Niezwykłe spotkanie z bajką - teatrzyk kamishibai
Podczas zajęć czytelniczych pierwszoklasiści mieli okazję pracować z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska. Następnie wykonywali własne karty kamishibai i prezentowali je za pomocą teatrzyku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A i Galerii klasy 1B
4
Kolejne zajęcia techniczno-historycznego projektu
- 4
Drugoklasiści wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach techniczno-historycznego projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia". Warsztaty "Nie wilk - a wyje, nie robotnik - a pracuje.. każdy w domu go potrzebuje" oraz "Praca bez maszyn - czy to możliwe" przybliżyły uczniom zagadnienia związane z silnikami i ich wykorzystaniem w codziennym życiu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Dokarmiamy ptaki
- 7
Uczniowie klasy 1B pamiętają o skrzydlatych przyjaciołach. Samodzielnie wykonali przysmaki dla ptaków, wykorzystując do tego świąteczne foremki ;) Tak przygotowane smakołyki zostały zawieszone na drzewach i krzewach znajdujących się w szkolnym ogródku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Pierwszoklasiści realizują projekt techniczno-historyczny
- 3
Również uczniowie klasy 1A biorą udział w projekcie "Wielkie wynalazki - różne spojrzenia" przygotowanym przez Fundację Nauk Ścisłych we współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii. 26 stycznia na warsztatach technicznych poznali jeden z wynalazków a na warsztatach historycznych poznali życie ludzi przed wynalezieniem prądu oraz po jego wprowadzeniu. Mieli też okazję przeprowadzić doświadczenia z naelektryzowanym balonem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Wręczenie nagród w konkursie Językowy Kalendarz Adwentowy
- 7
Uczniowie, którzy aktywnie wykonywali zadania z angielskiej wersji kalendarza adwentowego zostali dziś nagrodzeni. Największe gratulacje za wytrwałość, kreatywność i zapał pragniemy przekazać Natalce, Stasiowi, Jagnie i Ludwikowi z klasy 1B, Hani z klasy 2 oraz Magdzie, Nataszy i Grzegorzowi z klasy 3. Wykonali oni wszystkie 24 zadania!
Pozostali uczniowie, którzy również aktywnie uczestniczyli w naszej zabawie to: Zuzia Cz., Zuzia G., Józek i Michał z klasy 1A, Magda, Janina, Nina, Ignacy i Julek z klasy 1B oraz Xawery z klasy 3.
Do zabawy z kolejnym kalendarzem adwentowym zapraszamy... za rok :)
Sandra Grzesiuk-Brocka i Anna Ignatowicz-Cecot
"Wielkie wynalazki - różne spojrzenia" - projekt Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii
- 6
25 stycznia uczniowie klasy II uczestniczyli w dwóch pierwszych lekcjach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Zajęcia "Nie koń, a kopie. Nie ryba, a płynie. Kilka słów o prądzie" oraz "Bez lodówki i bez pralki. Jak żyli ludzie wczasach, gdy nie znano prądu elektrycznego" wprowadziły uczniów w tematykę wielkich wynalazków. Były eksperymenty, zagadki, ciekawostki i mnóstwo nowej wiedzy! Kolejne zajęcia już wkrótce.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
A po feriach w świetlicy...
Nowa galeria A po feriach w świetlicy... została dodana do albumu fotograficznego.
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie doskonalą się w rzucie do celu i grają w bardzo popularną w szkole grę w barykady. A ponieważ nie samym sportem młody człowiek żyje, znajdujemy również czas na plastyczne aktywności.
8
Biblioteczka niemiecka
Zachęcam do wypożyczania i czytania książeczek w języku niemieckim, znajdujących się w szkolnej bibliotece.
Z ofertą można się zapoznać tu: Biblioteczka niemiecka SPN81
Jolanta Wróblewska
Wyniki konkursu LEON z języka angielskiego
W piątek, 22 stycznia, uczniowie klas 2 i 3 otrzymali dyplomy i nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Jezyka Angielskiego Leon. Szczególne gratulacje dla Jakuba i Maksymiliana z klasy 2 oraz dla Xawerego z klasy 3, którzy uzyskali najlepsze wyniki oraz Dyplomy Laureata!
1% - rozliczenie podatku za 2020 rok
Szanowni Państwo,
zwracam się do wszystkich Państwa z serdeczną prośbą, aby przekazać 1% podatku na potrzeby naszej szkoły. Jest to dodatkowe źródło wsparcia takich celów jak rozbudowa szkoły, zakup nowoczesnych pomocy edukacyjnych oraz realizację nowatorskich projektów w naszej szkole.W roku 2020 z tych środków zakupiliśmy i zamontowaliśmy m. in. siłownię zewnętrzną dla naszych uczniów
Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na przekazane w ubiegłym roku środków z 1%.
Jak można przekazać 1% podatku na rzecz naszej Szkoły?
Dokonując rozliczenia należy wpisać w rubryce Numer KRS: 0000270261
i w rubryce Cel szczegółowy 1%, wpisać: NSP81-9256Pomaganie zmienia świat na lepsze. Dzięki temu wsparciu pomożecie Państwo ulepszyć nasz szkolny świat!
Z podziękowaniami
Rafał Banaszek
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Drodzy Uczestnicy II OLiJP-SP,
przewodniczący olimpiady podał najważniejsze informacje, z którymi można się zapoznać pod linkiem:
Przede wszystkim - jak najszybciej należy podać e-mail , na który uczniowie dostaną dostęp do platformy - adres e-mailowy należy wysłać pod adres: dagmara.m.banasiak@gmail.com
Terminy pozostają bez zmian: 9 stycznia (część pisemna), 13 lutego (część ustna).
Tegoroczne zawody odbędą się w formule online. Poniżej znajdziecie instrukcję korzystania z narzędzi online, które dla Was przygotowaliśmy. Podczas zawodów w wirtualnej sali Meets będzie z Wami Sekretarz KO lub członek Jury, z którym porozumiecie się za pośrednictwem aplikacji Google. Możecie liczyć na jego wsparcie przez cały czas trwania zawodów. By mieć pewność, że korzystanie z narzędzi internetowych wykorzystywanych podczas zawodów nie sprawia Wam trudności, przeprowadzimy próbę generalną przed częścią pisemną. Planujemy ją 7 stycznia. Godzinę podamy niebawem. Koniecznie zgłoście Sekretarzom KO, jeśli macie kłopoty ze sprzętem czy połączeniem internetowym. Na pewno znajdzie się dogodne dla Was rozwiązanie. Być może nie macie odpowiednich warunków w domu do spokojnego udziału w zawodach. Gdyby tak było, zgłoście sprawę do dyrektora macierzystej szkoły i sekretarza Komitetu Okręgowego OLiJP-SP - podejmiemy starania, aby zapewnić Wam odpowiednie warunki.
W związku z koniecznością prowadzenia zawodów online przygotowaliśmy adnotacje do Regulaminu OLiJP-SP.
W części pisemnej zawodów II stopnia wymagana jest znajomość wszystkich 10 lektur zaproponowanych przez Komitet Główny na ten rok szkolny.
Pełna lista lektur tutaj:
Tematy na część pisemną są tajne. Możecie spojrzeć na zeszłoroczne:
A tutaj znajdziecie przykładowy test z nauki o języku:
Życzenia Świąteczne
Podsumowanie Roku Sportowego w dzielnicy Ochota w roku szkolnym 2019/2020 roku szkolnym
18 grudnia, tym razem w wersji online, odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego w dzielnicy Ochota w roku szkolnym 2019/2020. Osiągnięciem sióstr Kosińskich (wicemistrzostwo Warszawy w tenisie stołowym) przyczyniliśmy się do ogromnego sukcesu dzielnicy Ochota. Tylko okres pandemii przeszkodził w walce na szczeblu Mazowsza.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=yM-pQ0dBdWI
Szczególne podziękowania i gratulacje dla pana Szymona Wójcik-Witanowskiego - naszego nauczyciela WF-u oraz Basi i Hani Kosińskich - naszych uczennic za reprezentowanie szkoły w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i sukces dzielnicy na arenie sportowej.
"Spotkajmy się w grudniu po południu"
Zapraszamy do obejrzenia świątecznego występu uczniów klas I - III. To już trzeci raz spotykamy się w grudniu po południu, tym razem online.
Link do filmu:
Pierwszoklasiści na Uniwersytecie Dzieci
Dzieci z klasy 1a dzielnie uczą się na Uniwersytecie Dzieci, gdzie realizują kolejne ciekawe zdania:
Jak się uczyć koncentracji uwagi?
W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co ma wspólnego pozytywne nastawienie z koncentracją uwagi oraz jak emocje wpływają na motywację do podejmowania trudnych zadań. Wykonały trzy zdania, których celem było ćwiczenie koncentracji wzrokowej, słuchowej i dotykowej. Zastanowiły się, jaki wpływ na koncentrację mają ich myśli, uczucia i wyobrażenia oraz otrzymały narzędzie, które pomoże im zrozumieć, dlaczego niechętnie podejmują zadania związane ze skupieniem uwagi.
7Zaś w czasie lekcji pt. „ Jaką moc ma empatia?”- dzieci miały okazję rozwijać swoją wiedzę o emocjach oraz swoją empatyczną postawę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1A
Marzena Wach
List od Świętego Mikołaja ;)
Takie miłe życzenia dostaliśmy od Świętego Mikołaja ;) Pięknie dziękujemy :)
Pierwszoklasiści pieką pierniczki - grudzień 2020 r.
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Uczniowie klasy 1B pierniki na choinkę mają już gotowe!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 1B
Agata Czerniszewska
25
Biblioteczny kalendarz adwentowy 2020
Przed nami ostatni tydzień zmagań z zadaniami w bibliotecznym kalendarzu! Jeszcze można dołączyć do zabawy :)
http://view.genial.ly/5fc3f381b4ceef0d0bcfe7e3/presentation-biblioteczny-kalendarz-adwentowy-spn81
Rozpoczynamy zabawę
z BIBLIOTECZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM
W kalendarzu tym razem nie znajdziecie czekoladek...
Każdego grudniowego dnia przedstawimy...
Jedno biblioteczne zadanie do wykonania.
Kalendarz oraz więcej informacji znajduje się pod poniższym linkiem:
Biblioteczny Kalendarz Adwentowy SPN81 by agatakruk on Genially
Udanej zabawy!
Agata Kruk
Zmagania z angielsko-hiszpańskim kalendarzem adwentowym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zmagania z angielsko-hiszpańskim kalendarzem adwentowym.
30W tym wyjątkowo trudnym okresie zdalnego nauczania uczniowie z ochotą wzięli udział w wykonywaniu zadań z kalendarza adwentowego w wersji angielskiej i hiszpańskiej. Zadania są o tyle trudne, że polecenia w nich są po angielsku, a dla uczniów klasy czwartej - po hiszpańsku! Niemniej nie brakuje chętnych, a cudne dzieła dokumentowane są przez zaangażowanych rodziców. Jest kreatywnie, a czasem nawet bardzo smacznie :)
Sandra Grzesiuk-Brocka
Kontynuacja projektu Uniwersytetu Dzieci
Drugoklasiści zrealizowali kolejny scenariusz w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci, podczas którego dowiedzieli się dlaczego złość, jak każda z emocji podstawowych - nie jest ani dobra, ani zła. Mieli też możliwość prezentować różne emocje w parach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii klasy 2
Archiwum Aktualności