Nawigacja

Kronika wydarzeń

marzec 2020

W Centrum Olimpijskim

9 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Centrum Olimpijskie. Podczas zajęć "Fair Play i Ty" poznali historię etyki sportowej oraz wybrane sylwetki laureatów nagrody Fair Play. Zajęcia stały się też pretekstem do rozmów o postawach fair play poza sportem - w szkole, domu, wśród rówieśników. 

  

 

Które liceum wybrać?

6 marca uczniowie klas ósmych i siódmej udali się na targi edukacyjne do Pałacu Kultury i Nauki, podczas których mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich, porozmawiać z uczniami i nauczycielami wybranych liceów.

Organizatorzy wyjścia: wychowawcy klas

 

Muzyczno-wierszowane spotkanie z Dorotą Gellner 

6 marca pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Dorotą Gellner w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Dorota Gellner - poetka, prozaik, autorka ponad stu książek oraz piosenek i bajek muzycznych wprowadziła uczniów w świat muzyki, rytmu i humoru. Uczestnicy spotkania mieli też okazję poznać Gryzmoła, jednego z bohaterów wierszy pani Doroty oraz dowiedzieć się, na czym polega bycie wścibskim. Spotkanie przepatane było piosenkami, którym towarzyszyły zabawy ruchowe. 

 

Więcej zdjęć: 

Galeria klasy 1

Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

 

 

Ciekawe lekcje wychowania fizycznego

Piątoklasiści na lekcji wychowania fizycznego testowali sprzęt do slackline. Popularną ostatnio w parkach dyscyplinę wprowadzamy do programu ciekawych lekcji wychowania fizycznego. Wszechstronny rozwój naszych uczniów jest dla nas najważniejszy. 

  

Organizator lekcji: p. Szymon Wójcik-Witanowski 

 

 

Szkoła naszych dziadków - kolejne spotkanie z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii 

3 marca odbyło się kolejne spotkanie z DUCH-em, podczas którego pierwszoklasiści zobaczyli, jak dawniej wyglądała szkoła, czym uczniowie pisali, jak wyglądały ich mundurki i dlaczego niektórzy musieli klęczeć na grochu. 

 

  

Więcej zdjęć: 

Galeria klasy 1

Organizator wydarzenia: p. Bożena Siemieńska 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć