!

Organizator zajęć: p. Szymon Wójcik

 

Spotkanie z dziennikarzami

20 września uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzami agencji Reutera. Poznając historię powstawania firmy Paula Reutera dowiedzieli się, w jaki sposób przesyłano informacje w połowie XIX wieku i jak szybko postępowały zmiany technologiczne. Spotkanie stało się też okazją do porozmawiania o obiektywizmie dziennikarza i zaprezentowania fragmentów wystawy fotoreportera wojennego.

  

Więcej zdjęć:

 

 

Czwartoklasiści na warsztatach w Muzeum Etnograficznym

19 września czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach "O zachowaniu się przy stole, czyli kulturowy savoir vivre" w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia były twórczym i zespołowym działaniem, inspirowanym tematyką zwyczajów związanych z przygotowaniem posiłku i jego celebracją. Uczniowie rozmawiali o kuchni indyjskiej i poznali naczynia, w których przygotowuje się potrawy. Uczyli się jeść pałeczkami i rozpoznawać sztućce użyte do wystawnej kolacji. Na koniec wykonali projekt własnej zastawy - każdy ozdobił swój talerz niepowtarzalnym wzorem.

     

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 4

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

 

Filmowy początek roku szkolnego

7 września uczniowie klas VI-VIII obejrzeli polską superprodukcję o bohaterskich lotnikach Dywizjonu 303.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć