• Wiadomości

• Projekt anglojęzyczny "A Book in a box"

• 21.06.2023
          • Czy można zamknąć książkę w pudełku? Pierwszoklasistom się to udało. Pokazali, że umiejętność czytania po angielsku opanowali wspaniale, a oprócz tego przygotowali własne book boxy. To tam znalazły się przedmioty związane z wybraną przez nich książką... były tam mapy skarbów, piraci, własnoręcznie robiony salon fryzjerski, pluszaki, ryby i rybki a nawet cukierki! Było wesoło i kreatywnie.

Brawo Pierwszaki!

Anna Ignatowicz-Cecot

• Poznajemy nowe dyscypliny sportu - Padel

• 15.06.2023
          • Padel to sport rakietkowy łaczący elementy tenisa ziemnego i squasha. 2 czerwca uczniowie klas 4-8 mieli okazję spróbować gry w tej bardzo efektownej dyscyplinie. W tym roku podczas Igrzysk Europejskich Padel zadebiutuje na tak dużej imprezie sportowej. Nasi uczniowie odbyli krótki trening z renomowaną kadrą trenerską i zagrali pierwsze mecze. Dziękujemy Interpadel Warszawa za gościnę, ciekawy pokaz i wprowadzenie oraz trening.

Szymon Wójcik-Witanowski

• Zielona Szkoła 2023 - dzień czwarty

• 06.06.2023
          • Ostatni dzień Zielonej Szkoły przeżyliśmy na pełnych obrotach. Stały plan dnia przeplatały zabawy nad drawskiej plaży - konstruowaliśmy największe zamki z piasku, najdłuższe fosy i najgłębsze laguny. Ale najwięcej radości sprawiła dzieciom bitwa na balony wypełnione wodą. Walka toczyła się łeb w łeb, aż do momentu, kiedy pan dyrektor nie sięgnął po większy kaliber - armatki wodne. Takim to sposobem po wieczornym ognisku i dyskotece w szampańskich nastrojach udaliśmy się pakować walizki.

• Zielona Szkoła 2023 - dzień trzeci

• 05.06.2023
          • Kończymy trzeci dzień naszego campowego szaleństwa. Zresztą co tu będziemy dużo gadać... dzień jak codzień - frajdy co niemiara!  Aż strach pomyśleć, że niebawem będziemy musieli wrócić do szkolnej (równie wspaniałej!) rzeczywistości. Ale zanim to nastąpi korzystamy ile się da ze słońca, plaży, atrakcji i dobrych humorów naszych wychowawców i opiekunów i oczywiście pana dyrektora :) Pozdrawiamy gorrrrąco i radośnie!

• Zielona Szkoła 2023 - dzień drugi

• 04.06.2023
          • Jak dobrze wstać skoro świt... Oto co podśpiewywali nauczyciele o piątej rano w drugi dzień Zielonej Szkoły. A wszystko za sprawą nieujarzmionych emocji uczestników związanych z niemożnością doczekania się atrakcji zaplanowanych na dzisiejszy dzień. Wielu z nas oglądało świat z wysokości10 metrów, inni przemierzyli rowerem kręte i piaszczyste drogi Starego Drawska, kolejni zaś z poświęceniem okupionym zdartymi kolanami zdobywali punkty prowadzące do zwycięstwa w grach zespołowych. Znaleźli się też tacy, którzy oglądali odbicia swoich uśmiechów w tafli wody. Aż się boimy pomyśleć, jaki repertuar wychowawcy zaśpiewają jutro...

• Zielona Szkoła 2023 - dzień pierwszy

• 03.06.2023
          • Co da się zrobić w ciągu jednego dnia? - przemierzyć pół Polski, zadać kilkadziesiąt razy pytanie: daleko jeszcze? wnieść wypakowane po brzegi słodyczami walizki, zjeść obiad i kolację, ubrać 150 kołder i poduszek... A do tego zdobyć mistrzostwo w siatkówkę plażową, wygrać lody w grze 50-tka i wytypować podejrzanych Gangsterów. Zieloną Szkołę na Camp Drawa uważamy za otwartą!

• Zakończyliśmy ogólnopolski projekt "(Nie)zwykła matematyka"

• 01.06.2023
          • Przez 9 miesięcy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie "(Nie)zwykła matematyka", oddolnej inicjatywie łódzkich nauczycielek, które zachęciły do udziału tysiące nauczycieli z całej Polski.

Realizację projektu rozpoczęliśmy świętowaniem Dnia Tabliczki Mnożenia, podczas którego uczniowie rozegrali kilka przygotowanych przeze mnie gier indywidualnych i grupowych.

W klasach siódmych obliczyliśmy, ile waży powietrze w ich salach. Pod koniec kwietnia w klasach siódmych wypełnialiśmy PIT-37, rozliczając roczne wynagrodzenie nauczyciela za rok 2023. Na zajęciach dodatkowych uczniowie kl. 4 rysowali za pomocą cyrkli kolorowe mandale oraz wykorzystywali tangram do budowania różnych figur i kształtów. Przygotowujący się do egzaminu uczniowie kl. 8 przygotowali lapbooki do powtórki własności czworokątów. Uczniowie kl. 4-7 przygotowali komiksy o polskich matematykach. Na zajęciach dodatkowych p. Aleksandry Kęsik uczniowie poznali własności deltoidu i zbudowali latawce.

Z okazji Dnia Liczby Pi wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym na okrągłe dania. Pomysłowość tych dań i ich dekoracji miło zaskoczyła jury :)

Pod koniec maja uczniowie klas siódmych zbierali różne matematyczne i architektoniczne ciekawostki miast Europy, które mogą zainspirować do ustalania planów na wakacje.

Poza projektem wydarzyło się dużo dużo więcej. Naszym największym przedsięwzięciem było zbudowanie piramidy Sierpińskiego ze 196 elementów. Była to inicjatywa uczniów kl. 7b po lekcji o fraktalach i złotej proporcji z okazji Dnia Fibonacciego. W budowaniu pomogli im uczniowie kl. 4, 5 i 7a.

Bardzo dziękuję uczniom za aktywny udział w projekcie, ciągłe mobilizowanie do wymyślania nowych działań oraz ich inicjowanie. Rozmowy z Wami i Wasze pomysły bardzo pomogły w wyborze zadań oraz przygotowaniu zajęć :) Dla niektórych wydawały się one szalone. Ale było warto! Mam nadzieję, że matematyka stała się dla Was ciekawsza i bardziej użyteczna.

Dziękuję również nauczycielom i dyrekcji za motywację i słowa uznania.

Anna Baran