Poniżej znajduje się formularz oświadczenia Rodzica/Opiekuna dotyczący udziału w Pikniku Szkolnym osób niewliczanych do limitu ze względu na to, że są zaszczepione.
Formularz będzie też dostępny w dniu pikniku przy wejściu do szkoły.
Poniżej znajduje się formularz oświadczenia Rodzica/Opiekuna dotyczący udziału w Pikniku Szkolnym osób niewliczanych do limitu ze względu na to, że są zaszczepione.
Formularz będzie też dostępny w dniu pikniku przy wejściu do szkoły.
Szanowni Państwo,
bardzo się cieszymy, że w tym roku będziemy mogli spotkać się z Państwem na pikniku szkolnym. Coroczne pikniki to nasza tradycja i święto szkoły. A święta lubi każdy i każdy niecierpliwie czeka aż nadejdą. My trochę musieliśmy poczekać, ale na pewne rzeczy warto. Bo czyż jest coś piękniejszego niż spotkanie z przyjaciółmi, rozmowy, wspólna zabawa, śmiech, radość Dzieci. I niech to będzie motywem przewodnim - WSPÓLNA ZABAWA. Zapraszamy wszystkich do udziału w różnych konkurencjach - będzie okazja, by odbudowywać formę po izolacji. Zabierzcie Państwo, oprócz wspaniałego humoru, wygodne buty i sportowe ubranie, by nic nie przeszkadzało się nam wspólnie bawić. A okazji do zabawy będzie wiele - jedną z nich może być mecz siatkówki Rodzice - Nauczyciele. Wiemy, że jak każda wielka drużyna, nie chcecie Państwo podać składu i ustawienia Swojej Drużyny. Rozumiemy - taktyka. Faktem jest, że to niesamowita okazja, by zmierzyć się na boisku z Nauczycielami. Proszę się nie bać, nikt nikogo nie będzie oceniał (zgodnie z zaleceniami) - tu nie wynik się liczy, ale zaangażowanie i entuzjazm. Przyjdźcie Państwo i spotkajmy się na zabawie, "otwórzmy kolorowe okna", otwórzmy serca i głowy - wszyscy tego potrzebujemy.
Pamiętajmy jednak, że spotykamy się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego - i każdemu Dziecku może towarzyszyć jeden Opiekun. Osoby zaszczepione dwoma dawkami - nie są wliczane do limitów. Rodzic wypełnia formularz dla gościa/osoby zaszczepionej. Formularz będzie do pobrania ze strony internetowej szkoły albo w dniu pikniku przy wejściu do szkoły.
Czwartek na Zielonej Szkole upłynął nam na zabawach wodnych i grach terenowych. Większość obozowiczów do późna odsypiała wczorajszą dyskotekę. Od rana świeciło słońce, więc pilnowaliśmy czapek i smarowaliśmy się kremem ochronnym. Przyjemny i chłodny wiatr wiał znad jeziora, nasz obóz położony jest bowiem w Krainie Wielkich JeziorMazurskich, na obrzeżu Puszczy Boreckiej.
Klasy pierwsze w porannych blokach próbowały swych sił na kajakach BB. Drugie i trzecie pod nadzorem instruktora wiosłowały w kajakach. Starsze klasy korzystały z przystani (kajaki turystyczne, BB, canoe, łódeczki "łupinki"). Niektórzy mieli zającia w pracowni majsterki (powstały prawdziwe, choć małe dzieła sztuki!) bądź kuchni, w której przygotowali pyszne gofry.
Na koniec dnia czekała nas miła niespodzianka - pizza lub lody. Starsze klasy zakończyły dzień ogniskiem a młodsze bawiły się na dyskotece.
Szanowni Państwo,
informujemy, że powrót z Zielonej Szkoły w piątek planowany jest w godzinach 18-19. Autokary wjadą na teren OSiR.
Dzień trzeci upłynął nam pod znakiem wody - wiosłówki, kajaki, sup. Niektórzy pierwszy raz na Zielonej Szkole spróbowali swoich sił jako wioślarze. Inne grupy miały okazję wejść w rolę kucharzy i majsterkowiczów oraz wykorzystać swoje bystre oczy w strzelaniu z łuku.
Na zakończenie dnia kadra instruktorska przygotowała dla młodszych uczniów ognisko z zabawami integracyjnymi, piosenkami i kiełbaskami. W tym samym czasie starsi uczniowie podrygiwali w rytm muzyki na dyskotece.
Nasz dzień był bardzo intensywny i z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze przygody.
Drugi dzień na Zielonej Szkole powitał nas słońcem i śpiewem ptaków. Już od godziny siódmej niektórzy uczniowie zdecydowali się na mały trening i bieg na świeżym powietrzu. Podziwiamy ich kondycję!
Dzień rozpoczęliśmy aktywnie. Klasy pierwsze od majsterkowania i wspólnych warsztatów kulinarnych, a klasa II spędziła czas w parku linowym. Nie zabrakło też zabaw w wodzie. Trzymaliśmy kciuki za III klasę, która próbowała sił na kajakach BB. Starsi o rok uczniowie zaczęli dzień od palanta i łódek canoe. Piąte klasy wypłynęły na jezioro i dzielnie wiosłowały. Najstarsze klasy początek dnia spędziły w wodzie na kajakach, uczestnicząc w zorganizowanych przez opiekunów konkurencjach.
Po obiedzie czekały nas kolejne atrakcje: frisbee, łuki i piłka plażowa. Niektóre grupy wróciły do zabaw na jeziorze. Korzystamy z pięknej pogody!
Szczególnie gratulujemy pierwszakom. Ci najmłodsi uczestnicy campu stawiają czoła wszystkim wyzwaniom i zdobywają pierwsze żeglarskie doświadczenia.
Nareszcie nadeszła długo oczekiwana Zielona Szkoła. Zwarci i gotowi stawiliśmy się na zbiórce, gdzie pożegnaliśmy rodziców i ruszyliśmy w drogę. Bezpiecznie przejechaliśmy do Camp Junior w Kruklankach. Po zjedzeniu obiadu i zapoznaniu się z regulaminem ośrodka poszliśmy na zajęcia. Część z nas miała zabawy w wodzie (canoe, SUP), które sprawiły nam dużo radości. Reszta uczniów pozostała na lądzie i tam odbywało się majsterkowanie, plażówka, frisbee i cooking. Po dwóch blokach sportowych, pysznej kolacji przystąpiliśmy do wieczornych gier terenowych. Młodsi uczniowie bawili się w "Gangsterów", a starsi w "Zakłady".
Klasa 7A miała okazję uczestniczyć w grze terenowej "Siódma wspaniała." To doskonałe podsumowanie wiedzy i umiejętności zdobywanych w siódmej klasie na języku polskim poprowadzone według zasad grywalizacji. Uczniowie w grupach wykonywali zadania umieszczone na terenie Ogrodu Saskiego.
Anna Ignatowicz-Cecot
3 czerwca odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa gry drużynowej Smolball poprowadzona przez wykładowcę AWF-u dr. Dariusza Nowickiego. Do gry używa się rakietek podobnych do tenisowych oraz gąbczastych piłek i bramek. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, dlatego planujemy wprowadzić je na stałe w przyszłym roku szkolnym na lekcje wychowania fizycznego.
Marcin Siperek
Literowanie to nie lada wyzwanie! Ale nie dla naszych uczniów! Nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 z powodzeniem zmierzyli się z angielskimi słówkami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i odwagi. Well done!
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z lekcji w klasie 1B, podczas której uczniowie uczyli się mierzyć objętość płynów.
Agata Czerniszewska
Drugoklasiści na Dzień Dziecka przygotowali zabawy, zagadki, łamigłówki, rebusy i krzyżówki, które wszystkim sprawiły wiele radości. Autorom zabaw gratulujemy kreatywności.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Kochamy nasze mamy! Uczniowie klasy 1B przygotowali dla swoich mam krótkie spotkanie. Nasze mamy musiały rozpoznać się na portretach przygotowanych przez dzieci - a wcale nie było to takie łatwe. Po zaliczonym zadaniu czekał ich słodki upominek, przygotowany przez dzieci i życzenia prosto z serca.
Agata Czerniszewska
Informujemy, że 4 czerwca 2021 r. (piątek) szkoła czynna jest w godzinach 8.00 - 14.00
Nowa galeria Dzień Dziecka 2021 została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w Galeriach klasowych
31 maja kolejny raz obchodziliśmy w szkole Dzień Talentów. W tym roku swoimi pasjami podzielili się uczniowie klas I-III, prezentując się w tańcu, śpiewie, recytacji, grze na instrumencie a także opowiadając o swoich sukcesach w sporcie, pokazując swoje rysunki, ozdoby wykonane w glinie i techniką decoupage.
Mamy nadzieję, że za rok swoje uzdolnienia i pasje będą mieli możliwość pokazać wszyscy uczniowie szkoły, bo żaden człowiek, w żadnym wieku nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię - wtedy życie jest kolorowe a duszę rozpiera radość tworzenia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:
Dzień Talentów 2021 klas I-III
Organizatorzy: p. Bożena Siemieńska i p. Agata Kruk
Współpraca: p. Joanna Czopowicz, p. Anna Martyniuk, p. Anna Dyś i p. Krzysztof Hołodyński
Kolejne kwiaty z papieru wykonane podczas zajęć świetlicowych. Tym razem są prezentem dla Mam z okazji Ich święta.
Jolanta Wróblewska
Akcja Wolontariat Sportowy zaprasza do wspólnej zabawy i rywalizacji.
Czerwiec na kółkach. Dokładne informacje w regulaminie zabawy.
Szymon Wójcik-Witanowski
REGULAMIN KAMPANII „CZERWIEC NA KÓŁKACH 2021”
ZASADY OGÓLNE:
1. Kampania „CZERWIEC NA KÓŁKACH 2021” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 81 w Warszawie oraz jej pracowników.
2. Kampania organizowana jest przez Wolontariat Sportowy SPN 81 (zwany dalej Organizatorem) w partnerstwie z Dyrektorem Szkoły.
3. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.
4. Uczestnikiem Kampanii może być każdy uczeń i pracownik Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 81.
5. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami, pod warunkiem, że dana placówka nie funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, odbyte od dnia 31 maja do dnia 24 czerwca 2021 roku. W przypadku wyjazdu na Zieloną Szkołę dni 14 -18 czerwca zostają wyłączone z kampanii.
6. W przypadku, gdy szkoła funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania lub Uczeń nie ma możliwości dojechać do szkoły samodzielnie, za aktywne podróże uznaje się przejazdy do dowolnego celu i w dowolnym miejscu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, które trwają minimum 30 min, odbyte od dnia 31 maja do dnia 24 czerwca 2021 roku udokumentowane zdjęciem zrobionym i wysłanym każdego dnia jazdy na adres wolontariat@spn81.edu.pl
7. Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia/dziecka w klasowym dzienniku rowerowym.
8. Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje naklejkę do przyklejenia w książeczce rowerowej.
9. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy indywidualnej. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii zostają nagrodzeni.
10. Informacje dotyczące Kampanii zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły.
Regulamin_Czerwiec_na_kolkach_2021.docx
21 maja uczniowie klasy IV, VA i VB mieli okazję spotkać się z panią Anitą Sokołowską. Tak o spotkaniu mówią uczniowie:
Na samym początku pani Anita opowiedziała nam, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem. Mówiła o mocy światła, rekwizytów i scenografii w teatrze. Opowiadała o kilku spektaklach, w których grała lub była ich widzem. Dowiedzieliśmy się, że w teatrze może być basen, jak gra się sceny z topieniem się i o tajemnym pomieszczeniu pod sceną. Na samym końcu zadawaliśmy pytania. Dowiedzieliśmy się tego, że nasz gość zagrał około 40 ról w teatrze i 20 w filmie, a jej ulubioną rolą była rola choinki w baśni Andersena. Ogólnie bardzo interesujące spotkanie, chciałabym aby było takich więcej.
Milena, klasa 5A
Zawsze myślałam, że praca aktorki jest łatwa i przyjemna, bo polega tylko na nauczeniu się tekstu i opowiedzeniu go na scenie. Pani Anita opowiedziała nam, co tak naprawdę składa się na dobry spektakl. Dowiedzieliśmy się, że przygotowanie do spektaklu trwa około 3 miesiące i bierze w tym udział bardzo wiele osób, a nie tylko aktor i reżyser (np. dekorator, rekwizytor, specjalista od oświetlenia itd). Aktorka opowiedziała nam o wielu śmiesznych i niezaplanowanych sytuacjach na scenie, w których czasem brała udział. Słuchałam tego z ciekawością, ponieważ dowiedziałam się co dzieje się za kulisami teatru.
Pola, klasa 5A
Organizator spotkania: p. Joanna Pieńkowska
Szacunek, empatia, ograniczenia i ich pokonywanie, budowanie społeczeństwa obywatelskiego bez podziałów i barier - takie tematy poruszali uczniowie podczas spotkania z panem Sebastianem Grzywaczem i jego psem asystującym Rollkiem. Była to okazja do poznania świata z perspektywy kogoś, kto nie widzi, a jednocześnie optymistyczna lekcja, jak nie tracić nadziei, woli życia i przygody.
Organizator spotkania: p. Anna Ignatowicz-Cecot
Uwaga, zmiana terminu Dnia Talentów
W Układzie Słonecznym wirują planety, wszystkie w innym tempie okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Na poparcie tych słów uczniowie klasy IB wykonali piękne modele i makiety.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Uczniowie klasy 1A i 1B mieli okazję wykorzystać wszystkie swoje zmysły podczas lekcji angielskiego. Klasa 1B zbierała materiał badawczy wokół szkoły, by następnie stworzyć swój "zmysłowy" plakat. Uczniowie klasy 1A z kolei musieli rozpoznać tajemnicze przedmioty, używając do tego dotyku i węchu. Było pachnąco :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A oraz Galerii klasy 1B
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczniowie klasy IA i klasy II w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez dr Magdalenę Jastrzębską "W jakim języku mówią zwierzęta?"
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A oraz Galerii klasy 2
Marzena Wach i Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy II zaprezentowali wystawę recyklingowych prac jako podsumowanie projektu Uniwersytetu Dzieci "Ekologia. Jak dbać o środowisko?". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Bożena Siemieńska
Również uczniowie klasy IA i II wzięli udział w podchodach z wykorzystaniem mechaniki escape room. Już dziś możemy powiedzieć, że ich celem było odnalezienie skradzionej figurki i zwrócenie jej wielkiemu wodzowi. Nie udałoby się to, gdyby nie umiejętność współpracy. Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A oraz Galerii klasy 2
Organizatorzy zabawy: Agata Kruk, Irena Poszwald i Jolanta Wróblewska
Klasy IA i IB aktywnie uczyły się o zmysłach. Uczniowie mieli okazję próbować, wąchać, słuchać, dotykać. W szkolnym ogrodzie i na placu zabaw udało im się też poćwiczyć zmysł wzroku. Było kolorowo, smacznie i wesoło!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A oraz w Galerii klasy 1B
Anna Ignatowicz-Cecot
Piękna pogoda zachęca do wyjścia na łono natury, a pani Sandra zachęca do czytania po angielsku. Uczniowie klasy I i II z uwagą słuchali opowiadań o słynnym misiu i sami próbowali swoich sił czytając kolegom. Kubuś Puchatek w oryginale jest równie zabawny, a może nawet bardziej?
Sandra Grzesiuk-Brocka
13 maja trzecioklasiści mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach online z panią Anną Litwinek - autorką książki "Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników". Uczniowie dowiedzieli się, jakim językiem posługują się piloci i dlaczego tak ważne jest, by język ten był zrozumiały dla wszystkich znajdujących się w powietrzu. Mieli też okazję w praktyce wykorzystać alfabet lotniczy, kodując nim swoje imiona. Autorka przedstawiła również historie polskich lotników, między innymi Franciszka Żwirko i Stacha Wigury.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Organizator spotkania: p. Agata Kruk
Uczniowie klasy II przedstawili dziś Teatrzyk Ekologiczny dla pierwszoklasistów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w: Galerii klasy 2
Organizator: p. Bożena Siemieńska
W jeden dzień dookoła świata? Czy to możliwe? Uczniowie klasy 1B udowodnili, że tak! 10 maja wyruszyli w drogę zaopatrzeni jedynie w mapę, która wiodła ich przez kolejne krainy pełne zadań i zagadek. I to wcale niełatwych - uczniowie musieli wykazać się ogromną spostrzegawczością i znajomością przyrody, a przede wszystkim umiejętnością współpracy. Nie mogli popełnić błędu, gdyż na końcu czekało ich zadanie najważniejsze - otwarcie zaszyfrowanych kłódek i uratowanie... Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów, bo wkrótce w tę samą podróż wyruszą kolejne klasy...
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Organizatorzy zabawy: Agata Kruk, Irena Poszwald i Jolanta Wróblewska
7 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy z klas I-III recytowali wybrane przez siebie wiersze o wiośnie. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a niektórzy zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami.
Oto laureaci i wyróżnieni:
I miejsce - Hania i Weronika z klasy II oraz Filip z klasy IB
II miejsce - Natalka, Janinka i Staś z klasy IB oraz Julka i Amelka z klasy II
III miejsce - Julek z klasy IB
Wyróżnieni - Kaja, Kalina i Antoś z klasy II oraz Magda, Natasza i Filip z klasy III
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Organizatorzy konkursu: Agata Kruk i Bożena Siemieńska
Lubicie czytać? Dzieci z klasy 1A lubią bardzo i dlatego 7 maja wszyscy opowiedzieli o swojej ulubionej książce. Wśród wybranych tytułów znalazły się bajki, baśnie, opowiadania, historie detektywistyczne a nawet całe serie opisujące przygody różnych bohaterów. Było bardzo ciekawie i wesoło a czasami bardzo zaskakująco;)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
Klasa 1B sprawdzała dziś po co człowiekowi i zwierzętom ślina. ile jej produkujemy, kiedy naprawdę cieknie ślinka i jaki wpływ na białko ma jad żmii?
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Zapraszamy uczniów klas I-III do zaprezentowania swoich umiejętności podczas Dnia Talentów, który odbędzie się 28 maja 2021 r. Zapisu można dokonać na tablicy umieszczonej przed sekretariatem.
Organizatorzy: Bożena Siemieńska, Agata Kruk
A tak obchodziliśmy Dzień Talentów w poprzednich latach:
To kolejne zajęcia Uniwersytetu Dzieci, w których udział wzięli drugoklasiści. Tym razem na warsztatach "Jak z butelek powstają bluzy polarowe?" przekonali się, jak prawidłowo powinna wygladać selektywna zbiórka odpadów. Miniwykład przybliżył im skalę problemu, jakim jest brak segregowania śmieci. Podczas zajęć uczniowie wcielili się również w rolę artystów i stworzyli COŚ z NICZEGO metodą recycling design.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Warsztaty cz. 1 oraz Warsztaty cz.2
Bożena Siemieńska
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie bibliotecznym z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich. Przez 4 dni rozwiązywali zadania na platformie Google Classroom i bardzo dobrze sobie poradzili!
Oto zwycięzcy:
Zuzia, Ala, Antek, Filip, Franek i Janek z klasy 1A
oraz Jagna, Natalia, Nina, Janina, Magda, Staś, Ludwik i Julek z klasy 1B.
Gratulacje!
Agata Kruk
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z projektu "Kinder Niespodzianka".
Jakie eksperymenty można przeprowadzić z bańkami? Uczestnicy Koła Odkrywców pokazali, jak można zrobić bańkę w bańce!
Angelika Flisek
Uczniowie klasy 1B powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym uważają za bardzo udany! Dzień, w którym przypomnieli sobie, ze w szkole można się świetnie bawić był wszystkim bardzo potrzebny:)
Agata Czerniszewska
Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wykonując papierowe kwiaty w barwach narodowych oraz kotyliony.
Joanna Czopowicz, Jolanta Wróblewska
Nowa galeria Turniej sportowy klas 2 i 3 - 29.04.2021 r. została dodana do albumu fotograficznego
29 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w turnieju sportowym. Był wyścig rydwanów, skoki przez przeszkody, rzucanie do celu i przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo wyrównana - zwyciężyła klasa trzecia, uzyskując 1 punkt przewagi nad drugoklasistami.
Marcin Siperek
W tym roku opiekunami projektu "Rok w ogrodzie" została klasa 3 oraz klasa 2, która realizuje program edukacji ekologicznej.
Celem projektu jest zaznajomienie uczniów z zagadnieniem uprawy warzyw i ziół. Uczniowie oprócz wiedzy będą zdobywali też umiejętności praktyczne, jak uprawiać i pielęgnować rośliny jadalne.
Po uprzednim przygotowaniu gleby drugoklasiści wysiali nasiona swoich ulubionych warzy w i ziół. I tak w szkolnym warzywniku znalazły się bazylia, kalarepka, papryka, koperek, szczypiorek, sałata i cukinia. Wszystkie swoje działania uczniowie zapisali na karcie obserwacji, którą będą systematycznie uzupełniać.
Trzecioklasiści posadzili sadzonki truskawek a także lawendę i fiołki.
Teraz pozostaje już tylko regularne podlewanie i czekanie na pierwsze roślinki.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
oraz zdjęć z naszego szkolnego ogrodu
Powodzenia!
Irena Poszwald
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć żonkili, które uczniowie wykonali na lekcjach plastyki według instrukcji z Muzeum POLIN
Joanna Czopowicz
Informuję, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym nie wystawiła żadnego zaświadczenia dla dzieci cudzoziemców dot. realizowania obowiązku szkolnego w naszej placówce. Tym samym osoby posługujące się takimi dokumentami narażają się na odpowiedzialność karną (Art. 270. KK Fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny). W związku z rozpoznanymi przypadkami złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w przedmiotowym zakresie.
Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszę o kontakt z sekretariatem szkoły: tel. (22) 825 18 54 lub (22) 825 82 18 w godz. 8.00-16.00
Dyrektor SPN 81
W pierwszym dniu po powrocie do szkoły nasi uczniowie mieli okazję spróbować ćwiczeń Life Kinetik. Jest to trening umysłu połączony z aktywnością fizyczną. Korzysta z niego wielu sportowców na całym świecie.
Łukasz Treder
Już w najbliższy czwartek uczniowie klasy II i III zmierzą się ze sobą w Turnieju Sportowym.
Trzymamy kciuki!
Marcin Siperek
23 kwietnia uczniowie klasy 1A zgłębiali kolejny już raz temat Uniwersytetu Dzieci. Tym razem zastanawiali się: Po co ptakom pióra?
Podczas zajęć uczniowie wcielili się rolę ornitologów i przyjrzeli się różnym rodzajom piór. Zbadali jakie cechy mają ptasie pióra i wywnioskowali, jakie funkcje spełniają one w życiu ptaków.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
22 kwietnia uczniowie klas I-V wzięli udział w spotkaniu z Michałem Łogoszem, badmintonistą, medalistą mistrzostw Polski i mistrzostw Europy, olimpijczykiem z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Nasz gość przybliżył uczniom swoją pasję i opowiedział, jak wyglądała jego droga do kariery sportowej.
Marcin Siperek
Muzeum Narodowe w Warszawie to prawdziwy skarbiec! Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej, którzy 19 kwietnia zwiedzali muzeum on-line podczas warsztatów z historykiem sztuki. Mieli okazję zobaczyć i podziwiać największe skarby muzealne - obrazy, rzeźby, porcelanę i meble pochodzące z różnych czasów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Czy znasz tego mistrza?" Tym razem naszym gościem będzie Michał Łogosz - badmintonista, reprezentant Polski, czterokrotny olimpijczyk, kilkukrotny Mistrz Europy oraz Międzynarodowy Mistrz Polski.
Spotkanie dla klas I-V odbędzie się na platformie Zoom w czwartek 22 kwietnia o godz. 10.45
Marcin Siperek
Nasza szkoła bierze udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, a tym samym włącza się w obchody 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Nasi uczniowie, na wybranych lekcjach, będą mogli m.in. skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum POLIN takich jak filmy, słuchowiska i webinaria o historii II wojny światowej.
Joanna Czopowicz
Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Stachowskim - Mistrzem Polski w squashu. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 kwietnia 2021 r. o godz. 12.25 w aplikacji Zoom.
Marcin Siperek
7 i 9 kwietnia uczniowie klasy 1A kolejny już raz realizowali Projekt Uniwersytetu Dzieci. Tym razem w kręgu ich zainteresowań znalazła się woda. Uczniowie dowiedzieli się, że woda jest substancją niezbędną do życia i nie można ją niczym zastąpić. Prześledzili drogę kropelki wody i poznali obieg wody w przyrodzie. Rozmawiali o konsekwencjach, jakie może wywołać brak wody, nie tylko dla człowieka ale dla całej Planety. Dowiedzieli się jak świadomie korzystać z zasobów wody. A na warsztatach przyrodniczych stworzyli własny filtr do oczyszczania wody.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
Jak nauczyć dzieci, by dbały o przyrodę? Myślały globalnie i odpowiedzialnie o przyszłości świata? Jak chronić przyszłe pokolenia przed chorobami cywilizacyjnymi?
Uczniowie klasy II, pomimo pracy zdalnej, z dużym zaangażowaniem realizują kolejne zadania projektowe Uniwersytetu Dzieci. Tym razem poruszyli temat: „Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?”
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Lekcje Matematyki mogą wywołać uśmiech na twarzach uczniów i dawać okazję do współpracy. Nie muszą być monotonne i nazbyt pouczające.
Przekonać się o tym mieli okazję uczniowie klas 4-8 dnia 31 marca 2021 w trakcie lekcji, podczas których przechodzili przez kolejne „zagadkowe pokoje” w grze MATEMATYCZNY ESCAPE ROOM.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z okazji obchodów Dnia Liczby Pi oraz Dnia Matematyki.
Organizatorzy: Aleksandra Kęsik,
Magdalena Raczyńska
Z uwagi na dużą różnorodność nadesłanych prac, nagrody i wyróżnienia przyznano w poszczególnych kategoriach:
PRACE RYSUNKOWE:
NAGRODY: Zuzia Czyżewska, Jagna Gruchalska, Ludwik Gruchalski
WYRÓŻNIENIA: Wiktoria Ciołkowska, Franek Domagała, Tytus Kozakiewicz
WYKLEJANKI:
NAGRODA: Nina Książek
WYRÓŻNIENIA: Julek Kawiński, Kuba Jochemczak
OZDOBY PAPIEROWE:
NAGRODY: Filip Sadowski, Julia Piasecka
WYRÓŻNIENIA: Ania Kaleńska-Jaśkiewicz, Franciszek Borys, Janek Witkowski, Leon Nowak
OZDOBNE JAJO:
NAGRODY: Magda Jurkantowicz, Hania Peć
WYRÓŻNIENIA: Staś Ziółkowski, Kamila Janczyk
DEKORACJE PRZESTRZENNE:
NAGRODY: Natalia Słomka, Janina Ciećwierz, Magda Cybul, Gabrysia Kowalczyk
CUDA Z ODZYSKU:
NAGRODY: Emilka Ciesielska, Filip Niewierko, Amelka Witanowska-Wójcik, Natasza Dmochowska
Serdecznie gratulujemy!
Joanna Czopowicz
Anna Martyniuk
Rafał Banaszek
Nowa galeria Kinder Niespodzianka - zabawa wielkanocna 2021 została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia również w Galeriach klasowych
Z radością i dumą informujemy, że:
Alicja Kastyak i Lena Kazana z klasy 7A,
Kaja Piasecka z klasy 7B,
Tomasz Łuczyński i Kajetan Rostek z klasy 8
zostali finalistami II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Tytuł finalisty zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego (z wynikiem 100%) i daje prawo przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Naporowska
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac nadesłanych na konkurs "OZDOBA WIELKANOCNA". Konkurs zostanie rozstrzygnięty 9 kwietnia.
Wiosna – to zawsze nowy początek i tego nie zmieni nawet pandemia. Każdy czeka na zmiany – teraz tą zmianą dla nas wszystkich jest czekanie na powrót do normalności. Do uśmiechów, do bycia razem, do wspólnej zabawy.
I dlatego wymyśliliśmy Kinder Niespodziankę. To taki prezent, wypełniony radością, zabawą, próbą pobycia razem nawet na on-linie.
Z tych naszych klasowych Kinder-niespodzianek najpierw wykluły się: biedronki, rekiny, rajskie ptaszki, pingwiny, biedronki, smoki, żabki, żółwie, motyle, salamandry, pszczoły. W klasach zrobiło się kolorowo. Zoomowe okienka wypełniły się pomysłowo przebranymi Dzieciakami. I teraz z całą pewnością możemy stwierdzić, że wirus Sars – COV 2, choć groźny - nie jest w stanie zniszczyć fantazji i kreatywności.
I już wszyscy byli gotowi zmierzyć się z zadaniami. Jak to wyglądało, jak sobie Dzieci poradziły? Czy udało się pomalować jajka? Która klasa odkryła w sobie talent literacki? Jak wyglądały choreografie do „Tańca kurcząt w skorupkach”? To wszystko można będzie zobaczyć…już niedługo. Bo w niespodziankach fajne jest to czekanie… na coś przyjemnego.
Anna Głuśniewska
Uczniowie klasy 2 i 3 na lekcjach języka angielskiego przygotowali kartki świąteczne dla kolegów z Anglii. Mieli okazję dowiedzieć się, że miejscowość Alliwhaite leży na północy Anglii, że dzieci tam już teraz wychodzą na dwór w krótkich rękawkach, a szkoły działają stacjonarnie. Happy Easter Everyone!
Anna Ignatowicz-Cecot
Kolejny już raz uczniowie klasy drugiej pracują projektowo, wykorzystując potencjał lapbooków. Na zajęciach online 25 i 26 marca drugoklasiści przygotowywali i prezentowali lapbooki o tematyce wiosennej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Powered by aSc EduPage