• Wiadomości

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w  Galerii klasy 1A

• CzytaMY głośno naszym uczniom

• 29.09.2023
          • Badania potwierdzają, ze głośne czytanie dziecku:

1.wspiera rozwój psychiczny dziecka

2. uczy języka, rozwija słownictwo

3. uczy myślenia

4. rozwija wyobraźnię

5. poprawia koncentrację

6. ćwiczy pamięć

7. przynosi wiedzę ogólną

8. ułatwia naukę

Dlatego, tak jak w ubiegłych latach, 29 września włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia, dzięki współpracy nauczycieli, każda lekcja rozpoczynała się od głośnego czytania wybranej książki.

Agata Kruk

• Skaczemy do góry jak kangury... czyli Dzień Chłopaka w klasie IIA

• 27.09.2023
          • Jako, że energii klasie IIA nie brakuje, postanowiliśmy wykorzystać chociaż jej część na skoki, pląsy, biegi, fikołki i wspinaczki. Stacja Grawitacja ugościła nas świetną zabawą! I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że czas tak szybko nam minął... ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: zapowiadamy wielki powrót! Już niebawem!

Angelika Mąkowska

• Dzień Chłopaka w klasie III

• 27.09.2023
          • Tak! Zdecydowanie klasa III jest stworzona do zadań specjalnych! Łamanie kodów i działanie pod presją czasu okazało się bułką z masłem. Do tego dorzuciliśmy motto: "współpraca się opłaca", i tak oto wszyscy wydostaliśmy się z pokoi pełnych zagadek. Zatem, jeśli spotka Państwa przykra sytuacja zgubienia kluczy do mieszkania, zapomnienia kodu do domofonu, bądź zatnie się sejf z podręcznikami do dydaktyki, proszę nas wzywać! Znajdziemy wyjście z każdej sytuacji. Dla niedowiarków: potwierdzenie naszych umiejętności zapisane zostało na kamerach Pokoju Zagadek, gdyż prawdziwi fachowcy działają pod przykrywką, więc dokonanie poczynań nie mogło zostać uwiecznione na zdjęciach. Tak uczczony Dzień Chłopaka to my rozumiemy! Na dowód, że wszystko co powyżej napisane jest prawdą, zamieszczamy jedno zdjęcie, które pozwolono nam zrobić.
            P.S. Kluczy prosimy nie gubić. I tak mamy dużo zleceń.

Angelika Mąkowska

• Mali kucharze w akcji

• 27.09.2023
          • Koło kulinarne ruszyło pełną parą Na pierwszych zajęciach piekliśmy pizzę. Była wyśmienita!

Joanna Pieńkowska

• Mistrzostwa Ochoty w indywidualnych biegach przełajowych

• 26.09.2023
          • 25 września w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nasi uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych. W pierwszej dziesiątce, a tym samych z awansem do Mistrzostw Warszawy znalazły się trzy dziewczynki z rocznika 2012 - Zosia, Kaja i Amelia oraz jedna z rocznika 2011 - Agata. Dobrze wybiegamy w ten rok szkolny!

Gratulujemy sukcesu!

Szymon Wójcik-Witanowski

• Brick houses

• 25.09.2023
          • Who does not love Lego Bricks? We all do but mostly children. There was some building, creating, speaking and describing. Plus a lot of fun in English lessons.

Sandra Grzesiuk-Brocka

• CLIL na lekcjach angielskiego

• 20.09.2023
          • Pierwszoklasiści łączyli dzisiaj angielski z plastyką. Mieszali, malowali i poznawali kolory podstawowe i pochodne. Było kolorowo i ciekawie.

Brawo Pierwszaki!

Anna Ignatowicz-Cecot

• Drugoklasiści o wakacjach

• 18.09.2023
          • Uczniowie klasy 2B opowiadali o swoich wakacjach. Prezentacje były bardzo ciekawe! Przez kilka lekcji podróżowaliśmy po świecie... a dzięki Todkowi zrobiło się bardzo słodko 👏👍

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2B

Brawo, Druga Klaso 👏👏👏

Bożena Siemieńska

• W Stacji Badawczej

• 14.09.2023
          • 13 września uczniowie klas 2A, 2B i 3 pojechali na wycieczkę do Świętochowa, gdzie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Fundację Stacja Badawcza. Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów, zainteresowań naukami ścisłymi oraz pracą naukowców i artystów. Był czas na skonstruowanie własnej baterii z warzyw i owoców, eksperymenty z suchym lodem oraz na wykazanie się kreatywnością podczas warsztatów malarskich. A do tego warsztaty sensoryczne z elementami dogoterapii i ekscytującym lotem przy użyciu hamaków :)

Bożena Siemieńska

• Turniej tenisa ziemnego

• 13.09.2023
          • Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym Turnieju tenisa ziemnego. Zapisy na listach wywieszonych na korytarzach szkolnych.

Marcin Siperek

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• 11.09.2023
          • Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest od 2000 roku w drugą sobotę września. To dobry czas, aby przypomnieć sobie, dlaczego pierwsza pomoc, a także szkolenia z jej udzielania są tak ważne. Dzień ten ma na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy i promowanie właściwych postaw. 11 września nasi uczniowie w ramach obchodów tego ważnego święta wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez zawodowego strażaka. Przećwiczyliśmy postępowanie w miejscu wypadku oraz resustytację krążeniowo – oddechową na fantomie. Dzieci uczyły się również układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Odbyliśmy też szybki kurs bandażowania ran i złamań. Mimo, że były to krótkie warsztaty, mamy nadzieję że naszym uczniom zapadną w pamięci podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Joanna Pieńkowska