Zapraszamy uczniów klas 4-8 do świętowania Dnia Matematyki i Liczby Pi na lekcjach matematyki 31 marca.
Więcej informacji na plakacie:
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do świętowania Dnia Matematyki i Liczby Pi na lekcjach matematyki 31 marca.
Więcej informacji na plakacie:
Po raz kolejny uczennice klasy 7A odwiedziły młodszych kolegów na lekcji angielskiego. Kaja i Weronika opowiedziały o dniu Świętego Patryka w klasie trzeciej. Alicja, ku zaskoczeniu własnego brata, poprowadziła lekcję kulturową w klasie drugiej. Nauka i integracja w jednym to jest to!
Anna Ignatowicz-Cecot
19 marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w turnieju sportowym zorganizowanym z okazji Dnia Wiosny. Był wyścig rydwanów, skoki przez przeszkody, rzucanie do celu i przeciąganie liny. Rywalizacja była bardzo zacięta, a ostatecznie zwyciężyła klasa 1B!
Marcin Siperek
Szanowni Państwo,
informujemy, że w czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w terminie od 22.03 do 9.04.2021 r. sekretariat szkoły czynny jest w godz. 8.00 - 16.00.
W celu wypożyczenia książek z biblioteki prosimy o wysłanie wiadomości z jednodniowym wyprzedzeniem do p. Agaty Kruk (na adres poczty szkolnej lub przez Dziennik Librus).
Dzięki grupie uczniów klasy 1B, którzy pracowali pod okiem pani Joli Wróblewskiej, do naszej szkoły zawitała już wiosna! Gratulujemy pomysłu i wykonania!
W klasie 5A miała miejsce lekcja dwujęzyczna prowadzona przez panią Sandrę Grzesiuk oraz pana Tomasza Szklarskiego. Temat dotyczył konkwisty i jej rzeczywistych skutków, zwłaszcza dla rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji a następnie sprawdzili, ile z nich przyswoili. Planujemy więcej takich lekcji :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 5A
Nowa galeria St. Patrick's Day - 17.03.2021 r. została dodana do albumu fotograficznego
Zielono zrobiło się na lekcjach angielskiego w tym tygodniu. Były piosenki, zagadki, gry i zabawy. A wszystko to przy dźwiękach irlandzkiej muzyki! Wear green or get pinched!
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w Galeriach klas 1-3
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
Szymon Wójcik-Witanowski
Tworzenie slime, czyli mas plastycznych z różnych - dostępnych powszechnie preparatów - to ostatnio jedno z ulubionych zajęć kreatywnych dla dzieci. Na środowym zajęciach Koła Odkrywców również nasi pierwszoklasiści samodzielnie wykonali ciągnące... glutki 😉
Angelika Flisek
Czy potraficie wyobrazić sobie rybę poruszającą się po lądzie lub latającą w powietrzu? A może rybę wydającą dźwięki o częstotliwości porównywalnej z jadącym motocyklem?
15 i 16 marca uczniowie klasy 1A i 2 wzięli udział w niezwykłej podróży do świata przyrody pt. "Czy ryby głosy nie mają?" Ich przewodnikiem była dr inż. Kornelia Kucharska (Katedra Biologii Środowiska Zwierząt, Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt, SGGW).
W trakcie zajęć uczniowie poznali ryby, które uczestniczyły w misjach kosmicznych, dowiedzieli się, jak wyglądają najdziwniejsze osobniki z tej grupy zwierząt, jak żyją i w jaki sposób wykorzystuje je człowiek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A i Galerii klasy 2
Marzena Wach
Klasa 3 rozpoczęła program "Reading Owls" mający na celu rozwijanie czytelnictwa w języku angielskim. Po przeczytaniu lektury uczniowie przygotowali na jej temat prezentacje, które przedstawiali podczas lekcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Sandra Grzesiuk-Brocka
W naszej szkole pierwszy dzień wiosny będziemy obchodzili na sportowo! Uczniowie zmierzą się ze sobą w turnieju: uczniowie klas pierwszych w piątek 19 marca, a uczniowie klas 2 i 3 w poniedziałek.
Marcin Siperek
Prezentujemy laureatów szkolnego konkursu przyrodniczo-fotograficznego "Kolory jesieni"
Kosze kwiatów, które nie zwiędną, na Dzień Kobiet dla mam i sióstr wykonali uczniowie klasy II podczas zajęć świetlicowych.
Jolanta Wróblewska
Przy okazji omawiania tematu zwierząt domowych uczniowie klasy 1B mieli okazję korzystać z autentycznych materiałów anglojęzycznych. Z gazetki "Chrip" dowiedzieli się, że zwierzęta mogą być wspaniałymi opiekunami a nie tylko przyjaciółmi.
Anna Ignatowicz-Cecot
Nowa galeria Klasa 2 : Strona główna: Zakładamy Fabrykę Tlenu! - marzec 2021 została dodana do albumu fotograficznego
Drugoklasiści odpowiadając na pytanie: Jak możemy polepszyć jakość powietrza? stworzyli własną klasową fabrykę tlenu.
Bożena Siemieńska
Kolejni uczniowie klasy 1B wcielili się w rolę nauczyciela i przeprowadzili lekcje dla rówieśników. Tytus doskonale poradził sobie podczas lekcji o zwierzętach żyjących na drzewach. Przygotował ciekawą planszę, z której dzieci mogły dowiedzieć się o jakich zwierzętach będzie mowa na lekcji, filmiki, karty pracy oraz własnoręcznie wykonanane nagrody.
Nauczycielka Natalia ze swojej pięknej pasji uczyniła bardzo ciekawą lekcję. Tematem były konie - już podczas prezentacji dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji. Natalia wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania, a karty pracy które przygotowała dla dzieci były bardzo zróżnicowane. Swoją lekcję wzbogaciła pięknymi albumami i figurkami koników przyniesionych z domu. Nie obeszło się oczywiście bez quizu i nagród :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
W ramach projektu Edukacji Ekologicznej uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach "Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?" Dzieci wykonując ciekawe eksperymenty dowiedziały się w jaki sposób rośliny odżywiają się i oddychają. Każdy uczeń mógł też na chwilę stać się architektem krajobrazu, projektując tereny zielone.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu? Uczniowie klasy 1A już wiedzą, że współdziałanie to klucz do wygranej!
Na zajęciach 4 marca dzieci zapoznały się z zagadnieniami współpracy, biorąc udział w zabawie drużynowej, której główną aktywnością było skonstruowanie JAJKODROMU.
Wszyscy świetnie się bawili a startowanie jajodromów wzbudziło wiele emocji :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
W naszej szkole Dzień Dinozaura obchodziliśmy na lekcjach angielskiego.
Oprócz wirtualnej wizyty w National Museum of Natural History podjęliśmy próbę rozszyfrowania nazw dinozaurów, stworzyliśmy własną wersję Parku Jurajskiego i dzieliliśmy się wiedzą. Okazało się, że wśród nas jest ekspert od dinozaurów - Filip z klasy 1A. To był dzień pełen wrażeń!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
Sandra Grzesiuk-Brocka
Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim "Wiosna w poezji". Szczegóły na plakacie:
Organizatorzy: p. Agata Kruk i p. Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy 4 i 7B na lekcjach angielskiego wcielili się w role dziennikarzy. Ich zadaniem było wyszukać ciekawe informacje, użyć swoich dziennikarskich umiejętności (znalazło się kilka "perełek" z dziennikarskim zacięciem), przygotować studio i ... zaprezentować nam newsy! Oczywiście w języku angielskim. Oto efekty ich pracy:
Magdalena Czerniak
2 marca drugoklasiści wzięli udział w kolejnych już warsztatach z cyklu "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia". Tym razem pogłębiali swoją wiedzę na temat sposobów przekazywania sobie informacji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Kolejni uczniowie klasy II dzielili się z rówieśnikami swoimi pasjami i zainteresowaniami. A to wszystko podczas prezentacji w ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy 1B założyli mały ogródek na parapecie. Zasiali kalafiory, pomidory, sałatę. Założyli też hodowlę kiełków. Mamy nadzieję, że plony będą obfite!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Za nami kolejne lekcje w ramach projektu uczniów klasy 1B "Poczuj się jak nauczyciel". Magda wcieliła się w rolę nauczycielki matematyki. Zadania były bardzo ciekawe, a uczniowie zadowoleni.
Tematem lekcji prowadzonej przez Polę były króliki. Rozpoczęła wspaniałą prezentacją, podczas której sprawnie odpowiadała na wszystkie pytania uczniów. Przygotowała też próbki pożywienia króliczków i kolorowanki. A największą atrakcją był quiz z nagrodami.
Z kolei Jagna przygotowała temat o Unii Europejskiej. Zaprezentowała uczniom film, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Były też karty pracy o różnym sposobie trudności i sprawdzian wiedzy za pomocą quizu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Czy wiecie co to takiego Martenica? Dzieci z klasy 1a już wiedzą:) A wszystko to za sprawą Antosia, który opowiedział nam o tym bułgarskiem święcie. Jak się okazało święto to obchodzone jest 1 marca i jest bardzo radosne i pełne nadziei. Od tego dnia zaczyna się oczekiwanie na wiosnę. W tym dniu wykonuje się biało-czerwone plecionki, które mają zapewnić urodzaj i szczęście. My również zostaliśmy obdarowani przez Antosia, zatem szczęścia w tym roku na pewno nam nie zabraknie :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
Zapraszamy do obejrzenia klipu o naszej szkole:
Szanowni Państwo,
informujemy, że spotkanie informacyjne dla Rodziców kandydatów do klasy 1 na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się w dniu 26 lutego 2021 roku w formie wideokonferencji.
Spotkanie rekrutacyjne dla dzieci odbędzie w dniach 27-28 lutego 2021 r.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami po linkiem: Rekrutacja SPN81 2021/2022
z wyrazami szacunku
Rafał Banaszek
dyrektor SPN 81
22 lutego uczniowie klasy 2 wzięli udział w kolejnych warsztatach Fundacji Nauk Ścisłych Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Podczas zajęć "Masz wiadomość" dowiedzieli się, jak ludzie wysyłali sobie wiadomości zanim wynaleziono internet i portale społecznościowe.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Bożena Siemieńska
Klasa 1B rozpoczęła projekt "Poczuj się jak nauczyciel". W rolę nauczyciela jako pierwszy wcielił się Filip. Przygotował lekcję o dzikich kotach, którą niezwykle zainteresował wszystkich uczniów. Jako drugi swoich sił spróbował Ignacy. Tym razem tematem były dinozaury a zajęcia zostały uatrakcyjnione quizem z nagrodami.
Z kolei Janina zabrała nas w świat matematyki. Jak widać po minach uczniów jej lekcja była niezwykle udana. Staś natomiast przekazał dzieciom wiedzę na temat origami. Na lekcji powstały wspaniałe zakładki do książek - króliczki. Lekcja Stasia okazała się dla uczniów wielką atrakcją.
Chyba rośnie nam konkurencja ;)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Uczniowie klasy 1B przedstawiając historię "Jak choruje wróbelek Elemelek..." udowodnili, że są w stanie świetnie przygotować się do przedstawienia, samodzielnie rozdzielając role i wykonując kostiumy.
Agata Czerniszewska
17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Nasze domowe koty skorzystały z możliwości, jakie daje nauczanie zdalne i postanowiły zaprezentować się szerokiemu gronu.
Nowa galeria Zabawa karnawałowa klas I-III - 16.02.2021 została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galeriach klasowych
W Polsce Tłusty Czwartek, w Anglii Pancake Day we wtorek. Tradycyjne podrzucanie naleśnika miało miejsce i w naszej szkole. Nie były to jednak zwyczajne naleśniki, ale naleśniki do nauki słówek! A dzięki paniom z kuchni na obiad zjedliśmy prawdziwe naleśniki. Były pyszne!
Anna Ignatowicz-Cecot
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym
Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu: Regulamin_zawodow_z_wiedzy_o_sporcie.pdf
Wystąpić przed publicznością... to nie takie proste. A naszym uczniom z klas I-III się udało! Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy nauczyli się angielskich wierszy lub piosenek. Brawo!
Anna Ignatowicz-Cecot
Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć w Albumie fotograficznym i w Galeriach klasowych
W tym roku walentynki obchodziliśmy w otoczeniu książek. Szukaliśmy drugiej połówki bohaterów literackich i filmowych i sprawdzaliśmy, jakie książki o miłości można znaleźć w szkolnej bibliotece. Każdy też móg pokazać, że jest "zakochany w książkach" robiąc sobie zdjęcie w fotobudce.
Więcej zdjęć z wydarzenia w Albumie fotograficznym i w Galeriach klasowych
Na lekcjach 12 lutego pojawili się bohaterowie filmów i bajek. Było kreatywnie i zabawnie, a jury przyznało nagrody i wyróżnienia w konkursie na najlepsze przebranie.
Na podium znaleźli się:
1. Szymon 2. Emilka 3. Helena z klasy VIIB
Na wyróżnienie zasłużyły Marysia i Marta z klasy VIIB oraz Tosia z klasy IV.
Organizatorzy akcji, klasa VIIA, również przebrali się za ulubionych bohaterów. Największą uwagę zwracały charakteryzacje Franka, Bartka i Glorii oraz Leny O., Weroniki i Poli.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Nagrody czekają na Was w szkole!
Anna Ignatowicz-Cecot
Organizatorzy akcji: Bożena Siemieńska i Angelika Flisek
Dzieci z klasy 1A kolejny już raz uczestniczyły w zajęciach w ramach techniczno-historycznego projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia".
Tym razem była to lekcja pt. "Praca bez maszyn - czy to możliwe?" Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak wiele w życiu człowieka zmieniło wynalezienie silnika. Jak żyło się bez maszyn? Jak wówczas wygladała praca i produkcja różnych rzeczy? Zrobiliśmy też własnoręcznie ozdoby dawną metoda tkacką.
A oto kilka fotek z naszych zajęć :)
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
9 lutego obchodzone jest Święto Pizzy. Tego dnia w naszej szkolnej stołówce mieliśmy niebywałą okazję zajadać się własnoręcznie przygotowaną przez nasze panie kucharki pizzą!
Zapraszamy do ogladania zdjęć w Albumie fotograficznym i Galeriach klas I-III
Uczniowie klas starszych, dzięki przygotowanej prezentacji, mogli poznać ciekawostki na temat pizzy, a także pokazać nam, jak świętują ten dzień w domu. Okazuje się, że pizza może nawet zastąpić tort urodzinowy!
Joanna Pieńkowska
Nie wiesz, co zrobić ze zużytymi bateriami? Weź udział w akcji klasy 7A! Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze przebranie filmowe. Szczegóły na plakacie.
Uczniowie klasy 7A
8 lutego w ramach Dnia Odkrywców w klasie 1A obchodziliśmy Święto Kapelusza. Dzieci miały okazję wykonać różne ćwiczenia na koncentrację uwagi i mogły wykazać się kreatywnością, tworząc własne pomysły kolorowych nakryć głowy. Wszystkie nasze pomysły można zobaczyć w Galerii klasy 1A
Uczniowie klasy 5A w czwartek 4 lutego uczestniczyli w warsztatach online Eksperyment naukowy? To nie takie trudne!
Zajęcia miały na celu rozbudzić w uczniach chęć eksperymentowania, przybliżyć sposób prawidłowego projektowania eksperymentów oraz udowodnić, że każdy może samodzielnie zaplanować eksperyment. Uczniowie już na początku zajęć stanęli przed wyborem. Czy bardziej interesujący jest dla nich świat roślin czy może jednak grzybów? Nasi piątoklasiści wybrali, że podczas tych zajęć będą zajmować się oddychaniem u drożdży.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 5A
Organizator wydarzenia: p. Joanna Pieńkowska
Zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie!
Podczas zajęć czytelniczych pierwszoklasiści mieli okazję pracować z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A i Galerii klasy 1B
Drugoklasiści wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach techniczno-historycznego projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia". Warsztaty "Nie wilk - a wyje, nie robotnik - a pracuje.. każdy w domu go potrzebuje" oraz "Praca bez maszyn - czy to możliwe" przybliżyły uczniom zagadnienia związane z silnikami i ich wykorzystaniem w codziennym życiu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Uczniowie klasy 1B pamiętają o skrzydlatych przyjaciołach. Samodzielnie wykonali przysmaki dla ptaków, wykorzystując do tego świąteczne foremki ;) Tak przygotowane smakołyki zostały zawieszone na drzewach i krzewach znajdujących się w szkolnym ogródku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Również uczniowie klasy 1A biorą udział w projekcie "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia" przygotowanym przez Fundację Nauk Ścisłych we współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii. 26 stycznia na warsztatach technicznych poznali jeden z wynalazków a na warsztatach historycznych poznali życie ludzi przed wynalezieniem prądu oraz po jego wprowadzeniu. Mieli też okazję przeprowadzić doświadczenia z naelektryzowanym balonem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Uczniowie, którzy aktywnie wykonywali zadania z angielskiej wersji kalendarza adwentowego zostali dziś nagrodzeni. Największe gratulacje za wytrwałość, kreatywność i zapał pragniemy przekazać Natalce, Stasiowi, Jagnie i Ludwikowi z klasy 1B, Hani z klasy 2 oraz Magdzie, Nataszy i Grzegorzowi z klasy 3. Wykonali oni wszystkie 24 zadania!
Pozostali uczniowie, którzy również aktywnie uczestniczyli w naszej zabawie to: Zuzia Cz., Zuzia G., Józek i Michał z klasy 1A, Magda, Janina, Nina, Ignacy i Julek z klasy 1B oraz Xawery z klasy 3.
Do zabawy z kolejnym kalendarzem adwentowym zapraszamy... za rok :)
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
25 stycznia uczniowie klasy II uczestniczyli w dwóch pierwszych lekcjach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Zajęcia "Nie koń, a kopie. Nie ryba, a płynie. Kilka słów o prądzie" oraz "Bez lodówki i bez pralki. Jak żyli ludzie wczasach, gdy nie znano prądu elektrycznego" wprowadziły uczniów w tematykę wielkich wynalazków. Były eksperymenty, zagadki, ciekawostki i mnóstwo nowej wiedzy! Kolejne zajęcia już wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Nowa galeria A po feriach w świetlicy... została dodana do albumu fotograficznego.
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie doskonalą się w rzucie do celu i grają w bardzo popularną w szkole grę w barykady. A ponieważ nie samym sportem młody człowiek żyje, znajdujemy również czas na plastyczne aktywności.
Zachęcam do wypożyczania i czytania książeczek w języku niemieckim, znajdujących się w szkolnej bibliotece.
Z ofertą można się zapoznać tu: Biblioteczka niemiecka SPN81
Jolanta Wróblewska
W piątek, 22 stycznia, uczniowie klas 2 i 3 otrzymali dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Jezyka Angielskiego Leon. Szczególne gratulacje dla Jakuba i Maksymiliana z klasy 2 oraz dla Xawerego z klasy 3, którzy uzyskali najlepsze wyniki oraz Dyplomy Laureata!
Szanowni Państwo,
zwracam się do wszystkich Państwa z serdeczną prośbą, aby przekazać 1% podatku na potrzeby naszej szkoły. Jest to dodatkowe źródło wsparcia takich celów jak rozbudowa szkoły, zakup nowoczesnych pomocy edukacyjnych oraz realizację nowatorskich projektów w naszej szkole.
W roku 2020 z tych środków zakupiliśmy i zamontowaliśmy m. in. siłownię zewnętrzną dla naszych uczniów
Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na przekazane w ubiegłym roku środków z 1%.
Jak można przekazać 1% podatku na rzecz naszej Szkoły?
Dokonując rozliczenia należy wpisać w rubryce Numer KRS: 0000270261
i w rubryce Cel szczegółowy 1%, wpisać: NSP81-9256
Pomaganie zmienia świat na lepsze. Dzięki temu wsparciu pomożecie Państwo ulepszyć nasz szkolny świat!
Z podziękowaniami
Rafał Banaszek
Drodzy Uczestnicy II OLiJP-SP,
przewodniczący olimpiady podał najważniejsze informacje, z którymi można się zapoznać pod linkiem:
Przede wszystkim - jak najszybciej należy podać e-mail , na który uczniowie dostaną dostęp do platformy - adres e-mailowy należy wysłać pod adres: dagmara.m.banasiak@gmail.com
Terminy pozostają bez zmian: 9 stycznia (część pisemna), 13 lutego (część ustna).
Tegoroczne zawody odbędą się w formule online. Poniżej znajdziecie instrukcję korzystania z narzędzi online, które dla Was przygotowaliśmy. Podczas zawodów w wirtualnej sali Meets będzie z Wami Sekretarz KO lub członek Jury, z którym porozumiecie się za pośrednictwem aplikacji Google. Możecie liczyć na jego wsparcie przez cały czas trwania zawodów. By mieć pewność, że korzystanie z narzędzi internetowych wykorzystywanych podczas zawodów nie sprawia Wam trudności, przeprowadzimy próbę generalną przed częścią pisemną. Planujemy ją 7 stycznia. Godzinę podamy niebawem. Koniecznie zgłoście Sekretarzom KO, jeśli macie kłopoty ze sprzętem czy połączeniem internetowym. Na pewno znajdzie się dogodne dla Was rozwiązanie. Być może nie macie odpowiednich warunków w domu do spokojnego udziału w zawodach. Gdyby tak było, zgłoście sprawę do dyrektora macierzystej szkoły i sekretarza Komitetu Okręgowego OLiJP-SP - podejmiemy starania, aby zapewnić Wam odpowiednie warunki.
W związku z koniecznością prowadzenia zawodów online przygotowaliśmy adnotacje do Regulaminu OLiJP-SP.
W części pisemnej zawodów II stopnia wymagana jest znajomość wszystkich 10 lektur zaproponowanych przez Komitet Główny na ten rok szkolny.
Pełna lista lektur tutaj:
Tematy na część pisemną są tajne. Możecie spojrzeć na zeszłoroczne:
A tutaj znajdziecie przykładowy test z nauki o języku:
18 grudnia, tym razem w wersji online, odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego w dzielnicy Ochota w roku szkolnym 2019/2020. Osiągnięciem sióstr Kosińskich (wicemistrzostwo Warszawy w tenisie stołowym) przyczyniliśmy się do ogromnego sukcesu dzielnicy Ochota. Tylko okres pandemii przeszkodził w walce na szczeblu Mazowsza.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=yM-pQ0dBdWI
Szczególne podziękowania i gratulacje dla pana Szymona Wójcik-Witanowskiego - naszego nauczyciela WF-u oraz Basi i Hani Kosińskich - naszych uczennic za reprezentowanie szkoły w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i sukces dzielnicy na arenie sportowej.
Zapraszamy do obejrzenia świątecznego występu uczniów klas I - III. To już trzeci raz spotykamy się w grudniu po południu, tym razem online.
Link do filmu:
Dzieci z klasy 1a dzielnie uczą się na Uniwersytecie Dzieci, gdzie realizują kolejne ciekawe zdania:
Jak się uczyć koncentracji uwagi?
W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co ma wspólnego pozytywne nastawienie z koncentracją uwagi oraz jak emocje wpływają na motywację do podejmowania trudnych zadań. Wykonały trzy zdania, których celem było ćwiczenie koncentracji wzrokowej, słuchowej i dotykowej. Zastanowiły się, jaki wpływ na koncentrację mają ich myśli, uczucia i wyobrażenia oraz otrzymały narzędzie, które pomoże im zrozumieć, dlaczego niechętnie podejmują zadania związane ze skupieniem uwagi.
Zaś w czasie lekcji pt. „ Jaką moc ma empatia?”- dzieci miały okazję rozwijać swoją wiedzę o emocjach oraz swoją empatyczną postawę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
Takie miłe życzenia dostaliśmy od Świętego Mikołaja ;) Pięknie dziękujemy :)
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Uczniowie klasy 1B pierniki na choinkę mają już gotowe!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
Przed nami ostatni tydzień zmagań z zadaniami w bibliotecznym kalendarzu! Jeszcze można dołączyć do zabawy :)
http://view.genial.ly/5fc3f381b4ceef0d0bcfe7e3/presentation-biblioteczny-kalendarz-adwentowy-spn81
Rozpoczynamy zabawę
z BIBLIOTECZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM
W kalendarzu tym razem nie znajdziecie czekoladek...
Każdego grudniowego dnia przedstawimy...
Jedno biblioteczne zadanie do wykonania.
Kalendarz oraz więcej informacji znajduje się pod poniższym linkiem:
Biblioteczny Kalendarz Adwentowy SPN81 by agatakruk on Genially
Udanej zabawy!
Agata Kruk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zmagania z angielsko-hiszpańskim kalendarzem adwentowym.
W tym wyjątkowo trudnym okresie zdalnego nauczania uczniowie z ochotą wzięli udział w wykonywaniu zadań z kalendarza adwentowego w wersji angielskiej i hiszpańskiej. Zadania są o tyle trudne, że polecenia w nich są po angielsku, a dla uczniów klasy czwartej - po hiszpańsku! Niemniej nie brakuje chętnych, a cudne dzieła dokumentowane są przez zaangażowanych rodziców. Jest kreatywnie, a czasem nawet bardzo smacznie :)
Sandra Grzesiuk-Brocka
Drugoklasiści zrealizowali kolejny scenariusz w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci, podczas którego dowiedzieli się dlaczego złość, jak każda z emocji podstawowych - nie jest ani dobra, ani zła. Mieli też możliwość prezentować różne emocje w parach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego doświadczenia wykonane z okazji Dnia Fizyki przez uczniów klas VII-VIII.
Ministerstwo Cyfryzacji, Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Stowarzyszenie Góry Kultury przygotowało kampanię ,,Bądź z innej bajki”. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym.
Autorzy kampanii przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych baśni. Spotkamy więc znane postacie – Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Rybaka i Złotą Rybkę.Tym razem kultowi bohaterowie bajek będą musieli stawić czoła zagrożeniom płynącym z internetu.
W kampanii poruszono tematy jak hejt, grooming, patostreamy czy FOMO. To zagrożenia, z którymi coraz częściej spotykają się młodzi użytkownicy Internetu.
Na stronie https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki znajdują się materiały dla dzieci - bajki: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna oraz materiały dla rodziców. Przygotowano filmy, broszury i podręczniki dotyczące:
- Lęku przed odłączeniem od Internetu: https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/fomo
- Cyberprzemocy: https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/cyberprzemoc
- Szkodliwych treści w Internecie: https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/patostreamy
- Uwodzenie dziecka w Internecie: https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/grooming
Joanna Pieńkowska
Powered by aSc EduPage