Trzeciaki robią wszystko, by w klasie oddychać czystym powietrzem. W tym roku znowu założyli fabrykę tlenu na parapecie.
Bożena Siemieńska
Trzeciaki robią wszystko, by w klasie oddychać czystym powietrzem. W tym roku znowu założyli fabrykę tlenu na parapecie.
Bożena Siemieńska
W ramach edukacji przyrodniczej pierwszoklasiści założyli hodowlę fasoli. Przez najblizsze 3 tygodnie będą obserwować czynniki potrzebne do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapy dojrzewania fasoli.
Angelika Flisek
Tradycją naszej szkoły jest integracja starszych i młodszych uczniów. Aby podtrzymać tradycję, uczniowie klasy 8a odwiedzili dziś klasę 1 i 2a i poprowadzili po angielsku lekcje z okazji Dnia Św. Patryka. Było zielono, ciekawie i wesoło!
Anna Ignatowicz-Cecot
Jak co roku, w okolicach 17 marca na lekcjach języka angielskiego rozmawiamy o Saint Patrick's Day, skąd i po co wzięło się to święto. Najmłodsi wyklejali psotnego Leprechauna i nauczyli się tańczyć do piosenki o nim oraz robili sobie zabawne zdjęcia w fotobudce, starsi podeszli do tematu bardziej fachowo, czytając artykuły poświęcone temu dniu.
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
Uczniowie klasy 2a chętnie pogłębiają swoją wiedzę z przyrody i ekologii, dlatego z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr Magdaleny Jarzębowskiej pt. "Czy rośliny mają dzieci?"
Marzena Wach
Zbiórka zabawek zorganizowana przez naszych trzecioklasistów spotkała się z OGROMNYM odzewem uczniów ze wszystkich klas, którzy bardzo chętnie podzielili się swoimi ulubionymi zabawkami z potrzebującymi dziećmi.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za wielkie serce a uczniom klasy 3 za posegregowanie i przygotowanie paczek do przekazania na szczytny cel.
Kolejny raz pokazaliście, że umiecie i lubicie pomagać!
Bożena Siemieńska
Księgozbiór szkolnej biblioteki ponownie został wzbogacony o piękne książki. Specjalnie dla najmłodszych uczniów kupiliśmy książki do czytania po angielsku. To kolejna dostawa książek angielskojęzycznych, która błyskawicznie zniknęła z bibliotecznych półek. Nic dziwnego - nasi uczniowie czytają już w klasie pierwszej.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczestnicy Koła plastycznego również włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jedne z zajęć poświęcili na przygotowanie kanapek, które następnie zostały przekazane do punktu na Dworcu Centralnym .
Joanna Czopowicz
Archeolodzy walczą z czasem, żeby ocalić przed powodzią jedyny ślad zapomnianej cywilizacji. W tym krótkim zdaniu kryją się: morze przygód, burza zdarzeń i fala sławy, które uderzyły w odkrywców Faras niczym pustynny żar. Aby poznać szczegóły tej historii uczniowie klasy siódmej przenieśli się do lat 60. XX wieku. Podczas lekcji online w Muzeum Narodowym poznali profesora Kazimierza Michałowskiego oraz pozostałych członków jego ekipy i dowiedzieli się, co odkryli i dlaczego obawiali się potopu na pustyni.
Joanna Czopowicz
Klasa 3 zakończyła projekt Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii prezentując plakaty reklamujące najstarsze wieżowce stolicy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Na co dzień otaczają nas różne przedmioty ale...Czy wiecie jak doszło do tego, że one powstały? Dzieci z klasy 2a już zgłębiły tę wiedzę i podzieliły się nią ze swoimi młodszymi kolegami z klasy 1, zapraszając ich na przygotowane przez siebie wspaniałe prezentacje o wynalazkach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A
Marzena Wach
Trzecioklasiści już wiedzą, jak krąży woda w przyrodzie, jak działa napięcie powierzchniowe wody i jak zrobić budyń z ziemniaka. A to wszystko dzięki Amelce, Maksowi i Borysowi, którzy przygotowali i przeprowadzili doświadczenia dla klasy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy 8A postanowili zrobić kanapki dla osób przyjeżdżających z Ukrainy. Dzięki wspaniałej organizacji naszych ósmoklasistów, udało się przygotować 89 świeżych kanapek. Jedzenie zostało dostarczone do MAL Ochota i przekazane potrzebującym na warszawskich dworcach.
Nasi uczniowie stwierdzili zgodnie, że warto pomagać!
Anna Ignatowicz-Cecot i Magdalena Czerniak
Uczniowie klasy pierwszej na lekcjach języka angielskiego stworzyli plakaty o zwierzętach. Poznali przy okazji różne grupy zwierząt, takie jak ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby oraz opisywali wybrane zwierzęta.
Anna Ignatowicz-Cecot
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował w każdej klasie plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę. Zdobywczyniom tego tytułu serdecznie gratulujemy!
Magdalena Czerniak
W tym roku szkolnym warzywnikiem będzie się opiekowała klasa 1. Uczniowie już teraz przystąpili do porządkowania i przygotowania ziemi pod uprawy.
Dzięki takiemu zaangażowaniu pierwszoklasistów planowane sadzonki truskawek nie mają prawa nie urosnąć ;)
Irena Poszwald
Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję "Zbiórka zabawek". Zabawki można przynosić do klasy III do środy 9 marca. Zebrane rzeczy zostaną przekazane dzieciom, które tymczasowo przebywają w hali OSiR.
Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią
Klasa 5 na lekcjach hiszpańskiego stworzyła własne menu - w ramach utrwalania słownictwa związanego z jedzeniem. Wspaniale odnaleźli się w rolach twórcy menu, a niektórzy w roli menedżerów.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Na zajęciach "Gry i zabawy matematyczne" dzieci tworzyły gry według własnego pomysłu. Testowanie gier dało dużo radości i satysfakcji!
Bożena Siemieńska
"W świecie znaków i symboli" to tytuł kolejnego projektu który zrealizowaly dzieci z klasy 2a... na zajęciach dowiedziały się czym są piktogramy i jak wiele informacji przekazują. Same również zaprojektowaly własne piktogramy:)
Marzena Wach
Uczniowie kalsy 2B utrwalali umiejętności związane z wykorzystywaniem zegara w codziennych sytuacjach. Była to też okazja do zaprezentowania słynnych zegarów świata.
Agata Czerniszewska
Uczniowie klasy 1 i 2b zobaczyli słynne dzieło Petera Paula Rubensa: XVII-wieczny "Portret damy". Dzięki wizycie w Desa Unicum mieli możliwość obcowania ze sztuką na wyciągnięcie ręki i zdobyć wiedzę na temat konserwacji dzieł sztuki.
Angelika Flisek
2 marca uczniowie klasy 2A i 3 wzięli udział w kursie w Akademii Montemarco, podczas którego uczyli się zasad savoir-vivre'u a szczególnie właściwego zachowania się przy stole. Dowiedzieli się, w jakiej pozie należy siedzieć, jak trzymać sztućce i kiedy można rozpocząć posiłek. Poznaną wiedzę mogli zastosować w praktyce podczas trzydaniowego posiłku. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia kursu.
Bożena Siemieńska
1 marca na korytarzach szkolnych spotkać było można księżniczki, czarodziejki, piratów i bohaterów Gwiezdnych Wojen. Wszyscy oni zmierzali na coroczny bal karnawałowy.
Marcin Siperek
Co porosty mówią o jakości powietrza? Czy do badania jakości powietrza potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowani eksperci? Jak zbadać jakość powietrza za pomocą porostów? Czy porosty mogą być wskaźnikami zmian powietrza? Podczas zajęć uczniowie klasy 2A dowiedzieli się, jakie rodzaje porostów występują w środowisku. Rozmowa poparta prezentacją multimedialną pozwoliła im w pełni zrozumieć zjawisko powszechnego występowania porostów. W drugiej części lekcji uczniowie przeprowadzili obserwacje w terenie. Wykorzystując skalę porostową i lupy, sprawdzili obecność porostów i ocenili stan zanieczyszczenia powietrza w otoczeniu szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A
Marzena Wach
Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w kolejnych zajęciach projektu historycznego. Tym razem tematem było stare kino.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Tomasz Wiesław Szklarski
Uczniowie klas drugich napisali piękne kartki dedykowane Rodzicom. Wyrazili w nich po angielsku, jak bardzo ich kochają. Kartki włożyli w koperty, które w tajemnicy wrzucą do skrzynek pocztowych, aby rodzice mieli niespodziankę. Spóźnione, ale najszczersze na świecie życzenia z okazji Dnia Miłości!
Sandra Grzesiuk-Brocka
24 lutego dzieci z klasy 2a zakończyły projekt pt "Najciekawsze miejsce na Ziemi".
W ramach realizacji projektu dzieci podróżując po mapie zwiedziły wiele ciekawych miejsc w Polsce i na całym świecie. A na zakończenie przygotowały wspaniałe prezentacje:)
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A
Marzena Wach
Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie klasy 1 przynieśli swoje zbiory i założyli tematyczne ubrania. W glinie odcisnęli ulubionego dinozaura, poznali ich nazwy oraz przeczytali opowiadanie i wysłuchali książeczki o dinozaurze. A na pamiątkę otrzymali gumki, oczywiście w kształcie dinozaura.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Za każdym razem kiedy zabieramy się za gotowanie tak naprawdę stajemy się nie kucharzami a naukowcami. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2A i 3, którzy 22 lutego wzięli udział w warsztatach "Chemia w kuchni". Uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze zawarte w niektórych produktach oraz ich ciekawe właściwości chemiczne.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A i Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
22 lutego lekcja hiszpańskiego w klasie 5 miała wymiar dwujęzyczny, bowiem p. Sandra wspólnie z p. Olą połączyły swoje siły i dziedziny. Uczniowie uczyli się ułamków po hiszpańsku przy słodkim udziale mandarynek. Lekcja miała też charakter powtórzeniowy - wkrótce sprawdzian z ułamków po polsku. Po hiszpańsku poćwiczyliśmy za to liczenie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 5
Sandra Grzesiuk-Brocka
22 lutego pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach "Wszystkie kolory tęczy". Podczas zajęć uczniowie zamienili się w fizyków i badali właściwości światła. Poznali podstawy teorii barw a także przeanalizowali wszystkie kolory tęczy. A na koniec zamknęli tęczę w próbówce!
Natomiast uczniowie klasy 2B mieli okazję poeksperymentować z wodą.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1 i Galerii klasy 2B
Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy I przygotowali prezentacje o tym, jak spędzili zimowe ferie.
Angelika Flisek
Nasi pierwszoklasiści przygotowali super prezentacje, w których zachęcają do przeczytania lektury. Prace można oglądać na korytarzu C.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1
Angelika Flisek
Trzecioklasiści realizują projekt Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka - historycznie". 21 lutego odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie poznawali Polskę średniowieczną.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Dla ciśnienia atmosferycznego nie ma niemożliwego! Na zajęciach Koła Odkrywców uczniowie udowodnili, że lekki balon potrafi utrzymać ciężką szklankę.
Angelika Flisek
W ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" trzecioklasiści przygotowali dla pierwszoklasistów prezentacje. Mamy nadzieję, że zarazili młodszych kolegów swoimi pasjami :)
Bożena Siemieńska
Uczniowie klasy 2A wzięli udział w zajęciach "Z wizytą u Książąt Mazowieckich" z cyklu warsztatów Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Dowiedzieli się, jak zmieniła się Warszawa w czasach ostatnich Jagiellonów, a także grali we własnoręcznie zrobioną grę planszową. Bezbłędnie odpowiedzieli też na pytania i zagadki, czym zasłużyli na tytuł Znawcy Mazowsza!
Więcej o działaniach przeprowadzonych w ramach akcji znajduje się w zakładce Projekty i programy
Koordynator akcji w szkole: p. Marzena Wach
W klasie 4 pojawiła się specjalna tablica pod nazwą "Motivation Board". Jej celem jest zachęcenie uczniów do używania angielskiego w różnych sytuacjach. Wśród proponownych dodatkowych aktywności jest platforma padlet.com, na której uczniowie komentują obejrzany materiał. Inne sposoby na otrzymanie naklejek oraz dodatkowej oceny to pomoc w odrabianiu pracy domowej, którą w tym tygodniu odrobił każdy uczeń grupy p. Sandry... Czyżby tablica miała magiczne właściwości?
Sandra Grzesiuk-Brocka
Klasa 3 realizuje kolejne warsztaty w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci - "Superbohaterzy Nauki. Dokąd zaprowadzi nas ciekawość". Tym razem trzecioklasiści badali dlaczego Księżyc czasami wygląda jak rogalik i jak funkcjonuje Układ Słoneczny.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
W ramach projektu "Muzyczne lekcje w Warszawie" uczniowie klasy 3 spotkali się z Nadwornym Hejnalistą Zamku Królewskiego Miasta Stołecznego Warszawy.
Bożena Siemieńska
Nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon. Laureatami tego konkursu zostali Zuza G. i Filip z klasy 2a oraz Borys, Kuba J., Tymon, Adam i Hania z klasy 3.
Natomiast w szkolnym konkursie English Advent Calendar zwycięzcą został Wiktor z klasy 1, a wyróżnienie otrzymali Jagna i Ludwik z klasy 2b.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!
Anna Ignatowicz-Cecot
Nasi pierwszoklasiści w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły po feriach. Oprócz nauki wierszyków walentynkowych, poznania historii tego święta i angielskich słówek z nim związanych, tworzyli kartki walentynkowe i zapozowali do zdjęć! A wszystko to z wielkim zaangażowaniem i sercem!
Anna Ignatowicz-Cecot
19 stycznia podsumowaliśmy projekt "Dr. Seuss Festival". Uroczystość rozdania nagród uświetniły występy pięciorga finalistów, którzy za wyjątkową interpretację utworu Dr. Seussa otrzymali spersonalizowane nagrody.
Nagrodzeni zostali też pozostali uczniowie, którzy dostarczyli nagrania.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu, która odbędzie się już w tym roku! I wypożyczania książek Doktorka! Spieszcie się, bo mimo że festiwal już się skończył, bardzo szybko znikają ze szkolnej biblioteki! Bo jak mówił Dr. Seuss: "The more that you READ, the more things you will know. The more that you LEARN, the more places you'll go".
Sandra Grzesiuk-Brocka
Uczniowie klasy 2B wykonali ciekawe projekty, w których uzasadniali dlaczego warto wybrać się w góry.
Agata Czerniszewska
Jak budowano piramidy? Czym był sfinks? Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Jak i kiedy odczytano hieroglify? To tematy od dawna budzące powszechne zainteresowanie. Także czwartoklasistów, którzy wybrali się w podróż do starożytnego Egiptu i podczas lekcji w Muzeum Narodowym szukali odpowiedzi na te pytania.
Joanna Czopowicz
Czy matematyka może być przyjemna? Uczniowie klasy 2B przekonali się, że tak! Tabliczka mnożenia przy użyciu słodyczy i owoców to świetna nauka przez zabawę.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2B
Agata Czerniszewska
Pierwszoklasiści omawiają już kolejną lekturę! Tym razem w utrwaleniu treści "Plastusiowego pamiętnika" pomogą im własnoręcznie wykonane lapbooki.
Angelika Flisek
Również uczniowie klasy 3 kontynuują spotkania w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Temat ich styczniowych warsztatów to "PRUDENTIAL - witamy w telewizji".
Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii klasy 3
Dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie? Ilu bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii? Na te pytania szukali odpowiedzi trzecioklasiści, którzy 12 stycznia wzięli udział w lekcji muzealnej "Przepis na mumię". Wizyta w Muzeum Narodowym była też okazją do poznania mitu o Ozyrysie i zwiedzenia jego królestwa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Czy podróże w czasie są możliwe? Uczniowie klas 1-2 udowodnili, że tak i przenieśli się do średniowiecza. Na zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii poznali charakterystyczne cechy ubioru tamtego okresu, dowiedzieli się jak wielkie znaczenie miał herb a także próbowali wywiercić otwór ówczesną wiertarką😀Niektórzy budowali średniowieczne warownie, inni strzelali z katapulty i próbowali swoich sił we władaniu mieczem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć również w Galerii klasy 2B, Galerii klasy 2A i Galerii klasy 1
Serdecznie gratulujemy Pani Annie Baran zdobycia tytułu Laureatki w Ogólnopolskim Konkursie dla Nauczycieli organizowanym w ramach programu "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka".
Życzymy dalszych sukcesów!
Nasi ósmoklasiści po raz ostatni w murach SPN81 spotkali się na klasowej Wigilii. Był to wyjątkowy czas poświęcony na wspólne biesiadowanie, snucie planów na przyszłość i wspominanie! Efektem tego wspominania jest piosenka nagrana przez naszych uczniów. Spot the difference!
Nagranie znajduje się na Szkolnym Youtube
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 8A
Nie tylko ósmoklasiści obdarowywali się prezentami, świąteczna atmosfera panowała także w innych klasach! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Uczniowie klas 2 i 3 na lekcji języka angielskiego pisali w tym roku kartki dla swoich rodziców. Wyrazili w nich wdzięczność i milość za wszystko, co od nich otrzymują. Kartki zostaną włożone pod choinkę lub pod poduszkę, więc sprawdźcie Drodzy Rodzice, co się tam u Was znajduje :)
Sandra Grzesiuk-Brocka
Wśród wszystkich dostarczonych zdjęć, pięknie ukazujących uroki jesieni, szczególnie trafnie tematykę konkursu oddały prace tych uczniów:
Prace konkursowe można oglądać na wystawie, która znajduje się na szkolnym korytarzu.
Bożena Siemieńska i Marzena Wach
Uczniowie klasy 3 zaprezentowali swoje prace wykonane w grupach. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o polskich miastach. Brawo Trzeciaki!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3
Bożena Siemieńska
Rozstrzygnęliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze o jesieni. Mimo ogromnych emocji i lekkiej tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie - wspaniale przygotowali recytację wierszy, zadbali o doskonałą interpretację i poprawność językową, a także zaskoczyli nas niecodziennymi rekwizytami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Mimo, że online to udało się trzecioklasistom przygotować niespodzianki na mikołajki - łamigłówki, krzyżówki i rebusy własnego autorstwa 👍😀
Bożena Siemieńska
W tym roku chętni uczniowie klas 1-3 wykonują zadania z kalendarza adwentowego. Rysują, malują, pieką, piszą listy po angielsku, budują z klocków a przede wszystkim dobrze się bawią! Oby tak dalej!
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Aby utrwalić poznane cyfry i litery pierwszoklasiści własnoręcznie przygotowali gry w stylu domino i memory.
Angelika Flisek
Uczniowie klasy 8a od dawna wiedzą, że warto pomagać. W tym roku postanowili zakupić prezenty mikołajkowe dla młodzieży mieszkającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej "Tęcza" w Warszawie. Upominki dotarły do adresatów jeszcze przed mikołajkami!
Anna Ignatowicz-Cecot i Magdalena Czerniak
Korzystając z możliwości, jakie daje nauka zdalna uczniowie klas drugich postanowili uczyć się o smakach i rodzajach jedzenia empirycznie. Ich zadanie polegało na przygotowaniu zdrowej przekąski i przedstawieniu procesu jej powstawania po angielsku oczywiście. Było zabawnie i przede wszystkim smacznie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w: Galerii klasy 2A i Galerii klasy 2B
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
Uczniowie klas drugich mieli okazję poznawać pokoje i meble w domu, a przy okazji świetnie się bawić. Było edukacyjnie i wesoło.
Anna Ignatowicz-Cecot
Powered by aSc EduPage