Świąteczna gra terenowa klas starszych
- 17.04.2025
- 12
W ostatni dzień przed przerwą wielkanocną klasy 4-8 wzięły udział w zabawie terenowej na boisku szkolnym. Uczennice i uczniowie odpowiadali na pytania z pięciu kategorii. Pytania dotyczyły gramatyki, geografii, literatury, wiedzy ogólnej oraz królowej nauk - matematyki. Wszystko to, aby wygrać czekoladowe pisanki. Podczas zabawy nie obyło się bez trudnych pytań, ale wspólnymi siłami wszystkim udało się ukończyć zabawę i wygrać słodkości 🐣🍬
Joanna Pieńkowska i Wojciech Kawęcki
Dzik jest dziki czyli zajęcia w Lesie Kabackim
- 16.04.2025
- 28
Dzisiaj klasy pierwsze i klasa 3a wzięli udział w lekcji Dzik jest dziki – czyli jak żyć w zgodzie z mieszkańcami lasu. W czasie zajęć uczniowie poznali najpospolitsze zwierzęta warszawskich lasów. Zastanawiali się, jakie działania człowieka mogą pomóc, a jakie zaszkodzić mieszkańcom lasu. Wiedzą już jak należy zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. Lekcja odbyła się w Lesie Kabackim i w Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej.
Olga Korczak
Easter Egg Hunt
- 15.04.2025
- 24
Jak co roku przed Wielkanocą na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 1-3 brali udział w polowaniu na czekoladowe jajka. Zanim jednak udali się na poszukiwania, musieli rozwiązać zagadki i rebusy związane z Wielkanocą i wiosną. Była to wspaniała okazja do utrwalenia angielskich zwrotów i wyrażeń, ale także na naukę współpracy.
Anna Ignatowicz-Cecot
Kiermasz świąteczny
- 15.04.2025
- 11
Czy pomagamy? Oczywiście że pomagamy!!! Dzieci z klasy 2b zorganizowały wspaniały kiermasz świąteczny, pełen radości i świątecznej atmosfery. Przygotowały własnoręcznie ozdoby i pyszne wypieki, które sprzedawały, by zebrać pieniądze na szczytny cel. Ich zaangażowanie i kreatywność zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Kiermasz był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do nauki pomagania innym i pracy zespołowej.
BRAWO DZIECIAKI👍
Marzena Wach
Świetlicowa palemka wielkanocna
- 14.04.2025
- 1
Za nami tydzień pięknej pracy w świetlicy. W tym czasie odbywał się konkurs na wspólne tworzenie palemki wielkanocnej. Końcowy efekt chyba przeszedł oczekiwania wszystkich biorących udział w tym wyzwaniu. Palma jest zjawiskowa!!! Pozostało nam wyłonić i nagrodzić wszystkich biorących czynny udział przy tworzeniu "palemki".
Katarzyna Wysocka
Obserwacje meteorologiczne czwartoklasistów
- 11.04.2025
- 12
Pogoda - jest zawsze. A to oznacza, że zawsze można ją obserwować, mierzyć, opisywać... I dlatego Czwartoklasiści podjęli to wyzwanie. Wykonali przyrządy do obserwacji i pomiarów pogody a następnie sprawdzili ich działanie. I działały. Wszyscy mieliśmy dużo satysfakcji i na pewno każdy Czwartoklasista jest już meteorologiem.
Anna Głuśniewska
Sukcesy naszych pływaków!
- 09.04.2025
Dziś kolejne zawody w kalendarzu czyli zawody pływackie. Dzień zakończony sukcesami. Dziewczynki w kategorii klas 3-6 zdobyły srebrny medal. Zabrakło 8 sekund do złota!!! Chłopcy w tej samej kategorii zajęli dobre trzecie miejsce. Tu na więcej ciężko było liczyć w rywalizacji z klasami sportowymi pływackimi innych szkół.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Ch. - klasa 3b, Kaja i Janina - klasa 4, Emilia, Helena i Konstancja - klasa 5a, Magda i Janina - klasa 5b oraz Amelia - klasa 6.
Chłopcy reprezentowali szkołę w składzie:
Maks, Staś i Wincenty - klasa 4, Józek - klasa 5a, Tytus i Staś - klasa 5b, Janek, Antek i Adam - klasa 6.
Ogromne gratulacje!!!
Szymon Wójcik-Witanowski
Let's Sing and Dance
- 07.04.2025
- 47
Projekt Let’s Sing and Dance to doskonała okazja do pracy w grupach, nauka radzenia sobie z tremą oraz kreatywna nauka języka angielskiego. Pomysłów naszym uczniom nie brakowało, były piosenki, tańce, akrobacje, gra w piłkę, szachy i klasy, pomysłowe dekoracje, a na koniec deszcz diamentów… Brawa dla wszystkich uczestników projektu!
Anna Ignatowicz-Cecot
Dzień Matematyki klas młodszych
- 03.04.2025
- 89
Dzień Matematyki w naszej szkole to wyjątkowa okazja, by połączyć naukę z zabawą! Uczniowie klas 1-2 mieli szansę rozwijać swoje umiejętności matematyczne w kreatywny sposób, rozwiązując zagadki, krzyżówki matematyczne, łamigłówki i ciekawe zadania przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas 3a i 3b. Wszyscy uczestnicy spędzili czas w niesamowitej atmosferze, gdzie nauka i świetna zabawa idą w parze!
Ogromne brawa dla Trzecioklasistów za pomysłowość i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Matematyki👏👏
Bożena Siemieńska i Olga Korczak
Migawki z zajęć florystycznych
- 02.04.2025
- 13
W marcu na zajęciach florystycznych robiliśmy żonkile i polne stokrotki. Ala zaczęła robić gałązkę kwitnącej jabłoni, zaś Mia narcyzy i tulipana. Bardzo cieszy mnie radość małych florystów ze stworzonych przez nich kwiatów, które nigdy nie zwiędną.
Jolanta Wróblewska
Dzień pełen żartów
- 01.04.2025
- 20
Dzisiaj Prima Aprillis, więc żartów, dowcipów i psikusów było dzisiaj co liku. W naszej szkole ten największy żart przygotował Samorząd Uczniowski, zamieniając uczniów w klasach na jednej z lekcji. Plan był skrupulatnie przygotowywany. Dyrekcja odciągnęła uwagę nauczycieli i zorganizowała tajną radę pedagogiczną, aby w tym czasie dzieci mogły zamienić się klasami. Całej akcji towarzyszyło dużo śmiechu, radości i podekscytowania, czyli tego co najważniejsze w tym święcie. Dodatkowo uczciliśmy dzisiejszą datę Dniem Bez Plecaka oraz Dniem Piegów. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i włączenie się w nasze inicjatywy.
Joanna Pieńkowska i Wojciech Kawęcki
Wynalazki, czyli skok w przeszłość ku przyszłości
- 01.04.2025
- 22
Na co dzień otaczają nas różne przedmioty, ale... Czy wiecie jak doszło do tego, że one powstały? Dzieci z klasy 2b już zgłębiły tę wiedzę i podzieliły się nią ze swoimi kolegami z klasy 1a, 1b i 3b zapraszając ich na przygotowane przez siebie wspaniałe prezentacje o wynalazkach.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Marzena Wach
Trzecioklasiści w Muzeum Techniki
- 26.03.2025
- 24
18 marca uczniowie klasy 3B zwiedzali Muzeum Techniki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z eksponatami z wielu dziedzin, m. in. astronomii, fizyki, informatyki, transportu, radiotechniki. Było bardzo ciekawie!
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii klasy 3B
Bożena Siemieńska
Gratulacje!
- 25.03.2025
- 2
Niewiele osób wie, że nasza pani pedagog Joanna Pieńkowska od kilku lat trenuje Taekwon-Do.
W dniach 20-23 marca 2025 odbyły się XII Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych Taekwon-Do w Głubczycach, w których mieliśmy swoją reprezentantkę.
Joanna Pieńkowska zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski!!!
I miejsce 🥇i tytuł Mistrzyni Polski w walkach seniorek
III 🥉miejsce w układach formalnych
III 🥉miejsce w testach siły
Ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
A na niemieckim...
- 21.03.2025
Na lekcjach języka niemieckiego w klasach 5 dopasowywaliśmy skarpetki z niemieckimi słówkami z ostatnich lekcji ćwicząc zdania ze zwrotem „es gibt” a w klasie 8 rozmawialiśmy też o ludziach z zespołem Downa. Okazało się, że nasza koleżanka Nina poznała osobiście bohaterów filmu „Matki pingwinów”, czyli dzieci z zespołem Downa.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, bo 21 dzień trzeciego miesiąca w roku jest jak trzeci chromosom w 21 parze. Chromosomy mają ponoć kształt skarpetki, dlatego Samorząd Szkolny zaproponował przyjście dziś w skarpetkach nie do pary, ale to nie jest dzień ubrań lecz ludzi z tą chorobą genetyczną, którą ma 1 na ok. 1000 dzieci.
Temat Zespółu Downa nie jest powszechnie znanym tematem wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się, że to zespół wad genetycznych. Osoby z Zespołem Downa przejawiają wiele charakterystycznych cech. W zakresie wyglądu to m.in. skośne rozstawienie szpar powiekowych, niski wzrost, mała głowa, mały, krótki nos, małe, nisko osadzone uszy, grube usta, krótka szyja. Typowe jest występowanie wad m.in. serca i układu sercowo-naczyniowego, wad w budowie kośćca, w budowie układu pokarmowego i oddechowego, obniżone napięcie mięśniowe, niedoczynność tarczycy czy celiakia. W zakresie rozwojowym u większości osób występuje niepełnosprawność intelektualna, obserwuje się opóźniony rozwój ruchowy, funkcji poznawczych oraz opóźniony rozwój mowy. Osoby z zespołem Downa zazwyczaj są otwarte, rozmowne, miłe, ufne i chętnie wchodzą w interakcje społeczne. Wymagają specjalnej opieki medycznej i rehabilitacji, ciepła i akceptacji ze strony najbliższych, stałej motywacji do nauki samodzielności.
Zespół Downa to nie choroba, choroby się leczy. Jest to wada genetyczna, która towarzyszy im przez całe życie. Mimo to zdobywają medale na olimpiadach, występują w telewizji, reklamują kosmetyki i chodzą na modowych wybiegach. Oni nie widzą swojej inności. Każdy z nas jest inny, każdy z nas jest ważny! Starajmy się nie oceniać lecz zrozumieć osoby z Zespołem Downa. Informujmy, z czym muszą borykać się osoby z dodatkowym chromosomem.
Uczmy i wpajajmy od dziecka szacunek do drugiego człowieka bez względu na jego niepełnosprawności, choroby, kolor skóry czy też poglądy.
Jolanta Wróblewska
I wreszcie przyszła! Tydzień oczekiwania na wiosnę
- 21.03.2025
- 64
Miniony tydzień minął nam na oczekiwaniu na przyjście Wiosny. Poniedziałek spędziliśmy na zielono. We wtorek przyozdobiliśmy włosy w kwiaty, aby w środę wszystko wywrócić do góry nogami – przede wszystkim nasze ubrania. We czwartek nasze czekanie upłynęło nam na ,,luzie”, bo w dresach. W piątek nareszcie do nas dotarła. Na dworze zrobiło się ciepło, słonecznie i wiosennie. W tym dniu włączyliśmy się również w obchody Dnia Osób z Zespołem Downa. Dlatego ubraliśmy kolorowe skarpetki "nie do pary”. Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekty i obiecujemy, że postaramy się zatrzymać wiosnę u nas jak najdłużej.
Joanna Pieńkowska i Wojciech Kawęcki
Najpiękniejsze miejsca na Ziemi
- 19.03.2025
- 18
Czy można podróżować palcem po mapie? Okazuje się, że nie tylko można, ale jest to bardzo ekscytujące i pasjonujące zadanie. A przekonały się o tym dzieci z klasy 2b, które na zakończenie klasowego projektu "Najpiękniejsze miejsca na Ziemi" przygotowały wspaniałe prezentacje. Było ciekawie, a czasami bardzo smacznie 😉
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Marzena Wach
W świetlicy wiosna na zielono i zdrowo!
- 19.03.2025
- 8
W minionym tygodniu w świetlicy bawiliśmy się w dietetycznych detektywów. Odkryliśmy znaczenie słowa "superfoods". Okazało się, że są to produkty spożywcze wyjątkowo bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały i antyoksydanty. Dzięki swoim właściwościom wspierają zdrowie i samopoczucie. Supefoods często zawierają więcej wartości odżywczych niż inne produkty spożywcze. Przykładem takim jest rzeżucha, która zawiera witaminy A i C, K witaminę E oraz witaminy z grupy B. Oprócz tego występują w niej żelazo, magnez, potas i wapń. Rzeżucha zasługuje na uwagę nie tylko z względów zdrowotnych, jest symbolem wielkanocnego stołu i zwiastuje wiosnę. W świetlicy wiosna na zielono i zdrowo!
Katarzyna Wysocka
Dzień Św. Patryka
- 17.03.2025
- 51
Zielono zrobiło się w naszej szkole nie tylko z powodu nadchodzącej wiosny, ale z okazji dnia patrona Irlandii - św. Patryka.
Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać historię i symbole związane z tym świętem, wzięli udział w quizie z nagrodami oraz w sesji zdjęciowej.Anna Ignatowicz-Cecot i Joanna Sołomiewicz-Grzebień
Królowa nauk w SPN81
- 14.03.2025
14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi.
Z tej okazji przypominamy, w jakich konkursach matematycznych wzięli i wezmą udział nasi uczniowie w roku szkolnym 2024/2025.
- OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW
- KONKURS MATEMATYCZNY MKO
- KONKURS MATEMATYCZNY „MAŁY PITAGORAS”
- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MATL MATEMATYKA I ANGIELSKI – TO LUBIĘ”
- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „SIGMA”
- KONKURS MATEMATYCZNY „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŻYCIE”
- KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”
- KONKURS MATEMATYCZNY „EULER”
- KONKURS MATEMATYCZNY „WLADEX”
- KONKURS MATEMATYCZNY „MAŁACHOWIAK”
Mamy na koncie sporo sukcesów (wkrótce będziemy się chwalić). Czekamy na kolejne, bo niektóre konkursy wciąż przed nami.
W kosmos z klasą - warsztaty Uniwersytetu Dzieci w 3B
- 14.03.2025
- 18
Tym razem budowaliśmy Układ Słoneczny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii klasowej
Bożena Siemieńska
Ósmoklasiści z wizytą na targach edukacyjnych
- 13.03.2025
- 3
W zeszłym tygodniu klasa VIII odwiedziła Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2025. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą 40 szkół średnich i porozmawiać z doradcami zawodowymi. Chętni wzięli udział w panelach:
- Czy kompetencje przyszłości to faktycznie coś nowego?
- Twoja przyszłość w Twoich rękach!
- Stypendia na start: szansa dla ósmoklasistów i młodych talentów.
Anna Januszewska
Dzień Śpiocha
- 11.03.2025
- 12
W poniedziałek 10 marca świętowaliśmy "Dzień Śpiocha". Dlatego naszych uczniów i nauczycieli można było spotkać na korytarzach i dziedzińcu w różnego rodzaju piżamach, szlafrokach, z poduszkami, pluszakami oraz kocykami. Pogoda nam sprzyjała, więc humor wszystkim dopisywał.
Zostaje więc nam życzyć:
DobranocJoanna Pieńkowska i Wojciech Kawęcki
Rozwijamy pasje i zainteresowania w klasie 2b
- 04.03.2025
- 5
W ramach Projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" chętne dzieci opowiadają o swoich pasjach. Tym razem o swoich zainteresowaniach opowiedział nam Adaś. A że zrobił to bardzo profesjonalnie, nagrodzony został gromkimi brawami.
Brawo!
Marzena Wach
Zainspirowani lekturą
- 04.03.2025
- 3
Klasa 1a zainspirowana lekturą "Zaczarowana zagroda" zamieniła swój klasowy parapet w zimną Antarktydę. W naszej klasie można zaobserwować całe rodziny i grupy pingwinów Adeli.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Olga Korczak
Wybieramy książki do naszej biblioteki - ankieta czytelnicza NPRCZ
- 04.03.2025
Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotację w kwocie 15000 zł na zakup książek! Prosimy o wypełnienie ankiety:
aby można było zakupić pozycje, które spełniałyby Wasze oczekiwania. Podajcie tytuły książek, serii wydawniczych, które polecacie, które warto przeczytać, lub które chcielibyście, by znalazły się na naszych półkach. Propozycje tytułów można również zgłaszać bezpośrednio w bibliotece szkolnej.
Pierwszoklasiści w Muzeum POLIN
- 03.03.2025
- 41
Jak gra się w drejdla? Czym jest frucka? Tego i innych ciekawostek dowiedziały się dziś klasy pierwsze na warsztatach w muzeum Polin. Dzięki historii trójki przyjaciół – Hany, Szlomo i Michała z Bractwa Podwórkowej Przyjaźni przenieśliśmy się w czasy dawnej Warszawy i poznaliśmy przedwojenne zabawy. Na wystawie stałej zobaczyliśmy, jak kiedyś wyglądały ulice czy podwórka. Zagraliśmy w dawne gry i wykonaliśmy własną zabawkę.
Olga Korczak i Kinga Kondraciuk
WOŚP - podsumowanie
- 03.03.2025
Szanowni Państwo,
mamy przyjemność ogłosić, że wspólnie udało nam się zebrać kwotę 159 264,42 zł na rzecz 33. Finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w kwestę, za liczne włączanie się w nasze licytacje sztabowe oraz wszystkie wpłaty na e-skarbonki. Bez Państwa ogromnych serc to wszystko by się nie udało.
Dziękujemy!!!
Wojciech Kawęcki
Igrzyska Zimowe 2025 - dzień piąty
- 03.03.2025
- 11
Piątek i ostatni dzień zmagań. Tym razem snowboard. Nasza reprezentacja w tej konkurencji to zaledwie dwójka uczniów. Józek z klasy 5 był szósty. Zaraz po zawodach nadszedł czas na podsumowanie i zakończenie Igrzysk. Podczas ceremonii wręczano nagrody indywidualne oraz podsumowano klasyfikację szkół. Nasza szkoła w kategorii klas 1-3 zajęła czwarte miejsce, a w kategorii klas 4-6 miejsce szóste. To rewelacyjne wyniki!
Gratulujemy wszystkim Zawodnikom i Zawodniczkom.
Szymon Wójcik-Witanowski
Dietetyczni detektywi
- 28.02.2025
- 6
Najmłodsza grupa podczas zajęć na świetlicy wcieliła się w dietetycznych detektywów. Niestety okazało się, że aby doszukać się cukru w różnych produktach uznawanych potocznie za przekąski, wcale niepotrzebne były lupy. Cukru jest mnóstwo i to szokuje.
Katarzyna Wysocka
Igrzyska Zimowe 2025 - dzień czwarty
- 28.02.2025
- 33
Najważniejszy dzień, bo narciarstwo, i największa frekwencja każdej ze szkół. Warunki bardzo trudne i bardzo mokry śnieg nie ułatwiały dzieciom przejazdów. Dzień bez medali, ale z bardzo dobrymi czasami naszych zawodników. Po zawodach udaliśmy się na zasłużony relaks do Term Chochołowskich. Po powrocie jeszcze znaleźliśmy 15 minut na lekcje.
Szymon Wójcik-Witanowski
Ósmoklasiści na Wilanowskiej Giełdzie Szkół
- 27.02.2025
- 3
Dzisiaj klasa VIII wzięła udział w Wilanowskiej Giełdzie Szkół. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą 29 szkół średnich z różnych dzielnic Warszawy. Mogli porozmawiać z doradcą zawodowym lub skorzystać z licznych zaplanowanych przez organizatorów atrakcji.
Anna Januszewska
Projekt: "My healthy plate" w klasach 1
- 27.02.2025
Wokół Tłusty Czwartek - kiedy będzie lepsza okazja do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania?😁Pierwszaki bez problemu określiły, w jakich produktach znajdziemy witaminy, węglowodany, białka, tłuszcze i cukry. Wiedzą też już, ile powinno się ich znaleźć na naszym codziennym talerzu😀Nasze 'Healthy and unhealthy plates' zawisły w klasach, więc można je już podziwiać i czerpać z nich inspiracje😀
Katarzyna Wojciechowska i Joanna Sołomiewicz-Grzebień
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 27.02.2025
- 10
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto państwowe ustanowione jako hołd dla żołnierzy związanych z Armią Krajową, którzy podjęli niezłomną walkę z narzuconym Polsce po II wojnie światowej systemem komunistycznym. Nie godzili się na dyktat Związku Sowieckiego, chcieli, byśmy żyli w wolnej Ojczyźnie.
Z okazji zbliżającego się święta na drzwiach sal lekcyjnych zawisły plakaty, dzięki którym uczniowie mogą poznać sylwetki niektórych z nich.
Cześć i chwała Bohaterom!
Tomasz Wiesław Szklarski
Igrzyska zimowe 2025 - dzień trzeci
- 27.02.2025
- 8
Jedyny dzień w grafiku, kiedy można było chwilę dłużej pospać. Zawody łyżwiarskie w Nowym Targu rozpoczęły się o 12. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o każdą sekundę na torze. Medali nie było, ale rywalizacja była wspaniała. Po obiedzie udaliśmy się na stok narciarski, aby rozjeździć się przed jutrzejszymi zawodami. Wieczorem, po późnej kolacji, było jeszcze trochę czasu na relaks przy play station.
Szymon Wójcik-Witanowski
A na angielskim u pierwszaków...
- 27.02.2025
- 2
'Best English Ever!!!' - takim okrzykiem dzieci z klasy 1b skomentowały zajęcia z wykorzystaniem Edu-maty. Powtarzanie trudniejszych struktur z dołączeniem rytmu i ruchu od razu staje się ciut przyjemniejsze i łatwiejsze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie zabawy na języku angielskim!
Katarzyna Wojciechowska
Klasa 2b w Fabryce Czekolady E. Wedel
- 26.02.2025
- 29
Oj było słodko! Jak karnawał... to słodka czekoladowa rozpusta pasuje bardzo. Zgodnie z tą zasadą dzieci z klasy 2b wybrały się do Fabryki Czekolady E. Wedel. Jednak oprócz pysznych słodkości zdobyliśmy również potężną dawkę wiedzy na temat historii i sposobu produkcji czekolady. Poznaliśmy także losy założycieli fabryki oraz całej rodziny Wedlów.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Marzena Wach
Igrzyska Zimowe 2025 - dzień drugi
- 25.02.2025
- 72
Dzień drugi a zarazem pierwszy dzień startowy Igrzysk. Bardzo wczesna pobudka i wyjazd do Kościeliska na stadion biathlonowy. Piękna pogoda. Tego dnia dzieci rywalizowały w pierwszej konkurencji, czyli narciarstwie biegowym. Z sukcesami udział zakończyły dziewczynki z klas 4-6 oraz dziewczynki i chłopcy z klas 1-3. Piąte, szóste i ósme miejsce zajęli odpowiednio Teodor, Kajetan z klasy 3b oraz Bruno z klasy 1b. Tosia z klasy 3b była ósma w swojej kategorii wiekowej. Każdy uczeń punktował indywidualnie i dla szkoły. Wieczorem udaliśmy się na trening łyżew przed kolejnym dniem zawodów.
Szymon Wójcik-Witanowski
Zabawa karnawałowa klas I-III
- 25.02.2025
- 136
25 lutego w naszej szkole odbyła się wyjątkowa zabawa karnawałowa dla uczniów klas młodszych. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową, pełną kolorów, radości i śmiechu.
Wspaniale przebrani uczniowie z klas I-III, wspólnie z wychowawcami, bawili się do samego końca. Dzieci przybyły na bal w fantazyjnych strojach, które przeniosły nas do baśniowych światów. Wśród przebranych pojawiły się księżniczki, rycerze, superbohaterowie, zwierzątka, a także postacie z ulubionych bajek. Kreatywność dzieci była niezrównana!
Zabawa rozpoczęła się od wspólnej choreografii, która porwała wszystkich do tańca. Nie zabrakło też różnorodnych konkursów przygotowanych przez Mały Samorząd, które dostarczyły mnóstwo radości.
Zabawa karnawałowa stała się doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej oraz do wspólnego celebrowania tego radosnego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, i zapraszamy na kolejne, równie wyjątkowe imprezy organizowane przez Mały Samorząd.
Agata Czerniszewska
DUCH w klasie 3b
- 27.02.2025
- 11
Na kolejnych zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii dowiedzieliśmy się, jak żyli ludzie w dawnym mieście.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej galerii klasowej
Bożena Siemieńska
Igrzyska Zimowe 2025 - dzień pierwszy
- 25.02.2025
- 3
Dzień wyjazdowy, podróż upłynęła nam bardzo dobrze. Po obiedzie na trasie udaliśmy się na trening nart biegowych do Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Przywitały nas cudowne warunki i piękna pogoda. Po treningu dojechaliśmy do hotelu i po kolacji dzieci zabrały się do odrabiania lekcji.
Szymon Wójcik-Witanowski
Podsumowanie Tygodnia Dr. Seussa
- 25.02.2025
- 11
Można śmiało powiedzieć, że nasi uczniowie to eksperci. Znają doskonale twórczość Dr. Seussa i znakomicie się bawią i uczą, czytając po angielsku, bo jak powiedział Dr. Seuss:
„Im więcej czytasz, tym więcej rzeczy wiesz. Im więcej się uczysz, tym więcej miejsc odwiedzisz.”Anna Ignatowicz-Cecot, Joanna Sołomiewicz-Grzebień i Katarzyna Wojciechowska
Ogólnopolskie zawody w układaniu kostek Rubika na czas
- 24.02.2025
- 13
W sobotę nasza szkoła współorganizowała ogólnopolskie zawody w układaniu kostek Rubika na czas. Wzięło w nich udział 150 speedcuberów. Byli wśród nich także nasi uczniowie.
Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu oraz Światowej Federacji Speedcubingu (WCA).
Ustanowiono wiele rekordów, a wyniki najlepszych z najlepszych wydają się wręcz niewiarygodne!
Dziękujemy wolontariuszom za wsparcie w organizacji turnieju i za gorący doping, na który mogli liczyć nasi szkolni speedcuberzy.Anna Januszewska
Ferie... ferie i po feriach
- 24.02.2025
- 15
Choć ferie już się skończyły to w klasie 2b nadal o nich opowiadamy. Dzięki tym wspomnieniom na nowo zwiedzamy i poznajemy cały świat. Czyli przyjemne z pożytecznym:)
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w naszej klasowej galerii
Marzena Wach
O zdrowym żywieniu na angielskim
- 20.02.2025
- 16
Na czwartkowej lekcji języka angielskiego uczniowie klas pierwszych poznali zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedzieli się między innymi do czego są nam potrzebne białko, węglowodany i tłuszcze. Z zaangażowaniem wykonali projekty - dzielili produkty żywnościowe na dwie kategorie: zdrowe i niezdrowe (Healthy plate, Unhealthy plate). Brawo dla pierwszaków za aktywny udział w zajęciach!
Joanna Sołomiewicz-Grzebień i Katarzyna Wojciechowska
Ósmoklasiści w Muzeum Ewolucji
- 19.02.2025
- 9
Kiedy biologia sięga po historię, to nie po tę spisaną na papirusach, czy kartach książek, ale po taką zapisaną w skałach. Wizyta w Muzeum Ewolucji 🦖 to była wyprawa w przeszłość, która dzięki rozwojowi nauki jest coraz bardziej znana... nam od dzisiaj też 😀
Anna Głuśniewska
A na zajęciach florystycznych...
- 17.02.2025
- 24
A na zajęciach florystycznych w styczniu robiliśmy anemony, jarzmianki, przebiśniegi i krokusy. Kwiaty wyszły piękne, uczniowie zadowoleni, zarażeni moją pasją. Nawet z pozoru najdziwaczniejsza pasja jest czymś bardzo cennym. Niezależnie od tego, jak szary jest dzień, życie z pasją to przepis na szczęście, który każdy ma szansę wypróbować.
Jolanta Wróblewska
Archiwum Aktualności