W ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci klasa 3b wybrała się do Kinoteki na film pt. "Dzieci z Bullerbyn".
Więcej zdjęć w Galerii klasy 3B
Agata Czerniszewska
W ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci klasa 3b wybrała się do Kinoteki na film pt. "Dzieci z Bullerbyn".
Więcej zdjęć w Galerii klasy 3B
Agata Czerniszewska
26 września uczniowie klasy 3A udali się na Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Podczas lekcji w ramach Festiwalu Nauki obserwowali przykłady zaburzeń rozwojwych u zwierząt i dowiedzieli się, czym jest patologia. W Muzeum Osteologicznym obejrzeli szkielety zwierząt domowych i dzikich. Mieli też możliwość poczuć się jak studenci, zasiadając w auli wykładowej a także dokonując obserwacji pod mikroskopem.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3A
Warszawski klasycyzm to połączenie starożytnej tradycji z ideałami XVIII-wiecznego oświecenia. Na pierwszym w tym roku szkolnym plenerze plastyczno-muzycznym nasi uczniowie mieli okazję odkryć niezwykłe zakątki Królikarni. Sporym wyzwaniem okazało się namalowanie architektury pałacu, który stanowi główną ozdobę parku. Dziś mieści się w nim Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Pogoda do działań twórczych sprzyjała, a dodatkową atrakcją okazało się ćwiczenie edukacyjne nawiązujące do biografii kilku mistrzów muzyki żyjących i tworzących w Polsce w XVIII wieku. Uczniowie w czasie malowania mieli okazję wysłuchać utworu „Warszawianka”, który był kiedyś nieoficjalnym hymnem Polski. Po skończonych zajęciach malarsko-muzycznych udaliśmy się na krótki spacer po parku, po drodze oglądając wyeksponowane na świeżym powietrzu rzeźby, w tym ekspresyjny pomnik „Fatum. Dusza odrywająca się od ciała” autorstwa Dunikowskiego. Uczniów z klas 5-7 zapraszamy na kolejny plener już w październiku!
Anna Dyś i Joanna Czopowicz
Również uczniowie klasy 1A i 1B pojechali na wycieczkę "Mikrokosmos". 22 września dzieci odwiedziły Park Edukacyjny w Ujeździe, gdzie oglądając realistyczne rzeźby wykonane w wielokorotnym powiększeniu zgłębili swoją wiedzę na temat świata owadów.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A oraz Galerii klasy 1B
Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję przetestować możliwości podłogi multiinteraktywnej SmartFloor.
Szymon Wójcik-Witanowski
20 września klasy 2, 3a i 3b pojechały na wycieczkę pt.” Mikrokosmos”. W ramach wycieczki dzieci odwiedziły Park Edukacyjny w Ujazdowie, gdzie wraz z przewodnikiem poznały magiczny świat owadów i ich życie. Wzięły również udział w warsztatach, w czasie których wykonały owady z gipsu. W rezerwacie „Niebieskie Źródła” dzieci dowiedziały się, co to jest wywierzysko skalne czy zjawisko krasowe. Był też czas na wspólną zabawę. A oto kilka fotek z naszej wyprawy:)
Zapraszamy treż do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2, Galerii klasy 3A oraz Galerii klasy 3B
Marzena Wach
W ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" uczniowie klasy 3a przygotowali wspaniałe prezentacje na temat minionych wakacji. Ogromne gratulacje dla wszystkich dzieci za zaangażowanie i bardzo ciekawe opowieści:)
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 3A
Marzena Wach
Nasi uczniowie z klas 4-8 w bieżącym roku szkolnym wezmą udział w projekcie (Nie)zwykła matematyka.
Anna Baran
16 września uczniowie kl. 7a, 7b i 8 świętowali na matematyce Dzień Kropki. Uczniowie przygotowali na tę okazję różne kropkowe dodatki: kapelusiki, czapki, krawaty, okulary i korony. A działania na liczbach wymiernych stały się pretekstem do odnalezienia na mapie nieba kształtów różnych gwiazdozbiorów, np. Lwa, Wolarza, Raka, Orła, Feniksa itp.
Anna Baran
20 września na zajęciach dodatkowych "Z ręki do mózgu" uczniowie klasy czwartej szukali środka ciężkości różnych figur wyciętych z papieru. Początkowo zadanie wydawało się trudne i mozolne. Gdy dzieci poznały i opanowały metodę, wystarczyła chwila skupienia i cierpliwości, by kartki utrzymywały się na zatemperowanym ołówku.
Anna Baran
Pierwszaki z klasy 1B w ramach projektu "Rozwijamy pasje i zainteresowania" przygotowały fantastyczne prezentacje o swoich wakacjach.
Brawo Pierwszaki 👏za piękne, bardzo pomysłowe prace oraz ogromnie ciekawe, świetnie przygotowane opowieści.
Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Bożena Siemieńska
Podczas hucznego otwarcia Koła Odkrywców nie mogło zabraknąć balonów! Ale że jesteśmy eko, daliśmy radę symbolicznie eksperymentować z jednym! Warto też wspomnieć, że podczas zajęć odkryliśmy, że jajko jest silniejsze niż myśleliśmy.
Angelika Mąkowska
Pierwsze dni pierwszoklasistów w szkole to już nauka, ale też i sporo zabawy. Brawo Pierwszaki 👏
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Bożena Siemieńska
Miłośnicy tworzenia kwiatów nie próżnują. Takie cuda powstały na pierwszych w tym roku zajęciach.
Jolanta Wróblewska
13 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez strażaka. Przećwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie małego dziecka oraz osoby dorosłej i pozycję boczną ustaloną. Dodatkowo omówione zostały przykłady wypadków, które mogą przydarzyć się w szkole i poza nią. Wszystkie klasy brały udział w quizach podsumowujących zajęcia i utrwalających zdobyte wiadomości i umiejętności. Warto wspomnieć, że były to konkursy z nagrodami i wszyscy uczniowie zasłużyli na wygraną. Takim to sposobem każdy z naszych uczniów posiada zestaw do udzielenia pierwszej pomocy wraz z instrukcją postępowania w sytuacji zagrożenia.
Dziękujemy naszemu gościowi za przeprowadzone warsztaty i udzielenie odpowiedzi na liczne pytania uczniów, nie tylko te związane z pierwszą pomocą.
Angelika Mąkowska i Joanna Pieńkowska
13 września piątoklasiści odwiedzili policyjnych lotników w ich siedzibie na Bemowie. Zwiedzali policyjne hangary, przyjrzeli się z bliska najnowszej flocie Lotnictwa Policji i poznali specyfikę służby w tej wyjątkowej jednostce.
Szymon Wójcik-Witanowski
Piątoklasiści postanowili praktycznie sprawdzić swoje umiejętności mówienia po angielsku. Przygotowali inscenizacje w dwóch restauracjach, menu po angielsku i inne potrzebne gadżety. Każdy miał okazję być zarówno klientem jak i pracownikiem restauracji. Bylo dużo śmiechu a klimat prawdziwie restauracyjny :)
Sandra Grzesiuk-Brocka
Zainspirowani lekcją CLIL o meksykańskiej sztuce na zajęciach z języka angielskiego, tworzyliśmy własne rzeźby. Oto efekty naszej pracy
Magdalena Musiałowska
Szanowni Państwo,
w roku szkolnym 2022/2023 na lekcjach języka hiszpańskiego czwartoklasiści będą korzystali z podręcznika "Reporteros Internacionales 1" wydawnictwa Difusion. Prosimy o zakupienie podręcznika i ćwiczeń.
ISBN podręcznik: 978-84-16943-76-0
ISBN ćwieczenia: 978-84-16943-77-7
Oscar Gil Ochoa
Szanowni Państwo,
w roku szkolnym 2022/2023 na lekcjach języka angielskiego pierwszoklasiści będą korzystali z podręczników "I wonder 1" wydawnictwa Express Publishing. Prosimy o zakupienie Pupil's Book oraz Activity Book.
Anna Ignatowicz-Cecot i Sandra Grzesiuk-Brocka
Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty znajduje się deklaracja odbioru dziecka ze szkoły. Prosimy o wypełnienie i przekazanie wychowawcy w dniu 1 września.
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie na wystawę prac plastycznych uczniów klasy 7 w roku szkolnym 2021/2022 kończącą projekt interdyscyplinarny muzyka-plastyka „Plakat operowy”. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego.
Anna Dyś, Joanna Czopowicz
W zakładce Plan lekcji został opublikowany plan na rok szkolny 2022/2023
Serdecznie zapraszamy na Rozpoczęcie Roku Szkolnego w czwartek 1 września na godzinę 10.00
Informujemy, że po uroczystym rozpoczęciu, nad dziećmi które pozostaną w szkole, sprawowana będzie opieka do godziny 18.00
Serdecznie gratulujemy naszym Ósmoklasistom osiągnięcia wspaniałych wyników!
Szanowni Państwo,
informujemy, że w okresie wakacyjnym, t.j. do 25.08.2022 r. szkoła czynna jest w godzinach 9.00-14.00. Przed planowaną wizytą prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły.
Szanowni Państwo,
poniżej znajduje się wykaz podręczników do kupienia przez rodziców na rok szkolny 2022/2023
Tak jak bociany zwiastują wiosnę a żółknące liście jesień, tak powrót pikniku szkolnego jest dowodem na nową normalność. I my w tę nową, pocovidową rzeczywistość chcielibyśmy wprowadzić piątą porę roku - porę na relaks. A hasło do rozpoczęcia jakże zasłużonego relaksu dał Dyrektor Szkoły p. Rafał Banaszek. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spodobała się wszystkim. I każdy dobrze się bawił, oglądając taneczne interpretacje klas I - III: pełne radości wiosenne pląsy pierwszaków, gorące rytmy goniących lato uczniów klasy IIA, wirującą wśród kropel deszczu IIB i trzecioklasistów, którzy przypomnieli nam cudowne zimowe zabawy. Klasy starsze także zaprezentowaly swoje sceniczne propozycje: klasa V-ta przedstawiła współczesny mechanizm powstawania plotki, wykorzystując wiersz Jana Brzechwy, klasa IV-ta odśpiewała z dużym entuzjazmem absurdalną piosenkę o wiośnie, klasy VI-e zmierzyły się z letnią tematyką i klasa VIA zaprezentowała się w autorskim przedstawieniu, w którym koc, kokos i świadectwo zagrały razem z uczniami. Klasa VIB porwała publiczność piosenką o słońcu i opalaniu. Klasa VII zainspirowana babim latem, początkiem roku i szkolnymi doświadczeniami odegrała brawurowo przedstawienie o blaskach i cieniach życia szkolnego. I na koniec wisienka na torcie czyli nasi - jeszcze nasi ósmoklasiści, którzy po raz kolejny udowodnili, że nauka nie poszła w las i pięknie spuentowali trudny czas dorastania do kolejnego etapu w życiu.
Dużo i pięknie się działo na scenie. Kto był, mógł podziwiać. Byli tacy, którzy podziwiali występy tuż pod sceną, inni wybrali cień wspaniale przygotowanych przez klasy namiotów. Strawa duchowa, malutkie co nieco dla ciała, rozmowa z przyjaciółmi, uśmiechy - to taki relaks w pigułce. A ci, którzy potrzebowali więcej emocji mogli wziąć udział w przygotowanych konkursach. Było gorąco....i było dużo zabawy. Dzieci mogły podjąć wyzwanie i zdobyć wszystkie punkty na stoiskach z pytaniami. I jak się okazało, temperatura emocji nie zależy od pory roku. Tak samo gorąco było "w lecie" i "w zimie". Także Rodzice mieli okazję zawalczyć i po raz drugi zmierzyli się z Nauczycielami w meczu siatkówki. Nie podam wyniku, bo jak zawsze wygrała dobra zabawa a Rodzice wiedzą, że Dzieci są w najlepszych rękach. A dopełnieniem wszystkich atrakcji był poczęstunek przygotowany przez nasze cudowne Panie Kucharki. Tradycyjny kotlecik był tą kropką w zdaniu "Wróciliśmy z tradycyjnymi piknikami." Wróciliśmy i obyśmy mogli zostać na dłużej.
A wszystkim, którzy byli na pikniku i zażyli relaksu życzymy, by efekty odczuwali jak najdłużej. Gdyby ktoś jednak przyjął za małą dawkę, podajemy receptę: kilkoro przyjaciół, dużo uśmiechu, dobra zabawa, coś pysznego... Zażyć w razie zmęczenia lub kłopotów, nie można przedawkować. A my zapraszamy za rok.
Anna Głuśniewska
Pinball Station jest pierwszym interaktywnym Muzeum Flipperów w Warszawie. Dla dorosłych to szansa na podróż do czasów młodości, a dla uczniów klasy czwartej była to okazja do odkrycia czegoś nowego, czegoś z nieznanego im świata przeszłości. Zobaczyli, jak wiele radości można czerpać z gry na klasycznym pinball'u oraz jak spędzali młodość ich rodzice.
Szymon Wójcik-Witanowski
Trzecioklasiści zdobyli tytuł Mocarzy Historii w wyniku realizacji projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii.
Gratulacje 👏
Bożena Siemieńska
Pytanie, jakie się nasuwa, gdy patrzymy na powyższe zdjęcia, nie brzmi: czy drugoklasiści czytają po angielsku, ale w jakiej pozycji potrafią to zrobić. Inwencji nie zabrakło, tak samo jak i entuzjazmu do czytania.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim nadciąga czas podsumowań. Motivation Board w klasie 4 spełniła swoje zadanie - aktywność całej grupy w dodatkowe zadania z języka angielskiego była na bardzo wysokim poziomie. Wyłoniliśmy też Mistrza - został nim Leon. Kolejna edycja już od września.
Sandra Grzesiuk-Brocka
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Zielonej Szkoły:
Środa na Zielonej Szkole upłynęła nam na tańczeniu, zabawach wodnych, majsterkowaniu i cookingu. Pomimo gorszej aury pogodowej humory wciąż nam dopisują i próbujemy aktywnie rozładować nasze niekończące się pokłady energii.
Drugi dzień na Zielonej Szkole powitał nas słońcem i śpiewem ptaków. Dzień rozpoczęliśmy aktywnie - trening i bieg na świeżym powietrzu. A potem sporty wodne - wiosłówki, kajaki, sup. Niektórzy pierwszy raz na Zielonej Szkole spróbowali swoich sił jako wioślarze. Inne grupy miały okazję wejść w rolę kucharzy i majsterkowiczów oraz wykorzystać swoje bystre oczy w strzelaniu z łuku.
Na zakończenie dnia kadra instruktorska przygotowała dla młodszych uczniów ognisko z zabawami integracyjnymi, piosenkami i kiełbaskami. W tym samym czasie starsi uczniowie bawili się na dyskotece.
Szczególnie gratulujemy pierwszakom. Ci najmłodsi uczestnicy campu stawiają czoła wszystkim wyzwaniom i zdobywają pierwsze żeglarskie doświadczenia.
Nareszcie nadeszła długo oczekiwana Zielona Szkoła. Zwarci i gotowi stawiliśmy się na zbiórce, gdzie pożegnaliśmy rodziców i ruszyliśmy w drogę. Bezpiecznie przejechaliśmy do Camp Junior w Kruklankach. Po zjedzeniu obiadu i zapoznaniu się z regulaminem ośrodka poszliśmy na zajęcia. Część z nas miała zabawy w wodzie (kajaki, SUP), które sprawiły nam dużo radości. Reszta uczniów pozostała na lądzie i tam odbywały się gry świata, dance i strzelanie z łuku. Po dwóch blokach sportowych i pysznej kolacji przystąpiliśmy do wieczornej gry terenowej.
Piątoklasiści udali się na spacer ulicami antycznego greckiego miasta. Dzięki zabytkom w Galerii Muzeum Narodowego - marmurowym posągom, wazom i przedmiotom codziennego użytku – dowiedzieli się, jak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy.
Joanna Czopowicz
Pierwszy raz w naszej szkole odbyły się zawody o Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Ziemnym. Pogoda idealna, frekwencja dopisała - do zawodów zgłosiło się 43 uczniów. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 kategorie: klasa 1, klasy 2-3, klasy 4-5 i klasy 6-8.
W kategorii klas 1 podium wyglądało następująco:
1 miejsce - Staś, 2 miejsce - Maks, 3 miejsce - Pola Ch. i Natalia
W kategorii klas 2-3:
1 miejsce - Julek z klasy 2B, 2 miejsce - Emilka z klasy 2A, 3 miejsce - Amelka i Tymon z klasy 3
W kategorii klas 4-5:
1 miejsce - Filip z klasy 4, 2 miejsce - Ignacy z klasy 5, 3 miejsce - Ola i Piotr z klasy 5
W kategorii klas 6-8 podium wyglądało następująco:
1 miejsce - Stanisław G. z klasy 7, 2 miejsce - Jerzy z klasy 7, 3 miejsce - Michał z klasy 8A i Olek z klasy 8B
Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok
Szymon Wójcik-Witanowski
W Muzeum ukryło się wiele zwierząt, zarówno tych dobrze nam znanych, jak i fantastycznych stworów. Pierwszoklasiści postanowili je wytropić. I udało im się! Wykonali też własne zwierzaki z papieru. A ponieważ wśród uczniów są miłośnicy historii udaliśmy się też na krótką wizytę do Muzeum Wojska Polskiego.
Angelika Flisek
Nasi pierwszoklasiści pięknie poradzili sobie z rozpoznawaniem kształtów, smaków i zapachów. A wszystko to po angielsku!
Anna Ignatowicz-Cecot
Szymon Wójcik-Witanowski
Marzena Wach
Również uczniowie klasy 2B przygotowali dla swoich Rodziców występ, po którym wspólnie świętowali.
Agata Czerniszewska
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Rodziny. Pierwszoklasiści przygotowali dla swoich Rodziców występ z okazji ich święta. Było wesoło i przede wszystkim rodzinnie.
Angelika Flisek
Piękna plaża, udana pogoda i wzajemne towarzystwo - to wszystko sprzyjało odpoczynkowi po egzaminach. Uczniowie klasy 8B w dniach 30 maja - 1 czerwca przebywali w Sopocie na ostatniej w naszej szkole wycieczce klasowej.
Agnieszka Naporowska
Uczniowie obu klas drugich wybrali piosenki z podręcznika i przygotowali się do występu. Pojawiły się specjalnie przygotowane deokracje, kostiumy oraz odpowiednia choreografia. Pierwsze miejsce zajęły Zuzanna i Emilia z kalsy 2A. Nagrody oraz dyplomy otrzymali wszyscy wykonawcy.
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie literowania w języku angielskim.
Za nami kolejne prezentacje pasji i zainteresowań w klasie trzeciej. Jak zwykle były bardzo interesujące i świetnie przygotowane. Brawo Trzeciaki 👏
Bożena Siemieńska
17 i 19 maja mieliśmy okazję podróżować po najciekawszych gwiazdozbiorach i planetach układu słonecznego. A wszystko to w mobilnym planetarium. Uczniowie młodszych klas zobaczyli aktualne nocne niebo, odnajdywali zwierzęta i fantastyczne postacie z greckich mitów. Starsi uczyli się odszukiwać najciekawsze obiekty i kierunki świata. Zajrzeli też do wnętrza Słońca.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Dnia Talentów 2022
Joanna Czopowicz
18 maja po raz jedenasty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów. Uczniowie zaprezentowali się w śpiewie, grze na instrumencie, recytacji, a także opowiadali o swoich sukcesach w sporcie i pokazywali swoje rysunki. A w specjalnym pokazie mody chętni uczniowie zaprezentowali, kim chcą zostać w przyszłości.
Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swoimi pasjami i sukcesami. Mamy nadzieję, że za rok swoje uzdolnienia zechcą pokazać wszyscy uczniowie szkoły, bo żaden człowiek, w żadnym wieku nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię - wtedy życie jest kolorowe a duszę rozpiera radość tworzenia.
Bożena Siemieńska
we współpracy z Agatą Kruk, Anną Martyniuk, Anną Ignatowicz-Cecot, Joanną Czopowicz, Sandrą Grzesiuk-Brocką i Krzysztofem Hołodyńskim
Szlak bajek i legend warszawskich to doskonała trasa dla tropicieli tajemnic z klasy 2B. Podczas spaceru, poznając historię miasta, próbowali zliczyć warszawskie syrenki, dowiedzieli się, co trzeba okrążyć żeby mieć w życiu szczęście, dotarli nawet do "piekiełka", by usłyszeć, co Piekarski robił na mękach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2B
Agata Kruk
Przez cały rok uczniowie klasy 2a realizowali projekt Uniwersytetu Dzieci - Ekologia. Jak chronić środowisko? W czasie zajęć prowadzili obserwacje przyrodnicze, dowiedzieli się jak dbać o środowisko, czym jest klimat, trenowali kompetencje społeczne i wzbogacali swoją wiedzę przyrodniczą. Na zakończenie projektu pracując w grupach założyli własne FABRYKI TLENU
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2A
Marzena Wach
14 maja odbył się 7. Piknik warszawskich Klubów Młodego Odkrywcy. Po raz pierwszy wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły zaangażowane w program Klubów Młodego Odkrywcy koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik.
Pod czujnym okiem Mai i Marysi z klasy 5 odwiedzający Piknik mogli zbudować rurociąg, pobawić się wracającą puszką, nadmuchać rękawy do pieczenia, podjąć się próby rozdzielenia dwóch książek, zobaczyć i zbadać napięcie powierzchniowe wody czy wykonać wykałaczkową gwiazdę.
Dziewczynom niestraszny był wiatr i deszcz. Brawa i wielkie podziękowania, Dziewczyny, za niesamowite animowanie doświadczeń!
Anna Baran
Wracamy na dobre tory z piłką nożną! Po długiej przerwie chłopcy z klasy trzeciej i czwartej udowodnili, ze grać potrafią.
Piatek 13 maja nie był pechowy i nasi młodzi piłkarze po zaciętej walce do ostatniej minuty zajęli II miejsce reprezentując szkołę w Dzielnicowym Międzyszkolnym Turnieju Piłkarskim im. Kazimierza Deyny na Ochocie.
Gratulujemy!
Szymon Wójcik-Witanowski
Jedną z inicjatyw, którą podjęliśmy chcąc zachować panią Monikę Stachniak w naszej pamięci jest akcja dotycząca zwiększenia świadomości na temat cukrzycy i nawiązania współpracy z fundacją, która robi to profesjonalnie, z pasją i zaangażowaniem. W okresie 4-10 maja zbieraliśmy środki na rzecz fundacji. Łącznie uzbieraliśmy 997,56 zł.
Chcemy, aby ta akcja stała się naszą tradycją i co roku w okresie imienin Moniki będziemy ją przeprowadzać uświadamiając całe nasze środowisko w zakresie cukrzycy.
W ten sposób chcemy wyrazić wdzięczność i dać wyraz naszej pamięci o pani Monice - niezwykle zaangażowanemu wieloletniemu wicedyrektorowi, genialnemu nauczycielowi matematyki, wspaniałej wychowawczyni, cenionej współpracowniczce i koleżance, osobie która była wzorem lojalności i pracowitości.
Trzecioklasiści wykonali swoją Encyklopedię Wynalazców i Odkrywców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Bożena Siemieńska
Rozstrzygnęliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze o wiośnie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i chęć dzielenia się pięknem poezji.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Za nami kolejny kiermasz charytatywny! Tym razem, kupując słodkości przygotowane przez czwartoklasistów, mieliśmy możliwość wesprzeć koty.
10 maja uczniowie klasy pierwszej udali się do Księgarni Dwie Siostry na lekcję księgarnianą. Poznali pracę księgarza oraz dowiedzieli się jak powstaje książka. Wizyta w księgarni była też okazją do samodzielnych wyborów książek i zakupów - uczniowie mają teraz dużo nowości do czytania!
Agata Kruk
Wtorkowy poranek to świetna pora, by wyruszyć na wycieczkę klasową i sprawdzić czy maj w Kazimierzu Dolnym jest tak samo piękny jak w Warszawie. I tak Uczniowie klas: 5-ej i 6A pojechali. Wspięli się nawet na basztę, by mieć lepszy widok. A widoki były przepiękne. Czyste, błękitne niebo, białe wapienie i cudowna wiosenna przyroda - to wszystko zachwyciło uczniów i zrozumieli, dlaczego to miasteczko nad Wisłą tak upodobali sobie artyści. Zapraszamy do wspólnego podziwiania tego, co zobaczyli nasi Uczniowie.
Anna Głuśniewska
W ramach realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci trzecioklasiści wzięli udział w wykładzie pt: "Czy da się usłyszeć świat?"
Bożena Siemieńska
Już po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się Dzień Talentów. Zapraszamy uczniów do zgłaszania swojego udziału (zapisy na plakacie znajdującym się przed sekretariatem).
Zachęcamy też do wzięcia udziału w Pokazie Mody i zaprezentowania się w strojach pokazujących wymarzone zawody.
Bożena Siemieńska i Agata Kruk
Powered by aSc EduPage